Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
13. okt 2009

silvuska neboj urcite to bude ok... ja som sa tiez bala lebo jedna moja znama mi hovorila,ze oni sa kvoli tomu dostali az k dr. v Ba co s tym mal ich maly problemy tak som tam isla s takou malou dusickou a vystresovana co mi povedia,ale nastastie to bolo vsetko ok.... 🙂 a musim sa pochvalit mame za sebou prvu komplet prespanu noc!!! 🙂 🙂 🙂 zaspinkali sme sice az okolo 21.45 ale spinkali sme az do 5.30!!!!

jumca
14. okt 2009

mima fiiiiha paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaada to je super!!!!!!

silvuskaa
14. okt 2009

mima aj ja mam obavy ale musim verit ze vsetko bude ok. To vazne maly prespal celu noc? Prezrad nam recept🙂)
corasone my tiez unaveno ale sme stastni ze mame Davidka a nedali by sme ho za nic na svete🙂

nattou
14. okt 2009

Ahoj maminy, no neviem, kedy sa to s tym spankom upravuje, asi vysoko individualne. My budeme mat coskoro dva roky a aj tak sa maly budi 5-6x za noc, pyta prsnik...uz je to naozaj unavne, ale co narobim. Ked nedam hned, preberie sa uplne, co znamena zas pol hodinu uspavania s placom.

corasone
14. okt 2009

silvuska my zajtra mame prvy x poradnu 🙂 vy ste uz boli? som velmi zvedava kolko malinky vazi a meria.
nattou tak toto si naozaj neviem predstavit fuha, to ti musi dat zabrat tolko x za noc kojit. mas moj obdiv

deyna
14. okt 2009

nattou no to si uz ani neviem predstavit, ja som prestala kojit v 19 mesiacoch a potom uz aj prespala celu noc, ale to som uz bola dlhsie tehotna. a v noci uz ani nepapala. inak dnes som bola na sone a ze v PN nemusim byt 7 dni aj po cisarskom, ze jedine z indikacie babetka, je inak na 5-6 den mozme ist domov, a skor sa zeny ani nepytaju. pravdepodobne budem musiet ist zasa na cisarsky.

corasone
14. okt 2009

deyna mna po cisaraku pustili na 6den ale musi ta v prvom rade pustit detska lekarka. stehy prides tahat na 7den

deyna
14. okt 2009

tak som to aj ja pochopila, ze zalezi na babetku

kessy11
14. okt 2009

Jáááááááááj babulky, akurát som si pozrela Modre z neba (ktoré inak nepozerávam) ale bol tam pôrod tak som to chcela vidieť, a super nemocnica, super personál, babatko na 3 zatlačenia vonku, bez kriku, pekne predychavala ta baba, asi mala epi, lebo nevyzerala, že by mala veľké bolesti, pôrodne asitentky jej všetko hovorili ako dýchať, ako dlho tlačiť, kedy uvolniť, držali jej hlavu na hrudi, no proste super- no aj ja takééééééé chcem 😉 😉 😉 mali tam všetko nové a moderné, krásne izby a potom som zistila že II.súkromna pôrodnica v Handlovej, tak to muselo stáť majland, ale mne by stačil taký prístup a aby mi poradili a trošku ma podporili sestričky, ako to bolo pri vás?????

mima1708
14. okt 2009

silvuska keby som ten recept vedela tak vam ho vsetkym s veeeeelikou radostou prezradim... a to sa cudujem,ze tak dlho vydrzi spat lebo je strasny hlados...

kessy to co si pisala - pôrodne asitentky jej všetko hovorili ako dýchať, ako dlho tlačiť, kedy uvolniť, držali jej hlavu na hrudi - to som zazila aj ja v pn... a to som nemala ani zaplateneho doktora, takze mozes sa na porod v pn len tesit...

kessy11
14. okt 2009

mima si ma potešila 🙂 dakujem 😉

corasone
15. okt 2009

kessy ja som tu uz pisala ze sestricky na porodnici su super pomahaju a su velmi ludske a mile. ja osobne som len nebola spokojna s pristupom novorodeneckych sestriciek.
silvuska nam dnes malinky spinkal od 10:30 do 04:30 dobre co? 🙂
baby kupete babenka s mydlom alebo nie? ja maleho musim kazdy den umyvat plienockou a teplou vodou koli tomu ze ked si grcne potom je ho citit za mliekom aj vy ste na tom podobne? mne lekarka povedala ze ho zatial nemam kupat s mydlom, ale ked on v tych zarezoch ma zachvilku take cosi biele chudatko a zle sa to umyva len s vodou. poradte.....

deyna
15. okt 2009

no ja mienim umyvat len vodou plus oilatum, popripade mam kupene mydlo nove sensitive a gel sensitive na vlasky a telo, ta ista znacka, nevysusuje tak, ako normalne detske mydlo. a uricte nie cele telo, lebo anicku som tak odmastila, ze mala z toho problemy, takze len v nutnom pripade, ja som to pokazila aj natieranim detskym olejom, ale to nemusi vadit kazdemu.

mima1708
15. okt 2009

corasone ja maleho kupem aj s mydlom ale iba 1x do tyzdna... to podla mna uplne staci... a to biele v tych zahyboch co si hovorila mal aj nas maly tak som o tom co to zistila a zevraj to sa este babena cisita a je to iba maz a v tych zahyboch sa to zbieha... urcite to ma na krciku,pod pazuskami a medzi nozickami,ze? ja mu to vzdy len s rukou a cistou vodou poutieram ... sice mu musim prejst po tom mieste viackrat ale zlezie to aj tak...

kessy som len rada,ze som ta potesila... fakt sa mozes do pn iba tesit... ten pristup sestriciek na novoredeneckom by mohol byt aj lepsi,ale ked sa opytas,tak ta nezbyju ani nepohryznu... budu sice na teba pri niektorych otazkach pozerat ako na debila,ale to sa da prezit... na mna tak pozerali ked som sa spytala odkedy mozem strihat malemu nechtiky.. lebo ich mal moc dlhe a mamina mi hovorila,ze jej v porodnici kazali pri mne a bratovi az po 2 tyzdnoch,tak som to chcela vediet a pozrela na mna takym pohladom,ze ,,moja uz si komplet vymleta"... 😀

kessy11
15. okt 2009

s tým si už nejako poradím-myslím tie pohlady alebo po prípade aj nejaké hlášky, to znesiem, potichu si budem myslieť svoje 😀 😀 😀 tak som rada že pri pôrode budem mať ako takú pomoc, to je pre mna dôležité 🙂 🙂
dneska poradna, vsetko ok, streptokoka nemame, a v pondelok v nemocke CTG, dr. mi povedal len aby ste to stihli-lebo celu noc sme tvrdli ale len tak po 12-15 min. tak uvidíme či z toho niečo bude 😀 😀 😀 😀

silvuskaa
15. okt 2009

corasone my kupeme tiez v oilatume, to je taky olejcek, nam ho predpisala lekarka lebo mame vysypanu tvaricku a aj krcik, zatial sa nam to nezlepsuje, a to mastime este aj miesanou mastickou. Som z toho dost nestastna, tak dufajme to prejde co najskor. To idete este len 1krat do poradne? My sme boli uz vcera 3x a maly ma uz 4900g, pekne nam pribera, nato ze ked sme odchadzali z porodnice mal 3060g.
Baby presne tak porodne sestricky su uplne super, ale aj na novorodeneckom sa dalo, aj ked raz my bolo az do placu jak ma jedna odpisala:(

mima1708
15. okt 2009

silvuska a nebola ta ,,prijmna sestricka" taka nizsia,pevnejsia,kratke cervene vlasy?

kessy fakt sa nemas pri porode coho bat... mne pomohli teda dost... aj som to po tych 11 hodinach potrebovala... davas si aj epi alebo ides normalne?

kessy11
16. okt 2009

Mima neviem čo s tou epi, najprv som jednoznačne chcela, ale teraz neviem som počula, že je to super, ale môže sa stať že nebudem cítiť kontrakcie a potom nebude vedieť spolupracovať, ale keby bol taky dobry personal ako hovoríte tak určite by mi povedali čo a ako, takže fakt neviem 😒

Baby ktoré ste mali epi a akú skusenosť máte áno či nie???? dakujem 😉

Inak dneska v noci zasa tvrdnutie ale s takými bolesťami že som nemohla z postele vyliezť aby som to rozchodila 😀 ale potom to zas prešlo a intervaly boli moooooooc dlhe 🙂

silvuskaa
16. okt 2009

kessy ja som sice epi nestihla ale keby mam moznost tak urcite si ju dam...ved aj sestricky a lekari ti ju urcite odporucia.
mima myslim ze si trafila🙂

mima1708
16. okt 2009

kessy epi jednoznacne... kontrakcie citit nebudes, na to ta epi je,ale budes citit tlak na konecnik a vtedy budes tlacit... ja som epi mala a ak budem mat este dalsie babo tak rozhodne si ju dam znovu... vdaka epi som sa vyhla cisarskemu... ja som dost drobunka mam len 163 cm a maly bol na moju postavu strasne veliky mal 4250g a 51 cm a dr. dojcan mi povedal,ze keby som nemala epi tie bolesti nevydrzim a musel byt ist cisarom... takze ja som rozhodne zastancom epi... mam s nou len super skusenosti... dr. ti pride kazde 3 hodiny dopichnut epi aby si necitila bolesti este si na koze pospis ako ja... 😀 my sme sa trosku trapili porod mi trval vyse 11 hodin takze ja som potrebovala dopichnut viac krat ale vobec nebol problem a kazdu chvilu sa ma pytali ci necitim bolesti a nepotrebujem dalsiu davku epi... takze hodnotim to na vybornu...

corasone
16. okt 2009

silvuska s tou vahou WAW on ti pribral skoro 2kila za mesiac?? daj nejaky recept 🙂 moj ma teraz 4160g
baby poradte nieco na koliku, ked sa malinky puci a nie a nie si puknut ale popri tom si aj pukne no vzapeti sa zacne pucit. mam uz aj nejake kvapky SAB suplex ci co je to dobre?

silvuskaa
17. okt 2009

corasone pomylila som sa maly ma teraz 3900g nie 4900g, to by bol uz fakt zazrak aby tolko pribral🙂 Takze vy ste este tazsi, ale my sme aj dost zhodili v porodnici...moja aj my mame koliky a kazde rano sa maly zvyja a placka, vraj su tie kvapky sab simplex dobre, my sme este neskusali, mame zatial kvapky infacol a prasok na upravu crevnej mikroblory Infantdophilus- je to probiotikum...to nam pomaha aj ked nie uplne:(
Baby poculi ste uz o novorodeneckom akne...lebo mam maleho uplne vyhadzaneho a trapime sa s natieranim tvaricky ale zatial ziadna zmena...

corasone
17. okt 2009

silvuska nevadi preklep 🙂 pocuvaj ja som dnes malinkemu dala prvy x tie kvapky sab simplex a vyzera to ze su OK, uz len ked pri kojeni mi pekne potahal som hned videla zmenu, lebo ked som ho zacala kojit zacal sa pucit a mala som po kojeni potom uz len nutrilon. vcera som mu davala espumisan no mam dojem ze tieto SAB su lepsie. espumisan uz nebudem mu davat. inac ja mu kazde rano masirujem brusko s pupikom. hm... neviem co by som ti poradila na tu tvaricku, je mi moc luto urcite ho to svrbi chudatko. a co mu davas teraz na to?

silvuskaa
18. okt 2009

corasone a tiez kvapky sab simplex davas ako casto a kolko? Teraz mu davam na tvaricku repik, skusam bylinky ked masticka nezabrala..

ada199
18. okt 2009

babenky poradte mi ake su lepsie kvapky Espumisan alebo Sab Simlex malej davam Espumisan ale pocula som ze ten Simplex je lepsi ake mate skusenosti?

corasone
18. okt 2009

ja som dnes dala SAB druhy den, 15 kvapiek pred papanim ale moze sa davat do mliecka alebo aj po papani je to jedno. espumisan kvapky su take vodove a SAB su take hustejsie. verim ze mu pomozu. kamoska ich davala malemu 2 tyzdne a maly mal po problemoch, ja skusim davat jeden tyzden a potom uvidim co a ako.
silvuska tvoj malinky vobec nemusi mat problemy s bruskom, jedine ze vidis ze trie nozickami, skor ho mozu svrbiet to na tvaricke. dnes sme krstili, pocuvaj bola som pripravena ze on bude jediny super spevak a on mi cely krst prespinkal a ked prisiel rad na nas a fararko mu lial vodu na hlavicku on sa zacal usmievat, fararko vravi pozrite jemu sa to paci, on sa usmieva 🙂 moj poklad najdrahsi krasne spinkal. od zajtra som uz ale sama, som zvedava ako to zvladnem, mamina uz ide domov ☹ zelam peknu nedelu

nattou
18. okt 2009

Silvuskaa, moj maly mal tiez velmi skarede az hnisave vyrazky na lickach, az do splyvavych map to islo...zacalo mu to asi tyzden po prichode z porodnice. Pediatricka nam na to dala Bactroban (antibioticka mast), to ale vobec nezabralo, tak som ho nalozila do kocara a sup ku koznej...dala nam Fucikort, su to sice kortikoidy, no zabralo to behom tyzdna a uz sa to nevratilo. Hned potom mal sice silne nanosy supiniek na kozi medzi vlaskami, na to sme davali salicylovy olej, potom vycesat a umyt...to tiez perfektne zabralo....cele to kozna uzavrela ako seboroicku dermatitidu. Takze mozte mat aj to....ale nie je to nic, co je trvale, babo z toho urcite vyrastie, casto su pupaciky len z hormonov, ktore maju od nas v materskom mlieku...to sa casom upravi.

silvuskaa
19. okt 2009

nattou co nam dala kozna nejaku namiesanu masticku tak zatial nezabrala, dnes som kupila Holtov krem, citala som tu na konikovi ze aj to pomaha. Na kontrolu ku koznej mame ist az o tyzden. Presne aj nam sa rovia az take mapky, a uz to ma aj na hrudnicku.... dufam ze to co skoro prejde🙂

kessy11
19. okt 2009

Baby mali ste v pôrodnici aj tú pampersku pre dospelých čo je na zozname??? a má to nejaké čislovanie, a dá sa to kupiť aj na kusy???? dneska mi sestrička na ctg povedala, že treba mať jednu a tu väčšiu 😅 😅 😅 😅
inak ctg ok, že vraj v klude ale som mala tlak vysoky tak teraz sa mam doma sledovať 😒

silvuskaa
19. okt 2009

kessy to si v lekarni vypytas pampersku pre dospelych, tam ti daju podla tvojej postavy...budes ju mat tesne po porode a potom si ju uz vymenis za vlozku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre