Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nika2
22. jan 2008

Ahoj dadulka. Ano som z PN. Poznam Glesa , teda skor moja mama ked ma problem tak ide knemu. Problem okrem toho, ze mam vyssi vysledok z AFP nemam, teda zatial. Tak asi to necham na nahodu , ktory doktor tam bude. Ved porodit ma niekto musi 🙂 A je moznost ist sa pozriet na oddelenie pred porodom? A este u doktora som nasla taky letak co si vziat do PN porodnice a pisu tam, ze 2ks plienok pre dospelych. To treba nestacia len obycajne vlozky? A aj pre dieta na oblecenie tam nieco pisu len to nemam pri sebe tak neviem co presne. Je treba nieco nosit pre dieta na oblecenie pre pobyt v porodnici? Citala som tu aj o tej nocnej kosele , ze na porod daju? nika

andy.a
22. jan 2008

nika,tie 2 plienky/pampersky/ pre dospelých sú po pôrode,je to lepšie ako vložky..samozrejme aj vložky treba..pred dieťa oblečenie treba až na cestu domov,počas pobytu v pôrodnicu bude mať erár..na pôrod košeľu dajú..a myslím,že je možnosť ísť pozrieť na oddelene pred pôrodom.. 😉

ja som ležala aj na nadštandarde a fakt nič moc..nuda,nuda,nuda.. ☹ akurát to vlastné WC a sprcha.. 😉

dadulka19
22. jan 2008

nika,Glesovi chodím aj ja 🙂 ,bola som tam dnes 😉 ,je chudák na roztrhanie 😀
..a ako písala andy,tie 2 dospelácke pampersky treba,kúpiš v lekárni alebo v zdravotnýckych potrebách...a popozerať na pôrodku kľudne môžeš,sestrička ťa prevedie,popýtaš sa,čo potrebuješ....

...a nika,máš pekný termín 😉 ja som rodila 24.mája 2007... 🙂

nika2
23. jan 2008

Dadulka: presne dnes su 4 mesiace do porodu 🙂 Teda ako to tak presne bude comu moc neverim. Lebo aj mna mama prenasala. V maji toho mame veru dost. Minuly rok sme mali svadbu 12.maja, ja mam 14. narodeniny a teraz sa nam ma narodit babetko . Sranda, ze to tak vyslo. Ani som to takto neplanovala 😀

andy.a
23. jan 2008

nika,14.narodeniny?? 😀 😝 😕

nika2
23. jan 2008

to ako 14.mája 🙂

zuzana2409
4. feb 2008

Moze mi niekto poradit, ci v Piestanoch na nadstandartnej izbe mam moznost pozvat navstevu na izbu a ci je to casovo obmedzene, alebo moze prist otec dietata kedy chce. A kolo sa plati za izbu.
Kolko dni musim zostat v nemocnici ak nie su problemy? Dakujem za odpoved.

andy.a
4. feb 2008

áno,návšteva môže ísť na izbu..hocikedy mimo vizity..v noci nie.. 🙂
poplatok bol minulý rok 500.-Sk za noc.. 😉

leží sa 5 dní od pôrodu,teda dieťa tam musí stráviť minimálne 96 hodín..ak sú komplikácie u dieťaťa/napr.žltačka a pod./,tak samozrejme dlhšie..

keti
11. feb 2008

ja chodim k dr.Karabovi.neviete mi povedat kolko sa asi tak dava doktorom ked si ho volate k pôrodu?

dadulka19
11. feb 2008

keti,poslala som Ti IP 😉

evina2008
21. feb 2008

AHOJTE DAMY.Ja mam zajtra termin 22.2.2008a idem tiez rodit do piestan dr.Glesovi.ale nejako sa mojej malej nechce ist na svet,uz by som to chcela mat za sebou. 😉 je tu niekto kto ma tiez teraz niekdy termin?? 🙂

andy.a
27. feb 2008

evina,už si porodila ?? 😕 😵

evina2008
5. mar 2008

ahojte kočky.ano mam to uz za sebou...ale vsetko po poriadku.
isla som na to natacanie 27,02 08 vsetko bolo ok ale lekarovi som hovorila ze mi stale tvrdne brucho a ze mi sem tam vypadne taky hlien sem tam do ruzova....on mi povedal ze nech sa idem zbalit ze si ma tam neha na pozorovanie.prisla som tam o 16-17hod.prijem bol zdlhavy same hlupe otazky...sla som potom na izbu ale zo zaciatku som sa musela pitat kde co je ako napr wc ci sprcha......potom mi zase zacalo tvvrdnut brucho a ako na potvoru ctg nic neukazovalo..sestricka taka neprijemna zo zaciatku mi tam dala prsti a povedala ze ona nevie kde doktor videl ze som na 2cm otvorena ked som zatvorena..... 😠 a potom to zacalo...okolo 18hod.menili si sluzby sestricky ale ta co mi povedala ze som neni otvorena tam este zostala 2hodiny a kecala s druhu setricku.ja som citala casopis a skrucala som sa od bolesti,druhe mamicky sa pozerali a nechapali ze preco to nejdem povedat ze ama boli brucho poviem vam pravdu bala som sa.
ale uzbsa to nedalo vydrzat isla som na natacanie este raz ale ctg ukazovalo len male kontrakcie ale nastastie videla sestra ze mi neni vsetko jedno ze sa trasiem a placem ze ma to boli.dala do mna prsti a ta nechapala bola som otvorena na 8cm.isla za tu druhu setru co tam este zostala po sluzbe co vravela ze mi nic neni.....ta sa prisla pozriet,chcela som epidural ale uz naco...aj tak bi to nezabralo....odtiekla mi plodova voda ja som sa hambila sko pes chcela som to ist upratat 😒 potom mi pomohli zo stola a povedala mi ze ideme rodit..ja na nu ako na tela pozerala ze co?to uz teraz?nestihli ma ani prezliect.volali DR.GLESOVI a on prisliel ako somho zbadala a videla ako si dava rukavice uz som vedele ktora bije!!a tlacila som.......malaička sa narodila 27.02.2008 o 20.25 mala 3300g a 51cm.vsetko je ok.uz sme doma ja som este ubolena lebo mam zlatu nzilu chodim akom kačatko tlaci mi to na tie stehy ale to sa zahoji mam aj leiky vlastne cipky...kojim vlastne odsavam lebo simonka mi tak dohryzla bradavky ze radsej odsajem mlieko a dam jej s flase dokym sa mi to nezahoji.
takze takyto som ja mala porod ako druhorodicka rychly.....uz musim ist malicka place.ahojte zatial holky.

zabkatt
5. mar 2008

evina2008 tak to mi je ľúto. Ja som z PN, no momentálne bývam v TT lebo firma dala manželovi byt a poviem ti pravdu, že dúfam že sa tým PN vyhnem a stihnem to do TO. Ani tu v TT nie je pôrodnica nič moc, teda ak natrafíš na blbé sestričky ako moje kamarátky a známe no katastrofa. Takéto kravy nemajú čo v pôrodnici robiť. Ty tam prídeš vystresovaná, neviem čo a ako a ešte nejaká krava bude sekať dôležitú ☹

evina2008
5. mar 2008

zabkatt
no len jedna tam a robila taka dolezita ostatne boli fajn.skoda ze neviem meno..mali by nosit menovky lebo clovek nevie ako ich ma oslovit.ja ti prajem aby ti ti v TO vyslo a budes asi rodfit vo vode ze?ja som rodila vo vode s mojim najstarsim ale v nemecku..hm ze by to bolo super nemozem povedat...ale kazdy ma svoj nazor.mne osobne sa to nepacilo bola mi tam uz aj zima voda bola uz aj vlazna..ale to bolo pred 6rokmi mozno tu na sk je to inac.... 🙂

a pekna fotecka tvojho babetka....... 🙂

evina2008
5. mar 2008

ale musim povedat ze dr.GLESO JE OZAJ SUPER tak ako vsetci hovoria oporucujem... 🙂

zabkatt
6. mar 2008

No stále váham a človek ani nemôže plánovať čo bude, lebo možno sa to zvrtne tak rýchlo že porodím tu v TT, lebo sa nestihnem premiestniť 😀

evina2008
7. mar 2008

ahoj zabkatt
musim ti povedat ze do PN nemocnice chodia rodit velmi vela zien s tt.a ja si myslim ze by si to stihla do pn ved nepojeds tam az na poslednu chvilu? 🙂 neboj vsetko dobre dopadne......

zabkatt
7. mar 2008

Ja chcem ísť do TO nie do PN, ale budem sa snažiť zdržiavať u našich v PN, aby som to do TO nemala potom tak ďaleko. 😀 Tých 20min hádam že nejako vydržím 😀

evina2008
14. mar 2008

zabkatt
hm ale chvalia si porodnicu aj v topolcanoch,chcela som tam ist aj ja ale kedze som mala malu vo februari clovek sa bal ze ake budu cesty...a keby bol lad a sneh..clovek nikdy nevie ale zas na druhej strane som bola v pn spokojna.
no a tych 20minut....ak budes mat bolesti tak si myslim ze tych 20minut bude pre teba ako cela vecnost....

zabkatt
14. mar 2008

No uvidíme necháme sa prekvapiť 😀

elise
16. mar 2008

ja som bola rodiť v trnave aj ked tu už niekoľko rokov žijem, stačilo mi ísť sa pred pôrodom pozrieť do pôrodnice a nikdy viac v piešťanoch, ja tých lekárov tiež nemám dobré skúsenosti tak som išla do TT a tam to bolo 100 násobne lepšie. to je môj dojem a pocit ked som si vyberala pôrodnicu a absolutne neľutujem. 😉

elise
16. mar 2008

zabudla som napísať že žijem už niekoľko rokov v piešťanoch

lienockaa
22. apr 2008

ahojte..
ja som tiež rodila v Piešťanoch pred mesiacom, u dr. Dojčana, je šikovný, super,odporúčam..🙂bola som maximálne spokojná s prístupom lekára a aj pôrodných asistentiek..vychytila som sviatok- Veľkonočný pondelok, napriek tomu v pôrodnici bola dobrá atmosféra, nijaký chaos..aj následne po celý pobyt nemôžem povedať jediné krivé slovko na personál..jedine keď som začala kojiť,tak mi akosi bolo málo stravy, bola som neustále hladná..🙂ale to mi ostalo doteraz a asi to tak bude celé obdobie,kým kojím.. 😀

xenkyyy
4. jan 2009

Ahojte kočky 🙂 ,
neviete mi niektorá napísať ako to vyzerá v súčasnej dobe v Piešťanskej pôrodnici?? Prostredie, lekári, sestričky...
Ďakujem 🙂

almendra
20. jan 2009

xenkyyy, práve som si klikla na túto stránku, tak ti idem odpovedať. Ja som rodila v PN v auguste, bola som celkom spokojná. Lekára som nemala vybaveného, tak mi bola pri pôrode Švarová, no hned som spanikarila, keď som zistila že akurát prišla do služby, nemala som dobré info o nej. Dala som si radšej epidurálku, lebo som mala silné bolesti, a dosť mi to pomohlo. Doporučujem hlavne prvorodičkám. Neviem ako by som malého vytlačila nebyť epidurálky. Pôrod prebehol v poriadku , aj doktorka bola v pohode. Sestričky boli veľmi milé na oddelení, aj na novorodeneckom, akurát je to taká maličká pôrodnica, a varia dosť zle. Takže môj dojem bol dobrý. Pa pa

katka.pn
20. jan 2009

ahoj xenkyyy 🙂
ja som rodila 2.11.2008 v PN a tentoraz ma rodil dr.Gleso.Prvú dcérku Martinku som rodila v 2005r. a tedy ma rodil dr.Dojčan a obidvaja sú super. Sestričky z pôrodnického a z detského sú veľmi milé, ak som niečo potrebovala stačilo povedať. Poradia ti ako správne prikladať atď. Prostredie je fajn a je tam aj nadštandart izba.

darmka
23. jan 2009

Ahojte,
neviete mi niekto poradiť, koľko sa momentálne platí za dohodnutie pôrodníka v pôrodnici v Piešťanoch. Prosím, počula som viaceré varianty a teraz naozaj neviem, čo spraviť? Máte niektorá osobnú skúsenosť?

marcelocka
23. jan 2009

Ja som sa tiez na to vypytovala a vsetci zaryto mlcia. Nechapem, co je na tom take tajne. Takze ja som sa nedozvedela konkretne sumy, tak som sa rozhodla to nechat opat na vlastnu hlavu. Ja planujem dat 170 EUR, cca 5.000 Sk.

darmka
24. jan 2009

Ahoj marcelocka, ja som práveže doteraz počula len o 3.000 Sk, až včera mi jedna kamarátka povedala, že ona a ešte jedna jej známa dali 5.000 Sk. To sa mi zdalo docela dosť, nakoľko doteraz som od toho doktora nepotrebovala žiadnu špeciálnu starostlivosť. Musím si zaklopať, termín mám cca za 2 týždne a žiadne problémy. Na rozdiel od tej kamarátky, tá chodila kvôli rizikovému tehotenstvu k tomu lekárovi od začiatku. Kedy máš termín ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre