Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
7. sep 2010

@misimimi budem na teba mysliet, ak sa neozves tak na Vás 😀 😀 Davidko je nejaky rýchly, sa mu tam uz nepaci, uz chce vidiet maminku 😀 drz sa 😉

nini78
7. sep 2010

@kiki23 to bolo u môjho, ale ani u Glesa som neplatila.

nini78
7. sep 2010

@misimimi no ty si ale rýchla 😀 , tak sa držte, držím Vám palce nech to budete mať rýchle .

kiki23
7. sep 2010

Ale ja by som potrebovala vedieť koľko stojí na povinnom sone... Mmm to chodievam Karabovi raz za tri mesiace.... Prosím ak niekto vie. Ďakujem.

nini78
7. sep 2010

@kiki23 sono so zameraním na zistenie pohlavia 7 eur a fotka 3 eura.

sylviq
8. sep 2010

@misimimi tiež na teba myslím, nech všetko dobre dopadne,drž sa a daj vedieť 🙂

kiki23
8. sep 2010

nini78 Ďakujem pekne 🙂

misimimi
10. sep 2010

@ejuska79
@sylviq
@nini78 no tak este ze vraj mame vydrzat dva tyzdne uz nemozem vobec xodit len na zaxod a spat ja budem rada ked ten moj sumo bude tam este tyzden a uz vypadne von bo ma to lezanie nebavy 🙂 inak ma 2500 kg tak riadne pribral a cely je na svojho tatka dlhy a hlavaty 🙂

nini78
10. sep 2010

@misimimi no tak pekne lež, už je to len chvílka 🙂 , a rodiť budeš normálne? Aj ja chcem spať 🙄 . 😀

kika9449
10. sep 2010

ahojte,viete mi prosím poradiť, koľko stojí manžel pri pôrode a či treba niečo kvôli nemu vopred vybaviť? vďaka 🙂

ejuska79
10. sep 2010

@misimimi super, len vydrž moja, je to len chvilocka...pekne si poležkaj 😉
@nini78 aj ja chceeem spat 😀 Ninka cely den spi 3 x 20 min, to je cele..pomooc..

ejuska79
10. sep 2010

@kika9449 manžel stoji 20 eur a netreba ho vopred nahlasovat...

nini78
10. sep 2010

@kika9449 ako napísala ejuška, 20 eur nič nemusíš nahlasovať, akurát dúfať, aby Vás nerodilo viac naraz 🙂 .

abbey1
10. sep 2010

@misimimi Super,teraz už máte pekný týždeň a maličký už je fajn veľký.tak to už úspešne zvládnete.

misimimi
11. sep 2010

Aj ja xcem spat🙂 mam nocne mory🙂 jaj dakujem za podporu co by som ja robila bez vas🙂 uz sa tesim na rano bo v tedy zaspim🙂

bubulka722
11. sep 2010

Ahojte kočky!!! Dlho som sa neozvala, ale včera som bola konečne na pokec s dr. Glesom aj s pôrodným plánom a na moje prekvapenie všetko mi schválil a povedal, že nebude problém. Teda aspoň z jeho strany, ešte musím prebrať podmienky s dr. na novorodeneckom. Bol strašne zlatý a ochotný, spýtala som sa či sa môžem ísť pozrieť na pôrodnicu a vôbec nebol problém. Povodil a ukázal mi všetko, dokonca sme boli aj na novorodeneckom a práve sa tam na podložke vyhrievali dve čerstvo narodené bábenká. Mali ste niektorá pôrodný plán a pri jeho podpise nerobili žiadne problémy? Ja ho mám zatiaľ schválený, k podpisu zatiaľ nedošlo. Aká je v PN lekárka na novorodeneckom? Dá sa?

@misimimi Tak tebe sa to krásne kráti, máš to za pár, malinký je už poriadny chlap, tak to už nejako vydržíš. Držím ti silno palce!!! 😉

nini78
11. sep 2010

@bubulka722 plán som nemala, a doktorka je tam Antalová, myslím že je v pohode, teda neviem čo s nou chceš dohodnúť, ja som nič špeciálne nemala, ale bola v pohode. Ak sa môžem spýtať, čo si mala v tom pláne také neobviklé?

bubulka722
11. sep 2010

@nini78 Tých bodov je tam fakt veľa, ale mám to v PC, tak ti to môžem nakopčiť na dať do IP ak chceš. 🙂

misimimi
11. sep 2010

@bubulka722 dakujem 🙂

nini78
11. sep 2010

@bubulka722 ak ti to nevadí, tak mi to pošli, fakt ma to veľmi zaujíma, a hlavne potom keď budeš mať po, tak nakoľko sa to bude zhodovať 😉 .

bubulka722
11. sep 2010

@nini78

INDIVIDUÁLNE POŽIADAVKY PRE PÔROD A ŠESTONEDELIE
( tzv. PÔRODNÝ PLÁN )
Volám sa ........
Som druhorodička, očakávaný termín pôrodu je 4. január 2011, tehotenstvo prebieha fyziologicky a môj zdravotný stav je dobrý po telesnej i psychickej stránke.
Prvý pôrod prebehol v apríli 1999, fyziologicky, s minimom medicínskych zásahov v pôrodnici v Trenčíne.
Vychádzajúc z vlastných skúseností a potrieb, platných zákonov Slovenskej republiky, odporúčaní WHO a ďalších relevantných poznatkov o pôrode, šestonedelí a starostlivosti o novorodenca, sformulovala som tieto základné požiadavky:
• 1. Pôrod, šestonedelie i starostlivosť odieťatko chcem prežiť čo najprirodzenejšie, bez medicínskych intervencií, pokiaľ sa nevyskytne skutočná patológia.
• 2. Od zdravotníckeho personálu požadujem podporu mojich vlastných schopností porodiť a starať sa o dieťatko, odborný dohľad pre rozpoznanie patológie,trpezlivosť a toleranciu voči individuálnemu priebehu pôrodu a šestonedelia.
• 3. Potrebujem maximálne zachovanie súkromia, poznať identitu službukonajúceho zdravotníckeho personálu, prítomnosť ďalších osôb pri pôrode a vyšetreniach len s mojím súhlasom.
• 4. Žiadam dostatočné a včasné informovanie o plánovaných vyšetreniach, medicínskych postupoch a zisteniach.
• 5. Prajem si stálu prítomnosť partnera resp. inej blízkej osoby pri pôrode až do presunu na izbu šestonedelia.
• 6. V1.dobe pôrodnej si želám:
- voľný pohyb
- možnosť používať teplú sprchu, fitloptu, aromaterapiu
- monitorovanie kardiotokografom len v najnutnejšej miere a v polohe pre mňa pohodlnej
- pitie tekutín podľa potreby
- nezavádzať kanylu do žily ani nepodávať medikamenty, pokiaľ to nie je skutočne nevyhnutné
- nevykonať amniotómiu
- vaginálne vyšetrenia len v najnevyhnutnejšej miere a šetrným spôsobom mimo kontrakcií
• 7. V 2.dobe pôrodnej si želám:
- slobodnú voľbu pôrodnej polohy
- nevykonať preventívnu epiziotómiu
- nepriame osvetlenie po vyjdení hlavičky dieťatka
- nenáhlivé a nehlučné usmerňovanie tlačenia
• 8. V 3.dobe pôrodnej si želám:
- počkať s prerušením pupočníka až po dopulzovaní
- položiť dieťatko ihneď na moje brucho ešte s pupočníkom
- priložiť dieťatko k prsníkom po prerušení pupočníka ešte pred jeho ošetrením a vyšetrením
- odmietam podanie vit. K po pôrode
- neurýchľovať vypudenie placenty
- nepodávať preventívne medikamenty pokiaľ sa nevyskytne masívnejšie krvácanie
• 9. Pri ošetrení a vyšetrení dieťatka si prajem:
- aby ošetrenie bezprostredne po pôrode prebehlo v partnerovej prítomnosti na pôrodnej sále
- nevykonať sondovanie žalúdka, maximálne šetrné vysatie úst a nosa
- meranie novorodenca až na druhý deň po pôrode
- nekúpať 1. deň po pôrode a neskôr používať len čistú vodu (v rodine máme atopický ekzém)
- neodnášať ho na popôrodnú adaptáciu preč, ale ponechať ho zabalené so mnou až do spoločného
presunu na „rooming-in" izbu šestonedelia
- nechať pupočný pahýľ samovoľne odpadnúť
- nedokrmovať a nedávať cumlík bez môjho vedomia - chcem plne dojčiť.
- počas celého pobytu v nemocnici chcem byť informovaná o vyšetreniach dieťaťa a byť pri nich prítomná

PODPISY: Rodička Pôrodník




Primár pôrodnice Primár novorodenec. Oddelenia

Takže asi toľko...

dulkagabulka
11. sep 2010

Lubka a toto uz mas podpisane od lekarov ? suhlasili so vsetkym? 🙂
je v moznostiach porodnice "dovolit" ti rodit v polohe , ktoru si vyberieš? teda napriklad v klaku na styroch? maju tam taky stol,kde ¨je to mozne, resp. je lekar ochotny v takom pripade si k tebe klaknut na zem? to by bolo uplne super 🙂

abbey1
11. sep 2010

@bubulka722 Mne novorodenecké nevyhovovalo vôbec.sestričky-väčšina sú zlaté,ale stále tam nefunguje skutočné Baby friendly hospital,čo mi dosť vadilo- v dnešnej dobe by to malo byť samozrejmé.Našťastie počas nášho pobytu tam nebola stála Dr.mám s ňou veľmi negatívnu skúsenosť ako s odborníčkou i s ako človekom ešte počas choroby synčeka.tak ja ju obchádzam.Pôrodnícke oddelenie ma veľmi milo prekvapilo.Musím len pochváliť.držím päste,aby vám všetko vyšlo podľa predstáv.

nini78
11. sep 2010

@bubulka722 no fakt som veľmi zvedavá, nakoľko sa toho budú držať, lebo väčšinu z toho čo si tam dala že nechceš robia automaticky. Držím palce a nedaj sa. 🙂

abbey1
11. sep 2010

@bubulka722 Bacha-maličké dokrmovali kedy chceli.To ma teda hnevalo,keď ich priniesli nakŕmené.a pozor aj na umývanie.Vždy páchli od nejakého mydla.

bubulka722
11. sep 2010

@dulkagabulka Tak takto to do detailov nemám prebrané, ale stačí mi že tam je polohovanie kreslo. Osobne nemám dôvod prečo by som mala rodiť na štyroch. Možno sa mýlim a moje potreby budú v ten čas úplne iné ako momentálne predpokladám. Podpísané to stále nemám, to sme dohodli na budúcu návštevu. Neboli tam všetci lekári. Samozrejme to bolo od dotyčného lekára krásne vo všetkom ma povzbudil že nebude problém, len stále neviem ako to dopadne s pediatričkou a to je oveľa dôležitejšie ako môj dohovor s pôrodníkom.
@abbey1 Práve kvôli tomu som sa nakoniec rozhodla vyvesiť moje podmienky takto voľne. Mám záujem aby sa somnou čo najviac z vás podelilo o svoje skúsenosti. Nechcem sa len vytešovať na to čo mi niekto slúbil, ale chcem vedieť aká býva realita.
Možno si niekto pomyslí, čo tá vymýšla. Možno to niekomu pripadá divné, ale mne veľmi záleží na tom ako privediem svoje dieťa na svet. Je to najvačšií zážitok v živote ženy a ja chcem len aby mi ho nikto zbytočne neznepríjemnil.
Za všetky vaše realcie ďakujem!!! 😉

bubulka722
11. sep 2010

@abbey1 Ty si ho nemala na roomingu? Ja som rozhodnutá nepustiť ho po pôrode z rúk.

dulkagabulka
11. sep 2010

@bubulka722 podla skúseností zo zahraničia až 80% žien, ktoré rodia v polohe, ktoru si ich telo samo vyberie, rodia práve v polohe na štyroch,alebo v klaku s oporou....zvyšných 20 % v stoji, či vo vani ..a pod.
Poloha na styroch je velmi prirodzená, predstav si porodne cesty, majú tvar písmena J...a ked si na styroch, dieta naozaj ide akoby na klzačke..a smerom dolu, takze sa netlacis proti gravitacii 🙂

dulkagabulka
11. sep 2010

@bubulka722 a ak sa pytas na skusenosti, tak moja znama, čo mala podobny porodny plan ako ty pri druhom porode dopadla tak, ze tretie rodila doma s rakuskou PA...lebo bola totalne sklamana...nesplnilo sa nič...este aj dieta jej nosili nakrmene, aj ked si to nepriala...preto som naozaj velmi velmi zvedava, čo z toho sa ti naozaj splni...a želam ti,aby sa splnilo všetko 🙂

bubulka722
11. sep 2010

@dulkagabulka Ja nie som tiež o tom na 100% presvedčená i keď som bola včera po návrate úplne unesená. Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Určite nemienim naivne veriť všetkému preto budem rada ak mi skúsené kočky poradia ako to tam naozaj chodí. Napíšem IP. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre