Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mickamicko
17. feb 2012

Lolenka, ďakujem za info. Zavolám tam a hádam mi poradia.

mickamicko
17. feb 2012

Ozaj a za to sono a CTG (pásy) sa v PN platí, keďže budem tiež chodiť aj u svojho, aj v PN?

nikkol
17. feb 2012

@lolenka204 no moja ja som upratovala 2 dni skoro nonstop a stale nic...dnes som sa tiež motala po vonku a lietala aj s mojimi psikmi a nic...takže na to sa moc nespoliehaj,ale dnes ma hrozne bolia kríže a v podbrušku ma boli asi 3 dni tak by to mohlo nieco znamenať 🙂 napr. že malicka sa vypýta coskoro za nami 🙂 tak moja pa a držte sa 🙂 🙂 🙂

nikkol
17. feb 2012

@hetino aj ja som mala kontrakcie ale to som bola v 8 mes a tak mi nariadili klud a dali mi užívať viac tbl toho magnerou bo vraj to zmiernuje a zastavuje stahy aj mi to pomohlo 🙂 a kto ti vravel že manžela si musíme na porod nahlasiť vopred? Ja som o tom nepocula a moj tiež bude pri porode...

hetino
18. feb 2012

@nikkol ked som bola u svojho doktora,som sa ho spytala a on mi povedal,ze ked pojdem do porodnice na CTG,tak tam to mam nahlasit.Aj tak nechapem naco,mohol mi to do knizky napisat a uz sa to potom po porode len zaplati. 😖 Vraj sa vsak nemam nato spoliehat,lebo sa moze stat,ze budeme dve naraz rodit a potom tam partner nemoze zostat. ☹ .

urma
18. feb 2012

@mickamicko ja som bola na sono na prizemi a 10 E som platila. V podstate mi to bolo na nic, lebo tyzden predtym v 30tt som bola u obvodneho na sone 😉 Inak ja mam tiez dr. v HC a chcem ist rodit do PN, ako ty...

mickamicko
18. feb 2012

Urma ďakujem. Veď tam zavolám a uvidím. Ja som už bola pozrieť aj pôrodnicu a tam mi tvrdili, že stačí ísť v 36tt na ultrazvuk a posledný týždeň tehotenstva na ctg. Tak som zvedavá, keď zavolám na gynekológiu. A stále som nepochopila načo potrebujem mať ich ultrazvuk a ctg, veď to mám od svojho gynekológa. Tak, či si pozrú ten môjho, alebo ten ich počas pôrodu je asi jedno. Alebo tomu fakt nerozumiem. Viem, že iné pôrodnice takéto veci nevyžadujú, stačí prísť na pôrod, veď v knižke si všetko naštudujú. Vlastne keby sa nejdem pozrieť do Piešťan, tak to ani neviem.

urma
18. feb 2012

@mickamicko hmm, tak mne dr. Karaba zas vravel, ze sa mam objednat na ctg v 36 tt, prip. 35 😕 a ze sono by mi este jedno spravil v 38. Inak porodnicu som nebola este obzerat, to si sa kde kvazi objednavala a kde ta vsade pustili pozriet.. Oni asi neveria jeden druhemu lebo ja vzdy ked som u ineho Dr. kazdy si robi svoj UTZ 😖 Na zaciatku som bola v BA, potom moj mal dovolenku a musela som ist po dvoch tt na kontrolu, takze zastupujuci...potom som isla svojemu a do 12 tt som tak mala absolvovane uz 3 UTZ 🙄

lolenka204
18. feb 2012

@mickamicko
ja som za jedno sono platila tuším 10 ečiek a viac som neplatila nič........

lolenka204
18. feb 2012

@nikkol
tak čo ešte ste doma? no aj mňa bolia kríže aj bolesti som mala a stále ničččč 😢 ...... bruško mám padnuté dolu, už ledva chodím, už sa neviem dočkať kedy bude po všetkom....
aj ja rátam s tým, že manžel bude pri pôrode a tiež nemám nič vybavené, dúfam, že to nebude žiaden problém 😉

nikkol
18. feb 2012

@lolenka204 ahoj....tak akurat som dosla z porodnice,bola som na CTG lebo som necitila pohyby,ale malicka je v poriadku a ja mam z úžený krčok na 1-1,5 cm a na monitore boli vidieť kontrakcie aj ked ich necítim...doktor si ma tam chcel najprv nechať ale potom povedal že ak chcem možem ísť domov ale ked mi odtecie voda tak mam hned prísť a že možno sa aj do rana ešte uvidime a keby nie tak určite tento týžden lebo pochybuje že sa mala udrží do 27.2 v brušku 🙂 takže už len cakam kedy to na mna príde 🙂 🙂 🙂 a som zvedava aký bude porod 🙂

nikkol
18. feb 2012

@lolenka204 a ja si myslím že nemusíme mať nic vopred vybavené...moje zname mi vraveli že to proste na nich doslo a manžel išiel snimi rovno na sal...akurat že si museli hned uhradiť 20 eur za to že ho tam pustia 😉

abbey1
18. feb 2012

@lolenka204
@nikkol Netreba mať vybavené vopred. Stačí, keď príde s vami a potom zaplatíte. Držíme pästičky.

mickamicko
18. feb 2012

@urma ja som si zavolala priamo do pôrodnice kedy môžem prísť na "obhliadku". Môžeš prísť v pracovný deň po 10-tej hodiny (dovtedy vizita) a samozrejme nesmie nikto rodiť, inak máš smolu. Ja som teda volala ešte ráno, či tam nemajú niekoho na "vzdychárni", aby som tam zbytočne nešla. Ukázali mi vyšetrovňu, pôrodnú sálu, oddelenie (šesťonedelie) a nadštandardnú izbu. Sestra mi zodpovedala i moje otázky.

nikkol
19. feb 2012

lolenka@ahoj tak ja som rano porodila mame Nataliu 2780g 49cm takze drz ti palce a je tu aj hetina sme spp

abbey1
19. feb 2012

@nikkol Blahoželáme 😉

urma
19. feb 2012

@nikkol srdecna gratulacia aj odo mna 😉

zuzidr
19. feb 2012

@nikkol super a čakáme na reakcie na pôrod a na pôrodnicu, kedže ma to každým dňom čaká 😀

liat
19. feb 2012

@hetino ja som nikomu nenahlasovala ze bude manzel pri porode, oznamila som im to v case porodu 😀 a Karaba, hmm asi je to najvacsi odbornik podla mna, ale 2x ze by bol citlivy to asi ne. mna povedal ze malinka ma strasne velku hlavu a ma uz cez 4 kg. malinka sa narodila s hlavickou akurat a s vaho 3200 gramov 😎

daniela1974
19. feb 2012

@urma trefa, presne toto som cakala, ze nemas zrat - Tykal Ti a nemas pit sladke vody a dieta ma velke brusko, ze?

Ja keby som sedem deti po sebe cakala, tak to iste mi povie.

nikkol
19. feb 2012

@abbey1 dakujeme

nikkol
19. feb 2012

@zuzidr dakujeme a co sa tyka porodnice tak je to to tu tak preplnene ze lwzime na gynde bo nas nemaju kam dat a sesestricky nestihaju bo je jeden porod za druhym. no a mok porod bol sice rychly ale ta bolest neznesitelna a teraz to zasite tiez moc boli ledva sedim, lezim a stojim. No proste auuu ☹ ale malicka je nadherna neviem sa vinadivat

lolenka204
19. feb 2012

@nikkol
jé blahoželám ti k malinkej, dúfam, že ste obe zdravučké a všetko je ok, držte sa .......a potom aj foto dufam, že bude 🙂 🙂 🙂

urma
20. feb 2012

@daniela1974 🙂 ee, dieta nema velke brusko, ale zato je velke na cm...hlavicka, stehienka. Ale urcite si to nevymyslal, kedze ja mam 176 a mm 189 cm 😀 a na utz spred tyzdna mi to aj moj obvodak vyplul po kontrole. O sladkej vode nevravel, ale celkovo ze nemam jest sladke. To sa aj ako tak snazim tak druhy mesiac, lebo mam dooost kileckov na sebe, ale ja ich mam na riti, nie v bruchu, to mam celkovo take mensie, takze do dietata tukove zasoby este asi nesli. Ale mas pravdu, tykal mi a mala som tam aj mm...

lienka55
20. feb 2012

@nikkol gratulujem k malickej,a hetino ma uz tiez odrodene???je to moja kamoska. 😉

daniela1974
20. feb 2012

@urma mne povedal v stredu ze dieta je tak tucne ze ho ledva porodim, ze je velka a ma velku hlavu a velke brucho a je dlha a ze bude vazit cez 4 kila a Emka sa narodila v nedelu mala 3110 g a 50 cm co je krasna vaha a dlzka a bola malinka ma malinku hlavku.
Ja som tu celu to poslednu story od nich od karabovcov uz pisala, takze uz sa mi nechce akurat viem, ze mi nie je sympaticky a tykal mi.

katka1903
20. feb 2012

Dievcence ja som mala Karabu pri porode uz dvakrat teraz cakam tretie a mam pocit ze urcite na neho natrafim aj tretikrat. ☹

kiki30
20. feb 2012

@daniela1974 tiez mam pocit ze tym strasi kazdu mamicku, ja ked som bola u neho na tie tri povinne sona, tak som zazila dve mamicky co isli odtial s placom co im vynadal ze su tucne a budu mat tucne deti 😠 ja som nemala velke brusko ani nejako extremne z vahou hore, a na poslednom sone ma akurat upozornoval ze aby som nejedla sladke, aby babo nemalo tucne brusko, myslim ze ked si nemohol najst nieco na mamicke tak zacal strasit ohladne babatka.

urma
20. feb 2012

@daniela1974 to je trapne...nechapem, co ho to bavi vyrabat paniku u mamiciek 😠 A inak aj znama mi to vravela, ze isla od neho s placom, lebo ze ma tlste dietko v bruchu. Podla neho vraj je ideal pribrat v tehu max +5 kg 😝 Tak za toto ma urcite chvalit nebude 😀 teraz mozno len nepostrehol moj vahovy prirastok...
A som bola len 31.tt takze pred porodom ked pojdem na utz, to uz hodi aj mne mozno katastroficke scenare o porode 5 kg synatora 😝 No a teda ma mat aj po kom velku hlavu...

nikkol
21. feb 2012

@lolenka204 dakujeme a sme ok sak foto potom vlozim a vy ste na tom ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre