Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
15. aug 2010

@kate24 nie ja som nehovorila nic, len potom som sa pytala...vyzeralo to tak, ze ani nebude treba nastrihavat, ale nakoniec sa to troska potrhalo, predsa len taka hlavicka ked tade ide...ale mala som epidural, takze som necitila vobec nic...akurat par dni po porode som si nemohla riadne sadnut, asi 4 dni, ale to kazda...

kkiki
15. aug 2010

baby ozaj som sa chcela spytat ... tie co ste rodili posledne mesiace ... ja som darovala porodnici take bodynka aj tielkove aj s rukavom mothercare tak ci sa vam nejake uslo , lebo ked sme boli my tak mali uz stare tak som ich mala vela som im dala asi 20ks ...

kate24
16. aug 2010

@annase Tak drzim palceky a prajem vam vela zdravia. Potom daj vediet ako to prebiehalo 🙂

ejuska79
16. aug 2010

@kkiki ahoj, moja mala klasicke kosielky a raz take biele bodynko s rukavom, ale znacku som si nevsimla, ale asi nebolo od teba, lebo toto bolo take starsie, ale zas na druhej strane, ved to tam stale peru dokola, tak sa to uz aj mohlo troska znicit a opotrebovat...a kedy si im to dala?

kkiki
16. aug 2010

@ejuska79 asi v januari 🙂 tak pri tom mnozstve deti co sa tam teraz rodi sa na niektore ani neujde ... 🙂 ale tak ja som sa musela smiat ked mi raz olinka doniesli v cipkovanej kosielke dievcenskej 🙂)))

huhusestra
17. aug 2010

Ahojte...chcem sa spýtat alebo inak povedane poradit ci si mam brat do porodnice aj výbavicku pre babenko alebo staci ked mi ju moj prinesie pri odchode z porodnice.......a ci si mam zobrat aj perinku lebo neviem ako to tu v pn chodi som prvorodicka a ani som nebola nikdy v nemocnici tak mam kopu otazok bliziacim sa terminom 😕

lienockaa
17. aug 2010

@huhusestra-nemusis brat nic-ani oblecenie, ani perinku, vsetko davaju od nich, svoje staci doniest na odchod z porodky..ja som mala len plienky jednorazove, krem na ritku, detske mydlo a vlhcene obrusky..a aj teraz vezmem len to.. 😉 nemala som ani latkove plienky pod hlavicku a na odgrgavanie, to davali..

huhusestra
17. aug 2010

@lienockaa jej to fakt? lebo mne dala sestricka taký papierik a zoznam co si mam zobrat a podaktore veci sa mi zdali byt zbytocne a inak bolo tam aj (doslovne) napisane že si mam zobrat "pampersky pre dospelých" nevies mi povedat ci tým myslia plienky pre dospelých alebo poporodne nohavicky s vystužou co vizera skor ako pamperky...ked som bola v lekarni zrovna tam bola nejaka mlada slecna ktora sa len zaucala a nevedela mi povedat...

ejuska79
17. aug 2010

@huhusestra ahoj, tie pampersky pre dospelych kupis v zdravotníckych potrebach pod kolonadou, su to take veeelike pampersky asi co mavaju aj starí ludia, ale tam vedia co ti maju dat, ked povies do porodnice...na zozname su ze 2 ks, ale stacia ti jedny, ja som im tam druhe nechala.... potom budes potrebovat tie poprodne nohavicky a poprodne vlozky.. mne sa tie poporodne nohavicky sietkove velmi osvedcili, kupila som si 10 ks (su jednorazove) a nosila som ich aj doma asi 3 dni, lebo to este velmi bolelo a s tym sa to rychlejsie zahojilo, ked to aspon troska dychalo... a poprodne vlozky, ja som mala 2 balenia (20ks) a manzel mi musel este 2 balenia doniest -nestacilo mi to... pre babenko ti daju vsetko, ani tie 4 ks latkových plienok som tam nepotrebovala, len pampersky a tie kremiky co tam pisu (infadolan a jecorisova pasta) a vlhcene utierky, ale to tam neradi vidia, ked to pouzivas...

abbey1
17. aug 2010

@huhusestra Mne sa veľmi osvedčili na noc také plienky pre dospelých,ale nie na lepenie,ale naťahovacie.Nemusela som byť v strachu čo vložka pri spaní.Boli fakt super.Dokonca mi ich dali zdarma v lekárni ako vzorky.

janka108
17. aug 2010

ale najlespie je byt dole bez vetrat🙂) aby sa rychlejsie zahojilo. treba mat ale pod sebou take tie prebalovacie podlozky. ja som vlozky pouzivala len ak som vstavala k jedlu alebo isla na wc. na tie som si lepila anionove vlozky, su liecive. ja som si napr. dlho po porode nemohla sadnut,potom mi poradili aloe vera v spreji, a do dvoch dni bolo ok. uplne doporucujem!

abbey1
17. aug 2010

Ja som ľhod po pôrode veselo sedela pri stole a obedovala a týžden po pôrode som sa už bicyklovala.takže ma Dr super zašila,vnútorne i vonkajšie.naozaj som nemala žiadne bolesti nič.

lienockaa
17. aug 2010

@huhusestra-no vidim, ze ti uz poradili..a je to tak, dve plienky ako pre dospelych, kupovala som tiez v zdravotnickych potrebach pod kolonadou..ja som teraz este zoznam nedostala, ale co si pamatam spred 2,5 roka, tak mne napr. infadolan vobec nebolo treba-maly nemal suchu kozu a jecorisku som mala, ale potom sa mi v praxi osvedcil iny krem na ritku, tak teraz vezmem ten, co sa mi osvedcil.. 😉
a tie sietkove nohavicky-suhlasim s tym, co pise ejuska79, mala som v porodnici 5 ks a potom som zvysok nosila doma..v posteli v porodke som ich nemala, len ked som isla jest, alebo musela vstat a ist niekam po chodbe..
no a do postele jednorazove podlozky, tiez som pouzivala aj doma par dni..
poporodnych vloziek som minula tiez cca 4 balenia uz v porodnici, cize 2 balenia nestacili..
ostatne veci si myslim, ze som sa celkom drzala podla toho papierika..

huhusestra
17. aug 2010

@lienockaa ja už som si nakupila podla toho zoznamu aj tie plienky pre dospelých ale kupila som aj tie nohavicky co vizeraju ako plienky ale zdali sa mi byt nepohodlne po porode ale kedže som este nerodila tak si niesom ista iba tipujem preto som rada že ste mi poradili. Už som si dokupila aj tie sietovane nohavicky 1 balik,vlastne tie som aj chcela od lekarnicky ale vela som toho kupovala tak už som nevedela ani co mam a co nie 😀 no a ked som isla kupovat druhý krat len tie nohavicky tak som zistila že oni take nemali tak asi aj preto mi dala tie s výstužou 🙂
jej a inak my sme skoro v rovnakom tehotenskom obdobi ...až teraz som si vsimla

lienockaa
17. aug 2010

@huhusestra-ja nemam este nic kupene..chystam sa tak o 2-3 tyzdne na to..hadam sa nic dovtedy neudeje a keby aj, muz je uz zaskoleny z prveho tehotenstva, on to dokaze vsetko komplet nakupit.. 😉

ejuska79
18. aug 2010

@abbey1 tak to je super, ja tiez druhy den uz v pohode a na treti den, ked som sa umyvala v tom bidete som si to narazila na ten kohutik, takze som si nesadla este tri dni doma ☹

nini78
18. aug 2010

@ejuska79 nič moc nezávidím ti 😖

ejuska79
18. aug 2010

@nini78 chvalabohu, uz je to v pohodicke 🙂 🙂 a co mas nove? deti posluchaju? vcera som bola uz aj u doktorky, mala pribrala pol kila odkedy sme doma (1 tyzden) 🙂 🙂 , bude to cvalik 🙂 aj na rehabilitacii s nozickami sme uz boli, aj zajtra ideme-vobec pri tom neplakala, ale to preto ze je este malicka, vraj ked bude vacsia, tak bude, kym si to uvedomi... tak poctivo doma cvicime 4 x denne..a asi budem musiet k tej doktorke behnut aj zajtra-hnisa jej ocko-alebo jej zavolam a uvidim co povie...inak uz aj po vonku chodime, len musim pockat kym zaspi, lebo inak v tom kociku nechce byt-musim ju nejako nan naucit, nech tam zaspava 🙂 🙂

huhusestra
18. aug 2010

@lienockaa no tak to je fajn..u mna by s tým bol asi mensi problem keby to mal moj kupovat ale sak urcite by to nejako zvladol..ja som mu v 30 týždni dala na nocný stolik zoznam veci co treba kupit keby sa nieco udialo necakane 😀 asi som trochu pedant ale tak na to že som prvorodicka chcem byt pripravena na vsetko (to bude asi tým že moja mama rodila prve dieta v 32tt) 😅 a tento týžden som si pobalila veci co si zoberiem do porodnice takže mam pokoj na dusi a nastavajuci tatino myslim že o to vacsi 😉

nini78
18. aug 2010

@ejuska79 Parádne ste pribrali, mi sme mali rekord za 29 dní kilo a pol, presne 😀 😀 .Ale doktorka bola zlatá 🙂 , potom sa to znižovalo, 750g, 500g, vždy po mesiaci. Teraz idem 31.8. na poradňu a bude ho aj očkovať ☹ . Inak Maťko je strašne uplakaný, aj noci nič moc. Neviem či mu idú zuby alebo čo sa deje, on bol stále taký vysmiaty a teraz.... Inak Jakub je ako z besných vajec, už aby začala škola 😠 😠 . Viem že do očka sa môže klapnúť aj materské mliečko, aj nos som tým vytierala. Mne Maťo v kočíku väčšinou zaspal, ale museli sme chodiť, keď sme zastali bol hore 🙂 . Ty aj dokrmuješ?, alebo len kojíš?

misimimi
19. aug 2010

cawte baby cela som sa opytat ze ci staci zobrat jednu nocnu koselu abo radsej dve..uz si xystam tasku bo moj xlapec je uz nedockavy :-/ a oblecenie pre babo nejake mam zabalit? jaj nic neviem 🙂

misimimi
19. aug 2010

uz som zistila 🙂 kukla som sa o par odpovedi hore 🙂

lienockaa
19. aug 2010

@misimimi-urcite dve nocne kosele, alebo aj tri.. 😉

misimimi
19. aug 2010

@lienockaa diky 🙂

sylviq
19. aug 2010

@misimimi určite si vezmi viac, ja som mala 3 a každý deň som si jednu poslala domov preprať, lebo tieklo mliečko 😉 tak som každý deň asi 2 použila

@ejuska79 ahojček, krásne priberáte 🙂 🙂 🙂 naša lekárka má momentálne dovolenku, tak až 31.8. tam ideme, ale priberáme tiež, máme pekné líčka, 🙂 darí sa nám dojčiť, tak sa tešíme 🙂 inak, tiež máme očko zapálené, dali nám opthalmo septonex a framykoin, snáď to pomôže, lebo inak vraj na očné

kkiki
19. aug 2010

baby tie ocka sme maliu aj my kvapkala som opthalmo septonex min 3 dni a preslo to ... tiez som sa bala ze budeme musiet prepichovat ocny kanalik, ale preslo to, potom sa to este raz objavilo a uz nikdy ...

misimimi
19. aug 2010

@sylviq no aj som si myslela 🙂 dakujem 🙂

jana17
20. aug 2010

@misimimi babulienky k tym koseliam - ja som mala dve, z toho som pouzila iba jednu, chodila som v tych erarnych... stale som totiz krvacala, tak som sa bala, ze si tie svoje zaspinim, tak som sa prezliekala iba na vizitu. Inak som bola v nemocnicnych..

misimimi
20. aug 2010

@jana17 diky🙂

ocuvajte epiduralka sa dava jak bo mi hovorili ze takou hadicdkou kt sa zavadza do xrbtice abo je to tak jak si nahovaram ja ze je to len injekcia 🙂

nini78
20. aug 2010

Ahojte, aj ja som bola zo začiatku v nemocničných košeliach, až na tretí deň som si dala svoje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre