Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
4. sep 2009

baby tie 4 ks platennych plienok preto,lebo ked budete mat babatko uz same a budete sa on starat a pokaka sa vam,budete si ho umyvat same na izbe v umyvadle a aby ste ho mali na co polozit a cim utriet,preto tie 4 ks ... ale z vlastnej skusenosti vam radim,radsej povedzte,ze nemate svoje a oni vam pozicaju nemocnicne,lebo ak budete mat svoje a bude spinava,upratovacka vam ju zoberie ,,oprat" a viac ju neuvidite... 😀 ked tak platenne plienky az potom pri odchode na zabalenie na siroko a pod hlavicku do autosedacky... a ten zupan a ponozky vam v tomto obdobi budu na nic,lebo je tam hrozne teplo pod tou strechou,len vam budu zbytocne zaberat miesto v taske... a tu zavinovacku malemu tiez nebude treba,lebo priamo na oddelenie si mozete pri odchode priniest autosedacku a dat si ho hned do nej... a ten Infadolan sa pouziva len v pripade,ze ma malicke suchu kozu na natieranie,ale mojmu malemu to vobec nepomohlo,praveze mu to este zhorsilo,tak som ho zacala natierat vyzivnym mliekom od nivei a o 2 dni sme po suchej kozi nemali ani stopy... 🙂
a deyna ten sudocream je v balicku este stale... 🙂

silvuskaa
4. sep 2009

mima ked sa odchadza z porodnice, tak mamicka dostava nejaky balicek so vzorkami?
Ozaj a diky za rady 😉

silvuskaa
4. sep 2009

Chcela by som sa spytat ci treba pred porodom urcity cas nahlasovat ze chcem epi, alebo staci uz ked pojdem rodit a aj to ze chcem, manzela pri porode.

lucy55
4. sep 2009

Silvuskaa dakujem za zoznam,Mima,tiež som župan hned vyradila,že ho neberiem,ani zavinovačku,bude lahšia taška.
A ohladom tej Epi,to je dobré na Pieštanoch,že sa nemusíš dopredu stretavat s anesteziologom,ale kludne ti ju daju na sale,ked o nu požiadaš aj počas porodu

corasone
4. sep 2009

lucy ked pojdes na CTG sestricka ti da zoznam do porodnice aj mne dala, a tiez ti da to potvrdenie o mene dietata co musi podpisat otec aj matka, v pripade ze nieste manzelia musite ist na matriku dat si potvrdit otcovstvo ak chcete aby sa dietatko volalo po ocinovi a s tym prides vlastne do porodnice.
inac tiez som pocula ze ten sudocream je velmi dobry pre babo ale ze je super na bradavicky no vidis. super skusim pod kolonadou mozno ze ho tam budu mat.
baby teraz sa pozeram do toho zoznamu ale tie 4ks platnene plienky je potrebne doniest v den odchodu nie do porodnice pred porodom. pre dietatko tam je:1 balik jednorazove plienky new born, detske mydlo, Jecorisova pasta a Infadolan to je vsetko. na cestu z porodnice je tam: letna/zimna supravicka, v zime deka, nanoznik, 1ks zavinovacka, 1ks kosielka, 1ks ortopedicke nohavicky, 4ks platnene plienky. to je vsetko pre babo.

deyna
4. sep 2009

no ja si urcite mydlo pre babo nebudem brat, mam zlu skusenost, len sa po nom vysusila a riesime to doteraz a to su uz 2 roky, ved kakanica sa da umyt aj vodou...co vy na to? pouzivali ste to v porodnici? alebo si ho zoberiem, ale pouzivat tak pre seba
no a zupan som pouzivala hlavne preto, lebo som kosele mala same mlieko, tak som to aspon zakryla

corasone
4. sep 2009

zupan hlavne ked pride navsteva ze? ved tam nepojdem v kosielke xixixixiiii ja sice zoberiem to mydlo ale najskor pre seba, tie platnene plienky urcite neberiem ak by boli tak strasne potrebne necham si ich doniest.

janka_pn
4. sep 2009

a este som velmi vyuzila tie sietkovane nohavicky 😉 a tmavy uterak. zupan urcite... na navstevy.

silvuskaa
5. sep 2009

ano vlastne aj tie ssietovane nohavicky a ja mam ako poporodne vlozky TENY...myslite ze stacia?

lucy55
5. sep 2009

Ja som kupila v lekarni jednorazove poporodne nohavicky,sa to vola,nie su sietkovane,ale take papierové a Samu porodnicke vlozky.Inac ked som bola pozriet porodnicu,tak som mamičky vobec nevidela,že by mala niektorá košelu alebo župan,behali tam v pyžamových nohaviciach alebo teplakoch,asi ako sa kto cíti,neviem..
Silvuskaa,ty ako sa cítiš?,ako tak pozerám,už to máš za pár 🙂

silvuskaa
5. sep 2009

lucy ja mam vlastne podla PM termin dnes...citim sa dobre, vcera som bola na ctg a ziadna zmena tak ma objednali na 9.9.
Juj ako rada by som to mala uz za sebou.....
Lucy neviem asi som to prebehla ale nebudes rodit v TT?

corasone
5. sep 2009

silvuska ja som tiez objednana na 9.9 ale na CTG 🙂 o 12 tej ale sestricka mi vravela prist skor. ako sa citis? uz je super pocasie tak je to pre nas lepsie ako tie horucavy co sme mali v poslednych tyzdnoch.
MIMA mala si take mierne predmenstruacne bolesti pred tym nech si zacala mat kontrakcie? ja posledny tyzden to pocitujem, neviem mozno maly mi na nieco tlaci 🙂 ved termin mam 25.9 aj ked pri poslednej poradni mi to doky posunul na 19.9 tak uvidime kedy sa malinkemu zaziada ist na svet.

silvuskaa
5. sep 2009

corasone ja som objednana na 11hod, ale na 5.posch, lebo CTG robia aj na 1.posch.
Citim sa fajn, ale tiez mavam obcas take menstruacne bolesti, trva to uz ale 2tyzdne. Malokedy vyrataju lekari presny termin, je mozne ze tvoj malinky sa bude pytat na svet aj o 2tyzdne skor, mojmu sa zasa nejako zatial nechce🙂

corasone
5. sep 2009

ano ano, ja som objednana na 1 posch. potom idem za dr.Glesom na 5te posch. a vo stvrtok mam poradnu u dr.Glesa. som zvedava ci sa malinky otoci moc sa mu nechce uz tam ma asi malo miesta, uvidime.

silvuskaa
5. sep 2009

Drzim palce aby sa malinky otocil🙂
Takze ty mas zajednaneho k porodu dr Glesa? Aj ja som chcela ale zial ma toho vela a odmietol ☹

deyna
5. sep 2009

lekari "maju radsej" ked nosime kosele, lebo rana sa ma vetrat, aby sa rychlejsie zhojila, preto doporucuju aj casto vetrat, proste rozkrocit sa, pod sebou podlozka, bez nicoho, samozrejme tak aby sme sa nikomu neukazovali, nemusi to byt niekomu prijemne, nam to sestricky tak hovorili, ze prikryt sa paplonom a takto sa vetrat

mima1708
5. sep 2009

baby aj tak vam sestricky budu radit,aby ste si zupan nedavali,lebo ked su navstevy je tam vzdy kopa ludi,vydychany vzduch a neuveritelne teplo,aby vam neostalo zle... corasone to mydlo si zober aspon tak ,, na oko" ked ti pride sestricka ukazat ako si mas umyvat a prebalovat male (teda ak budes chciet) das jej ho a budes mat aspon pokoj a nebudes musiet pocuvat prednasku... 🙂 a tie bolesti ako pri menstruacii som zacala mat den predtym ako som rodila,takze ked ta to chytilo takto skoro neviem ti povedat...
silvuska drzim palceky,aby si to mala uz cim skor za sebou a aby ste boli zdravucky... ja som tiez tyzden prenasala a nebolo to bohvieco... a uzila som si to v tych najvacsich horucavach... 🙂

koniarova
5. sep 2009

Niekedy už dávnejšie sem písala aj jumca? Neviete čo je s ňou? Rada som čítala jej príspevky.

corasone
5. sep 2009

silvuska ja som si dr. Glesa zajednala este ked som lezala v Aprili v nemocnici. pocula som ze ma toho velmi vela.
Mima ano, beriem si to mydlo, uvidime ci ho budem potrebovat. ako sa mate? zle sa mi pise lebo drahy pozera futbal tak si to viete predstavit, tusim ze nasi akurat dali gol 🙂

lucy55
6. sep 2009

Silvuskaa,Corasone,aj ja som objednana na CTG 9.9.,no už o osmej 🙂 Zatial na 1.poschodie,na 5.poschodí sa potom robí CTG od 39.týždna,aspon tak mi vravela sestrička.Som ta zmiatla,Silvuskaa,lebo ja som sa rozhodovala medzi trnavou a piestanmi ,no piestany to vyhrali a teraz toho deviateho idem tam prvy krat na CTG.Teda,ak to stihnem a neporodím dovtedy,lebo aj ja pocitujem občas také ako menštručné bolesti,posledný týžden,myslím,že je to skracovaním krčka a tým,že hlavička je už dole a nalieha na vchod,som si všimla,že som začala chodit jak kačica s roztiahnutými nohami 🙂

silvuskaa
6. sep 2009

lucy ja tiez chodim v poslednej dobe nejako divne🙂 Sama na sebe sa smejem ze idem jak medved...nohy dalej od seba..., hlavne v noci ked musi cikat. Mozno budeme aj spolu na porodnici 😀
Mne vcera presiel termin a stale nic, citim sa celkom fajn, tie menstruacne bolesti mam uz dlhsie..Dr mi povedal ze niekto moze mat poslickov aj mesiac a niekto 1den pred porodom, alebo niekto vobec...takze je to naozaj individualne.
mima to verim ze prenasanie nie je hobvieco...len cakas a cakas....aj ked sa necitim zle...chcem to mat uz za sebou.
corasone mne dr Gleso povedal ze keby som sa skor ozvala tak by sa dalo ale teraz sa mu uz neda...ja som to stale len odkladala...

corasone
6. sep 2009

silvuska, nevadi mozno natrafis akurat na neho ked bude mat sluzbu a potom sa len zasmejes 🙂 len nech ti vsetko pojde v pohodicke. ja mam tych poslickov uz min. tyzden a mozno aj viac ale tyzden ich pocitujem tak trosku intenzivnejsie(ziadna extremna bolest len to citim v podbrusku), tak uvidime.

zabkatt
6. sep 2009

babule držím palčeky. Ja som vymýšlala kôly rečiam že nie Piešťany a nakoniec som mala taký ťažký pôrod že som mohla ísť kľudne do PN☹(( Inak bývam v Trnave ale pochádzam z PN možno ma niektoré aj poznáte🙂))

silvuskaa
6. sep 2009

corasone keby na neho fakt natrafim tak by som bola naozaj rada 🙂 Hlavne nech vsetko dobre dopadne a mam maleho v naruci 🙂
Inak neboj aj keby tvoj malinky pride na svet skor o 2tt a to nie je vela, je to lepsie ako 2tt prenasat.
zabka jasne ze sa pozname 😀

lucy55
6. sep 2009

ja som si konečne zbalila tašku na dovolenku do porodnice 😀 už len tam potom hodím kozmetiku a možem vyrazit.
silvuskaa,a pocituješ obcas aj tvrdnutie bruška alebo kontrakcie?ja som to asi ešte nezažila,lebo neviem,čo si mam pod tym predstavit..hovorí sa,že chlapci zvyknu pretahovat a dievcata sa ponahlaju,tak je celkom mozné,ze sa stretneme 🙂

corasone
6. sep 2009

ja som tiez uz konecne zbalena na tu "dovolenku" do porodnice, zbalila som aj tasku ked po nas pridu nech potom niesu zmatky. som zvedava ze ake bude pocko, co vsetko bude musiet drahy pribalit 🙂 uvidime, kedze sa pekne ochladilo.
silvuska este by som chcela dokoncit ten 38tt a potom uz mozeme ist. uvidime co mi povie dr.Gleso tento tyzden. a ako sa citis ty?

lucy55
7. sep 2009

Kamaratka,ktorá rodila v Pieštanoch nedavno,mi hovorila,ze oni už pred porodom nerobia vaginalne vysetrenia,len to ctg,je to pravda?Je možné,že žiadny ultrazvuk,ani sa doktor nepozrie,či sa neotvaram a podobne,ked tam pojdem v stredu na tie ozvy?Vraj jej lekar povedal,že na to ma este svojho gynekologa,no ale mna gyn poslala už posledny mesiac na kontroly do porodnice,no a v tt je normalne,že kazdy tyzden spravia meranie tlaku,moč,ctg a vaginalne vysetrenie na kontrolu dilatacie čipku,plus sono,aby sa videlo,ako dozrieva placenta a či je dost plodovej vody.Ako je to v PN?

mima1708
7. sep 2009

koniarova jumca ma uz synceka... teraz by mal mat nejako tyzden aj par dni... rodila nakoniec na myjave planovanym cisarskym,lebo v pn ked bola na kontrole ju poslali este domov a uz 2 tyzdne prenasala,tak sa jej to nepacila a isla rodit inam...

corasone mame sa celkom fajn,dakujeme za opytanie... len sme museli prejst na nutrilon,stratila som mliecko... ☹ z nicoho nic ma chytili vysoke horucky a 3 dni mi neklesala teplota pod 38,tak to zanechalo nasledky... ☹
silvuska ja som sa tiez necitila zle,bolo mi uplne fajn... ja som den pred porod este zehlila plny kos veci... 🙂 a s tym dr. glessom,ma toho naozaj vela... ked som bola v porodnici bol tam pomaly stale... aj ked nemal sluzbu bol v porodnici,lebo si ho zajednala nejaka mamicka... a vraj od maja neberie ziadne uz ziadne porody co ma odvtedy tak vela nahlasenych...

lucy55 s tym ctg je to pravda... tam len prides urobia ti ctg a ides domov... ziadne sono,ziadne vysetrenie nic... a potom to aj tak dopadlo... ked som rodila uz som mala zelenu plodovu vodu... 😒 ja som potom poprosila mojho gyn ked som si bola dat predpisat tabletky ci by ma nemohol pozriet,lebo v pn ta ozaj nikto neprezrie... ja som naposledy bola na sone v pn v 37 alebo 38 tt,uz neviem presne a odvtedy nie... a to som tyzden prenasala... takze najlepsie urobis ak zavolas svojmu gyn a dohodnes sa s nim,ze budes chodit na prehliadky aj k nemu alebo ked je taky,ze by nebol ochotny prides tam s tym,ze ta pobolieva brusko a on ta uz musi pozriet... 😉

silvuskaa
7. sep 2009

lucy ja tiez neviem ani presne co je to tvrdnutie bruska, jedine pocitujem to ked sa mi maly presunie do jednej strany a mam tam brucho uplne tvrde ale zasa za chvulku sa presunie na druhu stranu...🙂
Inak to aj mna tak trocha stve ze mi v nemocnici vobec nerobia a vraj ani pred porodom neurobia sono. Ved tym by mohli v mnohych priadoch zbadat omotanu pupocnu snuru okolo krku alebo bruska, alebo aj zafarbenie plodovej vody.....

lienockaa
7. sep 2009

no ja neviem teda, ale mna pozeral doktor aj zdola v PN,naposledy tri dni pred porodom a vlastne stale uz ten posledny mesiac urcite kazdy tyzden ma pozeral..a bola som komplet zatvorena..🙂ale ja som chodila k nemu cele tehotenstvo do nemocky..mozno by to mali robit vasi amb. gynekologovia, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre