Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
13. máj 2012

@jon
ja si naopak myslim,ze naša komunikacia ma vyznam... ak nechceš, samozrejme, nerozpravaj sa so mnou 😉
Velmi ocenujem,ze si jediny porodnik, ktoreho poznam a je ochotny vyjst z anonymity a rozpravat sa tu...viest dialog však neznamena rozpravat sa iba s tymi, čo so mnou suhlasia 🙂
Naše ciele su rovnake, ja však , na rozdiel od teba, budem v tejto tematike vždy iba laik. A preto sa ta stale pytam - si lekar a koho sa tu už mam pytat, ak nie teba? A to že pri tom použivam čisla? Porad mi prosim, ČO treba použit pri komunikacii s porodnikmi, ked vyjadrenia pocitov a priani žien su pre nich irelevantne? Čo ine sa da použit pri komunikacii s niekym, kto o sebe vyhlasuje ( teraz prosím bez urážky), že je vzdelany a pritom pri zdravých rodičkách nerešpektuje najnovšie, vedecky dokázane, poznatky mediciny, odporučania WHO atd.?
V piatok bol na Slovensku svetoto uznávaný kanadsky lekar doktor Newman. Povedal jednu úžasnú vetu : "Je na hlavu postavené, ak si niekto myslí, že niečo umelé je lepšie, ako niečo prirodzené".
Vysoko si vážim našich lekárov , ich zručnosti a vedomosti. Ide mi o jediné- aby svoje vedomosti uplatnovali tam, kde ich je treba- teda pri patológiách. A aby aj slovenskí lekári raz uznali, že aj slovenské nízkorizikové tehotné, ktoré čakajú zdravé babatko v dobrom postavení, majú nárok prežit svoj porod ako nízkorizikové až do konca ( to znamená bez zásahov). Ak to už uznali systémy zdravotníctva vo všetkych vyspelých krajínách, pýtam sa ta, kde je chyba, že náš systém a systémy vo všetkých posttotalitných krajinách to ešte stale neuznali?

reanda
13. máj 2012

@jon no to o trvani porodu mi hovoril este karaba 🙂 ten ma prijimal, mal nocnu.. rano sa menili sluzby

bubulka722
13. máj 2012

@jon Mohla by som sa spýtať ako prebiehajú vizity na odd. šestonedelia? Ďakujem!

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. máj 2012

@jon Ďakujem za informácie. Myslela som skôr ako vyzerá vizita na izbe. Ako sa môže čerstvá mamička pri nej cítiť a prečo ju nevykonáva len jeden lekár na vyšetrovni mimo iných pacientiek? Prepáč, nerýpem, len sa pýtam na veci, ktoré sú pre ženu veľmi ponižujúce.

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. máj 2012

@jon Dr. Gleso sa staral o mňa ukážkovo a bol sa za mnou pár krát spýtať ako sa mám. Na druhý deň už čerpal dovolenku. Mala som nadštandard a týmto divným zvyklostiam som sa na primárskej vizite vyhla. Chceli síce po mne aby som ukázala vložku, ale vyhovorila som sa, že som si ju práve vymenila 😉 a s paplónom som odmietla pohnúť. Inak máš obdivuhodnú pamäť, keď si ešte na mňa pamätáš. Alebo som bola taká problematická... a preto? 😉

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. máj 2012

@jon Jasné, berieš to inak, ale predsa len keď sa vžiješ do pocitov žien, tak to nie je bohvie čo. Toto je tiež jedna z mnohých vecí, ktoré by sa mali konečne zmeniť. Viem, že to ženám prekáža, ale máloktorá má odvahu vzoprieť sa.
Inak ak sa môžem spýtať aký je tvoj osobný názor na úroveň novorodeneckého? Bolo by možné osloviť nejakú lekárku z tohto oddelenia aby prišla sem medzi nás?

bubulka722
13. máj 2012

@jon To bol tiež jeden z dôvodov, prečo som neišla do fakultnej nemocnice.

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. máj 2012

@jon Prajem dobrú noc a zajtra pohodový deň. Pokecáme inokedy. 😉

kac222
14. máj 2012

@bubulka722 Presne tak. Hromadne vizity na izbach su urcite rychlejsie, ale pre mamicky je to vazne trapna situacia. Bolo by super ak by sa chodilo individualne napr na osetrovnu...

granado
14. máj 2012

@kac222 a to by ako bolo príjemnejšie toľko lekarov na jednu? Takto sa aspoň posranduje a je to určite rýchlejšie aj pre ženu aj pre lekára

kukulienka_
14. máj 2012

@granado no ja hlavne nechapem, preco su tie vizity potrebne. Mna po porode nikto "tam dole" nepozeral. Spytali sa ma, ci vsetko ok, ci nemam bolesti, ci nekrvacam az prilis - a ked som povedala, ze ok, tak ok.

granado
14. máj 2012

@kukulienka_ tak ja neviem to by si sa mala jona popytat ale keďže vizita je na kazdom oddelení tak asi vedia prečo a ved na to ostavas po pôrode v nemocke aby si bola pod kontrolou

jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukulienka_
14. máj 2012

@jon no ja si nemyslim, ze je v poriadku, ak ma zena ukazovat svoje intimne partie a hovorit o svojich intimnych problemoch v pritomnosti inych pacientiek, alebo XY doktorom. Naozaj by som to pocitovala ako ponizujuce, nech si hovori kto chce, co chce. A to, ze "takto sa to robi aj na inych oddeleniach" nie je pre mna vobec argument.

kukulienka_
14. máj 2012

@jon aj pri a po porode som totiz v prvom rade zena so svojou vnutornou integritou a prirodzenou hanbou a hrdostou - a ono je uz roky do nas vtlkane, ze zena pri porode, "to je nieco ine", to sa nerata, ked jej tam vsetci cumia medzi nohy, pomaly aj okoloiduci na chodbe - ale vela zien to naozaj vnima velmi negativne, aj si to tak medzi sebou hovoria "a priprav sa, ze v porodnici stratis vsetku zensku hrdost".. a je to pre nich traumaticky zazitok. Hovorim, ja som nastastie rodila v zahranici a tam som nic taketo nezazila, ale prave preto, ze som zazila, ze sa to da aj inak, v sukromi, taktne, pristupovat cely cas k zene s respektom... nebudem sa tvarit, ze toto je v poriadku.

bubulka722
14. máj 2012

@jon Mám presne ten istý názor ako @kukulienka_ a naozaj si nemyslím, že je v poriadku vyjadrovať sa o mojom zdr. stave pred inými pacientkami. Je pritom úplne jedno či je to na gynekologickom odd. alebo na odd. šestonedelia. Myslím, že hromadné vizity sú prežitkom z dôb komunizmu a dávno nemajú v nemocniciach čo robiť. Veľa žien si to pretrpí a nevie sa dočkať kedy konečne z nemocnice vypadnú a znova nadobudnú stratenú hrdosť a hodnotu. Naozaj skús sa vcítiť do pocitov ženy po pôrode a vyjadri sa či je to takto ako to je v poriadku.
Čo sa týka novorodeneckého, tak ja osobne som tam stretla len jednu super sestru, ktorá mala našťastie práve službu keď som porodila. Bola veľmi milá, mladá blondínka, meno neviem, pretože z nejakého nejasného dôvodu menovky personál nenosí. Zažila som dr. Antalovú a nechcem sa tu naozaj sprosto vyjadrovať, ale bola to hrúza. Dúfam, že dr. z Ukrajiny je ľudský tvor, ktorý patrí na toto oddelenie. Dr. Antalová si veľmi pomýlila povolanie.

granado
14. máj 2012

@bubulka722 ako ja neviem ved teda bola si tam teda teraz neviem myslim že ty si mala sukromnu izbu tak je to o inom ale ked došla vizita tak bola vždy okolo postele zrovna hodnotenej mamičky to znamena že koleg.vedla nič nevidela a nepočula/teda žiadne tajnosti aj tak by sa nedozvedela lebo mala to iste/ a aj tak sa samozrejme o tom rozpravali aj tak ked vizita odišla tam sa nejednalo ale naozaj o nič tajne akurat že ti zhodnotia či neako vela nekrvacaš? to je tak strasne ponižujuce????ako ja nevravim že je to neako extra prijemne ale zasa aby som pre to stratila hrdosť 😖 a to sa priznavam že mam problem sa napr.odhalovať v saune a take ale tu okrem lekarov nikto nič nevidi a lekari myslím že oni už toho videli tolko že sa im to musi zdať všetko na jedno kopyto 😀 😀 😀 😀 😀
toť moj nazor a inak čo som myslela o vizite tak som nemyslela len gyn.a porodnicu ale všetky oddelenia nemocnic tam vizitu absolvuje viac lekarov nie len jeden 😉

bubulka722
14. máj 2012

@granado Ak to tebe príde o.k., tak fajn. Mne a ani mnohým iným ženám to nepríde zrovna príjemné. Mne osobne napríklad vadí, keď o mojom zdr. stave vie okrem lekára a mňa aj obecenstvo naokolo. Nikto tu nerobí divadlo z ničoho a chápem, že mnohé veci berú ženy v nemocniciach za "normálne" pretože to tak jednoducho funguje 40 rokov a mnohé sa nad tým vôbec nepozastavujú. Nie som jednou z nich a mnohým iným okrem mňa to vadí. Počas druhého pôrodu som bola na nadštandarde, ale vizitu ako takú by som absolvovala len v prípade ak by bol pri tom len môj lekár s primárom, celému ansáblu pôrodníckeho odd. sa otŕčať nemienim. Na tieto partie mi krátko po pôrode nečumí môj muž nieto ešte zbor cudzích ľudí. Sorry, ale zvolila som len rovnaký spôsob vyjadrovania ako ty.

granado
14. máj 2012

@bubulka722 tak ako neviem o akom sposobe ideš rozpravať ja som iba normalne niečo poznamenala a jedina ktora sa snaži vždy isť do konfliktu si jedine ty. a ja zrovna tak isto ako ty tvrdiš že mnohým to vadi to je zasa iba tvoj nazor čo ja poznam tak mnohým to nevadí.mne sa ospravedlnovať nemusiš ja to zvladam

kukulienka_
14. máj 2012

@granado ja nechcem teraz vobec rypat, len sa normalne pytam: kolko ludi potrebuje vidiet tvoju ranu, aby zhodnotili, ci sa dobre hoji? Podla mna na to staci 1 clovek, ak si nie je isty, prizve niekoho dalsieho (napr. primara). Tak preco ti tam potom kuka viacero ludi? Lebo je to tak zauzivane. Pre nic ine. Ci? A ano, mozno sa to vela zenam nezda nic hrozne, ale ako si sama povedala, nie je to nejako extra prijemne. No tak ok, ak to nie je zenam prijemne a da sa to velmi jednoducho zmenit (zadarmo), tak preco to nezmenit? Preco sa aspon nespytat, ci by to neslo?

granado
14. máj 2012

@kukulienka_ a ako ja som povedala že sa to da prežiť a zaujimalo by ma jedno ako chcete dosiahnuť to aby na tu vizitu nešli všetci čo tam maju podla asi neakých pravidiel /tomu sa ja nerozumiem skuste sa lekara popýtať prečo ich tam je tolko/ ale ako to im mam zakazať spraviť vizitu?pre mna by tam stačil aj jeden ale im asi nie ale to ja nezmenim ja nie som vedenie nemocnice 😉

kukulienka_
14. máj 2012

@granado ja viem, ze to nezmenis ty🙂 Len si myslim, ze je v poriadku, ak to chceme zmenit. Viem, ze toto je systemova zmena, ale kym sa zeny neozvu, ze im to vadi, tak preco by niekto menil system? Ak sa ozvu, tak sa mozno "ti hore" v danej porodnici zamyslia a mozno zauzivany system zmenia. Len chcem povedat, aby sme si tu zeny same sebe nekladli polena pod nohy, ze "booze, take ti vadi? Ved sa to da prezit." (teraz prehanam🙂. No ano da, ale vadi mi to a opravnene sa pytam "tych hore", ci sa to neda zmenit. A myslim, ze v tomto by sme sa zeny mohli podporit.

bubulka722
14. máj 2012

@granado Ako tu napísal dr. on sám si rieši svoje pacientky, okrem toho má každá izba prideleného lekára, ktorý sa o pacientov stará, takže načo sú tam lekári, ktorí vôbec nepoznajú tvoj zdr. stav a ani ich to v podstate nemá prečo zaujímať? Pretrvávajú naozaj divné pravidlá, alebo inak povedané interné nariadenia, pretože sa nikto nad tým nepozastaví a pacienti sú na SK zvyknutí byť ticho, všetko odtrpieť a čo najskôr vypadnúť. Konfliktná nie som, len chcem naozaj konštruktívnu debatu o veciach, ktoré sú postavené na hlavu. Možno ak by bolo viac ľudí ochotných rozprávať o tom čo im vadí, tak by sa minimálne dokázalo vedenie nemocnice zamyslieť nad vecami, ktoré sú naozaj postavené na hlavu. Určite by to uvítali aj mnohí lekári.

granado
14. máj 2012

@kukulienka_ a čo je na tom take zle ked poviem svoj nazor že sa to da prežiť prečo hned hadzanie polien pod nohy. ok ak bude niekde neaka peticia alebo neviem ako inak by ste to chceli zariadiť tak bez probleblemov ju podpišem len tu nejde o to kolko ich je ale že vobec chodia ale ved si iba plnia povinnosti
ale ved teda skuste jona sa spýtať podla mna jedine ten by vam to vedel približiť my sa tu možeme akurat tak osočovať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre