Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

suzane91622
13. feb 2010

ahojte dievčatá,tak už sme doma,pustili nás včera len sa sem nemožem dostat 🙂 dakujem za gratulacie,narodila sa nám Lucka váži 4060g,54 cm,riadna baba 🙂
ako som písala Nedelu o piatej mi začala odtekat hlienová zátka,bolesti som nemala,o osmej mi odtiekla plodova voda,tak sme hned sadli do auta a išli sme do nemocnice.Do nemocnice som prišla úplne mokrá,pretože som si myslela dže mi doma odtiekla všetká voda,ked som to nespoznala pri prvom tak som nevedela.prišla som ako pocikaná 😀 ,o 23.30 mi začali pravidelné bolesti doktor Gleso ma vyšetril a dala som si pichnút epi,už som ostala na sále,potom som čakala na paradnom kresle kde mi sestrička aj vankúšik dala pod hlavu kým príde dokotr som sa otvárala,prišiel o 1.45 a vraví že idme na to,zopár krát som potlačila a mala bola na svete o 2 hodine ráno,ale som si bohužial po porode užila,po porode sa býva dve hodiny ešte na sále,no ja som musela byt až tri pretože som velmi vea krvácala,vybrala som ale 5 infúzii a ešte mi aj na izbe dokvapkávalo,malú mi doniesli hned o pol 6 ráno hned sa prisiala ako malá pijavička 😀 ,celý den bola so mnou,len rano a na obed ju sestričky brali ako aj iní detúrence,ale prvú noc som ju nemala,bola som vyštavená nakolko som nič nespala predchádzajúcu noc.Sestričky super doktori tak isto,tento týžden čo som tam ležala,porod za porodom,vo štvrtok bolo šest porodov,som štastná že sme už doma,malinká je krásna,mliečko zatial máme je to malý papáčik 😀

pupacik20
13. feb 2010

ahojte dievcata mam na vas malinku prosbu potrebovala by som aby mi niektora napisala co si mam zobrat do porodnice pre seba a co pre malinke dakujem vam velmi pekne

ada199
13. feb 2010

Katia7 odporucam ti dr Dojcana ja som ho mala pri porode a je super velmi prijemny clovek a aj odbornik u mna cislo 1.

sylviq
13. feb 2010

ahojček, Suzane! Zdravím ťa, super, že už ste doma a v poriadku. Čo počúvam v poslednom čase, majú v PN pôrodnici riadny nátresk. Hádam sa to trochu upokojí. Len nech máte mliečko, keď je malá taká hladoška. 😉 Aspoň ju nemusíš nejako moc núkať 🙂

matula1194
13. feb 2010

suzi BLAHOZELAM 🙂 tak to je riadna babulka 🙂) hehe, hlavne, ze ste zdravucke a, ze mate mliecko. Takze narvana porodnica vravis? hmm pekne a ako ti malinka hajka?

pupacik20 pre seba: 2nocne kosele na gombiky, 2pampersky (po porode), podlozku pod seba na postel aby si nepretiekla, jednorazove nohavicky, vela vloziek, detske mydlo - rychlo a dobre sa tym hoji rana po porode, hygienicke potreby (wc papier,sampon,...),ponozky, zupan, teplomer, odporucam kalciovu mast na osetrenie bradaviek. Pre babo: plienky jednorazove, vlhcene obrusky - najlepsie sensitive nedrazi to pokozku,mast na zadocek a to je vsio babatko ti tam oblecu a potom ti uz len pren prinesu veciciky s ktorymi pocestujete domkov..neviem snad som na nic nezabudla, ak si zmyslim dopisem 😉

pupacik20
13. feb 2010

matula dakujem velmi pekne a aj slapky do sprchy a na nosenie??

katren
13. feb 2010

ja by som skor odporucila mast na bradavky Bepanthen, ten netreba ped kojenim umyvat, ale kalciovu mast ano 😉

suzane91622
13. feb 2010

matula mala sa mi budí poo troch hodinách ale ako kedy,vždy mi zaspí na prsníku a potom sa prebere a hladá na novo,no hladoš 🙂 túto noc nemohla zaspat od 23 bola hore až do 1,ale potom sa napapala a spala až do siedmej rána,asi ju bolelo bruško lebo sa aj pokakala 😲
chcem sa ta opýtat,že či davaš Veronike aj čajík a aký

matula1194
14. feb 2010

suzi davala som jej feniklovy ale nechcela ho teraz jej nedavam nic kedze z mliecka sa aj napije..tak ten detsky feniklovy pijem ja a prtka a kaka pekne davam si ho rano a vecer

suzane91622
14. feb 2010

a ako často sa ti budí na papanie??ja tiež nedávam ešte čajík ale ako dokojím tak vždy dostane štikavku,tak preto sa pýtam či by ho už mohla pit

monikkka
14. feb 2010

pupacik20: ahoj aj ja som z HC, tiež sa neviem rozhodnuť TT alebo PN... 😒 termin mam 02 alebo 11.4. 😉

monikkka
14. feb 2010

mam otazku: nevidela som tu nikde.. ako často sa chodi na poradne v nemocnici a od kolkeho tt???asi sa tam dlho čaka???

matula1194
14. feb 2010

pupacik20 hej hej urcite ano slapky do sprchy a papucky na nosenie 🙂
suzi budi sa ako kedy ale posledne dni kazde 2 az 2,5hodky. tiez mava obcas po papani stikutku ale cajik jej nepomohol ked som jej davala..dam si ju vzdy na pleco ako keby odgrgnut a masirujem jej chrbatik rychlejsie jej prejde.

matula1194
14. feb 2010

monikkka ja som tiez z HC a zvytazila u mna PN 🙂

monikkka
14. feb 2010

matula: no ja uvazujem nad PN hlavne preto ze manzel robi v PN.. aspon nemusi lietat hore-dole trnava piestany hlohovec 😖

katia7
14. feb 2010

ahojte baby vdaka za odpovede tak skusim toho dojcana teda
suzane gratulujem este raz a veru riadneho valibuka teda valibucku 😉 si porodila
pupacik mne dal moj dr termin 26.3. a karaba 30.3. brucho mam veru ale este vysoko, mne tiez dost tvrdlo brucho a prestalo az ked mi dr zvysil na tri krat denne magnerot ale teraz je to ok
vidim ze je nas tu dost z hc 😀 no ja osobne by som urcite uprednostnila pn pred tt ale ma trochu desite ze je tam take narvane, dufam ze nebudem rodit na chodbe

matula1194
15. feb 2010

katia7 toho sa neboj, ze je to narvane ja ked som sla rodit bolo nas tam 6rodiciek aj s botami 🙂 a vraveli, ze 2dni predomnou bolo totalne narvane!! mozno natrafis na prazdne ako ja 😉

pupacik20
15. feb 2010

monikkka ahoj no ja som uz rozhodnuta urcite pojdem do piestan takze az tam pojdes aj ty tak je dost pravdepodobne ze sa stretneme.a odkial z hc si presne???

pupacik20
15. feb 2010

katia7 no mne dal zasa moj doktor termin 30.3 a karaba mi povedal do 14.4. takze asi od konca marca mozem cakat 🙂 ale uz sa trosku bojim lebo neviem co vsetko ma caka pri porode a ako to bude vsetko prebiehat a tak.

matula1194
15. feb 2010

pupacik20 neboj sa toho oni budu na teba zlaty sestricky aj doktor a dost ta aj podporia..ak sa bojis bolesti das si epiduralku a bude 🙂 a ostatne pojde samo. mysli na to ako ti ukazu babatko prvy krat je to uzasny pocit a vtedy prejdu aj bolesti vsetko, staci sa pri porode sustredit na to malinke aby uz bolo na svete a aj strach prejde 😵

suzane91622
15. feb 2010

pupacik ako hovorí matula,ak sa bojíš bolesti ako ja,daj si pichnut epi a potom ta už čaká len tlačenie,zavry oči a mysli na to aby skor vyšlo bábo von,sústred sa len na tlačenie,neboj zvládli sme to mi tak to zvládneš aj ty 😀

dnes sme boli na očkovaní proti tuberkoloze,a ,sestička hovorí že majú narvané,že februar je velmi plodný 🙂

matula1194
15. feb 2010

suzi hlavne, ze sa ti postel usla 🙂 a nausnicky si davala ci nie??

suzane91622
15. feb 2010

ano dávala som jej hned na druhý den,krasavica je z nej 😵

pupacik20
15. feb 2010

dievcata dakujem vam velmi pekne za podporu hned sa citim lepsie.......ja sa ani tak nebojim tej bolesti ako toho samotneho porodu ale ved to prezilo milion zien tak to musim aj ja.to ma upokojuje....a na malinku sa tesim strasne moooc nech je len vsetko bez komplikacii a bude dobre 🙂

jana17
16. feb 2010

Ahoj pupacik,
neboj sa porodu, ved nejako bolo, nejako bude. Ja to mam tiez uz za par, ale najhorsie na tom je to, ze si stale myslim, ze mam este cas 😀 A stale si hovorim, ze ked to slo dnu, musi to aj von 🙂 hihi

suzane91622
17. feb 2010

matula,ako sa máte??Lucinka sa má dobre stále by len papala,,ale ja mám už druhý den teplotu,stále mi vyskakuje ☹ dam si paralen klesne a potom zase vyskočí,je to dost únavné ty si nemala ked kojíš,vraj to mam z prsníkov,ale ved malá stíha papat a ked dlhšie spí tak si odsávam mliečko,bojím sa aby som nedostala zápal,lebo je to strašná bolest 😝
a chcem sa opýtat Veronike nehnisajú ušká z tych naušníc??lebo Lucinke stále...

macekova
17. feb 2010

suzane91622

ja len ohľadne tých prsníkov ... namiesto odsávania ich skús pod teplou sprchou trochu pomačkať 🙂 🙂 a vystriekať to nadbytočné mliečko ... keď odsávaš, to je ako keby malinká papkala a mlieka sa ti o to viac tvorí ... keď si odstriekaš ...sa ti ulaví ... stačí len toľko aby neboleli 😉 😉 😉 ... toľko moja rada ... aspoň mne to tak pomohlo 🙂 🙂

matula1194
18. feb 2010

ahoj suzi, mame sa fajn mala papa ako diva len docela malinko spinka cez den..je aj 2hodky hore a potom asi hodku spi..vcera som s nou bola prvy krat vonku dnes pojdem zas snad sa to zlepsi..hej hnisali jej prve dni cistila som jej to liehom a otacala som jej s nausnickou teraz to ma uz peknucke.teploty som mala jeden den 37,4 a druhy 38,4 ale mala som aj nadchu chytila som ju od manzela ten mal tiez teplotu tak to pripisujem skor tomu..mala je teraz pre istotu soplava tak odsavame 😖 vy ste zdrave?

suzane91622
18. feb 2010

Macekova
dakujem za radu,prišla som už na to aj sama,že tak je to lepšie a aj rýchlejšie a sa mi ulavilo,dnes mi ešte vyskočila ale teraz už nemám a aj prsník už nebolí 😉

Matula mi sme tiež už boli včera vonku na chvíločku,ušká nam hnisajú stále utieram ich tiež z liehom a pretáčam,mala stále len papa a kaka 😀 cez den si pospinka dobre,ale každý večer je od osmej do polnoci hore a potom zaspí na tvrdo a spí až do 4 do rána,včera dost plakala večer,asi ju bolelo bruško zaspala až o jednej...
tak vy máte soplíky chudátko malinké to asi od Vás chytilatak nech sa čím skor uzdraví 😉

matula1194
19. feb 2010

suzi my vstavame o 3rano pernamentne kuka na mna vyspatymi velkymi ocami a 2hodky mame co robit 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre