Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jana17
27. nov 2011

@alena76 akoze s tym vazenim pred a po kojeni su vazne trapne... hlavne, ked este mamicka nema mlieko, ale aj tak musi dat babatko prevazit, ci si nahodou nieco necuclo... ktovie asi tak co. A to sa este vyhrazaju, ze ak nebude zaznam o prevazi, tak "mamicka veru domov nepojdete", ha. Cista buzeracia, neviem na co ich potom vazia pri kazdom kupani, ked za to drbu novorodicky..

jana17
27. nov 2011

@nikita308 dve strany spat

jana17
27. nov 2011

@kkiki @lilla244 baby ja ked to tu citam, tak to vyzera ako zazitky cez kopirak, normalne mi to je teraz smiesne 😀 ale veru vtedy nebolo... este som si spomenula, ako mi vynadala, ze vyzeram jak strasidlo, ze som cela strapata 😀 no smejem sa teraz strasne... ale asi som tak aj vyzerala 😀

nikita308
27. nov 2011

@jana17 ďakujem... 🙂

lilla244
27. nov 2011

@jana17 mne vynadala,ze co to mam za nocnu koselu 😀

l81
27. nov 2011

@jana17
@lilla244 baby, lenze my sa uceseme a upravime, ale co ona, ona s tou svojou nechutnou vizazou, ona uz s tym nic nespravi a vlastne musi to byt strasne, pozerat sa na ten svoj vecne nasraty ksicht kazde rano do zrkadla, tak sa jej necudujte, ze to psychicky nezvlada a musi si to vybijat na cerstvych mamickach. Ale ako som uz napisala, na kazdeho raz dojde, aj na pani B 😝

kkiki
27. nov 2011

@l81 asi by mala zmenit farbu, cervena drazdi .... ;)

alena76
28. nov 2011

@jana17 najlepsie je, ze ja som rodila predtym este 3 deti a akurat mali sluzbu ine sestricky, ktore vazenie vobec nevyzadovali...tak som si povedala, ze naco budem vazit stvrte decko, ved vidim, ze doslova hlce, preboha 😕 A predchadzajucu dceru som kojila skoro 3 roky, tak hadam viem..To som jej aj povedala, a ona si hudla svoje, ze pozajtra mam ist domov a ako ked dieta nema zaznamy z vazenia..
a este ten jej odpor voci vlhcenym utierkam...mne prislo ovela jemnejsie k dietatu ho pocas polospanku, ked sa pokakalo, utriet obruskom nez strcit ako zajaca pod studenu vodu z tocky..samozrejme doma radsej voda, ale tam mi to prislo dost odveci v tej studenej vode.

nattou
28. nov 2011

@kkiki
@lilla244 ona je spriahnutá s bývalou riaditeľkou, ktorá tam šéfovala v minulosti a potom ešte dlho robila ekonomickú poradkyňu či čo. A ani neviem, či to ona vlastne môže robiť, či má aj nejaké to zdravotnícke vzdelanie!? Treba dať riaditeľovi čítať modrého koníka, možno to by zabralo. A lilla244, ešte som chcela podotknúť, že to, čo ona tvrdila o tom dojčení, že preto má dieťa žltačku, to je kravina ako mraky...paradoxne sa žltačka môže horšiť kvôli dojčeniu..ale to je fyziologický jav, úplne normálne.

kkiki
28. nov 2011

@nattou co viem tak robila v skolke .... co to ma s novorodencami asi nic , jedine, ze matky sa snazi vychovavat . predpokladam, ze z tej skolky ju asi vyhodili, lebo mat taku ucitelku revem den noc .... a antalova tam este je ? lebo ona chcela odist ... najhorsie je natom porodnicke, lebo odvedu super pracu a potommv mamickach zanecha zly dojem taka osoba .... strasne nato nadavaju a nic. tak neviem fakt kto tam za nou este stoji ... hruza .... baby skuste si ju nevsimat ... v tom stave hormonalnom to vsak bude tazke ...

liat
28. nov 2011

baby nestrašte :(

alena76
28. nov 2011

@liat neboj..ja som ju za 4 deti zazila len raz...a srala som na nu, aj ked po porode sme citlivejsie, to je fakt 😉

nattou
28. nov 2011

@kkiki bohužiaľ, nerobí už pár mesiacov, je v Trnave, na patolog. novorodencoch. Veľká škoda jej, aj keď pôsobí nepríjemne, je to kapacita, ťažko ju nahradiť. Mne s oboma detmi dosť pomohla.
@liat neboj sa, veď jedna osoba Ťa nemôže rozhodiť, a nie je tam stále, robia na 12hodinovú smenu, nebude tam v kuse strašiť...síce je bez akéhokoľvek soc. cítenia a empatie, ale bábu si nedovolí ublížiť. A keď sa budeš vládať starať sama o malé, k ničomu ju nepotrebuješ.

kkiki
28. nov 2011

@nattou ja ked som tam bola , vravel mi to dr. ze jedina schopna odchadza prave koli aj neodbornosti na novorodeneckom .

liat
28. nov 2011

baby ako to tam je? kedy vam daju babinko? a mate ho stale pri sebe? a j v noci? dakujem

rora
28. nov 2011

@liat ja som bola po prirodz.porode a mne doniesli malu asi po 4 hod. po porode, teda bolo to hned po ranajkach. pred ranajkami, obedom a vecerou babatka vzdy zberali a potom priniesli. na noc som ju mala pri sebe od 2.dna

reanda
28. nov 2011

@liat je to rooming in, takze mas dieta pri sebe stale.. po porode ti ho tiez daju hned, ak im tak povies.. rano o siedmej beru deti na vizitu, na obed kupu a na vysetrenia ich tiez beru, ale ak nechces dieta davat prec od seba a chces byt aj pri vysetreniach - mas na to pravo.. ja som sa o malu starala len sama, aj na vizity som chodila s nou.. oni to tam sice neradi vidia a beru to, akoze im asi naschval robis komplikacie, ale ako pisem, ak by si to tak chcela, mas na to pravo, je to tvoje dieta, takze ti ho musia dat, ak ty chces (teda ked je zdrave a nie je nejaky problem)
a zase opacne - keby si potrebovala pomoct, tak sestricka si dieta vezme, teda aspon ja mam tu skusenost, bola som poprosit, ci by mi ju mohli chvilu zavarovat, lebo bola mrzuta a musela som ju skoro cely den nosit na rukach, takze som si potrebovala aspon na wecko odskocit a nechcela som ju nechat v postielke plakat 🙂

rora
29. nov 2011

@reanda moja spolubyvajuca mala praveze tu skusenost ze jej sestricka maleho zobrat nechcela ani nachvilu a to vkuse reval niekolko hodin a ona chudera nemohla ist ani na wcko vklude. ale to bola "tá" sestricka, uz tu niekolkokrat spomenuta... odbila ju so slovami ze ako by to vyzeralo keby jej tam vsetky mamicky zrazu nosili placuce deti.... 😔

liat
29. nov 2011

dakujem baby za info

jana17
29. nov 2011

@liat Ziadny strach, ber to aj z tej pozitivnej stranky, napr. nemusis 4 dni varit 😀 a tiez tam nebudes sama, ale s najkrajsim stvorenim na svete a to sa neda ani slovami popisat 😉

gubcikova
29. nov 2011

ked sa tu bavíte o sestričkách.tak z novorodeneckého ja mám zlú skúsenosť s takou krátko vlasou,staršou,pevnejšou pani.ked mi malú priniesli na kŕmenie malá sa nevedela prisať a som to tej sestričke povedala,že ona asi nechce.sestrička kukla na mňa čo nechce musí žrať a hotovo,zobrala mi prso a vrazila ho malej do pusy čo ju naplo.sestrička odišla a malá sa odlepila a plakala.prišla taká chudunká,po plecia ostrihaná,červenovlasá sestrička a povedala: mamička nič si s toho nerobte možno je len fajnová a počká si až na pravé mliečko.a tak aj bolo ako jediná si malá vytiahla potom 70ml čo tá stará koza kukala jak puk.a tá stará mi ešte malú šla obliekať.to bolo.až v piatok ráno o 9 tej mi povedali,že môžem ísť domov.tak som volala mužovi nech prinesie veci.kedže bol v práci a bývame od PN 20km prišiel o 11tej.no tá fúria chodila každých 15min za mnou či už mám tie veci a kedy mi ich mieni priniesť.

l81
29. nov 2011

@gubcikova tak to je urcite ta, o kt. sa tu stale bavime. Ja byt na jej mieste by som si pomaly zacala davat velky pozor, lebo existuje nieco take ako iPhone s velmi kvalitnym videonahravanim.... 😉

emonicka
30. nov 2011

Mile mamicky, kt. by ste mali nazujem v MC v Hlohovci sa bude 8.12. o 10.00 konat prezantacia latkovych plienok pod vedenim Mirky Šickovej. Ak by ste mali zaujem sa dozvediet o danej poblematike viac vklude sa pridite pozriet, pripadne si mozete plienocky aj zakupit, ale nie je to podmienka. Na prezentacii sa bude preberat aka je vyhoda latkovych plienok, rady k plienkovej vybave, ich udrzba, porovnavanie jednotlivych druhov a zanciak, ..... a mnozstvo dalsieho o co mamicky budu mat zaujem.v pripade zujmu mi napiste

simonka99
1. dec 2011

Ahojte dievcata,som ''nova'' v PN a zhanam nejakeho dobreho gynekologa...mozete niekoho odporucit?

jana17
1. dec 2011

@simonka99 Taky sa este nenarodil 😀 btw. celkom ok je dr. Kubransky, sidli pri auparku, co sa tyka prehliadky a starostlivosti v tehu, tak fajn, ale ak mas nejaky konkretny problem, tak nic moc...

1977
1. dec 2011

Cau Janka.Som Zuzana za slobodna Kravarikova.PoznasMam5 rocnu Vikinu a 20mesacneho chlapca Michal rodila som v Piestanoch a mala som 2krat cisarsky rez a robil mi ho doktor Dojcan.Super doktor.

jana17
2. dec 2011

@1977 Zuzka z NL? A Misko sa ti kedy narodil? Lebo ja mam tiez 20 mesacnu princeznu 🙂

1977
2. dec 2011

@jana17 Misko 30.3.2010 a tvoja slecna?Ano som Zuzka z Novej Lehoty.

enanena
2. dec 2011

@simonka99 ja som mala uz troch gynekologov a s tymto poslednym som velmi spokojna...je sice sukromny ale aj tak nam velmi pomohol a tiez sidli pri auparku dr.varga... 😉

simonka99
2. dec 2011

@enanena 🙂 ano uz mi kamoska hovorila o nom...asi pojdem k nemu 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre