Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
20. sep 2009

tento blazninec zacal v pn v porodnici uz ked som tam bola ja koncom augusta... tiez tam bboli vsetky izby obsadene... ja ked som odchadzala na chodbe uz cakala dalsia ktora ma hned vystriedala na posteli... len tolko co previekli pradlo a hned isla... 🙂 ani sa necudujem,ze su sestricky a doktori trosku podrazdeny... urcite musia tahat aj sluzby navyse ked sa s porodmi roztrhlo vrece...
jumca my sa mame super, Adko mi krasne spinka ci v noci alebo cez den... minulu noc napriklad prespal 7 hodin v kuse!!! az som nechcela verit ked som sa zobudila a pozrela som kolko je hodin... aj este papate tvoje mliecko? my uz nie, musime byt na nutrilone... z nicoho nic som mala okolo 39 horucky a 4 dni v kuse, tak som o mliecko prisla... ☹ skusala som aj vsetko mozne aby sa vratilo,ale nic... ☹ dufam,ze vy ste na tom lepsie...

lucy55
21. sep 2009

Myslím,že všetky porodnice sú teraz plné,ozaj ten september je silný mesiac,kam dávajú ležat žienky po porode,ak majú obsadených tých 16 lôžok??
Ja som tiež v cez víkend myslela,že sa pridám ku kamoškám odtialto,čo ma predbehli do porodnice 🙂
V sobotu večer som dostala také nie moc bolestivé kontrakcie,opakovali sa asi každych 10-12 minút,tak som si povedala,že si skusim ešte pospat a ked sa to viac rozbehne,ma to zobudí a vyrazíme do Pieštan.Moc som toho nenaspala,som sledovala aj v noci,ako často sa opakujú a ráno ma to pomaly prešlo a odvtedy nič ☹

jumca
21. sep 2009

ahooj mima 🙂
nooo ja nekojim vobec ani si uz neodsavam - kedze maly netahal a ani nexcel moje mlieko tak som prisla aj ja o mliecko...nasho maleho trapili prdky ale uz mame kvapky a je uz o.k., ale bolo to strasne mali sme otrasne noci a dni, az som myslela ze uz skocim z balkona 😒 taky bol velmi zly a stale len plakal a plakal...teraz nastastie trosku lepsie...nas maly tiez v noci potiahne tak 4,5 a raz spal 6 hodin a to som uz bola nervozna ze co mu je ked tak dlho buva... 🙂 no ale vecer ked padne 17.00 tak placene velmi a nie a nie zaspat az do 22.00 len na rukax sa vtedy nosime a sa striedame s muzom raz on nosi raz ja 😀 lebo veru je uz macko...ma cez 4kg...
my papame humanu, tu mu davali uz v porodnici a dr nam odporucil v tom pokracovat tak papkame to...neviem ako vas Adko ale nas je teda poriadny hlados 😀 😀 ozaj uz xodite aj von ze????a aky rezim ma Adko???napapa sa , prebalit a spat???

corasone
23. sep 2009

ahojte baby, tak uz sme doma s nasim najdrahsim syncekom. som velmi unavena tak len tak narychlo, buduci tyzden sa ozvem. papa

kessy11
23. sep 2009

Corasone gratulujem, veľa zdravička a mliečka aby ste pekne rástli a spinkali, nech sa vám darí 🙂 🙂 🙂
Budem netrpezlivo čakať kým nám podáš nejaké správičky z PN pôrodnice, priebehu pôrodu, o lekároch, sestričkách a tak, pekne oddychuj a potom daj vedieť 😉 😉 😉
A je tu este niekto kto neporodil?????
myslím, že majka aj lucy to už majú tiež za sebou, tak zatial tu čakám len ja 🙂

enanena
24. sep 2009

😉 😉 😉

lucy55
24. sep 2009

Corasone,gratulujem,teším sa s tebou ! 😵
pripajam sa k Kessy,podaj info,ked budeš fit 🙂
Ja to ešte nemám za sebou,v utorok som bola na ctg a zistili,že mi vyskočil tlak,doteraz som mala skor nizky,doktor mi nakazal magnerot a prist v stredu pre istotu aj s kabelou na vysetrenie,tak ma včera zaviezli aj s taškou,no naštastie tlak sa mi po tom horčíku upravil,Dojčan mi spravil aj vaginalne vyšetrenie/nič brutalnejšie som nezažila,no ked ma vysetroval doktor v tt takto to určite nebolelo/a ešte sa ani neotvaram,takže všetko ok,aj ozvy ma babatko dobre,tak ma pustili domov.Ked dovtedy neporodím,tak mam nastup do nemocnice 29.9
Tak uvidíme,teraz sa citim celkom fajn,aj napriek kontrakciam,co sa kedykolvek objavia,ale vdaka tomu horčíku už ma nebolí hlava,ako ma bolela,asi som mala nedostatok,sa vytešujem,že možno stihnem ešte aj náš hlohovecky jarmok cez víkend 🙂

kessy11
24. sep 2009

Lucy tak sa možno stretneme na jarmoku, my ideme k našim a určite v sobotu vybehneme aj na jarmok 😀 budem pozerať bruškane 😉
ja som bola dnes na poradni a dr. mi nič nerobil ako už asi 4 x za poslednu dobu, len tri otázky a hotovo, aj som mu hovorila že malý v noci tak vyvádzal že som myslela že už idem na pohotovosť, ale on ma len odbil, že ked to bolo prvý krát že to nevadí ani sono mi neurobil nič, v stredu idem prvý krat na CTG na 1.posch. o 8, neviem ku komu ani nič ako to tam nájdem???? kam sa to chodí??? čo mi to budú presne robiť???? 😀 😀 😀

ada199
24. sep 2009

kessy v stredu tam byva Karaba pojdes hore po schodoch pojdes do lava a tam to zbadas cakaren a mal by ti robit sono aspon si myslim lebo ja som chodila len Dojcanovi ten mi robil vsetko a nedam nanho dopustit 😉 nechapem ked vysetroval lucy55 ze ju to bolelo asi mal zly den ☹ lebo poznam tam brutalnejsich doktorov.

kessy11
24. sep 2009

Dakujem ada 199 😉 asi viem kde tam je taká uzka chodbička akože čakáreň nie??? tam sme mali chodiť na veľké sono ale potom nás vždy dali dole na prízemie sono č.1 takže tam hore som bola iba raz a chvilku.
v ktorom tt vám robili test na streptokoka, lebo mne povedal dr.že to stačí v 37-38 ale to už môžem byť aj porodená, nie??? 🙂 ale ako tak vidím, možno ani nie 😉 😉 😉

ada199
24. sep 2009

Ano kessy ta uzka chodbicka tam to je na prizemi tam som ja ani nebola na sone to nepoznam test mi robili v 35 tyzdni a rodila som v 38 tyzdni planovanym cisarskym 😒 Aj mate niekoho zajednaneho dr.

corasone
24. sep 2009

dakujem baby, jasne ze vam podam info. Maja to uz ma tiez za sebou, boli sme tam spolu aj so Silvuskou. porodnica OK, sestricky a lekari na porodnici su super horsie je to na novorodeneckom. o tom by som mohla pisat a pisat, ved neskor sa ku mne pevne verim ze pripoja aj Maja aj Silvuska. zatial tolko drzim vam vsetkym palce aby vam to dobre dopadlo a v nemocnici rychlo ubehlo.

kessy11
24. sep 2009

Tak super, gratulujem aj Majke aj Silvuške, nech babatenka poslúchajú 🙂

Ada no ved aj ja si myslím že najvyšší čas na ten test ale čo narobím, no ja chcem skúsiť Glessa, ale uvidím nemám nijaké známosti tak len tak vyskúšam čo to spraví, a ty si mala koho??? a prečo cisársky??? a ako si sa hojila po nom, ako to bolo s kojením, kedy ti dali malého???? viem dosť otázok, ale bojim bojim že moj malinký bude veľký a tiež je tu možnosť že pojdeme CR, ale nikto to este nespomenul len povedali že je trošku veľký ale mala by som to zvládnuť, no nechcem byť potrhaná až za ušami tak preto no ved uvidíme.

takže lucy asi si na rade 🙂 a potom tu ostanem sama??????dúfam že nie 😉

corasone
24. sep 2009

po cisarskom ti babenko ukazu hned ked ho vyberu, potom asi o 5min ked ho umyju a zabalia pocas sekcie a potom ti ho uz na porodnici chodia ukazovat sestricky z novorodeneckeho kedze ty sa nemozes hybat 24hod. potom si uz zacnes babenko prikladat k prsniku na kojenie a mliecko by sa malo dostavit nooo je to individualne mne prislo na 4den ale malo, potom na 5d trosku viac ide to pomaly kedze to nebol priridzeny porod. ale poniektorym babam co rodili prirodzene tiez prislo mliecko na 4den. a co sa Glesa tyka mala by sisa ho spytat co najskor kedze je moc vytazeny. a este k tomu hojeniu, ten rez budeme citit este dost dlho ale da sa to zvladnut, ze Ada? tolko odo mna

deyna
24. sep 2009

no na jarmoku sa stretneme mozno aj so mnou, ideme v stredu doobeda a v nedelu tiez ;)
ja si budem cochvilu pytat vyter tiez, lebo ten nas, nejak sa mu nechce a sestra to teda nestihla, mozno aj preto maly dostal v porodnici antibiotika, mozno bolo treba nieco u maminy preliecit a takto sa na to neprislo

lucy55
25. sep 2009

Ada199,už asi viem,prečo to tak bolelo to vysetrenie,on mi spravil zrejme Hamiltonov hmat,ktorý sa používa na urýchlenie porodu,nechapem,prečo mi to nepovedal,mal sa ma aspon spytat,či to chcem alebo nie.Podla terminu pocatia som este len v 39.týždni,a teraz vdaka nemu krvacam

deyna
25. sep 2009

to je co hamiltonov hmat, hod nejaky link, nech sme aj ostatne mudrejsie

ellla1
25. sep 2009

takže Hamiltonov hmat je:Pri prvej kontrole po termíne, ak je to možné, sa prevádza tzv. Hamiltonov hmat, ktorý pomáha pôrod vyvolať. Pre mamičky je často bohužiaľ nepríjemný. Pri pošvovom vyšetrení, ak je hrdlo aspoň na prst otvorené, sa lekár pokúsi prst zaviesť čo najhlbšie a následne „odlúpnuť“ vak blán od maternicovej steny. Tým potom dôjde k vyplaveniu prostaglandínov, tzv. tkanivových stimulantov, ktoré majú pozitívny vplyv na spúšťací mechanizmus pôrodu.--asi tak ,to som nasla na nete....

jumca
25. sep 2009

caute babule,
GRATULEJEM vsetkym cerstvym maminam!!!!! a buducim maminam drzim palceky...ja zase nehovorim NIC dobre na Piestansku porodnicu!!!! mna totalne odflakol Dojcan s Karabom, a nebit primara Gašparíka na Myjave v porodnici nas maly by dnes nezil a dohovie ako by to dopadlo so mnou!!! Takze ja a moj nazor na PN porodnicu - 0 bodov totalne skorumpovani doktori...nestaraju sa a nezaujimaju ked nedate do vacku €...takze toto moj nazor

ada199
25. sep 2009

kessy no to by ti uz mal spravit ten test fakt najvyssi cas, ja som mala Dojcana ja som lezala v nemocnici ked som bola 10tt zacala som krvacat a tam som s nim bola velmi spokojna bol velmi mily 🙂 tak som si ho zavolala aj k porodu a to tiez dopadlo super. Planovany cisarak som mala preto lebo malinka bola opacne otocena panvovym koncom mala som termin 21 juna a mala som ju 11 juna zacala som velmi krvacat a silne bolesti tak som to mala hned za sebou 😵 hojenie bolo tazke a hlavne to prve stavanie s postele ze corasone to bolo strasne ale da sa to prezit a mliecko mi nabehlo na 4 den ale mala som ho 2 dni a bolo po mliecku hned sme boli na nutrilone co uz 😢 Neboj dobre ti to dopadne ziadne strachy ked nieco budes chciet vediet som tu pytaj sa.

ada199
25. sep 2009

Jumca to mas 100% pravdu v Piestanskej nemocnici ked si nezaplatite tak sa po vas ani neotocia.Ale to je asi vsade.

kessy11
25. sep 2009

Tak ja som bola jarmočit už dneska doobeda pokial tam nebolo veľa ludí, ale boli sme tam len chvilku vlastne sme to presli celé a nemuseli sme íst tým pomalým krokom ako ked je tam vela ludí a pozerali len pár veci, takže v pohode, až na to že ked som došla k našim mi začalo tvrdnúť brucho a tvrdne mi doteraz je to iba na pár sekund ale vždy po 12 minutách, tak neviem či sa mám obávať alebo nie.

..tak neviem či sa s vami zajtra uvidím, ked budete vidieť bruškanu čo sa stale chyta za bruško tak to som ja 😀 😀 😀 😀 😀

...no a čo sa týka toho zaplatenia, som už tiež počula, že je to tak, ale tiež že je to tak skoro všade 😠 😠 😠

jumca
25. sep 2009

veru asi mate pravdu ale pravda je ze na Myjave - tam som mala nakoniec cisarak v hodine 12tej ako sa hovori, som dala do vacku ale az po zakroku a nie pred a skakali tam okolo mna aj pred tym ako som vobec dala niekomu nieco...tak sa pytam sama seba ci ozaj dnes vsetko ide cez peniaze???? ale ako som sa presvedcila tak hej...skorumpovany svet!!!!!

kessy11
25. sep 2009

...jumca je to tak keby tak človek mal istotu že budú okolo neho skákať aj ked nič nedostanu, ale potom sa ti stane že ty nedáš, nikto o teba ani nezakopne a druhý čo dal tak tam okolo neho behajú, tak potom ti to dojde luto, a hlavne v takomto prípade, ked ide o mimi, tak človek spraví asi čokolvek len nech to dobre dopadne, alebo nech má aku takú istotu že sa o nho postarajú 🙂 🙂 🙂 ja s tým tiež nesúhlasim ale nemám odvahu ani silu proti tomu bojovať sama 😒
Hlavne že to u teba všetko dobre dopadlo, že ste vporiadku aj ty aj malý 😉

ada199
25. sep 2009

jumca ked sa mozem spytat ty si sama odisla s PN ked si skoncila na Myjave? Lebo viem ze si chcela rodit v PN a tak sa mi zda ze u Dojcana nie?

corasone
25. sep 2009

ada199 presne tak ako pises ten prvy krok bol najhorsi, mimochodom nevolas sa Eva?

jumca
25. sep 2009

adi hej mala som rodit v pn, doktora som nemala zajednaneho ziadneho, dojcan sa tam len motal ked mi robievali ctg,ale nikdy sa nejak milo nespraval...co je smutne lebo opat cakal do vrecka...no a za co som mu mala dat za to ze mi ani poriadne neodpovedal ked som sa pytala??? a to ze nas maly mal 2x omotanu snuru okolo krku mi nezistil ani slaaavny Karaba a ani Dojcan tak aky su to odbornici????a to obaja xceli aby som rodili normalne a veru maly by sa zadusil keby som rodila normalne...

corasone
25. sep 2009

este som sa chcela spytat tych po CR ako casto Vam kazal lekar si davat ten gel na ranu? nezapamatala som si ci kazdy den pocas 3 tyzdnoch alebo nejako inak. dakujem

kessy11
25. sep 2009

jááááááááááj jumca to je sila, že nevideli že malý mal šnúru okolo krku, si mala ozaj štastie, radšej už na to ani nemyslieť, no normálne som už aj vystrašená ☹ ☹ ☹

ada199
25. sep 2009

carasone aky myslis gel? ja som nemala ziadny ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre