Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jumca
18. dec 2009

dnes mal: bodinko,pancusky, hrube ponozky, taky tenky bavlneny overalik, a na to mu dam este taky flisovy kabatik a nakoniec kombinezu...no a jasan teplu capicu...je vo fusaku, na tom ma 2 deky a este ten kocarovy kryt

jumca
18. dec 2009

a to este ked prideme s prexadzky ked ho doma vyzliekam tak je vela krat spoteny na xrbatiku a capicu ma tiez spotenu..je taky maly potenko 🙂

kessy11
18. dec 2009

ok. diky,idem uspavat.zatial pa pa

jumca
18. dec 2009

papa nasa ratolest uz spinka...dobru noc papa

ikke
18. dec 2009

ahojte,
vidim, ze sa tu uz len zriedka diskutuje o samotnej porodnici a porode. preto vas chcem poprosit, aby ste si na volnu diskusiu o vasich detickach a kazdodennych starostiach zalozili inu temu v kategorii Regiony alebo vo Volnej diskusii.
vopred dakujem za vsetky, ktore budu v tejto diskusii hladat konkretne informacie o porodnici a lekaroch a nebudu sa musiet precitavat desiatkami stran o vasich starostiach a radostiach mesiace po porode 😉

corasone
18. dec 2009

ahojte baby, no ja som sa az teraz dostala k PC a volajako sa to tu rozbehlo 🙂
jumca boli sme vonku na bleskovku v Tescu a potom som ho prelozila do vanicky a este kolecko okolo domov ako vzdy a sup dnu, kokso som myslela ze mi odpadne nos taka som bola premrznuta 🙂 inac musela som sa zasmiat nad tebou v dobrom, mne moj stale vravi ako bambusim maleho ale na teba nemam xixixixi to mu naozaj bolo moc teplo, aj ked my maminy to myslime v dobrom kedze dieta sa nehybe len spinka je potrebne ho obliect co najteplejsie ale aj tam musime mat medze 🙂 zajtra by sme mali ist doobedie do mesta tak by som sa ti ozvala uz konecne. tesim sa s vami ze uz nemusite tu plienku 🙂
pekny vikend vsetkym a vela nevypekajte lebo to potom budete musiet papat xixixixixixiiiii

mima1708
18. dec 2009

ahoj jumci,tak to je super,ze uz ani vy nemusite nosit plienku... to je zmena co? a naco ho pre boha tolko obliekas? ja dam malemu dlhe bodycka, dupacky,normalne ponozky,overal,samo ciapku a rukavicky,zapnem do fusaku,na to hrubsiu deku,ten kryt na kocik a hotovo... a vzdy mu to staci... este sa mi nikdy nestalo,ze by mu bola zima... netreba ich tak babusit,lebo potom mozu mat vselijake ekzemy a potnicky... 😉

mima1708
18. dec 2009

pocujte baby zalozila som novu temu s nazvom Mamičky s bábätkami z Piešťanskej pôrodnice, tak sa presupnime tam,lebo adminka ma pravdu,ze nase prispevky sem nepatria... tu sa ma pisat o porodnici,nie o nasich babenkach... dakujeeem... 😉

mima1708
18. dec 2009

p.s.: je to v sekcii volna diskusia...

lucka75
20. dec 2009

Haló, to už som tu zostala sama ? určite sa nájdu ešte nejaké tehuľky, ktoré si vybrali PN 🙂 tak sa pridajte 😀

jana17
21. dec 2009

Ahoj lucka75,
ak vsetko pojde i nadalej OK, tak ja by som chcela rodit v PN porodnici 🙂
Nezapajala som sa do diskusie, pretoze mam este cas (klop-klop), iba tajne smirujem.
Rodit v PN budem len preto, ze tuto porodnicu mam najblizsie a dalej ist by bolo asi riziko. Ale clovek nikdy nevie, ako sa to nakoniec skonci.

zusika
21. dec 2009

tu som luci, neboj.... som objednana na 1.ctg - 13.11.
ako dlho to natacanie asi trva? to bude len cez brusko,vsak?

jana17
21. dec 2009

Ahojte baby, tak ak nebude vadit, sem tam by som sem niecim prispela... hlavne mojimi otazkami 🙂

zusika
21. dec 2009

citala som prispevok od kvetinky..veru smutne a je mi to uprimne luto...
ja osobne nemam vybrateho lekara,takze sa nejdem ziadneho zastavat...ALE, prave preto ze PN su mala porodnica a ja mam doteraz uplne bezproblemove tehu som sa pre PN rozhodla.... ak by som vsak bola v situacii Kvetinky a mala by som co i len male podozrenie na rizika, nesla by som do PN... volila by som velku porodnicu so skusenostami v podobnych pripadoch...
nejdem znevazvat PN...ved som si ju vybrala, ale v pripade rizika by som hned isla do BA a vybavovala znamosti...

lucka75
21. dec 2009

zusika ja som objednaná na 1.ctg 23.12, ale robil mi to aj moj gynekológ už min. týždeň. Trvalo to asi tak 15min. áno robí sa to cez bruško. Ja by som mala chodiť už len do PN, moj gynekológ mi už podal ruku, že nech všetko dobre dopadne 🙂

zusika
21. dec 2009

jani,nemyslim,ze by si tu mala niekomu prekazat... snad nam niekto poradi...
inak...kolko ludi,tolko nazorov....treba si z toho nieco vybrat

jana17
21. dec 2009

Bambulky prosim vas, v ktorych tyzdnoch vam robili morfologicky ultrazvuk? Mal by sa robit priamo v PN nemocnici...
Ja sa totiz obavam, ze ma zle objednali, pretoze na prvom som bola v 22tt (mal byt v 20tt) a na druhy by som mala ist v 30tt a objednali ma az na 35tt...

zusika
21. dec 2009

no Jani....ano..ma to byt 20tt a 30tt... ale myslim,ze o 2tt neskor nie je problem....35tt je uz asi dost daleko,ale asi vedia co robia
inak mne tiez uz moja lekarka robila aj prietoky...a teraz v piatok sme sa lucili s tym,ze nabuduce sa vidime aj s babatkom... uz budem chodit len do nemocky

lucka75
21. dec 2009

Janka17, no mne robili v 10tt, 20tt a 30tt a tak by to malo aj byť podľa mňa.....ku komu chodíš ?

jana17
21. dec 2009

zatial mi robili sono v 12tt (moj dr. na poradni) to som v nemocnici nebola, potom som mala sono v 22tt (dr. Karaba v nemocnici) a vtedy ma sestricka objednala na dalsie sono, ale to som si vsimla az teraz, ze to uz budem 35tt.
Inak lekara v nemocnici som si nevyberala, chytila som toho kto tam bol a moj osetrujuci lekar je dr. Lajda, ordinuje u dr. Kubranskeho v PN. Vy chodite dr. zrejme v Hlohovci? Aspon sudim podla vyzitiek 🙂

lucka75
21. dec 2009

Janka, no neviem na tvojom mieste by som tam pre istotu zavolala a opýtala sa, či je to správne. Ja chodím do HC Breštanskému 🙂

lucka75
21. dec 2009

zusika, už máš vybaveného doktora ? ja som sa nakoniec rozhodla nevybavovať a nechať to na náhodu. viem, asi je to riskantné......nejako to vydržím 😀

jana17
21. dec 2009

u dr. Brestanskeho som bola na 3D, vyzera byt perfektny lekar 🙂 dokonca si tam z nas robil srandicky. Super to uvolni atmosferu. Ale tu v PN si nemozem moc vyberat... ☹ je to tu ako ked sa povie "prašti" alebo "uhoď"...

lucka75
21. dec 2009

áno Janka to je celý on 😀, no aj my sme si dali spraviť 3D na dvd, je to úžasné však ? aký je Karaba ?

jana17
21. dec 2009

So mnou sa rozpraval, ako keby sme boli stari znami, dokonca mi na sone aj vysvetloval co je co, co mozem robit a co nie a to som ho videla prvy-krat. Ale to zavisi aj od momentalneho stavu dr., ci ma dobry den a ci nie, lebo ja ho z toho jedneho razu nedokazem objektivne zhodnotit.
Jedna moja kamaratka u neho rodila 3x, ineho by nechcela, vzdy si ho vybavila. Dalsia kamoska ho chytila nahodne a uplne jej to bolo jedno kto tam je, dokonca si po porode ani nemohla spomenut kto ju rodil. Ale uz som na neho pocula aj nedobre chvaly. Je to zrejme skor individualne...

Inak co sa tyka vybavovania si porodnika, tak som premyslala nad Karabom alebo nad Glesom. Ale dost premyslam aj nad tym, ze si nevybavim nikoho... ved odrodit musia...

zusika
21. dec 2009

luci,no ja som na tom asi tak, ze uvidim po prvom CTG...ci tam na niekoho narazim a hned sa spytam...mne je v podstate jedno kto z nich to bude,ale chcem sa vyhnut TEJ pani doktorke....
a veru ze nie, ja mam lekarku v BA...hoci byvam v HC..ale to kvoli praci...ze som do ambulancie vzdy len odbehla a nemusela brat dovo.... vzdy som bola spokojna, chodim do takej sukromnej ambulancie...taky rodinny podnik..lebo su to dvaja manzelia a ich dcera,vsetci super odbornici....ale v zime som si netrufla na vyber porodnice tak daleko od nas...

jana17
22. dec 2009

Vau, tak o TEJ pani doktorke sme tusim poculi uz vsetci... zusika suhlasim s tebou, ja by som sa tiez rada vyhla...

zusika
22. dec 2009

Jani, no a to je dovod...preco si zadsej lekara zazmluvnim,lebo pri mojom stasti.... 😝
ale mylsim, ze je to vsetko individualne a vela zalezi na momentalnych okolnostiach a aj na mamicke,ako to preziva... ja som zatial plna optimizmu a verim, ze to zvladnem...idem do toho priamo a s odhodlanim.....som zvedava dokedy mi to vydrzi 😀

lucka75
23. dec 2009

Ahojte baby, tak dnes som bola prvý krát na ctg. v PN. Všetko prebehlo super, najprv som bola na 1. posch. na prístroji a potom ma poslali na 5.posch, tam ma pozerali aj zo spodu.....vyšetrovala ma taká mladá doktorka...netuším kto to je, ale bola veľmi príjemná 😀 ochotná a všetko mi povedala...takže o týždeň znova 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre