Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kakanika
19. jún 2011

ahojte,ja som rodila v PN 30.nov 2009.kedze som bola mlada neskusena mamicka velmi som sa nevypytovala ako to ma,alebo nema tam byt.porod bol troska strasidelny,odrodila ma dr.švarova(alebo tak nejak sa volala),posobila na mna velmi prisnym dojmom,ale zato setricka z cervenymi vlasmi bola velmi mila a prijemna.po porode maleho zobrali a prisieli mi ocesaneho a ulizaneho.no musela som sa smiat....bola som tam 10dni kvoli tomu ze maly bol narodeny o 3t skor a mal novorodenecku zltacku,a stale iba spinkal a nechcel sa prisat na prsnik a ked sa uz prisal,tak sa tak napapal ze cely den sa prsnika uz ani nedotkol.jediny negativny zazitok tam mam so sestrickou na novorodeneckom,ktore snad asi po kazdej vrieskala,vraj som nedosiela maleho na vazenie(sak naco ked nepapal a spinkal)...a stale mala so mnou nejaky problem.som sa jej potom uz vyhybala,lebo jednu mamicku zmrdala za to ze sme sa skamaratili a ked som sa sprchovala,tak maly plakal a ona mi ho hojdala...vynadala tej druhej mamicke ze ako sa opovazuje hojdat mi dieta,ze ju to nezaujima ze ja sa sprchujem,NEMAM SA TOLKO UMYVAT a MAM SA STARAT O DIETA!!!s touto sestrickou mala aj ina kamaratka problemy ale povadila sa s nou a bol pokoj...na PN porodnici sa mi pacilo,ze je to tam malicke,ostatny boli v pohode,a mily.jedine co sa mi este nepacilo,ze detska dr.Antalova ked prisla pozriet babo,tak nic nepovedala,alebo ked sa jej niekto spytal,odbila ho ze je vsetko ok.a verte tomu ze ja som si sama nedokazala okupat babenko.bola som rada ze oni mi ho okupu a donesu pekne vonaveho :D

daniela1974
19. jún 2011

@l81 ja mam jednu storku dalsiu, jedna mamka od nas z izby isla na jednu noc na nadstandard a mala cislo 10. A sestricka prisla s dietatom do izby a dalsi b mi ho do ruky, vravim to nie je moje dieta. Ona ze to je cislo 10. Ja vravim moje dieta ma cislo 11. A ona ze kde je 10? Ja vravim na nadstandarde. Ona odisla s dietatom a po 5 krokoch sa otocila pomaly vratila prisla ku mne strasne blizko a hovori mi: Ja Vam nerozumiem, co to vravite???? dodnes neviem preco mala mimozu???,

riave
19. jún 2011

@daniela1974 vravim 🙂 zakompexovane sliepocky 🙂 a teda hruuza des, co si si tam prezila...

l81
19. jún 2011

@daniela1974 tak to je sila-ved vravim, ze s tou zenskou nebude vsetko v poriadku, zaujmave, ze PN nemocnica zamestnava taketo osoby. Ja som jej sice svoj nazor povedala, ale strasne som sa bala, aby malinkej nieco nespravila-z pomsty, tak som uz potom radsej nic nevravela. 😒

riave
19. jún 2011

@l81 no este to by chybalo, aby si daka sprosta slepisa vybijala slost na detickach !
to by uz nerozchodila keby to zistim a vobec mi ma nezaujimali nasledky...

l81
19. jún 2011

@riave presne tak, ja tiez, zakazdym, ked mi ju doniesla, som si ju riadne prezrela

riave
19. jún 2011

@l81 clovek si nieje v dnesnej dobe nicim isty a tak isto dnes neni hodno nikomu verit..len sa treba na seba spoliehat..co si neurobis, nevybavis nemas...prip.ked nestrcis daco do vacku, tak seru na teba...vsetko je to o prachoch...ked das, pristup je ihned iny...a zial bohu to uz plati vsade..uz aj v potravinach ti za tringelt odlozia krajsi chlieb...

elenka31
19. jún 2011

ahojte.Ja som rodila 2.9.2009 sekciou.Mala som vybaveného Dojčana a bolo super.Dal mi svoje sukromné číslo.Odtiekla mi voda 21 hod ,zavolala som mu a o 23hod už bola malá na svete.Na sále bol strašne nepríjemný anesteziolog.Ja som bola celá celá vystresovaná a on na mňa začal húkať že prečo idem na sekciu,že to nie je dôvod ked malá nie je otočená.Ale ked videl že akú polohu mala malá tak hned otočil a zrazu bol veľmi milý.Ale na pôrodnici sa dalo.sestričky boli super všetky.Nemala som žiaden problém.Starali sa o mňa aj o malú ukážkovo.Takže až na toho anestez.pohoda 🙂

lovesista
19. jún 2011

@kakanika ano Dr. Svarova posobi prisnym dojmom. ta bola este pri mojom porode - ked ma mama rodila. (v septembri budem mat 29 rokov). a bola mojou lekarkou aj ked ma v Pn na gynekologii 2x operovali (cysty ovaria). sestricke som raz posepla ze doktorka je velmi prisna, no ta ma hned opravila vraj prisna hej, ale zaroven aj laskava a starostliva..
inak na PN gynekologii mi strasne vadil hluk na chodbach, cez den sa vobec nedalo spat. stale buchali dverami a vykrikovali po sebe.. viem ze viacere zeny sa na to stazovali, ze takyto hluk v nemocnici este nezazili (no zdoraznujem ze ja som bola na Gyn. oddeleni, nie na porodnici).

reanda
20. jún 2011

@lilla244 ja uz na to radsej nemyslim.. na porod sa tesim a do porodnice musim, takze nejak to tam budem musiet prezit.. asi ako po porode malu chytim do ruk, tak ju nepustim 😀 , aby mi ju nikto nemohol zobrat a vykonat jej nieco, co nechcem 😀 😀

a moze na piestanskom nadstandarde zostavat muz aj na noc?

kakanika
20. jún 2011

@lovesista
ahoj.ano pani doktorka posobila prisnym dojmom,ale inak bola pri porode velmi mila a vsetko mi pekne milo hovorila ako mam dychat a tlacit,a este aj vtipkovala na moju adresu :D inak som sa jej strasne bala a bala som sa aj pípnut, či zjajknúť.ale videla som na nej ze je rada ze nevrieskam a nestresujem ako ostatne mamicky.a ta sestricka - ani za svet neviem ako sa volala bola strasne zlata a hladkala ma,no uzasna bola.dokonca ked ma chytili krce mi povedala aby som si vylozila nohy na kozu...coho som ja nebola schopna,tak mi tak chapavo a milo pomohla s vylozenim noh :D takychto sestriciek a doktoriek by mohlo byt viac!!!cely dojem mojho fajn porodu v PN pokazila akurat ta hnusna detska sestricka ktoru tu asi vsetci spominaju,len nikto nevie ako sa vola :D

janka_pn
20. jún 2011

@reanda nakolko je tam v izbe len jedna postel, tak pravdepodobne nemoze 😉

lilla244
20. jún 2011

@reanda to neviem.. ale predpokladam,ze hej????
😒

daniela1974
21. jún 2011

@l81 no to si zasa nemyslim ze by z pomsty nieco robili - to nie 😲 😲 😲 😲 😲
moja Emma mava zastavene vetry a koliky a obavam sa ze jej bez mojho vedomia fakt dali nejaku sracku jest a pit lebo cislo kojene dieta - co som si ju prikladala od jej veku 1 minuta - cisto kojene deti co zacali v zaludku s kolostrom nemaju co mat koliky.
Koliky sposobuje glukoza podana po narodeni.
Ale na to uz nikdy nepridem a prave pretoto ma seru nemocnicke porody ze si neustrazit ockovanie pichanie odoberania genetickych materialov a podavanie sraciek 🙄

daniela1974
21. jún 2011

@reanda ja som na tej izbe nebola ani som ju nevidela ale je tu @bambulka772 ona tam bola.

daniela1974
21. jún 2011

@kakanika no neviem az taketo tela som tam nezazila ako pises o tej sestricke obavam sa ze by to pri mne neprezila keby mi povedala ze sa mam starat viac o dieta ako o seba.
Hluk tam bol neskutocny az som plakala a plakala ale nepomohla som si.
Ja som hned na zaciatku prestala hlasit vahu, ja som si to strazila sama a neobtazovala som ich vysledkami a stratili somnou nervy asi po 2 dnoch a vykaslali sa na to.
Som im zakazala prikrmovat a davat pit a sama som sa o to starala ale problem som s tym nemala len jedna sestra sa mi tak trosku postazovala ze viete pani ked my nevieme ako mala papka a ja som jej povedala ze cez 50 vypije kazde kojenie a tak boli v klude na novorodeneckom.
Ale taka krava tam nebola asi mala dovolenku 😉 skoda 🙂 mohla som sa pekne pohadat 😀

kakanika
21. jún 2011

@daniela1974
hi hi asi :D ja som bola v novembri a zrovna vsetky sestricky mali dovolenky,takze sa tam stale striedali asi 3-4 dookola.a ta hnusna tam bola stale a nadavala mi ze maleho nenosim na vazenie (sak naco ked stale spinkal a nepapal a ked sa zobudil vypil naraz aj 90ml a potom zase spal cely den),ze je urcite hladny a nedala som ju jest a podobne....ja som sa bala aj nieco povedat,lebo ta sestricka nadavala snad asi kazdej mamicke za totalne blbosti...mozno mala zrovna svoje "dni" :D

l81
21. jún 2011

@daniela1974 no tak ja som myslela tu, o kt. pise @kakanika o tej by som teda 2x nezapochybovala, ze by nieco bola aj z pomsty schopna urobit, jej meno som si velmi dobre zapamätala, pre istotu, jeden nikdy nevie.
Ale bola tam aj jedna sestricka-najstarsia z nich- u kt. bolo vidno, ze ju praca s detickami bavi a ma k tomu vztah.
Moja dcerka bola v inkubatore a tie sestricky -ked som chcela byt co najviac a najcastejsie pri nej- ma vytacali poznamkami typu- no uz ste ju videla , tak mozte ist- asi po 5 minutach, alebo n chodte, zbytocne ju rozrusujete, ona potrebuje klud... Takze neviem, co k tomu dodat.

daniela1974
21. jún 2011

@l81 to je dost hnus ked Ti povedia ze nemas co robit pri dietati v inkubatore 😠 😠 😠 😠 . Mne mala plakala a plakala poslednu noc a chceli mi ju vziat. Boze ved ona potrebovala mna a byt pri mne a somnou a nie lezat placuc u nich na oddeleni. Ale zasa chapem ze chceli pomoct mne, lebo je tam x matiek co sa radcej dosyta vyspia a dieta nechaju sestram.

daniela1974
21. jún 2011

@kakanika no nie takato kravaj tam na 100% nebola, to boli len take dietne sestry asi oproti tejto 😉

l81
21. jún 2011

@daniela1974 no to si ani nevies predstavit, ako som sa citila, drobec si v inkubatore vzdychal , mne islo srdce puknut a nejaka chudera, co je nasrata hned od rana, ze musi makat za 400 euro na mesiac , mi povie, ze uz som ju videla a mam vypadnut, roztrhnut ma islo. Asi by som ju vyrusovala pri piti kavicky. A dalsia bomba- po 2 dnoch jej vravim, ci by mi ju aspon na kojenie nemohli doniest-kedze v inkubatore uz bola len ´pre istotu´-keby nieco . Sestra: nie , netreba, my jej davame cajik, ja( som tiez zdravotnik, tak ma zaujmalo, ze co este , okrem ineho, do nej rvu): aky cajik?????? sestra: no ved glukozu ja: prosim??? kolostrum je predsa pre nu najdolezitejsie, nie? sestra: hm, no tak si odsajte ja: ok, dajte mi odsavacku sestra: my tu nemame odsavacky
ja: no super. tak som zavolala priatelovi, nastastie som ju mala doma nachystanu , uz vysterilizovanu

daniela1974
21. jún 2011

@l81 no rovnako sa citila aj jedna mamka co lezala vedla mna po cisarskom ubolena a nespala celu noc lebo prave bol dobry program v telke deti neplakali len pocas reklam a ona stale pocula jej malu dcerku plakat stale mala pocit ze place len jej malinka a bola na prasky. Hned co vstala na druhy den im ju vzala a uz nevratila.

l81
21. jún 2011

@daniela1974 teda to nebola ta ista sestra, to uz bola ina, co mi to zarvala s tym odsavanim, ale aj tak. No to sa tej mamicke necudujem, ja, ked mi ju doniesli, som ju uz tiez z ruk nedala.

bubulka722
21. jún 2011

@reanda Nie na nadštandarde muž nemôže byť cez noc, ale inak nám čas návštev nikto nekontroloval alebo sa neodvážili na mˇna pre istotu vôbec reagovať. Chodila tam celá moja rodina hocikedy sa im zachcelo. Samozrejme nie o 7-mej ráno a v noci po 10-tej. 😀
@daniela1974 Tak to bolo oproti môjmu pobytu ešte s tebou v celku príjemné. Ja som bola fakt hnusná a dostali odomˇna vyžrať všetko čo sa mi nepáčilo bez ohľadu a hlavne sestry. Na novorodeneckom sa tušim zgrupili všetky rachétle zo širokého okolia. Nechápala som ako tam môžu robiť také hysterické ježibaby a na čele stála dr. Antalová. Veľmi by ma zaujímalo či vôbec táto dr. pochopila o čo mi išlo, keˇd som mala malú po pôrode asi 20 minút na pupočnej šnúre na bruchu a po ošetrení bez obmedzovania stále, odmietla som kúpanie po pôrode, nikomu som ju nedala do rúk, odmietala TBC očkovanie, bola som pri každej vizite, pri kúpaní, každom vyšetrení. Aby pochopila, dala som jej materiál, ktorý jej mohol otvoriť oči. Ktovie či vôbec mala záujem pozrieť si to... Inak je to v celku príjemná pôrodnica až na ten personál novorodeneckého. Gynekol´ogia v pohode a dr. Gleso je skvelý lekár, s ktorým sme sa bez problémov na všetkom dohodli a vôbec nemal problém vyjsť mi vo všetkom v ústrety.

lilla244
21. jún 2011

@reanda mozem sa spytat,ci si planujes aj dohodnut doktora?
ja zrejme nie.. a neviem.. mam z toho zly pocit..
asi by mi pomohlo tam mat doktora,kt aspon trochu poznam...

reanda
21. jún 2011

@lilla244 neplanujem, hlavne preto, ze na to nemam financie.. a tiez tam ziadneho doktora nepoznam a mohla by som sa rozhodovat len na zaklade toho, co som o kom pocula, alebo citala.. tiez mi to bolo najprv luto, lebo som chcela mat toho "svojho", ktory aj mna uz bude poznat a s ktorym sa hlavne mozem na vsetkom dopredu dohodnut, o vsetkom porozpravat a byt si potom istejsia... ale uz ma to nejak aj prestava trapit, lebo este by zacal vymyslat s vyvolavanim ci urychlovanim porodu kvoli tomu, aby to stihol v sluzbe, alebo ze ide na dovolenku..
takto sa porozpravam o pomeroch a zvykoch v nemocnici s doktorom, na ktoreho natrafim, ked tam budem na kontrole.. zistim si co a ako, potom si napisem porodny plan, mozno s nim zajdem za primarom podpisat, ale to este nemam domyslene.. no a porodny plan im tam dam asi vsetkym precitat, ked pridem rodit 😀 .. inac si to idealne predstavujem tak, ze budem mat prirodzeny porod, ktory zvladnem sama, takze doktora pri tom vlastne ani nebudem potrebovat 🙂 .. no a keby nastali komplikacie, tak sa spolieham, ze kazdy z nich by mi hadam vedel pomoct.. takze uvidim, na koho natrafim..
momentalne v hlave riesim hlavne to, co bude po porode a to novorodenecke oddelenie 😀
este to stale mam vsetko len v stadiu uvazovania, si hovorim furt ze este mam caaaas 🙂

reanda
21. jún 2011

@bubulka722 diky.. takze po desiatej vecer musi vypadnut? 😒 ..ani keby si donesie matrac na spanie mu nedovolia s nami zostat? 🙂 .. si teda robim starosti, pochybujem, ze sa mi aj tak volny nadstandard ujde..

xlucia
21. jún 2011

@reanda ano musi vypadnut. prosim ta a naco potrebujes v porodnici chlapa v noci??? v noci spis alebo kojis. v com z tohoto ta vie zastupit tvoj muz? nikde nie su zmiesane izby a na zenskom si to uz vobec nemozu dovolit.
tebe by bolo prijemne, keby vo vedlejsej izbe spal muz nejakej pacientky???

reanda
21. jún 2011

@xlucia potrebujem ho tam na to, aby bol pri mne, keby som nieco potrebovala, alebo sa zle citila, alebo pomoct s dietatom.. tak isto, ako to budem potrebovat doma.. nechcem byt totiz odkazana na cudzich ludi.. a chcem byt po porode so svojim muzom a dietatom, nie v nemocnici medzi doktormi a sestrami, ako chory pacient..
nie, nevadilo by mi, kto spi vo vedlajsej izbe, to by mi bolo jedno

xlucia
21. jún 2011

@reanda ak ti bude zle, zavolas sestricku, v tomto ti muz nepomoze. jednoducho na zenskom odd. nema muz v noci co robit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre