Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
30. aug 2009

lucy55 tak v tomto s tebou uplne suhlasim... ja som sa tiez absolutne nepchala... teda pchala ovocim, zeleninou, ovocnymi stavami a podobnymi zdravymi vecami... sice som necvicila,ale doma som rozhodne na zadku nesedela,stale som nieco robila... este na zaciatku 9 mes. som umyvala okna... ked som to povedala svojmu gynekologovi,skoro ma zbil... 😀 takze ja som mala zasa takuto formu pohybu... a kazdy den povinna polhodinova prechadzka... a pribrala som 21 kg od zaciatku az do uplneho konca co som tyzden prenasala... je to sice dost,tak ale v poslednych tyzdnoch som priberala asi aj z cistej vody... 😖 ach ale to je jedno,uz sa nad tym nebudem rozculovat,skoda si nicit nervy... malinky sa ma super, dakujem za opytanie... krasne papka a kazdym dnom je krajsi a krajsi... 🙂

mima1708
30. aug 2009

corasone to tykanie bola ta posledna vec ktora ma na nom rozculila... mne sa tak zda,ze mu troska stuplo do hlavy to,ze ho chvalia... a to co tu my piseme je este nic oproti tomu co som sa o nom dopocula, ale to nepatri na verejnost,lebo clovek nikdy nevie kto sa tu moze objavit a citat to... 😉

silvuskaa
30. aug 2009

ja vlastne ani neviem ako Karaba vyzera...poznam len Dojcana a Glesa...ja by som ale hlavne potrebovala vediet aky je Karaba porodnik...ktora s nim mate skusenosti?

corasone
30. aug 2009

mima presne tak ako pises, preto som ten moj druhy pribeh s nim nepisala. mam o nom svoj nazor a hotovo. ja si aj tak myslim ze co sa priberania tyka je to neuveritelne individualne, moja sestra tusim pribrala ako ty a ja nie, inac od 7 mesiaca som zacala znovu vracat, takze nepredpokladam ze este moc priberem, ale malinky rastie a to je dolezite. snazim sa jest pomalicky a casto, no ved uvidime. aj tvoj malinky stikutal v brusku?

nattou
30. aug 2009

Silvuskaa, Karaba je dobry nielen porodnik, ale aj sonografista, aj operater. A to, co robi v sukromi, to, ze kazdemu tyka a obcas je to naozaj zvlastny "patron", to by som naozaj neriesila. Aj ked pacienti casto naozaj riesia len to, ci sa lekar usmieva a keca vtipky....pochopitelne, pristup je dolezity, no nie je na prvom mieste. U neho by som sa naozaj neobavala o svoje dieta ani o seba. A len na okraj...kopec veci, ktore sa rozpravaju ako zarucene pravdive...no, mozno ani tretina nie je pravda a aj ta pravda je neskutocne prifarbena a nafuknuta. Iste kazda z nas zazila intrigy..takze tolko k tym zarucenym spravam o nom. Moje dve kamosky ho mali pri porode dohovoreneho a chvalili. Takze sa kazda spolahnime na zdravy rozum a nedajte na reci.

maja177
31. aug 2009

no na toho karabu sa mi neda reagovat, ja som bola v stvrtom mesiaci, ked som pribrala prve tri kila a uz ma buzeroval, ze ako je to mozne, ze mam pribrat tak 0.5 kila mesacne, viac nie, lebo potom sa ma chlap nalaka a utecie za druhou (len tak medzi recu, on sa vykaslal na manzelku aj s dvoma synami a utiekol za druhou 😀 ) no a teraz ked som nabrala +-15 kg no jezis maria co ten robil na poslednom UZV, zacal mi tam rozpravat ako tam nejakej maminke umrelo babo este v brusku, ze lebo vela pribrala, ze ked tak nechcem dopadnut, tak si mam davat pozor a neviem co, no hotova katastrofa a smial sa mi, ze ledva fucim, teplo bolo jak v prdeli a kym som sa dotrepala do nemocnice a este spalala po tych schodoch, no tak som fucala a co a on sa na tom naramne bavil... a ta ochota na sone fakt, ked som povedala, ze nevidim na monitor a ze aj ja chcem videt malinku, tak akoze co ja od neho chcem??? ved to je sono na to, aby on ju skontroloval, nie na to, aby som sa tam ja kochala... nakonec mi ju ukazal, no na taku "dlhu" dobu, ze som sa ani nestihla spametat, co to vlastne vidim, ale nevadi...

no a pri porode, neviem aky je, ale stacilo mi co som pocula... jedna vraj strasne kricala, tak on sa jednoducho zobral a isiel prec, a odrodili sestricky. no a este poznam jednu krasnu hystorku jednej znamej, co jej tampon akoze omylom zasil dnu, mala jedno stastie, ze s nej vyletel ked bola na wcku, inac by dostala otravu krvy. ze parada, ja sa len modlim, aby som neschytala zrovna jeho pri porode.

mima1708
31. aug 2009

corasone stikutal a strasne... hlavne pri konci posledny mesiac a pol asi... a zostalo mu to doteraz... 😀 neprejde den,aby nemal stikutku, ale obcas ju ma taku az mi ho je luto chudacika mojho malinkeho... nadhadzuje ho v postielke aj pol hodinu,niekedy aj viac a stale sme neprisli na to ako mu pomoct... obcas zaberie ked mu pomasirujem brusko,ale ozaj iba obcas... ☹
nattou s tymi recami mas pravdu, ,,na zaciatku chodby sa nieco povie a na konci to uz uplne ine znenie"... ale zase aj ten pristup k pacientkam je dost dolezity... lebo ked prides k lekarovi slusne,zacnes mu vykat a si zdvorila a on sa s tebou zacne bavit ako keby ste sa poznali 20 rokov to tiez nieje prijemne... aspon mne osobne to prekazalo... ale ako som uz povedal z lekarskej stranky moze byt vynikajuci... proste mne osobne nesadol ako clovek, nie ako lekar...

nattou
31. aug 2009

Mima, suhlasim, pristup je dolezity...pacila sa mi Tvoja reakcia 😉
Ja som to cele o nom rozvadzala preto, lebo poznam cele osadenstvo a poznam aj Dr. Karabu....je to vynikajuci lekar. Mne tykal tiez, tiez som pribrala vela atd atd....ale kedze vidim do toho trosku viac, myslim z tej odbornej stranky, nemam mu co vytknut.
A Maja, prepac, ale hodnotit jeho sukromie je vazne silna kava, myslim ze Teba, ani nikoho ineho do toho nic nie je a nepatri to do tejto diskusie. 🙄

silvuskaa
31. aug 2009

nattou dakujem za info🙂
Mne vobec nezalezi ne sukromi ziadneho lekara, ja potrebujem hlavne vediet ci je dobry odbornik a pri porode na inom ani nezalezi.
Inak babenky nemali ste niektora pozitivne vysledky na streptokoka B? Lebo ja ano a vraj by som mala prist troska skor nie to odkladat, kvoli nasadeniu antibiotik.

corasone
31. aug 2009

Mima pousmiala som sa na tom co si napisala no zaroven mi je malinkeho velmi luto a aj toho mojho, ved ked zacne stikutat ja sa idem napit vody 🙂 v domnienke ze mu to prejde xixixixiiii ale vies co zistila som ze ked sa chvilku poprechadzam ze mu to skor prestane, ale v tvojom pripade uz musis len cakat kedy mu to prejde chuddatko malinke. mne samej ked sa stikuta mi to je neprijemne co uz nasim drobcom, ze? 🙂
a co sa toho Karabu tyka, mas upnu pravdu. suhlasim.

lucy55
1. sep 2009

Baby,ste ma vystrašili s tým Karabom 🙂Aj ja si myslim,že pristup je doležitý,vid práva pacientov : Pacient má právo na zdravotnú starostlivosť, ktorá sa vyznačuje vysokou profesionálnu úrovňou, využívaním modernej techniky, ale aj dôstojným, etickým a humánnym prístupom.Ja si chcem porod užit ako jedinečný zažitok v živote,nie sa hadat s nejakym chlapom,ktoremu uspech stupol do hlavy,no nie?A ten Dojčan je aký,máte skusenost?Ešte som sa chcela spýtat,to ozaj sa mozem na to ctg a kontrolu objednat len v piatok?Aj ma objednaju na buduci týžden?Lebo včera som bola v trnavskej porodnici ozaj posledny krat a už by som chcela chodit do pieštan.Bolo to hrozné,čakala som tam 5 hodín,tolko tehotných,medzitým tam prišli aj dve rodiace mamičky na príjem a bolo mi ich luto,ked som videla,ako ich tam sestra nechala vyše hodiny čakat v tych strasidelnych erarnych koseliach,kym ich odviedla hore do vzdychačiek.A navyse lekarka,co som k nej chodila,tam ani nebola,bol tam nejaky iny doktor,ten sa striedal este s jednym a do toho este prisiel pocitacovy technik im robit pocitac a vobec im nevadilo,že tam jedna zenska na koze,dalsia na ctg a kopa dalsich v kabinkach na prezliekanie,jak dobytkaren ta trnava,prepacte mi za vyraz 🙂

nattou
1. sep 2009

Silvuskaa, aby antibiotika presli cez placentu az k babu a zabrali, treba ich dat minimalne 4 hodiny pred porodom, co stihnes v pohode, ked prides od prvych pravidelnych kontrakcii. Daju Ti infuziu s antibiotikami, davka sa do porodu opakuje kazdych 4 az 6 hodin. Takze ak porodis za tie 4, alebo 6 hodin, staci jedna davka. Ak by si to aj nahodou nestihla, bude babo monitorovane, tusim 24 hodin, ci nema nejake znamky infekcie. Inak nic specialne.
Lucy55, nejdem znova rozoberat to iste dokola, ale vazne sa Dr. Karabu bat nemusis, ja by som povedala, ze prave naopak...povazujem to za vyhru, ked ho "schytas". Ja som mala Dr. Dojcana, bola som uplne spokojna...

mima1708
1. sep 2009

ja som tiez mala dr. dojcana pri porode a nestazujem si... nebolo to nic extra,ale ani nemozem povedat nic zle... vzdy ked bolo treba dopichnut mi epi,prisiel, chodil ma kazde 3 hodiny kontrolovat(sice je to ich povinnost ale ako som pocula niektorym doktorom to vobec neprekaza) a pri porode mi pomahal ako sa dalo,aby sa malinky cim skor narodil,kedze som bola po 11 hodinach dost vycerpana aj ked som mala epi... a otvorene mi povedal,ze keby som nemala epi,maleho neporodim a musel by ist cisarskym... jedine co ma trosku nahnevalo bolo ked som sa po vytlaceni maleho opytala preco neplace jeho odpoved znela asi tak,ze co ja viem,asi je z toho vsetkeho sokovany... no a mslim si,ze na porodnika toto nieje adekvatna odpoved...

koniarova
1. sep 2009

No mima, ozaj si dostala úchvatnú odpoveď 😒 Pre matku 11 hodín sa trápiacu, to musel byť balzám na uši. 😒 Nespochybňujem odborné znalosti týchto lekárov, tie sú určite na vysokej úrovni, ale empatia voči pacientkam nulová. A to u mňa neospravedlnia ani tie odborné znalosti.

lucy55
2. sep 2009

Chodíte niektorá každy týžden na kontrolu a ctg do porodnice?Musím sa ozaj objednat,nestačí tam len tak skočit hocikedy,ked teda nechcem chodit specialne niektoremu porodnikovi?

silvuskaa
2. sep 2009

lucy ja som sa musela objednat..hoci nemam zajednaneho konkretneho porodnika. Objednat sa mozes osobne alebo v piatok do 9hod.
Mala by si tam byt objednana na 39tt.
Inak zda sa mi ze tu niekto pisal ze ho zobrali aj bez objednania...pravdepodobne zavisi kolko maju na zozname tehuliek🙂

xyka
2. sep 2009

damy, empatia, neempatia, odbornost, neodbornost, kedze nie ste v kozi lekara, tazko vam hodnotit, treba zazit. Zrejme vam unika, ze ak je lekar 32 hodin v kuse v robote, nema uz chut na empatiu. Trochu sebareflexie by nazaskodilo. V dnesnej dobe samych staznosti az priam kriminalizacie lekarskeho povolania si nikto nedovoli umyselne poskodit pacienta, a to nehovorim o etickej stranke. Toto vsetko mate vsak jednoducho vyriesene, je slobodna volba lekara a zdravotnickeho zariadenia, toboz v pripade, ze tehotenstvo nie je choroba a mate dost casu si vybrat koho chcete. Nasledne uz potom nemusite riesit, kto je cierny, kto biely, kto empaticky...vyberte si sami. Preco nekladiete rovnako vysoke naroky aj na ostatne sfery spolocnosti? Pocnuc predavackami, politikmi konciac. Ale hlavne sa treba pozriet do zrkadla, nikto z nas, ak sa uprimne zamyslite nie je mily, ustretovy a 100percentne vykonny 24 hodin denne. Prajem pekny den a zdrave deticky.

koniarova
2. sep 2009

Xyka, áno súhlasím, vo väčšine toho čo si napísala sa zhodneme. Ale chcem tak strašne veľa, keď žiadam slušné jednanie a odpovede na moje otázky? A neviem či je vhodné, porovnávať nároky kladené na lekára s nárokmi kladenými napr. ako ty píšeš na predavačky alebo politikov. Idem priviesť na tento svet nového človeka, nie si kupovať rohlíky v obchode.

radkatt
2. sep 2009

caute, konecne som sa dostala k netu...teda malinka mi dovolila🙂
Ja porodnicu v PN chvalim na 100%, ci sestricky, alebo Dr.(ja som mala Karabu), robil mi planovany cisarsky, lokalne umrtvenie, a tak na porod spominam ako na najkrajsi zazitok v zivote. Bolest da sa povedat ziadna, alebo je to o psychike a ocakavala som ovela vacsiu...jedine minus je ta bolest hlavy asi tri dni po porode ked sa clovek da do zvislej polohy, taku bolest som vzivote nezazila, ale ked si clovek lahne, nic mu akoby nebolo 😅
Myslim ze kto chce, negativa si najde, ale treba ist do porodnice pozitivne naladena a nehladat negativa a mysliet na malinke... 🙂

mima1708
2. sep 2009

kazdy sme aky sme a nikto nema kazdy den naladu usmievat vsade naokolo a ku kazdemu byt mily... ja sa na Pn vobec nestazujem a ak budeme mat niekedy druhe babatko rozhodne znovu pojdem do Pn a nikam inam... personal tam je perfektny ci doktroi alebo sestricky... ved jedna sestricka myslim,ze sa volala Vavrova, bola pri mne ked som rodila a ked uz ma chytalo zufalstvo,ze malickeho nedokazem vytlacit zacala ma ukludnovat a hladkat po vlasoch ako keby som bola jej... a dalsia sestricka, ktora bola pri porode,ta bola myslim z gynekologie na druhy den prisla pozriet adrianka a spytala sa ako sa ma a ako sme nam to spolu ide... a tym som bola velmi milo prekvapena... takyto pristup nemaju hocikde a duplom sestricky... tych doktorov uz nerieste,maju toho ozaj dost a ako som uz pisala,nie kazdy mame kazdy den ruzovy... 🙂

kessiee
2. sep 2009

ahoj radka, neviem, ci si ma pamätas, ale v pn porodnici sme sa stretli - ked si ty vstala po cisarskom, ja som isla s drobcom uz domov 😉 spoznala som ta tu podla mena tvojej malickej 🙂 tak ako sa ma kali? dari sa vam? a co ty? ako sa citis?
inak suhlasim - karaba je skvely, pomahal mi cele tehu a uzasnym porodom to ukoncil 😉

corasone
2. sep 2009

baby, prosim napiste mi ako prebieha vysetrenie na streptokoky. dakujem

lucy55
3. sep 2009

Koniarová,dobre napísané 🙂
Corasone,lekár ti len spraví výter z pošvy a ten zanesieš do labáku a za pár dní máš výsledky.
Silvuskaa,dakujem za odpoved,tak zajtra si zavolám.

veve24
3. sep 2009

ahojte, pamatate si ake velke bolo vase babo v 36.tyzdni???

corasone
3. sep 2009

veve ja som dnes mala poradnu a moj maly ma 3360g 🙂 minuly tyzden mal o 500g menej. posledne tyzdne asi najviac priberaju.
lucy dakujem, hej mas pravdu presne tak to bolo 🙂

janka_pn
3. sep 2009

baby a to vas fakt tak trapi, ked vam niekto tyka a ma zvlastny "humor" ? kaslat na to, ked je odbornik a mozte sa spolahnut, ze je babo v dobrych rukach. pn porodnica je podla mna velmi dobra, rodila som tam a nestazujem si. vsetci boli fajn. prijemna, mala, priatelska porodnica. personal na jednotku. a to som bola u glesa na cisaraku s vysokym tlakom a teda uzila som si dlhsi pobyt v nemocnici. nikto sa nestazoval.

lucy55
4. sep 2009

Babulky,aky je zoznam vecí do porodnice v PN?Neviete niektorá?Lebo v TT je vraj uplne iný..a ja mam už len dva týždne do termínu,tak už by som sa hadam mohla aj zbalit 🙂
Tak dnes som tam volala a objednala sa na to ctg a povedala mi sestrička,aby som prišla v stredu na osmu.
Veve,v 36.to bolo u mna okolo 2kg,potom v 37. už 2,5kg a teraz v pondelok mi doktor povedal,ze má babo do troch kilkov,ale je to velmi individualne,a tiež nikdy presne nevieš,v ktorom týždni si,tak sa určite neboj,ked je vaha iná,ani ked ti doktor povie,ze važi malo ci vela,lebo ani oni to nevedia presne zmerat,je to len orientačne.Moja švagrinka rodila minulu nedelu a dva dni predtým jej lekar povedal,že babo ma 2800 gramov a ked sa malinka narodila,tak mala krasnych 3400g..

silvuskaa
4. sep 2009

lucy v kazdej porodnici maju iny zoznam.
Piestanska nemocnica ma tento:
pre mamicku - 2ks nocna kosela, zupan, prezuvky, 2pary ponoziak,1toal.papier, 2bal. mentruacnych nelepivych vloziek, 1ks holiaci strojcek, hyg. potreby( zub.pasta, kefka....), uterak, osuska, tampony na dojcenie, 2ks pampersiek pre dospelych, teplomer, mineralka
Ja mam pobalene aj nepremokave podlozky,zabky do sprchy a masticku na bradavky.

pre babo: 1 balik jednorazovych plienok, detske mydlo, Jecorisova pasta, Infadolan.
na cestu z porodnice: letna (zimna) suprava, deka, vajicko na cestu domov, zavinovacka, kosielka, ortopedicke nohavicky, 4ks patenne plienky.

Karticka poistenca, tehot.preukaz, obciansky preukaz, sobasny list(kopia), dohoda o mene dietata

deyna
4. sep 2009

naco 4 ks platennych plienok? ved 2 sa pouziju do postoliek a koniec...a ja som si brala teda cely balik plienok, ale vobec som ho nepouzila, zalezi od toho, ci budete mat babo od zaciatku stale pri sebe, alebo bude aj na novorodeneckom, ja som bola po cisarskom, takze zo zaciatku a cez noci bol tam, tak som moc plienok nevyuzila, teraz to spravim tak, ze zoberiem niekolko a ak sa budu minat, tak mi este donesu, ved chodili za mnou kazdy den.

je dobre si zobrat zo sebou aj nejaku vyzivu, alebo kompot, kvoli upraveniu travenia, aby ste nahadou nemali zapchu, potom to dost boli, ja som jedla povinne kazdy den nieco, a samozrejme kazdy den som mala "nariadene" vypit dve flasky vody, kvoli mlieku.

inak na bradavky je vyborny sudocrem, pred 2 rokmi bol aj v balicku od porodnice, teraz neviem, ale da sa kupit pod kolonadou, neviem, ci aj bezne v lekarni

silvuskaa
4. sep 2009

mozno tie platenne plienky vyuzijeme aj pri kojeni ked si male odgrcne na utretie, inak neviem naco az 4ks.
a sudokrem mam aj ja nachystany, dostala som ho kupit cez mimibazar.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre