Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lienockaa
2. sep 2011

@monuli1985 -s cipkom..o nehode neviem..pri druhom som mala uz doma hnacku, takze tam uz nebolo o com, ani aplikacia cipku nic nesposobila..🙂

a @alena76 ma pravdu, oboch som rodila v noci, pri oboch bolo zazate len tlmene svetlo..uz potom na sitie nie, ale tak to je pochopitelne..

alena76
2. sep 2011

Predchadzajucim prispevkom som vlastne chcela povedat, ze je asi uplne jedno, kto je pri porode...zalezi na porode samotnom. Kazdy ma asi nazor na toho ktoreho lekara podla vlastneho porodu. Este raz vela stastia 🙂

monuli1985
2. sep 2011

@alena76 diky🙂

reanda
2. sep 2011

@alena76 borodac este pred rokom chodil k porodom?? teraz uz tusim nechodi..

alena76
2. sep 2011

@reanda no neviem, ci chodil..ale pri mojom bol.... 😀 mozno boli vsetci ostatni chori alebo spali a nechcelo sa im stavat 😀 (bolo to v noci)prisiel a spytal sa, ci uz je rano 😀 bolo cca 00:35, ked som dosla...trocha ma zamrazilo ze je este v hladine alfa, ale potom pohodicka.maly sa narodil 00 57
fakt vobec nezalezi na "zvucnych" menach doktorov tusim..mne sa aj ti, co som menovala a niektore baby ospevuju ,zdali taki isti ako ostatni

kate24
2. sep 2011

moj maly sa narodil v januari a vtedy tam borodac chodil na nocne.

alena76
2. sep 2011

@kate
@reanda mozno je borodac "sova"-typ cloveka a chodi len na nocne 😝 ale fakt ma dost rokov -asi sto..ale sak ruky sa mu netriasli 😀

nattou
3. sep 2011

dievčatá, Dr. Borodáč vôbec nemá sto rokov a ani v rámci srandy sa to nehodí, takto sa o ňom vyjadrovať.
@alena76 , prepáč. 😒
Je to ambulantný lekár a chodí pár krát do týždňa slúžiť...tj je tam v noci...aj ostatní musia ísť domov, no nie? Keď sa akože v noci "nechcelo ostatným vstávať".... on bol v službe, tí ostatní išli po pracovnej dobe domov, nebývajú tam.

@reanda Dr. Borodáč k pôrodom nechodí, ani nechodil, pokiaľ viem. Tč chodí len Dr. Gleso a Karaba.... ešte sa im v rámci svojho voľna chce byť v práci. 😅

reanda
3. sep 2011

@nattou nemyslela som, ci chodi k (zazmluvnenym) porodom, len som nevedela, ze vobec chodi sluzit do nemocnice.. mne sa tiez nezda na sto rokov 🙂 .. a asi by som bola aj celkom rada, keby som ho v nemocnici "vymakla".. je vcelku mily a slusny, urcite na mna posobi lepsie, ako drzan karaba napr.

alena76
3. sep 2011

@nattou ja som to nemyslela ani zo srandy ani nijak..dokonca som ho v predchadzajucom prispevku chvalila. 100 rokov som pouzila obrazne-zaradujem tam aj napr.Dr. Polaka-mimichodom otca mojej velmi dobrej kamaratky.a 100 rokov som pouzila aj preto, lebo bol pri porode mojho uja, ktory ma 58 rokov. 🙂 Chodila som dokonca na gyn k doktorovi Cupkovi st., ktory ma podobne rokov, takze nic proti nemu.Dokonca sa mi tito pani zdaju slusnejsi a profesionalnejsi ako "mladici".
A este som to pouzila preto, lebo vacsina ludi takto reagovala, ked som im povedala, koho som mala pri porode.Opakujem-chvalim, najlepsi pristup, cely porod. Mozno to vyznelo ako vyznelo-no nemyslela som to v zlom.Pravda-mohla som volit ine slova-starsi a pod.Priznavam. 😔

nattou
3. sep 2011

@alena76 😉

wewe22
5. sep 2011

ahojte neviem ci Borodac este chodi sluzit bo ked som lezala na rizikovom hovorila sestricka ze jediny externy co chodi je Polak a za tie takmer 3 tyzdne co som tam bola nesluzil ani raz

tatiana1760
5. sep 2011

Ahojte 🙂
Ako o funguje po pôrode?
Odrodíte,pôjdete na izbu a čo potom?
A ako sa tam rieši strava?
Koľko dní ste boli v nemocnici?
..........Ďakujem za všetky info a rady

andreah25
5. sep 2011

@alena76 Súhlasím, že je jedno koho má kto pri pôrode a platiť si lekára je maximálna blbosť, ktorú absolútne neuznávam a to nie len na gynde, ale kdekoľvek. Ľudia sa rozčuľujú nad korupciou v zdravotníctve, ale veď sami si ich na to naučili. Mne lekára poza môj chrbát vybavila a zaplatila svokra napriek môjmu a manželovmu nesúhlasu. Keď som bola na CTG na kontrolu, tak si ma tam hneď nechal a druhý deň ráno mi robili cisarák. Mala som síce problémy s vysokým cukrom, no osobne si myslím, že to také nutné nebolo. Dokonca môj gynekológ bol prekvapený, prečo to riešili cisárskym. Dôvod? Aspoň čo si ja myslím? V piatok hneď ráno som mala cisársky a v ten deň na obed nastúpil daný lekár na dovolenku!!!!! Z toho mi vyplýva, že musel pôrod rýchlo vyriešiť, aby mohol ísť na dovolenku, pretože nemala som žiadne iné problémy, cítila som sa v pohode. Mohli si ma nechať v nemocnici a sledovať, alebo mi mohli dať vyvolávačku. Nie som dodnes stotožnená s cisárskym. A pán doktor, prišiel do práce až v stredu a ani sa neprišiel spýtať alebo pozrieť čo ako mi je. Mám 10 mesiacov od pôrodu, no rana mi vadí ešte stále, musím zmeniť všetky nohavičky a nohavice, pretože akýkoľvek dotyk alebo hrana oblečenia mi je na tom mieste neskutočne nepríjemná, a pri zmene počasia ani nehovorím....... Takže takto platení lekári ☹

andreah25
5. sep 2011

@alena76 Ešte som chcela, že myslím, že na tom sone a CTG čo som bola asi videl, že už to čoskoro bude a bál sa, že by ho stiahli z dovolenky.......

alena76
5. sep 2011

@andreah25 mojej blizkej kamaratke "vybaveny" pan doktor xy neprisiel k porodu..peniaze vopred zobral.dokonca si aj tykaju 😕 potom po porode ju vsaj chodil pozerat 3x denne.asi tolko... 😖
ja sa musim len opakovat- 4x bez"vybavenia" a bez problemov.ono je pravde, ze tie moje porody boli fyziologicke, takze neviem v pripade problemov porovnat. tolko moje skusenosti.

alena76
5. sep 2011

@tatiana1960 ked odrodis a si v poriadku, ostavas este 2 hodiny na pozorovani na sale na "koze," prikryta, oddychujes.chodia ta kontrolovat, ci je vsetko ok.maternica sa ti zmrstuje do povodnej polohy, tak ti daju na brucho take vrecko s pieskom.potom prejdes-po svojich alebo ti pomozu sestricky na izbu a zase odpocivas.podla tvojho stavu a ti prinesu babo. ja som rodila posledneho v noci a priniesli mi ho rano.babatku odsaju dychacie cesty a urobia mu testy, ci je v poriadku. potom sa chvilku vyhrieva na takom vyhrievacom lozku na novorodeneckom oddeleni.strava je myslim 3x denne.ranajky-vacsinou pecivo a maslo alebo natierka, dzem, med a mlieko, kakao.obed-polievka a druhe-nemocnicna strava 😀 ale ja som jedla vsetko, celkom sa dalo.vecera je tepla. je tam spolocna chladnicka, kde si mozes dat jogurty a podobne.
inak mne tam bolo vsetky 4 razy dobre-ako na tabore 😀 kecas s mamickami, jedlo ti nosia-ked treba pomozu s babatkom.inak, ak budes v poriadku, budes mat babo pri sebe aj v noci aj cez den a normalne sa staras, prebalujes, cistis..babence beru raz denne na kupanie a potom este na rozne vysetrenia a ockovanie. navstevy su v klasicke navstevne hodiny 15-17 hod a babo si moze zobrat na chodbu 🙂

alena76
5. sep 2011

@tatiana1960 a v nemocnici si podla babatka-malo by mat 5x vyzitu a zahojeny pupocnik, pekne rozkojene.vascinou na piaty den ides domov 🙂 , pri cisarskom alebo silnej zltacke alebo inej komplikacii neskor

alena76
5. sep 2011

som sa pomylila.opravujem-malo to byt pre @tatiana1760 namiesto @tatiana1960 😲

rora
5. sep 2011

Ahojte mozem sa spytat na tom CTG co sa robi na I.poschodi v nemocnici sa aj nieco plati? a ako dlho asi trva vysetrenie. dakujem

tatiana1760
5. sep 2011

@alena76
Ďakujem pekne. 🙂

monuli1985
6. sep 2011

@rora platia sa dve eura a trva to cca 20minut

zewa11
8. sep 2011

@lucyka1 Ahoj,prosím ťa o radu,včera som dostala zoznam čo treba do pôrodnice,ja si chcem pre bábo kúpiť na zadoček sudokrém a na zozname je Jecurisova pasta,či tak voláko.Mám si kúpiť teda do pôrodnice tú pastu,alebo si môžem zobrať sudokrém,aby nebolo potom zle že kde mám pastu 😒 Ďakujem

lucyka1
8. sep 2011

@zewa11 neboj sa, zle nebude 🙂 tam nikoho nezaujimalo co som si priniesla. ty si ho tam sama prebalujes na izbe. oni ich prebalia len ked ich zberaju rano a na obed. tusim tak nejak. to je tvoja vec co mu das aku plienku, ci mast na zadok. ja som mala tiez sudocrem a mam doteraz. je vyborny. odporucam. je sice drahsi, ale kvalitny. 😉 🙂 inak vôbec sa tym zoznamom nemusis riadit. nebolo mi vôbec treba vsetko co tam bolo napisane. a napr. bavlnnenu plienku budes potrebovat len jednu a to ked pôjdes domov, nasiroko balit.....atd. a co sa tyka vloziek a podloziek pod seba tak to uvadzaju podla mna vseobecne pocty lebo kazda zena krvaca inak, niektora silnejsie a niektora slabsie. a kup si aj bepanthen mast na bradavky, je tiez velmi dobry. a plienka po pôrode ti staci jedna, lebo potom je lepsie co najviac vetrat... 😉 drzim palce 😉

lucyka1
8. sep 2011

@wewe22 ja som rodila dva mesiace dozadu a pri pôrode som mala polaka 😉 maximalna spokojnost 😉

janastanova
11. sep 2011

Ahojte, existuje nejake cvicenie pre tehotne v Piestanoch

zjanulaz
12. sep 2011

Dobry den!
Chcela by som sa spytat ci nahodou nepoznate nejakeho dobreho doktora v PN porodnici... Nepoznam tam nikoho a rozhodla som sa, ze tam pojdem rodit... Za kazdu informaciu som velmi vdacna 🙂 Pekny den Vam prajem 🙂

riave
12. sep 2011

@zjanulaz vsetci porodnici v piestanoch su podla mna velmi mily a profesionalny. aj z trnavy chodia rodit prave do piestan koli lepsiemu pristupu a tak celkovo...bola som tam hospitalizovana niekolko krat, ci na gynekologii, ci na porodnici a bola som velmi spokojna s pristupom ci doktorov ci sestriciek...nemozem vynachvalit urcteho doktora, bolo by to nefer...tolko moje postrehy...

zjanulaz
12. sep 2011

@riave ďakujem veľmi pekne.... ja by som tiež pôvodne mala ísť rodiť do Trnavy, ale moja návšteva na pohotovosti rizikovej ambulancie ma presvedčila, že ak bude iná možnosť, tak tam nepôjdem. Z trnavskej pôrodnice mám strach. Tiež som na PN pôrodnicu počula zatiaľ len to dobré.... Len som si chcela vybaviť nejakého lekára, aby som nemala až taký strach z celkového aktu pretože neviem čo ma čaká 🙂 Inak veľmi pekne ďakujem a už aj teraz som kľudnejšia 🙂

nini78
12. sep 2011

@zjanulaz v PN pôrodnici sa teraz dajú vybaviť iba dvaja lekári, ktorý chodia k pôrodom aj keď nemajú službu. Ostatny môžeš mať pri pôrode len ak majú službu. Ty dvaja sú Karaba a Gleso.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre