Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

daniela1974
12. mar 2012

@aamanda ja som si malu vyrvala doktorovi z ruk ale ako dal mi ju nakoniec ochotne a hned som si ju prilozila, nie po 10 minutach. Potom som ju mala uz stale prilozenu.
Dokrmuju lebo mala vygrckala mlieko po kupani a ja som tolko mlieka este nemala, ved plne sa mi pustilo az na treti den, ja som im vyslovene povedala, ze nech ich pan boh chrani ale neverim, ze to dodrzali.
Lebo sa ksichtila jak debilna tocila ocami krutila tymi bulvami pod tym okularmi ako kobra a mala som pocit, ze som povedala, nieco nevhodne o jej vzdelani.

inetka
12. mar 2012

@l.s @daniela1974 dakujem

bubulka722
12. mar 2012

@urma Je veľa vecí, ktoré nie sú považované v našich pôrodniciach za dôležité, pretože sa to vymyká ich zaužívanej rutine. Ak chceš, pošlem ti môj pôrodný plán, lepšie povedané oznámenie nemocnici o mojich požiadavkách. Ja som totiž svoje požiadavky chcela korektne prekonzultovať s primárkou novorodeneckého, ale stretla som sa s nepochopením a výsmechom. Jej argumentom bolo, že sa to u nich tak nerobí a hotovo. Mám si vraj nájsť iné zdr. zariadenie, alebo rodiť v zahraničí. To ma veľmi nahnevalo, nakoľko platím roky zdr. poistenie a prišlo mi to poriadne drzé. Oni sa jednoducho nemali záujem prispôsobiť. Preto som podala v podateľni nemocnice oznámenie o mojich požiadavkách, ktoré bolo adresované primárke novorodeneckého, primárovi pôrodníckeho odd. a riaditeľke nemocnice. Tak isto ak ťa bude zaujímať ako nakoniec prebiehal môj pôrod a hospitalizácia, pošlem ti môj pôrodný príbeh. Vyžadovalo si to určitú dávku asertivity, ale stálo to naozaj za to. Nikdy viac by som si nenechala do svojho pôrodu zasahovať a riadiť sa ich radami v starostlivosti o dieťa.
@daniela1974 To je tak na dve strany a na také siahodlhé rozpisovanie žiaľ nemám čas. Dnes sa nad tým len pousmejem. Ak by mal niekto záujem, nech napíše a ja sem nemám problém vyvesiť pôrodný plán aj s mojim pôrodným príbehom na dlhé večerné čítanie a pre nás čo vieme o čom to celé je, na pobavenie. 😉

bubulka722
12. mar 2012

@reanda Ja som nesúhlasila s odnášaním po pôrode na vyšetrenie, takže mi čerstvo narodenú dcérku dali ešte s tepajúcim pupočníkom na brucho. Odniesli ju až oveľa neskôr a dokonca akceptovali (asi pretože museli...) moju požiadavku aby mi ju znovu priniesli holučkú, položili znova na brucho a takto sme boli spolu až do odchodu na izbu. Pochybujem, že by boli takí ochotní, ak by ich nezaväzovali moje požiadavky, ktoré či chceli alebo nie, museli akceptovať. 😉

aamanda
13. mar 2012

@inetka my sme si najlepsie vybrali v partizanskom. maju super vyber a maju tam aj lacne a aj znackove kociky. fakt si vyberie kazdy. v laugariciu maju dost ale zdalo sa mi dost draho.

aamanda
13. mar 2012

@bubulka722 a tos i tam niekoho mala ze mueli akceptovat poziadavky alebo ako si to dosiahla?
ja nie som tymto smerom moc vzdelana, ale vsade pocuvam ako je dolezite aby sa dieta prikladalo hned po porode a je mi teda divne ze to v nemocniciach nerobia:(

daniela1974
13. mar 2012

@aamanda prosim Ta kde v Partizanskom? Lebo ja teraz chcem kupit Emke uz poriadny sportovy, pohodlny, dobry aj na spanie vonku, aby jej tam bolo pohodlne a nekrcila sa tam a tu v PN nemaju ani jeden taky a v Laugariciu jeden ale stoji 899,- co som sa spytala kde presne su vsite tie brilianty v kociku, ze tolko stoji.
Tak ze by som zbehla do Partizanskeho.
Co sa tyka prikladania po porode - neuvazuj nad tym, ze co je logicke to sa v porodniciach robi.
Ja som napriklad na treti den dostala strasne uzkosti. Bilo mi srdce, ruky sa mi triasli zle mi bolo, volala som muzovi nech pre nas pride, ze tam neostanem a dostala som na to ako liek Dzban tepleho caju (vonku bolo asi 40st) a mala som si vraj lahnut. Ked som sa konecne ukludnila - ziadny lekar za mnou neprisiel pricom som skutocne bola na tom dost zle psychicky - zaspala som tak prisiel Gleso a ZOBUDIL MA!!!!!!!!!! ci mi uz je lepsie. Ja som sa uz fakt rozplakala, lebo som potrebovala klud, dieta a muza a domace prostredie.

aamanda
13. mar 2012

@daniela1974
tu je kontakt na ten obchod
http://www.babydream.eu.sk/kontakt/
je to prva dedina za partizanskym a hned ako prejdes cedulu vidiet tu budovu.
to ja sa tam asi psychicky zrutim. chcela by som aspon tu "vip" izbu, aby tam mohol byt stale niekto so mnou lebo ja to tam asi neprezijem pri takom pristupe:((((

reanda
13. mar 2012

@aamanda ja som tiez chcela nadstandardnu izbu, prave preto, aby som tam mala klud a aby mohol byt muz skoro stale s nami, ale bohuzial, bola obsadena 😒
no ono je to tak, ze ked nie si zrovna asertivna bojovna xena, tak to tam budes mat tazsie, ked si chces nejake poziadavky presadzovat.. lebo potom budes musiet znasat ich pristup k tebe ako k "problemovej" a to nie je pre "slabsie" povahy nic prijemne, najma este po porode.. ja som tam na tom tiez nebola psychicky prave najlepsie a odniesla som si tu "skvelu" naladu s babatkom aj domov 😖
ale je lepsie sa na to dopredu pripravit a cloveku pomoze aj, ked vies, ze urcite tam nie si taka jedina.. a hadam si tam personal casom zvykne aj na problemove matky 😀
@bubulka722 tiez som nechcela, aby mi ju po porode odnasali, ale nalomili ma tvrdenim, ze bude rizikovy novorodenec, kvoli dlhemu porodu a tomu, ze som mala kalnu plodovku.. bola som oblbnuta, ved dychala a bola v poriadku, co uz len tym ich vysetrenim odstranili ake riziko?? to mi je luto, nemala som im ju dat.. ono sa to zda, ze par minut, ale tych prvych par minut je neuveritelne dolezitych.. ja si najviac a najlepsie z celeho porodu pamatam na tych niekolko sekund celkom po porode, kedy som mala holu dcerku na bruchu, to bolo uzasnych (bohuzial len par) sekund

aamanda
13. mar 2012

@reanda ja si nemyslim, ze nie som az taka problemova, len vsade pocuvam ake su dolezite tie prve minuty a som sklamana tym ze v porodnicu to tak neberu. ale som skor uplakana teraz ked som tehu, a po porode cakam ze to bude este horsie a ked na mna bude niekto vrieskat, tak sa psychicky zrutim. joooj nech uz tie tehu a potehu hormony vymiznu, lebo sa uz ani nepoznavam a strasne mi bude vadit ked tam so mnou nonstop nebudu blizky.
tak ale podla mna je aj dost normalne, ze kazda z nas ma nejake poziadavky, nie? ved je to normalne, ved sme ludia.

reanda
13. mar 2012

@aamanda no ja si tiez nemyslim, ze som nejaka problemova 🙂 , som praveze az prilis prisposobiva, hlavne aby ti druhi boli spokojni a nemali sa na co na mna stazovat.. ale takto sa to neda, ked ide o moje babo, to je predsa dolezitejsie, ako to, ci je nejaka sestricka spokojna s mojim spravanim .. a prave preto to tak prezivam.. ine zeny si spravia po svojom a kaslu na sestricky a neriesia a nemaju z toho mindraky.. ked maju nejake poziadavky, tak si idu za tym a necitia sa, ze su tam niekomu na pritaz, je im to jedno..
na porodnicu sa nespoliehaj, tam by si stale bola z vela veci sklamana, ako sa tam robi.. ked ti na niecom ozaj zalezi, ako ze chces to prilozenie, tak si na tom trvaj, aby si to potom neskor nelutovala
a zase az take hrozne, ze by tam niekto vyslovene po tebe vrieskal to tam nie je.. a aspon mne tam tie dni ubiehali celkom rychlo a kazdy den su navstevy 😉

jana17
13. mar 2012

Jeeeej babule, ale az take hrozne to tam zase nie je 😉 Hormony sice kmitaju hore-dole, buchaju do hlavy o106, ale da sa to prezit. Ja nie som ziadna naturalistka, nemala som ani ziadny porodny plan, ani ziadne speci poziadavky a dalo sa aj tak... zo zdravotnych dovodov som malu 1x prilozila az o 24hod, mliecko som dostala az posledny den pobytu rekreacie a zijeme....
@aamanda hlavne ziadny stres a pohodicka, dolezite je aj tak iba babinko, ostatni ti mozu.... uvidis, ked ho budes 1x drzat v naruci, neskutocny pocit 😵

daniela1974
13. mar 2012

@aamanda neboj nezrutis, zasa ked tam budu spravne mamky, tak nakoniec bude aj sranda, u nas sa Katka furt rehlila, ze Daniela tie sestry sa poseru z Teba jak ich dirigujes 🙂

Neboj. VIP Ti je na figu, lebo sa tam budes nudit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

A budes mat babatenko krasne vonave urevane od mlieka spinave juj ako by som mala hned 4.te babo ked to pisem, ako vonia novorodenček, boze.

Bude fajn, neboj.

aamanda
13. mar 2012

@reanda
@jana17
@daniela1974
ha, tak vam sa to povie, ked mate po a nie pred🙂
uz sa tesim ako budem ja poucat buduce mamicky ake to v tej nasej porodnici bolo🙂))

reanda
13. mar 2012

@aamanda no ked sa jedna o to, ja by som isla rodit znova aj hned teraz 😀

aamanda
13. mar 2012

@reanda pod rodit za mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jana17
13. mar 2012

@aamanda tak snad si to este raz zopakujem, normalne sa tesim uz teraz 😵 😵 nie je sa coho bat, kvoli tomu vonavemu batozku vydrzis, uvidis. A suhlasim s @daniela1974 bola tam sranda s ostatnymi mamickami sme trepali piate-deviate a cela ta atmoska sa pekne odlahcila 😉 Juuuuj a hlavne tam nemusis varit 😀

l81
13. mar 2012

@reanda mam presne ten isty zazitok , ako ty, este o cosi horsi, tiez mi ju hned odniesli a doteraz si vycitam, ze som to dospustila, takisto uviedli tie iste argumenty, tak som na tom netrvala.A potom som dcerku dostala az o 4dni...Dodnes neviem, co bol dovod, pretoze ziaden normalny mi nepovedali, aj v prepustacej sprave nebolo absolutne nic, podla tej spravy bolo vsetko v naprostom poriadku..Podla mna, jediny problem bol, ze malinka bola vystrasena po porode, stacilo by, keby mi ju hned boli prilozili a ona by sa bola upokojila 🙄 Dnes uz by som konala inac. A este k tomu tie chudery( opakujem, nie vsetky, ale tie 2 normalne mali akurat vtedy, ked som ja rodila dovolenku-smola 😒 ) co ma k malinkej nechceli pustat, akoze naco tam chodim stale, dieta potrebuje klud: to ma byt normalne? Dieta potrebuje hlavne matku !( teda samozrejme pokial su vsetky funkcie v poriadku, ak nie, je jasne, ze najprv ich treba zabezpecit, to ale nebol nas pripad)A ak ma aj pustii, vzdy len na 5 min, `pod dozorom` s poznamkou-no uz ste ju videla, uz choddte!A este ja sprosta som im popchala vsetkym bonboniery a kavicky, len aby ma aspon 3x denne pustili za dcerkou,aj tak to nic nezmenilo, do zadku som ich mala radsej kopnut.
A tym, co idu rozpravat, ze kto je ako precitlively:skuste 4 dni pozerat na svoje dietatko napojene na infuzii, bez toho, aby vam niekto uviedol normalny dovod, co mu vlastne je. Keby vam niekto na otazku kedy ju uz budete moct dostat do narucia odpovedal: vtedy ked vam ju donesieme a nevypytujte sa stale, len tu vyrusujete. Tak ako este stale sa vam to zda vsetko normalne?Mne teda nie, ani trochu!

daniela1974
13. mar 2012

@l81 fuj Ty kokos, Tebe sa toto stalo, to je ake zverstvo. Prave v tychto pripadoch je nutne aby dietatko bolo stale pri mamine, na koži, citilo teplo a tlkot srdca.
To su primitivni debili v tej porodke a trvam na tom. Nevzdelani ubohi chudaci.. A este Ti ani nepovedali, co s malou bolo? mala si zacat byt hystericka. Mne tak raz nechceli dat dceru z nemocnice, ked som cez den bola pri nej ale v noci nie, lebo uz nebola kojena a vtedy sme byvali v BA a tak som nemala narok na ubytko v nemocnici a nechceli ma jedno rano pustit za nou, lebo ze vypuchla chripka. Ze chodte domov mamicka, my sa Vam o dietatko dobre postarame. Ja som u primara spustila taky hystericky zachvat ze som na reverz mala dieta do hodky doma.

l81
13. mar 2012

@daniela1974 a to som nenapisala, 1. vetu pani dr.detskej,ked som sa hodinu po porode dohrabala na vlastnych za nou, aby mi racila zdelit, co sa vlastne deje a aj to v strede rozhovoru uprednostnila telefonat s nejakou kamaratkou a mna tam nechala stat ako nejaku ...to by bolo tak na pol strany.Nie, nepovedali nic konkretne, na moju otazku, co jej vlastne je: no zapal. Aky zapal? No taky celkovy a nevypytujte sa stale, mame tu aj ine deti, kt. treba osetrit, chodte uz von!Tak toto je prosim pekne Piestanska porodnica-novorodenecke oddelenie v plnej parade. Ja viem, ze som mala reagovat inac, ale asi som bola z toho celeho nejaka mimo, len som civela pred seba ako mumia,nevedea som co urobit, aby som dcerke neublizila nejakym nespravnym rozhodnutim, nechapem, preco som nereagovala inac, je mi to luto teraz. Vzdy som chcela mat aspon 2 deti, ale teraz ked si predstavim, ze by som tam mala ist rodit zas a stalo by sa zas to iste, az mi zle pride.

l81
13. mar 2012

@daniela1974 mne to pride tak, ze ani ony samy nevedeli, ze co jej je( ako som napisala, podla mna bola len vystrasena, to je cele, mame to vsetko natocene na telefone) a tak do nej napchali vsetko mozne(infuziou) len aby keby sa nahodou nieco stalo, mali alibi, ze ved skusili vsetko.

daniela1974
13. mar 2012

@l81 fuj a to bolo tu v PN?????? Boze to mi ani nepis, lebo mne je z nich tam zle, to je cele zle, uplne uplne zle.
To jaka krava, ze uprednostnila kamosku na telefone.

Ono teraz radit by vedela kazda, ja by som toto hento povedala, vtedy je clovek vyhulakany, plny adrenalinu a oxytocinu....
Teraz sme mudre to je jasne.

Prave pre tieto situacie, ktore sa mozu stat je dobre si dopredu nastudovat maximum veci a pozriet referencie a nie len slepo doverovat, ved oni vedia co robia. Lebo casto krat nevedia co robia.

Neuvazovala si, ze by si to zverejnila? Zmedializovala? Podla mna PN porodnica si o to dost koleduje.

bubulka722
13. mar 2012

@l81 Tak to je fakt sila. No neviem, ale asi vďaka mojej obrovskej nedôvere a veľmi zlým skúsenostiam s lekármi by som do toho štuchala viac. Malinká si stresu musela užiť hlavne vďaka tým bosorkám na novorodeneckom. Určite jej najviac chýbala mama a čo do nej pchali a nakoľko to pre ňu nebolo vhodné... to je zase iná vec. No ale jasné ako @daniela1974 napísala, po vojne je každý generál. 😢
Ja som tam mala s pani doktorkou veľmi zaujímavý konflikt, chcela na mňa volať policajtov. No fakt groteska... 😀 Nakoniec do izby nabehla aj s riaditeľkou nemocnice. Myslela že jej to niečo pomôže. No ja som bola pre nich fakt problém, ale teda za to čoho boli ony schopné voči tebe, tak si to plne zaslúžili.
A neboj ak by si rodila druhý krát, tak sa ti to isté nestane, pretože dôveru v toto zdravotníctvo by si už nemala a nenechala by si so sebou kývať. 😉

abbey1
13. mar 2012

@l81
@daniela1974
@bubulka722 Ja mám s bývalou primárkou svoju skúsenosť a pre mňa to nie je doktorka ani človek. A viac už na ňu nemám slov, môže si ju obhajovať, kto chce ako chce. A podľa toho aj oddelenie fungovalo, či funguje.

daniela1974
14. mar 2012

@abbey1 byvala sa ako vola? Ja tam poznam len Dr. Korytarovu, ale netusim co je. Ci primarka, ci len doktorka.
Mam pocit, ze terajsia primarka je starsia osoba. Teda je to kamoska mojej svokry 😀 😀 😀 😀 takze doma musim zvladat vela vela argumentov 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .

dulkagabulka
14. mar 2012

Na stranke ženskych kruhov pribudlo nove otitulkovane video. Tentokrat aj o rizikach vyvolavanych porodov a predcasnych cisarskych rezoch

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/videa/onewo...

l81
14. mar 2012

@daniela1974 no ano, uvazovala som nad tym uz viackrat.

abbey1
14. mar 2012

@daniela1974 Na novorodeneckom bola Antalová, o nej som hovorila. I keď s Korytárovou sme tiež prišli do kontaktu, ale len tak pomimo.

bubulka722
14. mar 2012

@abbey1 Z môjho PP sa vysmiala Korytárová, čo bola primárka, ale teda Antalová sa tiež predviedla v plnej kráse. 😝

l81
14. mar 2012

@bubulka722 ano mas pravdu, ale aj tak si myslim, ze na zaciatku bola naozaj len vyhukana z porodu, mame to natocene na telefone , proste reakcia tej dr. bola najprv, ze dieta neadekvatne reaguje ??? je anemicke??? to je pre mna dalsou zahadou,pretoze kedze som zdravotnik, definicia anemie je este stale koncentrácia hemoglobínu v krvi, pokial sa dobre pamätam a to zas neviem odkial ma, pretoze krv jej nebrali. No a potom sa zrazu z anemie a neadekvatnych reakcii vyvinul nejaky ´celkovy zapal´? Mne to naozaj pripada tak, ze jednoducho nevedeli co spravit, tak spravili radsej vsetko-aj ked to najprirodzenejsie riesenie-prilozenie bezprostredne po porode by bolo to spravne. Apropo tie neadekvatne reakcie boli v prepustacej sprave oznacene : minutu po porode 9bodov a 5, alebo 10 min, po porode-to uz si presne nepamätam- 10 bodov, co to boli za neadekvatne reakcie potom?
A ktora z nich na teba prosim ta chcela volat policajtov a za co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre