Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

granado
14. máj 2012

@bubulka722 ok ved prave to tvrdim na to sa popýtaj jeho ale pamatam si veru aj on že bol u mna a nepoznal ma tak potom tam musel mať asi prikazom 😉

bubulka722
14. máj 2012

@granado Myslím, že sme sa v podstate zhodli na tom, že to nie je nič príjemné a to čo sa deje je zbytočné a pre ženy nepríjemné. Písať podnety na vedenie nemocnice a nesúhlasiť s týmito praktikami je ale na nás pacientoch, to žiadny z radových lekárov nevyrieši. Prajem dobrú noc!

medlin31
15. máj 2012

@syssa
AHOJ CICUšA,
v Pn som rodila v novembri v r. 2010 , plánovanou sekciou svoju dcérku Nicol, a teraz mám termín na 4.8. 2O12. Už Asi tiež sekciou ,pretože máme zase KP.Mne sa tam páčilo, prístup sestričiek bol individuálny - ako mala ktorá náladičku, ale vždy sa o nás pekne starali. Jediná vec, čo mi vadila, že mi nikdo nevysvetlil kojenie, priloženie.. at´d. Bohužial zlá technika,a skoré prikrmenie flaškou s umelým mliekom, Humanou, urobilo to, že dcérku som kojila len 4 dni .Ono je síce pekné, že si človek pred tým preštuduje x vecí o kojení, ale prax a niekdo kdo vám povie čo a ako, je niečo iné, a to mi tam chýbalo! Preto som to nechcela podceniť, a išla som na predpôrodný kurz, kde nám bolo všetko vysvetlené a podrobne ukázané. A inak strava nič moc, ale je jasné, že je to nemocnica nie Grand Hotel, tak sa to dá vydržať a prežiť.. papa

quaxi
15. máj 2012

@granado reagujem na toto co si napisala "zaujimalo by ma jedno ako chcete dosiahnuť to aby na tu vizitu nešli všetci čo tam maju podla asi neakých pravidiel /tomu sa ja nerozumiem skuste sa lekara popýtať prečo ich tam je tolko/ ale ako to im mam zakazať spraviť vizitu?pre mna by tam stačil aj jeden ale im asi nie ale to ja nezmenim ja nie som vedenie nemocnice"

Podla zakona (ktory je nadradeny vsetkym predpisom nemocnice aj vyhlaskam ministerstva) mas pravo odmietnut akykolvek lekarsky ukon, teda aj vizitu. Ak ty povies, ze nesuhlasis, aby ti tam ktokolvek pozeral, nesmu ti tam pozerat - podpises ze si odmietla a hotovo. Ak povies, ze suhlasis, ale moze tam byt iba jeden lekar a nikto iny, nesmie byt pritomna ani ziadna spolubyvajuca a pod., tak to takisto musia dodrzat. A toto pravo mas bez ohladu na to, ci taketo vysetrovanie bude lekarom menej pohodlne, bude dlhsie trvat, alebo ci s tym maju akykolvek iny problem - to teba nema preco zaujimat, mas svoje prava a nikto ti ich nemoze vziat. Takze dosiahnes to velmi lahko 😉 Skoda ze sa o tejto moznosti nehovori a 99% ludi o tom vobec netusi, preto sa to takmer nevyuziva.

granado
15. máj 2012

@quaxi ok to je v pohode len potom neviem prečo to nikto nevyužíva ja som nemala dôvod nesúhlasiť

quaxi
15. máj 2012

@granado jednak preto, ze o svojich pravach a takychto moznostiach malokto vie, a preto, ze mnohe zeny nechcu byt za problemove pacientky, tak to radsej pretrpia nez by sa ozvali...

kejtinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
16. máj 2012

@kejtinka no vidis, neda sa vyhoviet kazdemu.. mne by taky porod nevadil.. samozrejme, nie uplna ignoracia, ale urcite by mi nechybalo "prepichovanie vody", alebo aby sa doktor "viac snazil" - ved rodim ja, nie doktor .. a mozno keby nebola prisla sestricka od kojencov, tak by si o chvilu porodila tiez a nebolo by treba ani sit, takze za "zositie ako stara papuca" sa mozes podakovat jej 😉 😀
prepichovat plodove obaly nie je treba, nevadi, ked sa trebars dieta narodi aj s obalom, je to tak pre neho dokonca lepsie - je viac chranene, ked prechadza porodnymi cestami - nie je to nic zle ani nenormalne, niekde sa take deti dokonca povazuju za "stastne" 🙂

kukulienka_
16. máj 2012

@reanda @kejtinka Prave preto je dolezite so zenou komunikovat, aby sa toto nestavalo - lebo najhorsie je, ked zena nevie, co sa deje a preco a hlavne ked sa jej nikto nespyta, ako to spravit vramci moznosti podla jej predstav. Pre @kejtinka bol negativny zazitok, ked si ju nikto nevsimal a ona cakala nieco ine, pre inu zeny by bol zly zazitok, keby naopak sa do nej kazdy "staral". Lenze nasich zien sa nikto nepyta a "ako vyda, tak vyda", ked je akurat doktor alebo PA unavene, tak vyda inak, ako ked su nabudeni. Lenze porod je pre zeny zivotny zazitok a spoliehat sa na to, ze bude akurat pri mojom porode v porodnici dobra konstelacie hviezd mi pride scestne v jednej vyspelej krajine...

ejuska79
16. máj 2012

@bubulka722 tak to je pravda, ta dr. antalova, velmi neludsky tvor..a este pracuje s babatkami...mozno je odbornicka, ale ak nie je nieco z dietatom v poriadku mala by to mamicke podat co najsetrnejsie..za mnou prisla a povedala: asi ste si vsimli ze ma poskodenu nohu? pride za vami rehabilitacna setra.. pozerala som ako puk, slzy na krajicku... mala trosku nozicku vtocenu dovnutra, co bol nasledok ulozenia v brusku.. nebolo to vobec vidno na prvy pohlad a uz vobec nie pre neodbornika... nastastie sa to cvicenim upravilo..ale na tu vetu nikdy nezabudnem..potom len odisla a ja som vobec nevedela co jej je..plakala som ako decko, bala som sa ze bude krivat,nebude vediet chodit...

kejtinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
17. máj 2012

@ejuska79 Tak jej slová boli fakt veľmi drsné a necitlivé. Jej empatia voči novorodencom a mamičkám bola na bode mrazu, takže asi nikto neľutuje, že odišla. Možno je to tam teraz pod vedením iného lekára lepšie... Jednoznačne nemajú ľudia jej podobní v zdr. službách čo hľadať a je jedno či je to neviem aký odborník, pretože si človek v prvom rade všíma chovanie a až následne berie na zreteľ odborné kvality.
@kejtinka Ja som zase zažila prvý pôrod vedený lekárom a druhý úplne bez zásahov, pri ktorom bol lekár len pozorovateľ. Určite záleží na type mamičky. Niektoré ženy bezmedzne dôverujú lekárom a doslova čakajú čo s nimi budú robiť. Iné zase dôverujú pri pôrode najviac svojmu telu a "pomoc" zvonka dokážu akceptovať len pri nejakých komplikáciách. Ja som z druhej skupiny žien, takže podľa môjho názoru čím menej zásahov, tým lepšie. Najdôležitejšia je vždy psychická stránka ženy.
Ak sa zmohli len na prepichnutie plod. obalov a potom si ťa nevšímali, tak je to jednoznačne na zamyslenie, pretože práve po tomto zásahu sa zvykne pôrod rozbehnúť a bolesti neskutočne naberú na intenzite. Myslím, že by si mala lepšie spomienky na svoj pôrod ak by sa len k tebe chovali s rešpektom a nevykonávali žiadne nevhodné zásahy.

xenicka13
17. máj 2012

ja som rodila v noci o jednej s vrchnou sestrou a ked uz babo islo von isla zobudit doktora aby sa jej nevysmyklo doktor mi kazal spat aby som mala silu rano tlacit takze ani 30 rocne skusenosti na mna nezabrali

bubulka722
17. máj 2012

@xenicka13 Prepáč, nepochopila som. Bábo išlo von o jednej v noci a lekár ti kázal spať aby si ráno mala silu tlačiť? Ako sa dá stopnúť rodiace sa dieťa? ...s odkazom nech počká do rána...?

xenicka13
17. máj 2012

@bubulka722 no mna si akosi nikto od vecera nevsimal nikto sa nesnazil zistovat nakolko som otvorena a islo to asi rychlo

bubulka722
17. máj 2012

@xenicka13 kedy si vlastne porodila? Inak vidíš možno bez zbytočných stresov, vyšetrovania a monitorovania to postupovalo krásne samé. Príroda je mocnejšia ako všetci lekári. 😉

xenicka13
17. máj 2012

@bubulka722 maj 2010 a aj januar 2007 som bola na izbe do poslednej chvile 🙂 je to tak

bubulka722
17. máj 2012

@xenicka13 Presne ako ja, len mňa to stálo veľa nervov aby mi dal každý pokoj. Pôrod bol nádherný, prirodzený, bez komplikácii pretože do neho nikto nezasahoval. Porodila si teda predpokladám ešte v noci a doktorko sa chcel hlavne vyspať...

xenicka13
17. máj 2012

@bubulka722 o pol druhej bola mala na svete najviac ma jeduje ze som mala streptokoka a mali mi dat 4hod. pred porodom antibiotika lenze oni netusuli kedy to bude 😝 nastastie je mala OK

bubulka722
17. máj 2012

@xenicka13 Ja som bola tiež pozitívny na streptokoka a ATB pred pôrodom som odmietla, pretože som presvedčená, že to nie je bez následkov pre dieťa, ktorému sa bleskovo cez placentu ATB dostanú. Keď som rodila pred 12-timi rokmi nikto nič podobné neriešil a dnes z toho robia strašiaka. Myslím, že si môžeš gratulovať, že vám ich nedali. 😉

mianpa
20. máj 2012

@jon Ahoj, chcem sa spytat či je možne pri cisaraku pritomnost partnera konkretne v PN, nemyslim konkretne v sale ale ked som chodievala na prax do NsP Sklaica tam bola pred salou taka chodba a tam mohli byt partneri mamičiek. Alebov Pn musí čakať pred kancelariou primara alebo ako to tam je riešene. 31.5. som planovaná u primára na SC tak by ma zaujimalo ako to je či tam može byť alebo ma prist až poobede. A ešte jedna otazočka kolko sa neschadza z postele po SC ,budem uspata . Ďakujem

zewa11
20. máj 2012

@mianpa môj muž čakal hore na chodbe,pofotil malého a počkal ešte na mna ked ma viezli 🙂

barbora80
23. máj 2012

@mianpa keď budeš uspatá, tak večer ideš na nohy. 🙂

lucy_m
6. jún 2012

@mianpa Ked pojdes na sekciu, manzel moze cakat v cakarni a hned ako sa babatko narodi - po kontrole na novorodeneckom - ho manzel moze mat na rukach 😀 Tak to bolo aj v nasom pripade. Sekcia trva cca 30 minut aj zo zasitim, babatko je na svete do 5-10 minut. Pri sekcii sa neuspava, dostanes len spinal - umrtvena budes od pasa dole. V celkovej anesteze sa sekcia v PN nerobi. Po sekcii lezis jeden cely den, na druhy den sa stavia z postele.

kukucka78
7. jún 2012

@lucy_m určite sa robí v PN aj sekcia s uspatím ja som mala dve teraz ma čaká tretia ale tento krát by som chcela len to omrtvenie

mianpa
7. jún 2012

@lucy_m dakujem za prispevok, priatel cakal hore na izbe a hned mu tam malu ukazali, po 2 h nam ju priniesli na izbu a bola tam snami akurat co ju na chvilku zobrali kamsi.

lucy_m
7. jún 2012

@kukucka78 to neviem, ale mam pocit, ze v uplnej sa nerobi 😀 uz... ale na 100% to neviem. mna len umrtvovali od pasa dolu a ostatne kocky, co so mnou rodili, tiez...

kukucka78
7. jún 2012

@lucy_m aké to je neviem si to predstavit ale asi lepšie ako narkoza

kukucka78
7. jún 2012

@mianpa a kolko sa platí izba

lucy_m
7. jún 2012

@kukucka78 ja som narkozu nemala, tak to neviem porovnat. je to vsak zvlastny pocit, ked sa na vsetko pozeras a necitis si nohy - citis ako sa ti trasie cely spodok - podbrusko a pocujes ako sa doktori debatuju, co budu robit a podobne... je to zvlastne, ale je to aj ulava, ze uz je po vsetkych bolestiach 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre