Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

daniela1974
8. dec 2010

mna zasa velmi velmi mrzi, ze cakat na porod, nechciet pustit plodovu vodu, nechciet ocytocin, nechciet nastrih hradze, chciet vlastnu intimitu, nechciet pri porode sanitakov, ktori s chlebom v ruke balia pri mojej hlave sestricku, ktora namiesto toho aby sa venovala mne sa idiotsky rehoce na ich vtipoch, chciet pritmie je pre mnoho porodnikov vymyslanie si manierov -citujem VY MATE ALE MANIERE !!! - nedat mi na vyber, boze ja chcem cakat na porod bez vyvolavania porodu - ja rodim svoje dieta v polohe, ktora vyhovuje mne a dietatu a nie preboha v polohe, co vyhovuje porodnikovi.
To je sen, ze taketo prirodzenosit si treba vybojovat.
Aby som v porodnici bojovala s debilnymi zakomplexovanymi sestrickami, ktore si vacsinou na mamach nieco so svojim nizkym sebavedomim, dakujem neprosim, radcej porodim doma bez diplomovanej sestry. Cest vynimkam o tych sestrach - mala som dva porody a niektore sestry boli fajn, ale mne vytacat bradavku ako ladenie radia 18tka nebude.

dulkagabulka
8. dec 2010

@daniela1974 presne si to vystihla 🙂

bubulka722
8. dec 2010

@daniela1974 Úplný súhlas!!! Ja som veľmi rada, keď vidím, že nie som sama a verím, že sa postupne zobudia všetky ženy a budú si pýtať to, na čo majú nedotknuteľný nárok. 😉

dulkagabulka
9. dec 2010

🙂 prave som dopozerala film What babies wants..Čo babatka chcu...
musim sa priznat, slzy dojatia mam v očiach...a absolutne suhlasim so všetkym čo vo filme je...
odporučam všetkym budicim maminam / i tym,ktori este len planuju otehotniet/ a hlavne personalu porondickeho a novorodeneckeho oddelenia nemocnic...po vzhliadnuti možno pochopia, čo chce bubulka alebo daniela a vela dalšich mamin, ktore sa neodvažia svoje prianie vyjadrit...
čo vlastne chceme všetci...čo potrebuju maminy, novorodenci, sestričky, lekari...čo potrebujeme ako ludstvo

ak chceme vyliečit spoločnost, je dobre začat liečbou porodu 🙂

bubulka722
12. dec 2010

@dulkagabulka Mám ten film tiež čerstvo za sebou a mala som teda čo robiť aby som cez slzy videla na obrazovku a to skutočne nie som nejaká precitlivená. Je to krásny a veľmi pravdivý film. Keby tak bola vôľa pozrieť si ho aj medzi zdr. personálom. Tí čo majú ešte kúsok rozumu a citu by rýchlo svoje zvyky prehodnotili a nikto by sa mojim požiadavkám vôbec nečudoval.

mia.k
13. dec 2010

@dulkagabulka
@bubulka722 babulky kde sa dá ten film pozrieť v českom,alebo v slovenskom preklade?

dulkagabulka
13. dec 2010

@mia.k dnes som volala pani primarke novorodeneckeho oddelenia v Trnave, darovala som jej tento film v piatok...pozrela si ho a bola velmi dojata aj ona...povedala,ze už chápe tu inu dimenziu a že mi zan velmi dakuje 🙂 ..ak by si prisla do TT, mozeme sa dohodnut ,napalim ti ho a dam osobne...

daniela1974
13. dec 2010

@dulkagabulka gratulace 😉 😉 😉 .
Snad by takto pozitivne ovlyvnitelni mohli byt dalsi a dalsi lekari.
Obcas si myslim, ze si myslia, ze chceme po nich eutanaziu.

kkiki
13. dec 2010

@dulkagabulka takto to ma byt 🙂 drzim palce dalej ...

bubulka722
14. dec 2010

@dulkagabulka To je naozaj super a ja pevne verím, že sa v mnohých pohne srdiečko. Toto isté sa chystám urobiť aj ja a venovať tento film novorodeneckému v PN. 😉

mia.k
14. dec 2010

@dulkagabulka to si super spravila,že si to dala tej primárke,presne takýto ludia by to mali vidieť. Inak škoda,že som o tom filme nevedela skôr,lebo predminulý týždeň som bola v TT v nemocnici na rizikovom. Ešte stále síce maródujem a nikam nechodím,ale ak by som išla najbližšie do TT,tak by som sa ti ozvala a veľmi rada by som si ten film pozrela. Bolo by dobré asi,aby ho videlo čo najviac ludí, a možno sa časom pohnú ľady.

dulkagabulka
14. dec 2010

@mia.k ja to citim tak, že lady sa už hybu...reakcia pani primarky bola užasna 🙂 a ja verim, že časom urobi všetko preto,aby zdrave deti boli privitane na tomto svete maminym teplym naručim, maminym láskavým slovom a jej pohladom do detských očí... namiesto možno vyhrievanej postielky na novorodeneckom oddeleni 🙂

mia.k
14. dec 2010

@dulkagabulka tak to si super poriešila. To by bolo fajn,keby sa to rozšírilo do každej pôrodnice.

bubulka722
14. dec 2010

@mia.k To záleží hlavne na nás ženách či budeme žiadať od personálu iný, ľudskejší prístup. Ide predsa o naše deti a každá z nás pre ne predsa chce len to najlepšie. Tá iniciatíva musí ísť od nás aby sa niečo zmenilo. 😉

mia.k
14. dec 2010

@bubulka722 je síce pravda,že by sa mali aj matky dožadovať zlepšenia,ale sama si videla,ako sa k tebe zachovali na novorodeneckom,ked si ich oboznámila s tvojimi požiadavkami,že ťa vysmiali. Vieš,oni majú voči rodičkám taký nadradený postoj-že my si tu určujeme pravidlá,nie vy a preto si myslím,že asi viac by pomohlo,keby to vychádzalo z ich presvečenia a k tomu by možno mohlo pomôcť zhliadnutie takéhoto fiilmu,ktoré by sa mohlo poniektorých dotknúť a pozmeniť ich postoj a prístup k maminám a bábetkám. A možno by to nepomohlo-je to len moja úvaha- ale myslím,že za pokus by to stálo.

bubulka722
14. dec 2010

@mia.k Pravdaže, ale silný dojem z filmu časom vyprchá a matky musia chcieť bojovať za to najlepšie pre svoje deti. Nadradený sa cítia hlavne kvôli tomu, že veľa žien nechá so sebou zametať. Myslím, že ak niečo chcem, musím to vysloviť tak aby pochopili, že to myslím naozaj vážne a to aj za cenu riešenia na vyšších postoch. Treba len určitú dávku asertivity a nebáť sa povedať čo chcem a čo nie. To dieťa to povedať žiaľ nevie a ani sa pri ich výkonoch nedokáže brániť a ja ako jeho matka by som sa mala snažiť uchrániť ho, ak určité záležitosti niekto nemieni akceptovať. Za svoje dieťa som odhodlaná sa biť. 😉

mia.k
15. dec 2010

@bubulka722 máš pravdu,len každý na to nemá povahu a iní sa zase neohlási zo strachu,aby sa potom k nemu nesprávali ešte horšie. Chce to proste guráž. Ale obdivujem ženy,ktoré tú guráž majú a neboja sa "pobiť" za to čo chcú. 😉

ejuska79
15. dec 2010

@dulkagabulka kde sa da ten film pozriet, prosim vas? na nete som nasla len ukazku a velmi ma to zaujima, rada by som si to pozrela... ja som mala tehotenstvo rizikove (5mesiacov som len lezala v sikmej polohe, zasity krcok) a porod tiez s komplikaciami, ale snad bude casom aj druhe babeno...

dulkagabulka
15. dec 2010

@ejuska79 veru neviem,ci sa da niekde zohnat..ja ho mam aj s titulkami..a bubulka ho ma tiez..viem,ze sa chystali dievcata zo sukromnej skupiny dat ho niekam,kde by sa dal stiahnut,ale zatial neviem,ci sa to podarilo...skus sa spytat bubulky 🙂

isabella_fly
20. dec 2010

babyyyy, ja potrebujem radu...
mala by som uz zacat asi chodit na poradnu do nemocnice vsak? vas poslal rovno vas gynekolog, alebo ako to bolo, lebo na ctg som objednana 5.1. (mozem to chapat, akoze tam idem na poradnu uz toto?) ale trocha sa obavam ci neporodim este pred, tak neviem ako sa zariadit 😒
a ako je to s tou epi, to sa da vybavit, ze ju chcem aj ked tam pridem uz s kontrakciami, alebo to tam mam este dopredu nabehnut a vybavovat a cvakat peniaze? vobec neviem ako to je 😖

jaja003
20. dec 2010

@isabella_fly
Ahoj Isabella, pri malej som nechodievala na poradnu do nemocnice, iba na sono v 20tom a 30tom tyzdni ku Karabovi, ty si nebola? Myslim, ze to chodia vsetky, co idu rodit v Piestanoch. A to CTG je vlastne pocuvanie srdiecka babatka a pozorovanie maternice, ci uz ma dake stahy, kontrakcie alebo nie. Tam Ta aj pozru, ci si dobre zavreta a ci je vsetko v poriadku.
A epidural netreba dopredu vybavovat, staci povedat pri porode, ze ho chces. Plati sa az potom, pocas tvojho pobytu v porodnici. Teda aspon takto to bolo pred rokom a pol, ked som rodila ja 🙂

isabella_fly
20. dec 2010

@jaja003 no ano, na sono som chodila karabovi, aj viem co je ctg (uz som bola raz ked som mala podozrenie na odtok plodovky), tak ale to co si napisala ma potesilo, ja tam este pre istotu brnknem tento tyzden aby som si bola na istom, lebo ma vyplasila jedna mamicka, ze v ruzinove ked si epi nevybavis predtym, tak nedaju ani keby sa tam mamicka od bolesti po stenach skriabala, co ma teda riadne soklo, lebo ja som to brala ako samozrejmost, ze by to bolo tak ako pises ty

bubulka722
20. dec 2010

@jaja003 Trošku ťa len poopravím s tým sonom v 20.tt a 30.tt. Kde si dáš urobiť sono je čisto tvoja vec, takže ak si na sone nebola v PN neznamená, že tam nemôžeš ísť rodiť. Dokonca aj CTG si môžeš vybaviť v inom zariadení a rodiť môžeš v PN. Nikto ti nemôže rozkázať kam máš ísť. Ak máš ale zazmluvneného lekára, tak je lepšie pre teba aj pre neho ak si ťa sleduje on.

nini78
22. dec 2010

@isabella_fly ahoj, ja som mala lekára dohodnutého, takže aj tieto soná v 20, 30a tuším v 35alebo 36 som absolvovala u neho, aj ctg a aj prietoky mi robil on. A asi od toho 36tt som chodila na pôrodnicu k nemu na natáčanie. A epidurál ti stačí nahlásiť pri príchode do pôrodnice, ak už nebudeš vo veľmi pokročilom štádiu pôrodu, potom by i ju už pravdepodobne nedostala 😉 .

daniela1974
22. dec 2010

@nini78 Ahoj. Nevies kolko stoji v PN epidural?

ejuska79
22. dec 2010

@daniela1974 ahoj, stoji 83 eur.

isabella_fly
23. dec 2010

@nini78 naozaj velmi pekne dakujem za info, ved je samozrejme, ze ak nebude treba epudural, tak ho ani pytat nebudem a tiez viem, ze niekedy je uz proste neskoro ho aj davat, tak mi drzte palce, lebo akosi sa citim v poslednej dobe divne, ktovie ci sa tam rovno po sviatkoch, alebo aj medzi nimi nedostavim 😝

daniela1974
27. dec 2010

@bubulka722 tak ako bubulka. Som pocula celkom pozitivne spravy o Tebe 🙂 😉 🙂 😉 🙂

bubulka722
27. dec 2010

@daniela1974 Tak to áno. Rodila som v PN, na začiatku to bol fakt boj, ale nakoniec sme našli všetci spoločnú reč a vyšli mi v ústrety aj z novorodeneckého. Pôrod bol prirodzený, bez akýchkoľvek medikamentov. S mužom sme mali pokoj a súkromie, takže to všetko krásne postupovalo. Bol to nádherný zážitok a nikdy viac by som inak nerodila. Pre personál bol tento pôrod viac -menej raritou. Dnes na Sk naozaj veľmi málo žien nechajú porodiť naozaj prirodzene. Svoju pôrodnú story napíšem do našej témy. 😉

daniela1974
27. dec 2010

@bubulka722 ok super, velmi sa tesim, dufam, ze zverejsis aj meno porodnika, ja som zatial odhodlana ist za Karabom ale dam si poradit. Mam uz inf suhlas s PP vypracovany a uvidim co to tam este pomenim, mam vela casu na zbieranie novych info a argumentov pre a proti. Potom tam napis ci bolo vsetko z PP splnene a ako sa chovali vsetci 🙂 . Sa tesim s Tebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre