Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
29. sep 2009

corasone my sme najprv papali Nutrilon a moj maly tiez z neho mal hnacky... prve 2 tyzdne ako ho papal v pohode,ale potom z nicoho nic dostal hnacky tak sme isli doktorovi a ten povedal aby sme presli na Bebu a uz to je ok... na Sunar nemam najlepsi nazor,pretoze jedna moja kamaratka ma vdaka tomu,ze jej davali v detstve sunar atopicky ekzem a vraj deticky strasne zapeka a su potom zle,lebo ich boli brusko a pri kakani ich to boli... ale osobne to vyskusane nemam... nam vyhovuje ta beba,tvojmu malickemu bude mozno nieco ine... ale urcite sa chod poradit najprv s dtskym lekarom,aby si malinkemu nejako neuskodila... 😉

ada199
29. sep 2009

corasone my mame nutrilon ale vy aky papate lebo nutrilonov je viac my mame nutrilon ha 1 a je este nutrilon klasicky a na vacsie zasitenie ja som mala ten isty problem mala co vypila hned bol aj vonku ale nasa dr nam dala kasicku nutriton to jej dam do mliecka a vobec nam uz mliecko netecie von to jej pomohlo 😉

silvuskaa
29. sep 2009

ahojte 😉
corasone my musime tiez dokrmovat Nutrilonom HA1, maly ho zatial celkom znasa. A co sa tyka toho stikutania...stika sa nam aj 3-4x denne, niekedy aj 15-20min. neviem co by pomohlo ☹

corasone
29. sep 2009

baby ste super, zajtra pride k nam p. doktorka tak sa s nou o tom podebatim. pocula som dobre ohlasy na Bebu tak uvidime, napisem Vam co a ako.
Silvuska ako sa inac mas?

lucy55
30. sep 2009

Nattou,mala si pravdu,nikto ma nepresviedčal,aby som ostala,len ma dnes objednali na sono 🙂
Ináč od včera rána mi začali kontrakcie,take slabe,kazdych 9 minut,aj na ctg ich bolo vidno,a stale to trvá,celu noc som mala každych 8 minut a teraz su aj bolestivejsie a kazdych 7 minut,je to normálne?preco sa to nechce rozbehnút,len sa to tak dlho vlečie?mate niekto skusenost?myslite,že su to stale len poslíčkovia?

jumca
30. sep 2009

nattou ja som praveze nemala naplanovany cisarsky, stale mi dr v Pn tvrdili ze prvorodicka musi porodit spontanne a sama...tiez som to nexapala, ale kedze som si myslela ze je vsetko o.k. nebola som proti tomu...aj tak som xcela rodit normalne popripade len s EPI. no neviem preco mi to nezistili, sono mi nerobili, a CTG som 2x mala take vselijake, sa to dr nezdalo ale nic mi na to nepovedal len ze je to nejake divne...ked ma vysetril zospodu len suxo poznamenal ze som otvorena na 1,5 prsta a z toho som nevedela nic.... ☹ o tyzden neskor mi povedal to iste a ze maly nezostupuje dole - ved ako aj mohol ked ho snura nepustila?? podla toho by to dr mal zistit nie???
takze tak...25.8.som mala koniec terminu sonografickeho a 25.8 ma muz aj odviezol na Myjavu a 26.8. sa maly narodil cisarskym...aj to sa ma primar pytal ci xcem rodit normalne alebo cisarskym...lebo ze maly je vysoko a som stale otvorena len na 1,5prsta a maly nezostupuje tak ze dakde bude problem ze mi doporucuje cisarsky...tak som suhlasila a dobre sa stalo...takze tolko

silvuskaa
30. sep 2009

corasone pomaliny si zvykame, dnes v noci mi maly vyvratil vsetko co spapal aj cez nostek mu to islo, hrozne som sa zlakla..asi mu to nesadlo. Obcas nas pobolieva brusko a vtedy plackame ale inak ok. AJ sa mi uz lepsie chodi, stehy sa hoja...a ty ako?

deyna
30. sep 2009

neviete nahodou ci nezrusili navstevy na nadstandartnej izbe? Lebo som citala porodnicu v trnave a tam to vobec nieje povolene, tak ci to nahodou nezrusili a v piestanoch. sestra si strasne chvalila TT, no ale ked ani tatino s malou nebudu za mnou prist na nadstandart tak potom ten nadstandart v TT nechapem, v PN to bolo super, bol so mnou dlhsie pomohol a mne to tiez pomohlo, ked mohol byt so mnou. samozrejme ak sa pre to rozhodnem a dostanem sa tam.

corasone
30. sep 2009

silvuska, co sa toho grckania tyka malinky si asi musi zvyknut na to umele mliecko kedze si ho zacala prikrmovat az teraz, mne Dr neodporucala teraz menit mliecko tak uvidime co bude dalej. inac sa pomalicky zotavujem, mam tu maminu ta mi velmi pomaha
Deyna nie nezrusili navstevy na nadstandardej izbe

nattou
30. sep 2009

Ahoj Lucy55 (teda ak uz nelezis v porodnici 😉 )....no, hovori sa, ze treba ist do porodnice, ked odtecie voda alebo ked zacne pravidelna porodna cinnost (cca kazdych 5min), samozrejme ak neratam ine nepredvidane udalosti. A ked mas pozitivneho Streptokoka, treba prist skor, kvoli antibiotikam, aby stihli zaucinkovat, necakat do poslednej chvile. A to co opisujes...zrejme sa Ti pomaly ta porodna cinnnost uz rozbieha...asi je to nieco medzi poslickom a naozajstnou kontrakciou, ako tak spekulujem (sama som to totiz ako to opisujes nezazila). Ziadne obavy, ked to pride, urcite to spoznas 😀

corasone
3. okt 2009

Lucy55 ako sa mas? drzim palce aby vsetko dopadlo super. ozvi sa potom.

kessy11
5. okt 2009

Halóóó chysta sa tu este niekto v blízkej dobe rodiť v PN???? alebo už to máte všetky úspešne za sebou a ste doma spokojne so svojimi pokladíkmi 😀

silvuskaa
5. okt 2009

corasone mne tiez pomaha mama, neviem ako by som to zvladla bez nej🙂 Neviete poradit niektora co na bolave brusko? Maly hlavne v noci dost kopka a boli ho brusko..ma stavene vetry. Lekarka povedala ze to musime pretrpiet ale nemozem sa pozerat poredsa na to ako sa maly trapi...:(

kessiee
5. okt 2009

silvi skus rektalnu tycinku, nam to pomaha 🙂

kocky vsetkym vam gratulujem k pokladikom a ospravedlnujem sa, ze teraz tolko neodpisujem, nie je dost casu, ale vsetko napravim a odpisem na kazdu spravicku. zatial sa majte krasnucko 😉

corasone
5. okt 2009

silvuska ak ho dokrmujes Nutrilonom tak to ma s toho, daj mu feniklovy cajik, v lekarni ho kupis taky od ukonceneho 1 tyzdna. mne to lekarka najprv neodporucala ale ja som sa tiez uz na maleho nemohla pozerat ako chudatko trpi tak som naliehala ci mozem dat cajik tak nakoniec suhlasila. teraz klopem do dreva je to omnoho lepsie. a ako sa mas ty?

kessy zachvilku to budes mat aj ty za sebou a budes mat pokladika doma, zelame ti to vsetky 🙂

silvuskaa
5. okt 2009

corasone davame cajik hipp aj veternicek...trocha pomaha ale vraj su aj nejake kvapky, len lekarka povedala ze mam este pockat....inak sa mame fajn, az na to ze mam malo spanku ale treba si zvyknut🙂
Vy ako? Priberate pekne?

corasone
5. okt 2009

aj ja mu davam hipp feniklovy a co je veternicek? inac skusala si Pupika? to je krem na brusko, ja ho kazdy den masirujem po brusku tiez je to na pukanie. mne maly pekne puka ale stale sa este puci ked si potrebuje niekedy puknut, potom si pukne az ho to zaboli a potom place, inac ste v poriadku? ako dopadlo potom to usko? ani neviem, zabudla som sa ta to uz potom spytat. my ideme zajtra do Noveho M/v na sono k nefrologovi. p. doktorka nam povedala ze sme urcite pribrali 200g minuly tyzden, tak uvidime co nam povie na poradni, mame ju 15.10. a co su to za kvapky co ty spominas? vies ako sa volaju? mne doky poradila Espumisan pre deti, to som mu tusim dala 2x raz na cumel a raz som mu dala 5kvapiek do pusinky, inac lekarka mi povedala ze mozem dat 10 kvapiek no dala som len 5 a potom som si presadila ten cajik. stretla som sa minule aj s Henou, tiez chuda len koji a koji cele dni, nema tiez nejako vela mliecka le doky jej povedala ze zatial nech len koji, no ona je uz s toho velmi vycerpana pretoze malinky jej pospinka malo kedze je zachvilku hladny. povedala ze si bude pytat aby mohla dokrmovat. a co ty uz si na svojej povodnej vahe?

kessy11
5. okt 2009

corasone ďakujem, no veru aj ja už by som to chcela mať za sebou, vo štvrtok ideme na poradnu tak dufam, že doky povie že už sa trošku chystáme 🙂 potom dám vedieť, držte sa babulky a pozdravujem vaše pokladiky 😉

lucy55
6. okt 2009

Ahojte,baby,tak dnes sme došli z porodnice 🙂Ja a moja mala princeznička,narodila sa 1.10.2009.
Tie kontrakcie,čo som pisala 30.9.sa večer rozbehli na každych 5 min,tak sme vyrazili do Pieštan a ked ma o pol dvanastej prijmali,už som bola na 3 cm otvorená,o pol desiatej rano som bola otvorena uplne,no ešte do pol tretej sme sa natrapili zostupom do porodnych ciest a samotnym tlacením,čo bolo asi zo vsetkeho po tolkych vycerpavajucich hodinach kontrakcii/zvladla som to bez epi/ najťažšie,ale stálo to za to,bol to krasny zážitok!
Malinká je nádherná,važila 3280g a merala 51 cm.

jumca
6. okt 2009

ahojte maminy 🙂
no nas maly mal tiez problemi s prdkami ale dr nam odporucila kvapky sab simplex dava sa to do kazdeho mliecka 15kvapiek, a daju sa v lekarni kupit aj bez receptu...stoji to okolo 4€, ale nam veeelmi pomohli...a este davame feniklovy cajik...
lucy55 gratulujem!!!

corasone
6. okt 2009

lucy55 gratulujeeeeem!!! super konecne to mate doma a stastlivo za sebou.

silvuska, ako sa mate?

mima1708
7. okt 2009

kucy55 tak vam gratulujem,ze ste to uspesne zvladli... drzim prsteky tebe aj malickej, aby ste boli zdravucke a aby mala rastla len a len do krasy... 😉
nam doktor tiez predpisal na brusko ten sab simplex,ale nam absolutne nepomohli, skor by som povedala,ze uskodili... maly bol po nich este viac zly ako predtym a prdkal menej... predtym prdel aspon trosku,ale ked som mu davala tie kvapky,tak vobec... a k tym cajikom, moj maly kupovany neche ziadny, vypluva mi ich, tak mi mamina poradila aby som mu urobila vlastny, tak som si normalne v potravinach kupila rascu a fenykel, dala vyvarit cca. tak 3 min. nechat vriet a bolo... zostane taky krasne bledulilinko zlto-zelenkavy... ten mi v pohode vypije... tak ak vam drobci nebudu chciet kupovany, skuste toto, mozno to pomoze aj vam...

kessy11
7. okt 2009

lucy55 gratulujem a želame veľa zdravíčka a sily a veľa mliečka a aby ste sa mali dobre 😀 😀 😀
je tu este niekto tehu???? alebo tam budem sama???? 😉 😉 😉

deyna
7. okt 2009

No ja som tiez cakatelka, ale mna urcite predbehnes ;)

lucy55
7. okt 2009

Dakujeme! 🙂
Malinka je taka dobrucka,spokojnučka,len dnes,co sme boli na ockovani proti tbc je nejaka uplakana,co nezvykla,myslite,ze je to tým?nemali ste problemy s tým ockovanim,nejake komplikacie?

jumca
8. okt 2009

kessy11 drzim palce uz sa ti to pomaly ale isto blizi... 🙂

mima1708
8. okt 2009

lucy55 moj maly cele ockovanie prespal... len tak flegmaticky otovril jedno oko, pozrel co sa s nim deje ked mi ho sestricka brala a spal dalej... 😀 nam by kazdu chvilu mala rucicka uz zahnisat,ale zatial nic,len to miesto vpichu ma uz asi 4 dni cervene...

kessy11
8. okt 2009

Tak som bola dnes v Pn nemocke na poradni, všetko ok, malý ma 2751 g, hlavička uplne dole, rozmery sedia, že trošku väčšiu hlavičku ale nie nejako moc nemam si robiť obavy, keby sa mu chcelo tak za 10 dni už môžme, no ale uvidím či zrovna ten môj bude taký rýchly, ked tým chlapcom sa väčšinou nechce.
Videla som asi aj Švárovu taká chudá, nižšia, tmavovlasá nie moc sympatická, a asi aj Dojčana, taký mladý celkom sympaťak, tmavovlasý no ale nie som si istá to boli iba moje odhady, mala som trošku strach ked som tam čakala na tej chodbe medzi pôrodnicou a gyn., už to bolo také reálne, tak blízko, ale ked som vyšla od dokyho tak som bola zasa v pohode.

Baby Jumca a Mima, jak to strašne letí ked vám kuknem do pasov, že drobci už majú vyše mesiaca, ved este len nenedávno ste tu čakali kedy vás to chytí, je to sila.

Všetkým prajem vela zdravička a sily a pekných dní s Vasimi pokladíkmi.

Deyna asi to vyzerá, že ťa predbehnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

silvuskaa
8. okt 2009

Ahojte...nejako sa sem stale nemozem dostat🙂 Stale je nieco na robote...momentalne je babka vonku s malym🙂)
lucy55gratulujem🙂
corasone my tiez tak nejak s mlieckom ako aj Hena az na to ze dokrmujeme, ale kojim maleho aj 45 min a potom dam Nutrilon. Ja som dnes kupila kvapky na prdiky Infadol, dava sa 1kvapka na jazycek vecer, tak uvidime ci zaberu. Inak ja niekedy neviem odhadnut ci sa maly zvyja od bolesti bruska alebo je hladny, lebo dnes plakal a plakal a nakoniec som zistila ze je hladny a to bolo po 2hodinkach od predchadzajuceho papania.
Maly v porodnici zhodil z 3300g na 3060g a teraz ma uz 3500g..takze parada🙂
S tym uskom este nevieme, buduci tyzden ideme do nemocnice na kontrolu, dufam ze bude vsetko v poriadku.
Mna dnes dost stipu stehy na spodu a zistila som ze sa mi to zle hoji, mam tam malu ranku..neviete mi nieco poradit? Uz ubehlo dost dni od porodu a uz uz by som to mala mat aj zahojene a stale nic:(
corasone a ty este kojis?

jumca
8. okt 2009

kessy11 veru moja tod nedavno sme sa my obavali porodu a nase deturence rastu ako z vody... 😉
ale poviem ti vyspi sa pokial to ide... 😀 potom uz moc nenaspis.. 😀
tak ja aj celkom hej...maly sa napapa a prespi v noci aj 4-5 hodin a to sa mu podarilo prespat aj 6hod v kuse a to som uz okolo neho nervozne xodila, ci je o.k. 🙂
veru veru, ten cas neskutocne leti...zaxvilku pojdu nase deti do skolky a ani sa nenazdame a budu z nix vysokoskolaci... 😉 ☹ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre