Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
2. júl 2010

@abbey1 ozaj, ty budes mat dojcana pri porode? vraj je dobry aj ten, chvalia ho....

abbey1
2. júl 2010

Tá Dr je Feráková z Blavy.Predtým tam bola mladá Ďurkovská-tá bola super aj na detskú gynekologiu.Keď odišla,po nej to vzala tá staršia-Feráková .Ona nemá detskú.Od nej som odišla-poničila mi celý začiatok tehotenstva.Des.Nikdy by som k nej už nevkročila.Dojčana som mala i pri sabi,bol super.aj teraz sa tak javí.

ejuska79
2. júl 2010

tak navstevu u doktora mam za sebou... bolo tam tak strasne vela ludi, vraj riesili nejaky urgentny a tazky pripad, tak sa mu to tam nakopilo...nastastie nas vzal cez take bocne dvere, aby nikto nevidel, az som sa zle citila, ze sa takto predbiehame, ale bola som tam asi 5 min,a asi by som tam aj tak cakat nemohla.... len zmeral hlavicku, stehennu kost, obvod bruska, kukol prietoky a bolo... mala ma uz 2,5 kg, bude to dobry cvalik, pritom brusko mam male, nikto nechce verit, ze zacinam 9.mesiac...ale bohuzial nezrusil mi tento leziaci rezim, ked som odtial vysla tak som sa rozplakala, lebo som s tym pocitala ☹ ☹ ...uz som bola dohodnuta na vecer s kamoskami, ze si dame v bluese na terase kofolku.... ale na utorok ma objednal na to ctg, ze ma aj vysetri zo spodu a potom uvidi (teraz mam krcok 22 mm), ale ze to este nema vyvinute plucka, ze este dva tyzdne ☹ ☹
@abbey1 tak asi ma vtedy vysetrovala ta ferakova, lebo to bola taka strasia pani.. ale zrejme je tam znova ta durkovska, lebo minule mi sestricka omylom orazila recept jej peciatkou, preto som hovorila ze niekto na D tam robi...

nini78
2. júl 2010

@ejuska79 ahoj, nebuď smutná 😉 , čo je to dva týždne proti tomu čo si už odležala. A možno len do útorku 🙂 . Hlavne nech sa Ninke dovivinú plúcka, aby mohla, keď ju porodíš silno zakričať 😀 .Lebo keď zakričí vieš že najhoršie z pôrodu máš za sebou 😵 . A potom ten ďalší krik sa budeš snažiť čo najskôr utíšiť 😅 .

ejuska79
2. júl 2010

@nini78 dakujem, ja viem, ze je to uz nic tie 2 týždne.....len som to brala ako hotovu vec, vobec som s tymto nepocitala..... ale musim vydrzat, nic sa neda robit...

misimimi
2. júl 2010

@nini78
@ejuska79 no baby tie testy dopadli zle mam tu tehotensku cukrovku a ze vraj ked sa mi to nepodari zmenou jedalneho listku utlmit da mi inzulin..☹ strasne som smutna a dufam ze malemu to nijak neuskodi a jak sa mam no unavena som furd len spim a tak 🙂 jak tulen 🙂 a z autom odisiel nam cely motor tak asi mldy si ide kupit nove..🙂a vy sa jak mate dufam nini ze xlapec ozdravie cim skor xudatko malinke.. 😖

abbey1
2. júl 2010

Durkovská tam už nerobí.stále to pečiatkujú od nej.Čo je inak sila,pretože tam už nie je skoro rok.mrzí ma,že ti ešte nezrušil kľudový režim.A krčok je celkom v pohode.my máme skoro opotrebovaný a otvorený.Ale už to beriem tak,že keď sme doteraz vydržali,už je dobre.Moja Dr panikárila a teraz doktor tvrdí,že to je celkom v pohode.Ale tiež máme nariadený oddych.tak to už tak nedodržiavam,ale nedá sa mi veľmi chodiť,hneď mi hrozne tvrdne bruško,tak máme mega dávky magnézia.Držte sa.

ejuska79
2. júl 2010

@misimimi fuha, tak to je mi luto... neboj, malinkemu sa nic nestane, aj svagrina to mala, podarilo sa jej to utlmit zmenou jedalneho listka, maly je uplne zdravucky..budes si musiet teda odopriet sladke ☹ neboj, to vydrzis, budem drzat palce.... a zrejme si unavena aj pre ten zvyseny cukor... ja zas trpim nespavostou, spim tak 4 hodiny, neda sa mi, ale vraj to tak ku koncu byva

ejuska79
2. júl 2010

@abbey1 no tak to je fakt sila..... mne naopak brusko uz tak moc netvrdne asi mesiac, predtym od 5.mesiaca mi tiez velmi tvrdlo ale ustupilo to... inak aj ja si myslim, ze to mam celkom o.k. a ved som aj zasita a steh drzi, takze sa neotvaram..len sa boji ze vahou malinkej by mohol ten steh prasknut a ze by mohlo dojst k porodu... nejako to uz dobojujeme ten mesiac 🙂 🙂

nini78
2. júl 2010

@misimimi aj moja susedka mala zvýšený cukor, jej ten inzulin chceli dať, ale keď prišla k cukrovkárke, tak tá jej tuším len upravila jedálniček. No ber to tak,že asi budešmať trochu väčšie mimčo 😀 . Ona mala dvojičky jedna mala cez 3 kilá a druha kúštik pod 3 kilá. Spi pokial môžeš, neskôr to nepôjde, ani mne sa ku koncu už moc spať nedalo. Pri každom otáčaní som bola hore, a to fakt pri každom, a strašne mi žačali trnúť ruky, pichal ma celý spodok ale tak že ja som mala problém vstať, niekady až slzy v očiach. Nafasovala som magnerot a samozrejme som potom prenášala 😠 . No dúfam že Jakub čím skôr vyzdravie a nikto to od neho nechytíme, aj keď ja už začínam cítiť hrdlo 😖 .

@ejuska79 a neboj ten steh vydrží aj ta susedka s tými dvojičkami bola zašitá a vydržalo to a to boli velké, tak tú tvoju to udrží 😀 , baby len si hovorte že to bude dobré a že budete mať dobré a rýchle pôrody a musí to tak byť 😵 .

nini78
2. júl 2010

@sylviq ahoj, ešte držíš pokope v týchto teplách?

ejuska79
3. júl 2010

@nini78 ahoj, inak aj mne zacali trpnut prsty, teda hlavne v noci a citam ze kazdej druhej... mam ich take bambulate ani zohnut prsty poriadne nemozem.....aj podvozok picha, aj som sa najvrv bala, ale tiez citam ze to ma kazda, takze to musi byt o.k...len ked takto furt lezim, potom ani neviem ze co je normalne... inak pekny predlzenby vikedn zelam

ejuska79
3. júl 2010

@misimimi este som zabudla, u mojho gyndosa ked mala niektora ten cukor zvyseny, jej o tyzden robili tie testy znova, aby si boli isti...

sylviq
3. júl 2010

ahojček, nini, ja celkom v pohode. Tatino bol pár dní doma, tak sme sa mu venovali a dnes sme ho zasa vystrojili na cestu ☹
celkom držím a čítam, že mám podobné príznaky ako ostatné baby - aj zospodu sem - tam pichne, aj bruško trochu tvrdne a spánok už nič moc. Doktor síce povedal, že to najhoršie už máme za sebou a pokojne sa už tento týždeň môže narodiť, ale nejako sa mi nezdá, že by to bolo popredu, aj na prietokoch vraveli, že sa neponáhľa, hm, tak len čakať

sylviq
3. júl 2010

ozaj, dievčence, dávate novorodencom aj čajík? Tu lekárka tvrdí, že stačí mlieko, no neviem, Emka sa narodila na jeseň a čaj som jej dávala a v týchto teplách?

nini78
3. júl 2010

@ejuska79 ja som sa prvý krát strašne zlakla toho pichania, to som aj utekala popredu na poradnu, ale všetko bola o.k., inak tie prsty mi trpli ešte pekne dlho po pôrode 🙂 .

nini78
3. júl 2010

@sylviq ja občas dávam vodu a občas nie, ako kedy, ale ja aj dokrmujem umelým mliekom, strašne zle sa mi rozbiehalo kojenie. A akému doktorovi chodíš? Maš aj niekoho dohodnutého na pôrod?

nini78
3. júl 2010

Akurát sme takto zaspali 🙂

sylviq
3. júl 2010

nini78- ja chodím k Borodáčovi do Vrbového, mám to pod oknami, 1 min. cesty. Na pôrod nemám nikoho dohodnutého, aj sme s drahým rozmýšľali, ale myslím, že sú tam všetci v pohode, nie ? Pri Emke som mala Glesa, akurát mal službu, snáď aj teraz bude niekto dobrý 🙂 Inak, veľmi sa teším, že sú bábätká na izbách s mamičkami, to predtým nebolo a bolo to strašné, nerada spomínam na ten režim na oddelení

sylviq
3. júl 2010

Jaj, tiež by som brala, keby maličká už takto spinkala doma 🙂 Maťko je roztomilý 😉

misimimi
3. júl 2010

@ejuska79
@nini78 diky za podporu 🙂 a nic mi nepovedal o dalsix testox iba ze ak sa mi to neupravy stravou tak mi da lieky ☹

ejuska79
3. júl 2010

@nini78 aky je zlatucky 🙂 🙂

nini78
3. júl 2010

@sylviq Mne sa Maťko narodil o 17.15, okolo pol ôsmej ma dali na izbu, malého mi priniesli ale prvú noc mi ho zobrali, kedže sa narodil až večer a dali mi ho ráno okolo piatej, potom som ho už mala stále, brali ho len na vyšetrenia a kúpačky.
@misimimi ale neposlal ťa k diabetologočke? Ak nie asi to nie je také zle! 😉
@ejuska79 ďakujem.

ejuska79
3. júl 2010

@nini78 a nanarodil sa tvoj maly v nedelu 28.marca??? mne 29.3. robili tu seklaz (zasitie krcka) a na nedelu si gleso zavolal do nemocnice aj mojho manzela, aby nam obidvom vysvetlil ze co mi budu robit a co budem musiet dodrziavat a tak.. najskor sme boli dohodnuti na 17 hod., ale potom dobehol za mnou do izby, ze nech mu zavolam, ze nech nechodi na 17 hod, lebo ma porod... to by teda bola ina nahoda!!!! ale kedze sme tam boli subezne, aj si to mohla byt ty 🙂 🙂

ejuska79
3. júl 2010

@misimimi podla mna ti ich urobi po tej uprave stravy, inac nezisti ci sa to zmenillo... a mozno ti len vezme krv, ved uvidis...

nini78
3. júl 2010

@ejuska79 nie, malý sa narodil v útorok 30.3., po vyvolávačke. V ten deň som bola jediný normálny pôrod. Rano tam boli dve sekcie.

misimimi
3. júl 2010

@nini78
@ejuska79 neposlal ma k nej tak asi neni zle az tak... ale aj tak no 😒 jaaaj jake je teplo vonku sme boli sa palovat na prudox a uz sme museli ist domou bo tatinko nevydrzal 🙂 co mate novejo?

nini78
3. júl 2010

@misimimi nové nemám nič,až na to že som zistila, že musím ísť Maťovi kúpiť bodyčka s krátkym rukávom. Po Jakubovi ich mám kopec, ale sú mu malé 😝 . No to poteší, dúfam že to nebude so všetkým oblečením tak lebo ma porazí 😠 .

misimimi
3. júl 2010

@nini78 hihi nevadi nex len rastie xlapcek 🙂 inak moj priatel ta pozna a ze vraj aj tvoju sestru 🙂 jaky je svet maly 😀

nini78
3. júl 2010

@misimimi A kto je tvoj priatel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre