Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

martinac1
26. jan 2012

Suhlasim s Jankou, fakt je najlepsie nic neriesit, potom aspon nie ste sklamane, ked nieco nevyde tak, ako ste si to vysnivali a pripadne zaplatili. Aj tak vacsinou na porod rychlo zabudnete, lebo je tolko inych radosti a "radosti", ze nie je kedy spominat na 4 dni v nemocnici... 😎

daniela1974
27. jan 2012

@jana17 pravda pravduca a hlavne predsudkov vela sa odbura.
Ale za tym, ze cele novorodenecke je neprofesionalne a tupe za tym si stojim.

zuzidr
27. jan 2012

presne tak baby veľa krát som tu písala, že tá nemocka sa dá vydržať, fakt som tam nemala žiadny problém, hoci sestričky sú no comment, ale tak v dnešnej dobe nie je nič podla našich predstáv...kto chce fakt "nadštandart" musí ísť bohužiaľ do BA a zaplatiť aj 2-3tis.€ za pôrod...dalo sa tam aj najesť, upratovačka chodí viac krát za den, nikdy sa mi nestalo ,že by tam bola fakt špinavá sprcha alebo WC....a komu sa nebude páčiť strava v PN pôrodnici, tak isto sa mu nebude páčiť ani v TT, ani v NR a pod....

prajem všetkým krásny pôrod a rýchly návrat domov 😀

liat
29. jan 2012

@nikita308 ktorá porodila tak rychlo? ake babatko? ja uz nepamatam 🙂

nikita308
29. jan 2012

@liat Ja som šla v nedeľu domov a ona porodila tuším v piatok alebo v sobotu večer, malý sa volal tuším Lucas... bola v niektorej izbe ako si bola ty... a ako sa inak máte??? Barborka priberá a poslúcha??? My sa máme dobre, vlásky rastú, ofinku máme už po očká... 😀 asi budeme robiť reklamu na šampón.. 😀 😀 😀

liat
29. jan 2012

@nikita308 no skor v sobotu, lebo v piatok som tam este bola. barborka je super, uz je taka rozumna, vacsia. No Emka mala super haro

daniela1974
31. jan 2012

uvazujem, ze napisem primarke list o pristupe na novorodeneckom. Co ked o tom nevie????

l81
1. feb 2012

@daniela1974 podla mna vie a je jej to jedno. Bola som na izbe s mamickou, ktora napisala dost rozsiahly list o tomto `vymakanom` oddeleni, s tym , ze ocakava odpoved do konkretneho datumu, ze ako mienia tieto probemy riesit. Pokial by nedostala odpoved, chcela to postupit dalej. Ked som sa jej naposledy pytala -a to bolo pol roka potom, ako ten list napisala- este stae nedostala ziadnu odpoved.

daniela1974
2. feb 2012

@l81 ja nad tym rozmyslam uz dlhsie a stale viac a viac som presvedcena, ze list napisem.
Inak primarka je kamoska mojej svokry ale nechcem to riesit takto, cez rodinu.

liat
3. feb 2012

@daniela1974 na novorodeneckom je kto primarka? ja som myslela ze aj tam je primar Niepel

daniela1974
3. feb 2012

@liat novorodenecke a porodnica je rozdiel 🙂

daniela1974
3. feb 2012

@liat ja nehovorim o porodnici ale o novorodeneckom. Tam je dr Korytarova primarka.

abbey1
3. feb 2012

@daniela1974 S dotyčnou dr mám veľmi zlú skúsenosť a som presvedčená, že veľmi dobre vie, ako to u nich chodí, ale nevadí jej to. Nemajú ani záujem niečo zlepšovať. Česť zopár sestričkám, ktoré boli veľmi milé a ľudské.

daniela1974
3. feb 2012

@abbey1 ved uvidim ako to dopadne. Ako sa mate? Chodite von v tomto mraze? Ja poctivo chodim. Dieta zababusene ako skialpinista v spacaku z alobalu na vrchole Mont Blancu.

zuzidr
3. feb 2012

ja teda Korytárovú tiež dobre poznám,ale ona bola primárka na detskom oddelení,teraz je už Malastová....myslím že na novorodeneckom je Antalová??????? 😕

abbey1
3. feb 2012

@zuzidr Už nie je Antalová.

zuzidr
4. feb 2012

baby vedeli by ste mi povedať, ako sa volá tá "nemenovaná" sestrička aspoň krstným menom? alebo aj priezvisko? môžte aj do IP kto chce 😀 😀

vicenza
4. feb 2012

Benackova

daniela1974
4. feb 2012

@zuzidr mna by skor zaujimalo ako vyzera, lebo ako som mala vediet kohokolvek meno??? ako som mala dojst nato ako sa oni volaju??? tam je dobrym zvykom nenosit absolutne ziadne menovky - ani sestricky ani doktori ani upratovacky.
Ja som vynadala matrikarke, ze mi pichli dieta do paty a netusila som, ze ona neni sestra.
Ako vyzera???? Ta debilna sestra???

zuzidr
5. feb 2012

@daniela1974 ja ked som práve že rodila pred 4,5 rokmi tak som tam nezažila žiadnu "extra" nepríjemnú sestričku ako sa tu popisuje, nehovorím, že sú tam všetky perfektné a milé, ale žiadny extrém.....bud tam vtedy nebola alebo mala "dobrú náladu " ? 😀 😀 tak preto sa pýtam, a som veľmi zvedavá ked pôjdem teraz do pôrodky, či budem mať nejaký zlý zážitok, lebo prvý krát som nemala 😀 😀

urma
6. feb 2012

@daniela1974 toto aj mna rozculuje...ked som bola v nemocnici v TT...lezala som na operacnom stole a nevedela som, kto z tych ludi je vlastne doktorka a uz vobec, ako sa vola 🙄 Som sa docitala v prepustacej sprave, kto ma vlastne operoval...to co uz je? Ja neviem, to sme akoze take narocne a nenormalne, ked nas to zaujima??

Dievcata, inak ja sa s najvacsou pravdepodobnostou chystam rodit do PN v aprily, tak sem uz sem-tam nakuknem. Sestre sa tam pacilo oproti TT ovela lepsi pristup, ale to tiez bolo uz tak 3,5 roka vzad a cez leto, tak mozno ta "divna" mala dovolenku
😀

urma
6. feb 2012

Mam jednu taku nestandardnu otazku 😉
Akurat dnes mi prisla odsavacka mlieka a teraz mam dilemu, ci ju mam rozbalit a vyvarit a v sacku hodit do porodnicovej tasky, alebo myslite, ze v PN mi to vysterilizuju?? Netusim, ci mi tam s tym nedaju po hlave, ked po nich budem chciet...alebo je to uplne normalna vec. Tak isto cumlik pre babo...Ak by ho bolo treba..
Dakujem za reakcie 😉

jana17
6. feb 2012

@urma Ha, ked ti tam zbadaju odsavacku a cumlik, tak sa mas na co tesit... ja som si sice odsavacku zobrala, vdaka Bohu, a dobre posluzila... sice som si vypocula svoje, ale mam dve usi: dnu-von...

urma
6. feb 2012

@jana17 booze moj nestras ma 😀 To akoze preco? No ved ja ten cumlik neplanujem pouzivat, ale chcem sa vyhnut tomu, ze nabehne daka XY sestricka a ma tam zhuci, kde mam cmlik pre maleho, ze jej tam reve niekde 😅 Dokonca som ani ziaden cumel nekupovala, ale 1 mam, co bol v prenatalnom kufirku heh
No a k odsavacke...ak to bude v mojich silach, chcem sa vyhnut tomu, aby malemu davli umele mlieko, takze mu chcem odovzdavat moje, nechapem, co je na tom zle 😖 Nemam v umysle odsavat za ucelom krmenia z flasky 😉 , lebo uz som aj take pocula. Ale co ked sa nebude vediet prisat z akehokolvek dovodu? Nechaju ho hladovat? 😠 Strcia mu to umele? 😠

jana17
6. feb 2012

@urma nikto mu UM nebude davat, to by ich vyslo draho, ale glukozu, ci co im to tam davaju... ja co som postrehla, ze sa im nepacilo, bola odsavacka, cumlik, ciapocka, rukavicky a niektore babulky si priniesli monitor dychu, tak to asi tiez nie... niektore mamicky, co mali deticky pod lampou kvoli zltacke, tak tie mohli odsavat, dokonca im poskytli aj odsavacku, ale to je pripad ako pises, ze mu chces odovzdat svoje MM...

alena76
6. feb 2012

@urma trochu sa sem vmiesam 😉 odsavacku kludne zober vyvarenu..ja ale napriek tomu radim len stale malinke prikladat , co najskor ako ti daju babo po porode, ziadna odsavacka.ja kojim 20 mesiacov stvrte dieta a v zivote som neodsavala
inak, pred mesiacom prisla kamoska prvorodicka z pn nemocnice, maly na umelom mlieku..otras.ja som jej isla akoze pomoct s kojeni asi treti den po navrate z porodnice a myslela som, ze maleho pomozem prisat a pojdem domov. zial, maly uz bol lenivy sat, lebo v tej nemocke mu dali flasu a nik tej kaoske nepovedal ako kojit a ze ho mala prilozit hned ako ho priniesli 😒 , nastastie sa jej podarilo po 3 tyzdnoch nastartovat kojenie s pomocou laktacnej poradkyne a teraz plne koji, uz ani nedokrmuje. bolo to ale narocne, musela pouzit aj ten suplementor ci ako sa to vola 😖
na cumle pindaju, ale zas lepsie podla mna ako mat dieta stale zavesene na prse..

alena76
6. feb 2012

@jana17 ale daju umele mlieko, daju 😒 a dotycna kamoska si precitala v prepustacej sprave, ze maly je plne kojeny 😒 a vypil "0" materskeho mlieka podla tych zapiskov v zosite 😠

jana17
6. feb 2012

@alena76 Ved hej, som napisala, ze aj ja som mala odsavacku, a taktiez zobrala by som si ju znova, ale to ze kvoli tomu nadavali, to nezmenim...
A co sa tyka podavania UM, sice som to zamerne nesledovala, ale nevsimla som si, ze by niektoremu bolo podane, ale ked pises, tak opravujem vyssie napisane...

alena76
6. feb 2012

@jana17 ja som teda rozkojila vsetky 4 deti bez problemov, aj prve..bez pomoci. ale tento zazitok kamosky ma dost "dostal". este to aj odzubu v sprave 😠 a najlepsie bolo, ze mala plne prsia mlieka, len to maly nevedel vytiahnut nakolko bol na tej flasi 😖
a glukozu dali aj mojmu malemu hoci dostatocne pil a bol rozkojeny..toto nechapem.som tam zhucala, ze si to nezelam 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre