Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

polacka
14. okt 2012

@michaelamilan a anjelika je mi velmi luto ☹

michaelamilan
14. okt 2012

@polacka PN bude určite super!!!!! Ako píšeš, vždy a všade sa nájde nejaká nespokojná maminka a dúfam, že my budeme spokojné🙂

michaelamilan
14. okt 2012

@polacka ☹ aj mne......ale terz sme to najhoršie už prekonali, prvý trimester máme daleko za sebou, našiel sa problém a do tretice všetko najlepšie!!!!! 🙂 myslím pozitívne!!!! Musím!!!!!!

polacka
14. okt 2012

@michaelamilan ano to je to najdolezitejsie co mozes pre vas asi urobit podla mna. uz to bude dobre. ja si myslim ze budeme spokojne urcite ved niesme nejake narocne. a ked je ta porodnica taka mensia tak je taka rodinnejsia ako napr v tn, to je zase taka vyrobna jak na pase. uvidime zas na druhej strane aj tie sestry su ludia maju svoje dni. keby som ja mala mat taku robotu ze som kazdy den v nemocnici vidim tam ubolene zeny samy novorodenec a plac a kupanie a prebalovanie a vysetrenie furt dookola isto by sa to niekedy na mne odrazilo, este keby tam mam nejaku fajnu kolegynu co by mi nervy robila tak neviem. este dobre ze som neni sestricka hahaha 😅

michaelamilan
14. okt 2012

@polacka hiii hiiii si ma rozosmiala🙂 Veru že ani ja by som nechcela byť sestrička.....to je také "rizikové" povolanie ako učiteľka.......Niekedy to musí byť náročné!!!!! A ozaj aj sestričky a lekári sú len ľudia z mäsa a kostí a nie každý deň vykročia pravou nohou!!!!!

polacka
14. okt 2012

@michaelamilan ano tak som to aj myslela.ked tam pride vacsina zien a myslia ze aky pobyt bude relaxacny tak potom jasne ze su nespokojne, mozno su zvyknute na iny standard.

polacka
14. okt 2012

baby prosim vas pekne nemohli by ste sem niektora napisat zoznam co treba do porodnice? do PN lebo ja ten listok jaksi nemam asi som ho odpasla a uz by som sa mohla aj zacat balit pomaly. vopred dakujem 😅

miami2010
14. okt 2012

Ahojte baby, ja som rodila v PN presne pred rokom, prave sme oslavili prve narodeniny a nemozem sa stazovat, urcite by som zase vybrala PN. Je to tam sice malinke, ale aspon je vsetko na oddeleni blizko, dokonca som nebola ani na VIPke kedze je iba jedna a bola obsadena a veru bola som spokojna. Aspon som sa mala s kym porozpravat, pripadne mi baby povarovali malu ked som isla do sprchy ci WC. Strava bol anic moc, no neocakavala som ani ine, ako vsade, ked som mala na nieco chut priniesol mi manzel, je tam chladnicka, takze kludne aj jogutry si mozete dat.
Ked boli mamicky po cisarkom, babetka im varovali na novorodeckom, nechali ich vyspat. Malu som mala pri sebe , ked potrebujete povaruju vam deti na novorodeneckom. Muz mi mohol priniest co som potrebovala aj mimo navstev, vzdy mi to sestricka priniesla. jedine ze neukazovai kupanie ani nic, kedze oni babatka kupu iba pod umyvadlom, ale nastastie som chodila na predpripravu tak mi to nevadilo. Ak budete mat nejake otazky kludne napiste.

polacka
14. okt 2012

@miami2010 to je vinikajuce ze je tu dievca s pozitivnym ohlasom. 🙂

miami2010
14. okt 2012

idem dat maluspat a potom vam napisem co bolo treba si priniest

elise
14. okt 2012

pre mna je aj priorita to že čo s novorodencom ak je v tiesni teda prvý pôrod som mala veľmi ťažký tehotenstvo polo pohodove ani zle mi nebývalo ani nohy nepuchli pribrala som akurát. rozhodla som sa pre trnavu lebo tam maju lepšiu starostlivosť o novorencov aj JIsku maju pre nich aj potrebne vybavenie. a dobre som spravila lebo ak by sa narodil v pn tak by ho prevážali do tt a samozrejme neviezli by aj mna. môj pôrod bol veľmi ťažký malý mi rotoval a anrodil a pridusený musel okamžite do inkubátora. preto stále váham rodiť druhe v pn pôrodnici lebo ak by som mala rovnaký ťažký pôrod a malu by mi bezo mna odviezli do tt tak by som v pohode nebola.

polacka
14. okt 2012

@elise aha tak to by som aj mala rovnake obavy ako ty a v takomto pripade by som asi volila tiez TT keby mam taku skusenost ako ty...

miami2010
14. okt 2012

Ahojte tak veci co som potrebovala pre babatko: plienky c1, vlhcene obrusky, krem na zadocek ( ja som mala sudocrem, oni v porodnici natieraju rybacou mastou, ) a dve obycajne plienky, pripadne cumlik, ten vsak netreba. Veci pre babatko staci ked prinesu az den pred odchodom, nakolko babatka obliekaju do erarnych aj perinky , aj paplonik a aj obycajne plienky daju erarne pod hlavicku. Ak by sa stalo ze sa vam babatko ogrcka, precika.... staci ist na novorodenecke poprosit a oni ho prezlecu. Ak chcete dat nausnicky, treba sa na to pytat hned prvy den, lebo iba jedna osoba to prepichuje a nie vzdy ma sluzbu. Nausnicky priniesol manzel, vecer ich dali sestricky do liehu a rano po vizite piniesli malu uz s nimi. Stoji to 10 eur.
Pre mamicku : jedna plienka pre dospelych po porode, dve podlozky na postel , poporodne vlozky - aj 2 baliky, detske mydlo - lepsie sa hoji rana - sitie, 2 nocne kosele, uteraky, papuce, zupan, teple ponozky - z vlastnej skusenosti, a poporodne nohavicky jednorazove, Pri vizite ich nemozete mat ale potom cely den ano , a vsetko drzi kde ma byt a nemusite sa stresovat. Dostatok vody . Samozrejme zubna kefka , hreben a sampon 😀

polacka
14. okt 2012

@miami2010 dakujem a tusim som tam na videla ze chcu aj teplomer... potrebovala si ho?

miami2010
14. okt 2012

Pripadne mozete mat mast - infdolan, to je mastna masticka na pokozku pre babatka, dostat kupit v lekarni, caj na podporu kojenia ked chcete .
Samozrejme som zabudla WC papier - makky podotykam 😀

miami2010
14. okt 2012

No asi dva krat sa rano pred vizitu bola sestricka spytat ci som si merala teplotu, mala som ho, to som zabudla.

miami2010
14. okt 2012

v zozname bol aj lieh na pupcek, no ten som vobec nepouzila, kedze ho osetruju na novorodeneckom, anisom ho neotvorila, kludne darujem, ked niekto bude chciet.

polacka
14. okt 2012

@miami2010 dobre a co sa tyka papierov? bol tam tusim sobasny list a to im staci prefoteny ci to tam musim niest origos? to by som moc nechcela.

miami2010
14. okt 2012

staci prefoteny sobsny list a vybrane mena, ten papier vam daju na poslednom natacani CTG, napisete dievcenske a chlapcenske meno a obaja rodicia podpisu 😀

brckava321
15. okt 2012

... este k tym veciam do porodnice - jednorazove plienky cca 30 ks, mne sa osvedcili aj noznicky na nechtiky malej, hoci sa nemaju strihat hned, ale mala ich mala take dlhe a polamane, ze som jej aspon niektore nemohla nechat tak. Riesenim su tiez rukavicky. Tiez som bola vdacna za klobuciky na bradavky, kedze aj s kojenim bol problem. Nocne kosele by som kludne zuzitkovala aj tri, ale ja som rodila v auguste, tak teraz mozno stacia aj tie dve. Slapky do sprchy a toaletak - dve dolezite veci, na ktore som zabudla pri baleni ja. Podlozky na postel - pisu dve, mne bolo malo, potom mi dokupovali, mala som na kazdy den novu, co bolo fajn. A ak by ste po cisarskom mali migrenu ako ja, tak mi doktor radil fat si kavu, alebo si nechat doniest kofolu alebo coca-colu (kvoli kofeinu), pred vypitim ale nechat trochu odbublinkovat. Ale to si netreba kupovat dopredu samozrejme. Vlhcene utierky pre babo, krem na prdelku je jedno aky, ja som kupovala jekorisovu pastu podla pokynov v zozname z porodnice a zatial ju pouzivame, hoci mi smrdi, ale po dalsich dvoch kremoch co sme vyskusali, sa nam tato osvedcila, po tych dvoch mala cervenu prdelku a po tej jekorisovej je vsetko ok, v zozname je tiez calciova mast na bradavky, ktoru som napriklad ja nepouzila, tiez pisu v zozname Infadolan, ktory nepouzivame a schne v zasuvke. Malej sme dali nausnicky este v porodnici,a hoci uska mala relativne zahojene, pri odchode domov a este asi tyzden doma ich mala cervene, na co mi v porodnici radili framykoin alebo lieh, ale nepovedali, ze framykoin je na predpis. No v lekarni mi ho napriek tomu vraj vynimocne dali, ked som im vysvetlila, na co to chcem. Ale pomohlo. Este sa mi paci, ze sa ma vypisat papier s vyberom mena - mne nikto nic take nedal, len ked sa mala narodila, tak na sale sa ma jeden doktor opytal, ze ako sa vola, a ja som povedala, cize ak by som si to rozmyslela a dala ine meno, ako sme sa s manzelom dohodli, mohlo by ho aj porazit a nepomohol by si 🙂

brckava321
15. okt 2012

Co sa tyka celkoveho dojmu z piestanskej porodnice, keby som predtym vedela, ze ako to tam chodi, mozno by som si vybrala inu, ale teraz by som tam uz kludne isla rodit bez vahania. Dôvod? Kedze som bola prvorodicka, vedela som velke nic o tom, ako kojit a co robit, ked to nejde, a tiez to, kedy dat malej umele mlieko pripadne caj ... Sestricky boli velmi mile a ochotne (az na jednu mrchu), ked sa ich clovek na nieco opyta, ma to len jeden hacik - nevedela som, na co sa ich mam vlastne pytat, kedze to bolo moje prve babo. Uplne uzasne bolo, ked mi malu priniesli na druhy den po cisarskom o piatej rano, ze prilozte si ju a isla prec (zhodou okolnosti ta jedna fakt neprijemna sestricka) a ja, co som sa nevedela ani poriadne pohnut, som si mala malu prilozit a riesit, ci je vobec prisata a ak hej, ci dobre ... akoze uzas. Tiez by mohli ukazat prebalovanie a kupanie (teda umyvanie v umyvadle na izbe) kazdej prvorodicke, nie sa na to musiet pytat. Neviem, skor vidim chybu v nemocnici ako takej, nie v personale, mali by mysliet na to, ze tie baby to fakt nemaju odkial vediet, ako narabat s tym malym cloviecikom, pokial samozrejme nemaju male deti v rodine. A nastudovat si veci z knih a netu je fajn, no prax byva trosicku ina 🙂 No vsetci sme tu, to znamena, ze kazda mamina sa to nejako nauci, ale preco jej nepomoct, ked sa da?

vladuska99
15. okt 2012

@miami2010 ahoj pises ze papier na meno davaju na poslednom natacani CTG,no co ked ja idem prvy krat tyzden pred terminom? ( bola som sice na tom asi tyzden do zadu no to som doma spadla a isla na pohotovost) som z toho celeho systemu troska mimo..

eviikuu
15. okt 2012

@vladuska99 Mne ho dali az ked ma prijimali a tam som ho hned vypisala...

vladuska99
15. okt 2012

@eviikuu no to je teda system🙂 asi si to pre istotu napisem na vlastny papier 🙂

eviikuu
15. okt 2012

@vladuska99 Ja som mala stastie na novu sestricku na pasoch a som nevedela, ze si to mam pytat od nej a ona na to zabudla a ked ma prijimali si to pytali, ale som im povedala, ze nic take mi nedali tak som si to tam vypisovala 🙂

vladuska99
15. okt 2012

@eviikuu no ja som zvedava ci aj stihnem ist na tie pasy..ak nie co potom? Nie ze ma ta. Zdrbkaju..ani zoznam by som nemala keby niet jednej holky odtalto z MK...

eviikuu
15. okt 2012

Podla toho na ake sestricky natrafis ale na porodnici su celkom fajn, takze nemala by si mat problem. 🙂

eviikuu
15. okt 2012

Podla toho na ake sestricky natrafis, ale na porodnici su celkom fajn, takze nemala by si mat problem. 🙂

miami2010
16. okt 2012

Ak to nebudes mat, vypises to pri prijati so setrickou, ak budes stihat to CTG tak si to tam vypytaj a budes mat pokoj Pa

doubletgirl
16. okt 2012

holky, ked ste mali sekciu kolko dni ste lezali v nemocnici? a kedy sa vam spravilo mliecko? dakujem za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre