Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
6. aug 2009

jumca nemas sa coho bat,lebo su dva druhy epiduralky. jedna je epiduralna anestezia a druhe epiduralna analgezia. a ta epi co davaju v pn sa zavadza len kateter PRI miechu cez ktory ti potom pustaju lieky,takze tam mas velmi malu pravdepodobnost,ze ti to zle pichnu,to by si sa musela moc miknut,ale to miesto vpichu ti aj tak pred tym ciastocne umrtvia,aby si to velmi necitila. vlastne to mas klasicku infuziu,len to nemas v ruke,ale v chrbte. a dokazu ti regulovat mnozstvo podanych liekov podla toho ake mas bolesti. a epiduralna analgezia sa picha len 1 injekcia priamo do miechy,ale to sa snazia lekari pouzivat len minimalne a to ani nie pri porodoch,ale pri normalnych operaciach,lebo prave pri tejto analgezii dochadza k najcastejsim problemom. tu epi doktori len odporucaju,pretoze hlavne prvorodicky potom vraj lepsie spolupracuju a niesu take vycerpane a znechutene tym porodom. ale je to na tebe ako sa rozhodnes,ale ja bez epi nehrozi. 🙂 naco trpiet ked sa to da aj bez toho 🙂 aspon si viacej uzijem toho nasho stuplika hned od zaciatku. 🙂

koniarova
7. aug 2009

Baby, chcem sa spýtať. Teraz som v 16 TT a mám sa objednať Dr. Karabovi na morfologický UTZ cca v 20 týždni.Neviete, ako dlho sa naň čaká?Stihne mi ho spraviť do 24 tt? Určite tam je veľa maminiek objednaných. Môžem sa objednať v ktorýkoľvek deň v týždni, alebo je na to určený nejaký presný termín?

deyna
7. aug 2009

robia to iba v stredu, takze treba zavolat v stredu a objednat sa na ten tyzden, kedy Ti vychadza 20tt. bud si to vyratas sama, alebo povies sestricke termin/PM a ona si to vyrata sama. Urcite to stihnes, ak nemas cislo, posleme ;)

veve24
7. aug 2009

pisala kessiee, uz su doma z porodnice, bola velmi spokojna zo starostlivostou v PN 🙂 urcite vsetko napise, ked bude mat viac casu...

mima1708
8. aug 2009

takze uz to maju za sebou... 🙂 ved uz aj mne sa to krati... ani sa nenazdam a budem si domov niest maly kriciaci balicek... 😀 jumca, vy ste este stale pokope? 😉

jumca
9. aug 2009

ahojte, no este sa trapime doma... nohy mam jak prasiatko take opuxnute,krize neuveritelne bolia, a ti poslickovia mi naozaj uz vadia 😒 kazdy den ix mam...tak cakam porod kazdym dnom... 🙂
no o tej epi teda porozmyslam, ale asi ked to na mna pride tie bolesti tak si ju dam pixnut,mas pravdu trpiet a potom byt vycerpana na porod nieje nic moc... 😉
v pondelok mam poradnu teda zajtra a v stredu opat CTG v nemocnici, tak som zvedava co mi povedia...ved dam vediet...a som ozaj zvedava ako dopadla kessiee a na jej zazitky z porodnice...drzim palce 🙂

mima1708
9. aug 2009

jumca viem o com hovoris,neboj sa... 😉 ja uz ani papuce na doma neobujem... ja idem tiez v stredu na ctg do nemocnice,ale idem na 1. posch. na gyndu, nie do porodnice... objednali ma az na 14 sa trosku vyspinkame ked nebudeme musiet vstavat... tak aj ja som zvedava co mi povedia... teda az dovtedy vydrzime pokope... 😀

jumca
9. aug 2009

mima veru mas pravdu ak do vtedy vydrzime 2 v 1 xixi 🙂 ja idem v stredu na 11.00 len neviem ci mam ist na 1 poschodie alebo na 5, lebo ma objednaval dr. dojcan a povedal ze mam prist na oddelenie...tak neviem...
veru som zvedava ako to dopadne...drzme si palce navzajom...

erni
10. aug 2009

baby urcite budete vediet telefonne cislo ked sa chcem objednat na ctg,napisete mi ho niektora ...dakujem a na ktorom poschodi to je?

mima1708
10. aug 2009

erni ja som sa vobec na ctg neobjednavala... prisla som tam, zazvonila a povedala sestricke, ze mam ist na kontrolne ctg a oni ta hned zoberu... necakavaju tam zeny v radoch,takze prides a za cca 20 min. ides domov... 😉 ale ak sa chces objednat,tak len zavolaj na 033/ 7955 239,to je priamo do porodnice...
jumca tak to ti moc nepovedal... na oddelenie... xi xi... ale ake ked on je aj gynekolkog aj porodnik? 😀 ved ked pojdes normalne do porodnice,oni ti uz povedia... v sobotu som mala vecer kazdych 10 min. take bolesti,som myslela,ze uz to prislo,ale asi po hodine to prestalo 😒 som sa aj trosku zlakla...

jumca
10. aug 2009

veru asi mas pravdu... 😉
ja som sa vcera tak zlakla tiez bo som spadla v kupelne na dlazku a som myslela aby sa malemu nieco nestalo, ale dnes mi dr povedal ze je o.k. tak sa mi ulavilo... 😵
no inak ze malinky ma uz hlavicku napevno dole v panve, vody ze uz ma minimum, tak mi povedal ze porod mozem cakat kazdym dnom...tak som sama zvedava kedy to pride ked termin mam 13 co je teraz vo stvrtok 😉
veru ale ved ti nasi drobci si sami urcia kedy pojdu na svet 🙂
v stredu mam CTG tak uz by som najradsej bola keby si ma tam nexali a uz by sme rodili 😀

mima1708
10. aug 2009

no to by som bola rada uz aj ja,keby mi v stredu povedali,ze tam mam ostat a ideme rodit... ja mam termin na sobotu 15-teho... len neviem ci tam nepojdeme este dnes... lebo celu noc aj teraz cez den mam nejake take divne stahy v brusku,ale vobec ziadna pravidelnost... a prehana ma,tak uvidime... 😒 mozno ta este aj predbehneme... 😀 pocuj a necitis niekedy uplne dole pri mechure ako keby sa ti malicke zavrtavalo smerom dolu? lebo ja obcas mam taky cudny pocit... ako by som citila,kedy sa posuva dole... 😒

mima1708
11. aug 2009

no takze zase len plany poplach... 🙂 zatial sa nic nedeje,este stale sme 2 v 1... uvidime co nam povedia zajtra... jumca potom sa ozvi ako ste dopadli az budes moc... 😉 drzim palceky, aby to dopadlo pre vas co najlepsie... 🙂

jumca
11. aug 2009

dakujeme, aj my sme este 2 v 1 😒 poviem ti uz by som bola najradsej sama v mojom tele... 🙂
malinky je nejaky aktivista, kope,boxuje...minule ma tak kopol do rebra som myslela ze mi ho zlomil... 😀
veru mima aj ja mam taky pocit ako keby sa velmi tlacil hlavickou dolu...no dufam ze si ma tam uz zajtra nexaju 🙂 bola by som tomu velmi rada....ja mam dnes take cudne pocity od rana,ale tiez ziadna pravidelnost, tak asi nic z toho nebude... ☹ veru aj vy sa drzte a daj vediet ako ste zajtra dopadli oki????

silvuskaa
11. aug 2009

babenky som troska sklamana, dr Glesso je vraj ulne plny, cize mi nepojde k porodu. Uvidime koho budem mat.

jumca
11. aug 2009

silvuska nic si z toho nerob a nebud sklamana, ono s tym sa ma pocitat oni su teraz dost obsadeny a vytazeny aj dovolenky maju- teraz ,ma karaba dovolenku....a neboj tam su dobry vsetci akurat ta Svarova neni nic moc...
ale hlavu hore porodime v poriadku nebojsa 🙂

mima1708
11. aug 2009

baby ja si aj tak myslim,ze v danej chvili nam bude uuuuuuuuuuuplne jedno kto tam bude a pomoze nam porodit... 🙂 v pn su vsetci lekari dobry co sa tyka mediciny, ide potom uz len o ten pristup.... a vacsinou sa o nas budu starat aj tak len sestricky... tod moj nazor... 😀 jumca aj ja by som bola uz rada,keby sme sa rozdelili... 😀 myslim,ze uz bolo dost tych dni pokope... 😉

erni
11. aug 2009

mima dakujem za tel.cislo, vraj mam zavolat az v piatok...

silvuska nic si z toho nerob,teraz ked si povedala ze Gleso uz nikoho neberie ja sa ho nebudem teda ani pytat..som sa rozhodla nechat to tak..
a baby moja znama rodila u Švarovej a povedala ze bola totalne v pohode, ale zas mala nekomplikovany porod,tak neviem...ved uvidime vsetky sami..a drzim Vam palce nech je to pekny zazitok 🙂

silvuskaa
12. aug 2009

Ahojte🙂 No vraj ma toho hrozne vela na september a ani doma ho uz nepoznaju tak musi odmietat pacientky....
Dnes som bola v poradni, takze este to v blizkej dobe na porod nevyzera🙂
Ja som chcela byt hlavne poistena dobrym dr, ale tiez to uz necham tak....dufam a verim ze vsetko sa zvladne bez komplikaci.

corasone
12. aug 2009

ahojte baby, ja mam tiez termin koncom Sep. 25-29.9 a Dr. Glessa som si ako tak zariadila uz v Aprili ked som tam lezala. ako som tak citala vase prispevky vyzera to ze sa s VEVE24 mozno stretneme na porodnici. uz aby to bolo. tie horucavy su neznesitelne. inac chcela som sa spytat na zoznam do porodnice, nasla som tu toto:

pre bábätko:
malý balík jednorazových plienok
jecorisovu pastu na zadoček
infadolan na suchú pokožku
balík vlhčených utierok
detské mydielko

pre seba:
nočné košele
popôrodné vložky
1alebo2ks jednorazových plienok pre dospelých
jednorazové podložky pod seba
hyg. potreby
minerálka
prezuvky + šlapky do sprchy
doklady: OP, sobášny list, kartička poistenca, mat. knižka
ja som mala aj popôrodné nohavičky (kúpiš v zdravot. potr.)

kessiee
12. aug 2009

caute kocky, mam teraz chvilocku casu, malinky chvilku buvinka, tak vam napisem ako bolo. takze noc pred tym, ako sa to cele spustilo mi zacala odtekat hlienova zatka, ale bola som v poho, ved to moze odtekat aj tyzden (niekedy viac) pred porodom, tak sme este v ten den vybehli na nakupy (mali sme ukonceny 39tt) 🙂 ked sme boli prave v obchodiku pre deticky a chystala som sa este nieco pre drobceka dokupit, pocitila som prvu - fajn krizovu - kontrakciu, ale stale som si hovorila, ze to mozu byt este poslici, aj ked takto som to dovtedy nikdy necitila... po ceste domov sa to uz len opakovalo. ked sme sa vratili, zacala som si to stopovat a boli sme uz po 6minutach 🙂 aj tak som stale nechcela ist do porodnice - dr. som mala sice zajednaneho, ale bala som sa, ze ho zavolam a bude to len plany poplach 😀 nakoniec sme isli - pri natacani sme zistili, ze kontrakcie su po 3min, a teda, uz to pekne bolelo... asi desat min. po tom, co sme volali dr., prisiel, pozrel ma a ani som si nestihla zaskakat na fitlopte, a boli sme na sale. otvorila som sa vraj dost rychlo, aj na prekvapenie dr., ale malicky nezostupoval, tak sa rozhodol pre sekciu - no zazitok 😉 kym ma priviezli na operacku, tak sme sa pekne nasmiali, dr. aj sestricky boli super, no a potom som uz len vsetko sledovala - mala som spinalku - rychlo pichnute, na prvy krat, no a pri tych rozbehnutych kontrakciach som ani nevnimala, ci to bolelo alebo nie. horsi bol len ten pocit na dalsi den, ked som este nemohla vstat z postele, ale hlavne to, ze som malinkeho nemala hned pri sebe (kvoli sekcii). tak som sa snazila co najskor pozbierat, a ked som uz chodila, bolo fajn 😉 to uz som sa na ten nas zazrak nevedela vynadivat 😵
takze na porodnicu nemozem povedat kriveho slovka, vsetci boli po cely cas uzasny. keby boli nejake otazky, rada odpoviem. drzte sa holky, ozaj to nie je nic hrozne 😉

erni
13. aug 2009

silvuska a u koho si bola na poradni?a to si tam len tak prisla,lebo ja neviem ani kam mam ist a ako to mam spravit, dufam,ze termin na ctg mi daju skoro a ze ma hned niekto pozrie..

kessie blahozelam a teda fakt to bola rychlost keby som ja mala taky rychly druhy porod talk som happy 🙂

mima1708
13. aug 2009

kessiee tak vam teda gratulujem a drzim palceky,aby ste boli zdravucky a aby malinky posluchal... 🙂 mna to caka kazdym dnom,tak som zvedava ako dopadneme...

jumca nebodaj si sa uz nevratila ked si nepisala? mne len urobili na gynde ctg,poslali ma do porodnice s vysledkom, tam mi povedali,ze je vsetko ok a ak do pondelka neporodim mam sa vraj okolo 11 prist ,,ukazat ako vyzeram"... 😀 este sme sa s manzelom smiali,ze im posleme mail s fotkou a nemusime chodit... 😀 tak uvidime ci vydrzime vikend... 🙂

silvuskaa
13. aug 2009

erni ja chodim do poradne do Cachtic k dr Kovacovi a teraz som bola na prietokoch u Glessa. Moj dr mi dal cislo a povedal ze sa mam objednat v Pn na sono-prietoky, tak som zavolala a povedala v ktorom som tt...potom mi uz dali len termin. Zajtra volam zasa do nemocnice, aby som sa objednala na ctg, vraj sa da objednat len v piatok rano do 9hod.
nattou tusim ty si tu pisala ze Svarova momentalne neni na porodnici alebo nieco podobne? Lebo troska sa obavam aby som neschytala k porodu prave ju.
kessie aj ja gratulujem🙂))

nattou
13. aug 2009

Silvuskaa, ano, pisala som to ja. Az do konca decembra je na gynekologii, takze sancu ju mas stretnut v sluzbe. Tak 4x do mesiaca. Samozrejme, ak neratam nejake velmi vysoko nepravdepodobne komplikacie, napr. ze Karabu a Dojcana unesu Vermirni lide
🙂 🙂 🙂 neboj, bude to ok.

silvuskaa
13. aug 2009

fuha to si ma potesila....4x do mesiaca je aj tak dost 😀 😀

jumca
13. aug 2009

ahojte Kasse GRATULEJEM!!!!!!! 🙂
Vela zdravia lebo je najdolezitejsie!!! malinky nex posluxa...

mima no poviem ti v streduo 11.00 to vyzeralo ze si ma tam uz nexaju- CTG bolo nejake moc rozskakane a dojcan povedal ze zaujimave 😉 tak mi kazal prist este raz v ten den o 15.00 a to uz bolo lepsie vraj, neviem, ale aj tak to dost skakalo...sa ma pytal ci byvame daleko od porodnice,a ja ze nie tak ma poslal domov ☹
no v pondelok mam poradnu u svojho dr a v stredu zase v nemocke CTG tak som zvedava ci dovtedy vydrzime este 2v1 😉 aj ked naj naj by som uz bola keby som bola sama v tele a malinky sam vo svojom 😀
poviem ti dnes je den D kedy mame oficialny termin ale malinky sa nejak nexysta 😒
no uvidime kedy to na mna pride...a ty ako???? pozeral ta dr v nemocke ci sa neotvaras??????

mima1708
13. aug 2009

ci mi budes verit alebo nie, normalne som na teba cely den myslela, ako ste na tom... na tom ctg o 15 si nebola nahodou na 1 poschodi na gynde a nemala si taku cerveno vselijaku tuniku? a nebola si s manzelom? 🙂 lebo ak hej,tak ten mlady parik co tam sedel a cakal som bola ja s mojim drahym... 😉 lebo ked som tam bola,tiez bola predomnou jedna,co mala dost kostrbate ctg a posielali ju za dojcanom hore... dojcan ma nepozeral... spravili mi na gynde ctg a poslala ma hore do porodnice s tym, ze mam tesne pred terminom... dojcan sa mi len poprehraboval vo vysledkoch,cele mi to rozhadzal a povedal,ze ak cez vikend nic,tak sa mam prist ukazat v pondelok o 11,ale uz hned do porodnice... 😀 tak uvidime... v sobotu planujem taku malicku oslavu narodenin,tak hadam ich stihnem este oslavit... 😒 a ked si ma tam v pondelok nechaju,tak malicke sa narodi presne v den mojich 20-tich narodenin... 😉

veve24
13. aug 2009

Kessiee - mam z vas velku radost, musi to byt uzasny pocit mat maleho uz pri sebe, ja uz sa neviem dockat. Stacila ti ta vybava co sme tu pisali ci si mala aj nieco naviac? A co sestricky na sestonedeli teda potom na oddeleni, boli ok? Pomahali ti? A kolko vas bolo na izbach? Drzim vam palce, nech ste zdravi a stale usmiati 🙂))

CORASONE - tak konecne niekto, kto ma termin ako ja 🙂)) to by bolo fajn, keby sme sa tam stretli. To co pises v zozname presne mam (uz som sa pre istotu zbalila tento tyzden), len ten Infadolan mi v lekarni nechceli predat, ze kto mi to poradil, ze to nie je masticka pre babatka....tak neviem, dali mi rybaciu mast a bola som vybavena 🙂 Ja sa spolieham, ze ak mi nieco bude chybat, tak mi moj drahy zbehne kupit. Dnes som este dokupovala posledne oblecko pre maleho,aby som hned nemusela nieco nahanat. Ale aj tak netusim, ci mi to bude stacit. Zalezi aj od pocasia. Som sa bala, ze bude chladnejsie, tak som este dva teple kabatiky zobrala...ty mas uz nieco?

lucyy01
14. aug 2009

kocky dakujem vam velmi pekne a drzim vsetkym palceky, aby bol lahky a krasny porod pre vas zazitkom 😉

veve okrem toho, co bolo na zozname som najviac ocenila, ked mi nasi priniesli odsavacku, lebo mliecko sa pekne rozbehlo a plne prsia straaasne bolia... sestricky boli mile, starali sa a pomahali - aj sestricky na porodnici, aj detske 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre