Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

natali1
19. nov 2010

@mia.k si mila... 🙂)

radka_26
22. nov 2010

Zdravim tehulky v Piestanoch, aj netehulky🙂))).......pridavam do diskusie aj moju skusenost. Piestanska porodnica ma u mna vsetky plusy a vyhrava na plnej ciare. Porodila som v nej obe moje dcerky, prvu u doktora Glesa a druhu u Karabu, obe bolo sekcie, ale spokojnost nadovsetko. Personal prijemny, ustretovy a doktori su vsetci sikovni. Mala som ich sice oboch dohodnutych, ale ak by som sa mala este raz rozhodnut, necham to na osud.
Vsetkym nasledujucim mamickam drzim palce...

lalia21
27. nov 2010

@radka_26 toto sa naozaj velmi dobre číta 😵 len škoda že vždy najdem aj negatívne referencie ☹ ja mam do pôrodu ešte chvilu času-termín mame až koncom marca-no váham nad Trnavou a Pieštanmi....byvam kusok od TT-ale autom či už do TT pôrodnice alebo do PN pôrodnice to mame zhruba 15-20 minut-takže rozdiel takmer žiadny....už len si vybrať kde to je lepšie....no vždy najdem aj pozitíva aj negatíva....ale PN pôrodnica sa mi zdá taka "rodinna mala" nie? 😕 pozerala som dokonca že aj nadštandart izba stojí v PN len 500sk na noc-zatial čo v TT 1000sk..dosť čítam chvály na pôrodnikov čo rodili teba...v podstate ja som sa pri TT prisťahovala za manželom-takže v TT nepoznam ani doktorov a gynekologa mam z PN.....

nini78
27. nov 2010

@lalia21 tak ako pozitíva , tak isto aj negatíva nájdeš všade 🙂 , to k sebe jednoducho patrí 😅 . Každému vyhovuje niečo iné 😉

kessy11
29. nov 2010

ahojte, vie mi niekto poslať do IP t.č. na doktora Dojčana?? Ďakujem 🙂

bubulka722
29. nov 2010

Ahojte kočky!!! Mohla by som vás poprosiť o informáciu kto je primárom novorodeneckého oddelenia v PN? Díki!

natali1
29. nov 2010

@kessy11 napisem...

radka_26
29. nov 2010

@lalia21 mas to podobne ako ja, do piestan sme sa pristahovali, takze porodnici boli u mna vsetci neznami. No na t ojom mieste, ak mas tehotenstvo bez rizika, jednoznacne piestany. No ak by ti nahodou hrozil predcasny porod, museli by ta odviezt do trnavy aj s malym babom.......

zajo79
29. nov 2010

pri vybere nemocnice, v prvom rade treba pozerat nato, co maju jisku pre novorodencov...aby ho nemuseli prevazat vrtulnikom niekam do blavy, ci nitry.. trnava ma jisku? to neviem...

ale na zleho doktora, ci nervoznu sestricku ,moze clovek natrafit kdekolkvek a kedykolvek... kaslat na nalady, len ak nezanedbaju povinnosti voci mamicke a dietatku.

bubulka722
29. nov 2010

@zajo79 Podľa môjho názoru aj ich blbé nálady vedia urobiť veľa zlého. Mali by si uvedomiť, že prichádzajú do kontaktu s človekom - klientom a podľa toho sa aj chovať. O tom svedčí ich profesionálny prístup. Pokiaľ je slušnosť nepísaným pravidlom pre každého pracujúceho človeka, tak prečo nie pre zdravotnícky personál? Pokiaľ sa pacient chová slušne, to isté má dostať naspäť. Ak to tak nie je, je na mieste ohradiť sa.

bubulka722
29. nov 2010

@bubulka722 Viete mi niekto poradiť ako sa volá primárka novorodeneckého v PN? Ešte jedna otázočka, či sa v PN aplikuje vit. K po pôrode injekčne alebo v kvapkách. Díkes!

nini78
29. nov 2010

@bubulka722 primárka by mala biť Mudr. Jana Korytárová, ale väčšinou má miminá na starosti doktorka Antalová.

bubulka722
30. nov 2010

@nini78 Ďakujem!

bedovci1
30. nov 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať ako je to s oblečením pre bábätko v PN nemocnici? mám si ho zobrať pre bábätko? už je to 6,5 roka čo som bola so synom v pôrodnici a vtedy som nepotrebovala oblečenie a ani plienky...iba na odchod, teraz treba všetko? ďakujem 🙂

ejuska79
30. nov 2010

@bedovci1 ahoj, nepotrebujes vobec nic... okrem plienok, tie musis mat, lebo babo mas stale pri sebe, tak si ho aj prebalujes...tam ho prebalia len po kupani... ostatne staci az v den odchodu 🙂

daniela1974
30. nov 2010

babky, s kym sa stretnem zaciatkom juna v PN v porodnici??? Ste tu nejaka junova?

bedovci1
30. nov 2010

@ejuska79 ďakujem za odpoveď, tak budem brať len veci na prebaľovanie....každá mamina má postieľku pri svojej posteli a bábinko je s ňou už asi stále až do odchodu... 🙂 a na kúpanie ich berú sestričky? alebo si kúpeme samé?

natali1
30. nov 2010

@bedovci1 sestricky beru babetka okolo obeda, ked ich oni kupu a prezliekaju do noveho oblecka - aby boli v case navstev vykupane a cistucke... 🙂

bedovci1
30. nov 2010

@natali1 ahoj 🙂 , ďakujem... 🙂 , tak nič také asi extra brať netreba.....len sa tešiť na malinké.... 😀

natali1
30. nov 2010

@bedovci1 tak-taaak, aby to bolo uspesne za nami... 😀

nini78
1. dec 2010

@bedovci1 od svojho doktora by si mala dostať papier, kde máš napísané čo si máš priniesť pre seba a čo pre mimino.

bubulka722
1. dec 2010

@nini78 Ja som tiež žiadny papier s potrebami do pôrodnice nedostala, takže ak niekto môže poskytnúť, budem veľmi rada!

nini78
1. dec 2010

@bubulka722 ja už neviem čo tam presne bolo, ale ide hlavne o teba, viem že musíš mať pampersku pre seba, podložky na postel, teplomer, vložky , toaletný, calciovku... a čo ja viem čo všetko, ale do pôrodnice ešte pôjdeš? , nie?, tak si to vypítaj tam, oni ti to dajú a tak isto tlačivo kam napíšeš mená, chlapčenské aj dievčenské ake by si chcela a podpísať to musíš ty aj manžel.

bubulka722
1. dec 2010

@nini78 Jasnačka, len neviem kedy. Mala by som tam ísť na jedno CTG, tak potom nesmiem na to zabudnúť. Inak tá pamperska pre mňa - to ma fakt pobavilo. To nefunguje nikde na Slovensku. Čo si to tam vymysleli? Prach na pranie mojej zašpinenej postelnej bielizne si priniesť nemám? To nebolo jasné mierené tebe, ale len ako irónia na ich výmysly. 😀

nini78
1. dec 2010

@bubulka722 radšej si ju tam ale zober, lebo sestričky budú nepríjemné 😀 , to ti daju hneď po pôrode a potom si ju dáš dolu, keď som rodila prvého ešte to nemuselo biť, to je novinka 😀

bubulka722
1. dec 2010

@nini78 Tie sestričky sú dôležitejšie ako doktori. Bola som tam včera a niektoré by si zaslúžili chovanie "aké požičiaš, také vráť". Tie ma fakt zaujímajú najmenej, pretože tam majú najmenšie slovo. 😉

nini78
1. dec 2010

@bubulka722 ale dá sa s nimi, ja nemôžem fakt ani jedno krivé slovo povedať...Vieš ono je to paradox, ale najviac sa budeš stretávať s nimi, a ak nemáš dohodnutého doktora tak aj pri pôrode bude s tebou sestrička, doktor príde až na koniec, poprípade ťa skontrolovať ak pôrod trvá dlhšie.

bubulka722
1. dec 2010

@nini78 Doktora mám dohodnutého a som veľmi rada. Čo sa týka sestier, tak sa dá s viacerými vyjsť len keď sa podvolíš ich formám správania. Uvidíme, ale ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva. Nie som husička aby mi nejaká zakomplexovaná hysterka skákala po hlave a rušila mi tie najkrajšie chvíle v mojom živote. Stále sú miesta, kde sa dá v hraničných prípadoch obrátiť. Myslím, že mnohým treba dať najavo, že si dovolujú až príliž. Vieš som na ne dosť nabrúsená zo včerajška, to ako sa chovali na novorodeneckom je najhrubší prejav drzosti voči pacientovi.

nini78
1. dec 2010

@bubulka722 a čo sa stalo? To by ma zaujímalo! A na novorodeneckom si sa bola pozrieť?

abbey1
1. dec 2010

@bubulka722 Ja som bola hrozne sklamaná z novorodeneckého.Pôrodnica ma veľmi milo prekvapila.Ja som mala super lekárov,ale ohľadne novorodeneckého ma ozaj zaráža ,že v dnešnej dobe môže takto fungovať v prístupe k pacientom nejaké oddelenie.Väčšina žien tu so mnou asi nebude súhlasiť,ale stojím si za svojim.Bohužiaľ mám kopec skúseností s nemocničným prostredím a niektorí lekári a iný personál si zaslúžia medaile za odbornosť i ľudskosť.Musím povedať,že 2 sestry na novorodeneckom boli veľmi zlaté,ale inak bieda a celkovo i praktiky.Nečudujem sa,že nemajú ani Baby Friendly Hospital.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre