Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
27. júl 2010

@ejuska79 ja som tam už chcela ostať, tak ma prijali a vyvolal mi ho.

ejuska79
27. júl 2010

@nini78 som pocula, ze je to potom je to ale bolestivejsie, ked vyvolavaju..

nini78
27. júl 2010

@ejuska79 možno ako u koho, ja som nemala pocit že by to bolo horšie ako pri prvom. Oboch som rodila bez epi. Ja som sa vyvolávania strašne bála, a čím som viacej prenášala tým som viac hladala na nete ako je to s vyvolávaním a strašili ma že to dlho trvá a tak. Ja som aj preto chcela aby to vyvolal nech to už mám za sebou. A u mňa sa nepotvrdilo nič, nebolo to horšie ako spontánny a netrval vôbec dlho, ako mi pustil vodu, vtedy nabehli aj kontrakcie a za hodinu trištvrte bol na svete, tlačenie asi 3 kontrakcie cca 7 minút, malý nástrych 5 stehov a bolo potom 😉

ejuska79
27. júl 2010

@nini78 super..som zvedava ako nakoniec dopadnem ja 🙂 🙂 velmi sa tym nezaoberam, ale rada by som to uz mala za sebou 🙂

nini78
27. júl 2010

@ejuska79 neboj dobré to bude, ale predpokladám že cheš vydržať do toho 2.8. 😉

ejuska79
27. júl 2010

@nini78 dufam, ze vydrzim, ale ozaj zatial nic nenasvedcuje tomu, z by to malo byt skor... a potom aj ja budem kludnejsia, ked tam bude doktor ktorému som chodila a poznam ho.... ako je jasne, ze odrodit ta musi kazdy doktor, len sa obavam pristupu niektorych....

kiya
27. júl 2010

ahojte maminy.... dnes mi jedna mamina co sa cca pred tyzdnom vratila z porodnice v PN povedala, ze si nemam brat zbytocne velku tasku, ze si ju tam nemam kam dat...:( ale kam a ako si to mam vsetko zbalit??? to si mam vziat 6 tesco igelitiek 🙂 aby som sa pobalila?? ako ste vy na tom z velkostou tasky?? 🙂
ked som bola v TN jednu noc tak to tam mali mamicky pekne vo velikych taskach nabalene a tie supnute pod postelami.. tu to vraj nieje mozne...tak cul neviem ako zbalit setky tie plienky pyzama uteraky a pod....

ejuska79
27. júl 2010

@kiya ja mam taku strednu cestovnu tasku, nie ako hokejovy vak, ale taky klasicky, a to ju mam tiez raidne napratanu..inak je pravda, ze tam si to nemas kam dat (teda na porodnici som este nebola), ale ked som lezala oproti na gynekologii, tak som mala veci pod postelou v batohu a nikto s tym nemal problem, lebo aj tak si to nemas kam dat... ved ako mozu nadavat, ked ti daju riadny zoznam a nemaju na vytvorene podmienky na ich uskladnenie... mne zas sestra hovorila, ze to mala vsetko pod postelou a nikto nic nevravel, lebo to tak mala kazda, akurat upratovacka do toho vzdy stuchla s tou svojou handrou - a to aj na gynekologii... vobec si z toho nerob tazku hlavu 🙂 🙂

kiya
27. júl 2010

@ejuska79 no ved tak mi to bolo povodne povedane... ale ten dnesny rozhovor ma nejako rozladil... mozno si len nesadla s niekym a potom jej robili problemy... ktovie... tak si ma ukludnila... no moja taska sice pripomina trosku ten hokejovy vak 🙂 ale inu nemame.. teda len taku malicku este a tam by som sa asi nevyhla tym igelitkam a to nechcem... v tom TN ked sla upratovacka, tak nas poprosila aby sme jej to vypratali, alebo to len obehla tou handrou ako hovoris... 🙂

ejuska79
27. júl 2010

@kiya aj mne mama najskor doniesla taku mini tasku, kde mi voslo to male balenie pampersiek, vlozky a uteraky, viac nic 🙂 🙂 tak doniesla druhu... ja este musim dobalit papuce, nabijacku, zubnu kefku a vraj si treba radsej hned priniest aj mineralku na pitie...ale ako sa poznam v tej panike na nieco urcite zabudnem..

bubulka722
27. júl 2010

@nini78 Ahojček! Áno obsluhovala ma tá tmavovlasá nakrátko ostrihaná kočka, nemôžem povedať nič zlé, ale prekvapilo ma, že mi ani nenavrhla vziať si ho bokom, pochodiť si s ním a poobzerať si ho zo všetkých strán. Niajko mi ho v podstate ani nepreviedla, takže na základe takéhoto výkladu by som si tam určite kočík nekúpila. Strašne sa mi páči Baby Smile V-MAX. Majú ho tam vo vytúženej čierno-ružovej kombinácii. Ak by sa dal kúpiť bez športovej časti, tak by som neváhala a šporťák by som dokúpila samostatne, ale to určite nepôjde. Ten šporťák je vraj veľmi malý. Ty máš aký kočík?

nini78
27. júl 2010

@bubulka722 ten je vemi pekny, ja som teraz nekupovala kočík, mám po staršom synovi deltim voyager, neuveritelne veľký, prehadzovatelná rúčka, v celkom dobrom stave akurát strecha troca bledšia, ale tá velkosť to vynahradí 😀 . Ja by som Maťka asi do týchto nových nenapchala, v troch mesiacoch mal cez 7 kíl, neviem čo by som s ním v zime robila 😅 .

bubulka722
27. júl 2010

@nini78 No to je teda poriadny valibuk, bude to riadny chlapisko keď vyrastie. To máš výhodu, že si nemusela kupovať kočík a je úplne jedno či je trošku vyblednutý. Hlavne že je praktický. Teraz majú tie kočíky hrozne maličké vaničky, skôr mi pripadajú ako kočíky pre bábiky. Každý predajca sa ohradí len tým, že vo vaničke má byť bábo len do 1/2 roka, ale čo ak sa narodí vačšie alebo v júli a vaničku je treba použiť aj cez nasledujúcu zimu? 😖 Už som počula aj názor, že keď má kočík slušnú vaničku, tak športová časť je veľmi oklamaná alebo opačne a zdá sa mi, že je to tak. 😖

nini78
27. júl 2010

@kiya
@ejuska79 baby nuž neviem ako teraz, mali tam po mojom odchode meniť nábytok, ale mi sme nemohli mať tašky vonku, nič všetko muselo biť pobalené v takých komodách, určite nemôžete mať počas vizity tašku pod postelou, treba to vždy poupratovať 😠 , ja mám pocit že na tom ani tak nebzírovali doktori ako sestričky, no ale hádaj sa tam s nimi, že. 😒 .Takže nič zby točné neberte, radšej nech vám donesú ak bude niečo chýbať, len si nezabudnite tú pampersku pre seba a podložku na postel pod seba, lebo budú protivné 😉 . Ejuška a tú minerálku si dones, apravidelne nech ti nosia lebo na rozbehnutie kojenia aj dve za deň treba vypiť. Ja keď som tam prišla tak Gleso poslal môjho muža do bufetu, aby mi išiel nejké vody kúpiť. Staral sa popredu 😀 .

nini78
27. júl 2010

@bubulka722 to vieš, chcú zarábať na všetký strany, mne sa malý narodil v marci, ale nejako si neviem predstaviť že by som ho v zime vozila v športovej časti, veď to ešte nebude asi ani chodiť, neviem a do týchto maličkých j s fusakom by určite nevliezol. Môj je fakt velký aj športová časť a j ako hlboký, lebo on nemá tú typickú vaničku, on vlastne aká velká je športová časť taká istá je aj hlboká.

annase
28. júl 2010

Ahojte

@ejuska79 Ja som tašku zbalila takú strednu ale neberiem si župan hádam to nikomu vadit nebude. Inak ked som tam ležala pred 4 rokmi tiež sme museli pri vizitemat veci skované v komode ale zase plienočka pre malé a také veci sme mali na komode. Inak tu vodu fakt odporučam ja som si vtedy brala lucku teraz si zoberiem znova najskor dve flaše potom my prinesu ked bude treba v tom teple čo bolo som v pohode vypila 6 fliaš za týžden

@nini78 dakujem za pripomenutie na tu pampersku by som zabudla ozaj ešte su tie zdravovtnicke potreby pod kolonadou tam som ti kupovala minula aj tu plienku aj tu podložku a kolko kusov treba stačí z každeho jeden

Ku kočíkom ja som kúpila klasicky hlboký športový mám po Kubkovi a ozaj teraz tie kočíky maju malé vaničky. Kubko mal v 3 mesiacoch 8,5 kila takže ak bude aj Matko tak rýchlo rást bol by mu taký kočík malý ako bol Kubkovi potom sme ani von nemohli chodit lebo sa tam nedal teraz som kupila demu tá ma vaničku 80 cm vnutorný rozmer tak to hádam bude stačit

jana17
28. júl 2010

@annase Vodicku si urcite zober, teraz ju dokonca pisu aj do zoznamu "Co si treba priniest do porodnice" a tiez tam pridali aj 2ks podlozky do postele.
Na chodbe je sice stale uvareny cajik, ale ja som okrem toho pila aj svoju vodu, bola som strasne smadna.

Preberate kociky 🙂 my mame Cam Pulsar, a ked sme ho kupovali, tak som si myslela, ze to je jeden z tych s tou vacsou vanickou. No ale nasa mala ma cez 4 mesiace a nejako ju uz zaplnila... 🤐

jana17
28. júl 2010

Neviem ci vam to pomoze, ale mozem vam odcitovat zoznam, ktory davaju v PN nemocnici:

PRE MAMICKU:
2ks nocna kosela, zupan
1 par prezuvky, 2 pary ponozky
1ks toaletny papier
2 bal /minimalne/ menstruac.vlozky /nelepive/
1ks ziletkovy holiaci strojcek
hygienicke potreby /zubna pasta, kefka, mydlo,.../
uterak, osuska
tampony pre dojciace matky
2ks pampersky pre dospelych
teplomer
2ks podlozky do postele
mineralka
karticka poistenca, tehotensky preukaz, obciansky preukaz, sobasny list /kopia/, dohoda o mene dietata prip. prehlasenie o priezvisku

PRE DIETATKO:
1 maly bal. /2-5kg/ jednorazove plienky
detske mydlo, Jecorisova pasta, Infadolan
Na cestu domov:
letna /zimna/ supravicka, v zime deka, nanoznik, 1ks zavinovacka
1ks kosielka, 1ks ortopedicke nohavicky,
4ks platenne plienky

nini78
28. júl 2010

@annase pamperska ti stačí jedna a ja som mala tie podložky dve, mne stačili, ale niektoré baby mali aj 3. Inak som pozerala aj ja mám Jakuba a teraz Mateja 😀 .
@jana17 Jani vy ste zhruba tak ako mi, aj tebe malá chce stále sedieť a dvíha sa?

nini78
28. júl 2010

Ešte k tomu zoznamu, zožnte si niečo na prsníky, strašne bolia po tom častom prikladaní 😖 .

sylviq
28. júl 2010

@nini78 myslíš mastičku? ja som si kúpila bepanthen, vraj je dobrý a netreba ho pred každým dojčením umývať, to som vyčítala v jednom časopise

annase
28. júl 2010

@nini78 ja som tiež minule pozeral to náš tato fanatik do rozprávok tých starších vyberal mena pre babu boal v zálohe Alžbetka

Baby čo je ten infadolan aked budem mat inu mastičku na ritku pri malom som používala sudocrem bude to moc vadit alebo si mám kupit tu jecorisovu A myslíte že ked si nezoberiem župan bude niekto frflat mám len taký hrubý zimný a nejako sa my neche aj župan kupovat kvoly tým pár dnom. A ten teplomer tiež je novinka mám si zobrat digi alebo klasika ortutový? No nič idem teda ešte raz tašku prehádzat a uvidíme čo ešte chýba

henaha
28. júl 2010

Ahojte baby 🙂
nahodou som sa tu mrkla, kde som pred rokom chodila aj ja dost casto 😉
annase-na zadok kludne sudokrem, je mozno aj lepsi ako jecorisova 😉 a zupan vobec mat nemusis, je to na tebe v com tam budes chodit, i tak na oddeleni je strasne teplo a asi v lete ho tam ani nevyuzijes 🙂
na prsniky si kupte klasicku calciovu mast (alebo bepanthen), tiez ju netreba umyvat pred kazdym dojcenim....mne pomohla velmi, nemala som ju v porodnici, ale po 2 dnoch mi ju drahy hned kupil, lebo to fakt bolelo 🙂 🙂

nini78
28. júl 2010

@sylviq tenj e dobrý a praktický.
@annase infadolan som vôbec nepotrebovala a myslím že sa nič nestane keď budeš mať sudocrem, ja ho používam teraz. Ten infadolan je na premastenie suchej a popraskanej kože, a na zapareniny. Ja som mala digi teplomer, to každé ráno si meriaš teplotu, je rýchlejší.

jana17
28. júl 2010

@nini78 Joj mala je ako zive striebro 😀 na postielke ma zavese take vseliake hracky, tak sa chyta za ne a dviha sa... a vcera ma tak prestrasila, musela som jej zobrat hryzatko.. drzala ho v ruke a bila sa nim po hlave 😒 je to mala fialocka 😀 Tak teraz ma iba take makke napustene nejakou tekutinou, tak zase kontrolujem ci to je vobec bezpecne, ci to z toho nevytecie..

inak babulky zupan som nemala ani raz na sebe, jecorisovu striedam so sudocremom a infadolanom si natieram lakte a paty 😀
no a ten teplomer asi treba, lebo rano sestra kontroluje teplotu. A lepsi je digi, vyuzije sa aj pri babatku 😉

annase
28. júl 2010

@henaha dakujem tak ten župan brat nebudem ušetrím miesto v taške 😀 v lete je tam ozaj riadne teplo prvý je v juli a to bol hic Na prsia som pri prvom nemala nič akosi sme si hned dobre sadli čo sa kojenia týkalo teraz asi pre istotu kúpim
@nini78 super zoberiem digi

jana17
28. júl 2010

Na prsniky som mala kupene asi 4 masticky, mne osobne nezabrala ani jedna ☹ proste si musia zvyknut na nieco nove. A este odporucam, aspon zo zaciatku, nenosit ziadnu podprdu. Rychlejsie sa to hoji a hlavne to moze dychat 😵 Predsa zavrete v tej podprde a navyse k tomu este aj tampony...

ejuska79
28. júl 2010

ako pozeram, uz mi nic nechyba do porodnice, okrem tych mineralok, musim nakupit do zasoby, lebo ja som jak taka tava, strasne vela vody vypijem 🙂 🙂 inak ak by mi vedela niektora poradit -mam velmi, ale velmi dopraskane bradavky (vidim ze to tu preberate, len neviem ci len bolestive, alebo aj dopraskane bradavky) a to uz vyse mesiaca, kupila som si taku masticku, je to cisty lanolin, natieram si to stale, ale velmi sa to nezlepsilo..myslite, ze to bude velky problem pri kojeni? velmi sa toho obavam a aj to dost zle vyzera, co by mi ani nevadilo, ale hlavne chcem kojit...

dnes som bola na poradni, otvorena som len na 1,5 cm... takze po tom rozparani, to celkom drzi 🙂 🙂 lebo co som citala, takto byvaju otvorene aj mesiac pred porodom, nie? takze mam len cakat, a ked nic tak buducu stredu opat poradna....

annase
28. júl 2010

@ejuska79 vidím že malá poctivo čaká na Glesa a nikam na neponáhla 🙂 S tými bradavky ti moc neviem poradit hádam to nebude robit problém ja ked som začala kojit tak my akoby stvrdli ono to je asi tak že si budu musiet zvyknut

nini78
28. júl 2010

@ejuska79 S tými bradavkami ti neporadím mna len boleli a to som si dávala calciovku a potom bepanthen a nakoniec nič. Inak aj ten infadolan je na popraskanú kožu. A ja som bola mesiac pred termínom na 1cm, A pri Jakubovi dokonca na 2 cm .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre