Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

liat
2. dec 2011

@simonka99 varga nema konkurenciu v PN

enanena
2. dec 2011

@simonka99 nie je zaco ja som s nim velmi spokojna a je to velmi mily a dobry doktor... 😉

kac222
2. dec 2011

Nemam rada strasenie. PN porodnica sa da zvladnut, ale mne vadilo par zasadnych veci. Hnusna, hnusna, hnusna hygiena, ziadne sukromie, sklamali ma sestricky pristupom k mamickam, k babatkam, ku kojeniu...kazda mi radila nieco ine, mala som pocit ze obtazujem, a dokonca sestricka co vedie porodne kurzy mi hovorila o kojeni nieco ine ako dula. Inak, dula mala pravdu! :D Sestricky by si mali otvorit oci a precitat nieco o kojeni, klokankovani, zabudnut na glukozu, ale podporit mamicky v dojciacich pomockach (ako cievkovanie) a o bezplienkovej metode este tiez nemaju ani paru. Hold, nieco robia X rokov tak ako su zvyknute, ale trochu zaspali dobu. Lenze to si treba odskakat. teraz som uz mudrejsia, ale prvorodicka nema sancu a potom jasne ze tam reve do vankusa. Aj ja som si porevala ( nebola som zial jedina) a tom som nemamla poporodnu debku, ale zdeptal ma personal. Halloooo, mamicky nie su chore, ani blbe, ale ubolene, unavene, zmatene a potrebuju laskave slovo a poradit. Radi sa o babatka postaraju. Ale tym ze na nich naziapu si len pomastia svoje slabsie ego. Ak nie su v tej praci stastne, nech si radsej vyberu inu cestu. Odrodit a smahom domov s tym zazracnym uzlickom 🙂

kac222
2. dec 2011

@gubcikova to je pani Benackova. Furia! nema tam co robit.

lusja
3. dec 2011

@kac222 a co si sa o kojeni dozvedela od duly? by ma to celkom zaujimalo, nech som trosku mudrejsia 😉 aj tak mam uz teraz pocit, ze som zabudla vsetko, co nam hovorili - este aj o dychani...

daniela1974
3. dec 2011

@kac222 pekne si to napisala 😉 😉 😉 mas pravdu

lienka55
3. dec 2011

@liat ty si este cela???Barborka chce mat asi narodeniny a meniny v jeden den. 😉

gubcikova
4. dec 2011

@enanena ☹ aj ja som chcela ísť rodiť do pn,by sme sa tam aj stretli a prdlajz kysnem v TN a asi aj porodím tu.

veronikam
4. dec 2011

@enanena Prosim Ta u p. Vargu sa za co vsetko plati? Tiez hladam noveho lekara. Dakujem za info. 😉

liat
4. dec 2011

@lienka55 ano som 😠 , do stredy cakame

kac222
4. dec 2011

@lusja Ahoj, Od duly viem, ze babatka sa nemaju kojit v perinke, ale bez perinky. Dieta ta lepsie citi, nic mu nebrani v prisatiu (mne perinka dost zavadzala), mamicka sa ho velmi rychlo nauci drzat bez obav (nie len pri kojeni, ale aj kupani, obliekani a pod)..ale sestricka ma zvozila ze kojit musim v perinke, koli chrbtici. Houby. Staci ho spravne drzat.
Na holom tele sa babatko omnoho lepsie vyhreje ako na vyhrevnej podlozke alebo v inkubatore. Sestricky trvali na vyhrevnej podlozke a na perinke. Staci klokankovat a babatko je spokojne, teplucke, mliecko sa viac tvori.. je to prirodzene mat ho kozu na kozu.
Dalej mi sestricky tvrdili, ze pri kojeni je bezne ak to boli a robia sa na bradavkach krvave skvrny. KOJENIE NEBOLI! je prijemne 🙂 ale to som zistila az doma. V nemocnici ma to bolelooooo.
Tiez ma sestricka zvozila za jemne stlacanie prsnika. Videla som ze sa male trapi. Pri slabsom toku mlieka jemne stlacanie pomoze.
Tiez mi babatko krmili glukozou a pritom ak uz vobec nejde kojit, treba dat cievku. Viac na www.mamila.sk
No a to ani nehovorim o prvom prisati hned po porode. ;( Dieta ma byt s matkou tak skoro ako sa da. A nie na novorodeneckom na stole kym si sestricka nevybavi nejake ine veci....
Nie som vobec extremne naturalny typ, ale treba pocuvat prirodu. Sestricky vsteko robia este ako pred 20timi rokmi. Viem ze maju vela prace, ale ak mamine na zaciatku pomozu, ona sa o to babtko potom rada a sama postara, a oni budu mat menej prace.

kac222
4. dec 2011

@daniela1974 dakujem ;)

nanyy
5. dec 2011

dievcata,chcem sa spytat je na porodnici aj pripojenie na internet? 🙂

lusja
5. dec 2011

@kac222 dakujem za info! no neviem, ako to bude s tym kojenim v nemocnici, ale tiez co som studovala na nete a v cakarni u dr., som sa docitala, ze kojenie telo na telo je najlepsie kvoli telesnemu kontaktu. takze to vidim tak, ze tych par dni v nemocnici si budeme musiet doslova odtrpiet...a potom robit podla seba.
vsetko, co si popisala, som akurat vcera citala, aj nejake videa som pozrela...
nuz ten kontakt po porode...to sa asi nezmeni, kym budu robit tie iste sestricky, ktore robili pred 20 rokmi... hoci nie vsetky su rovnake, daktore su pokrokovejsie, len regule nemocnicne ich nepustie dalej a nemozu robit daco v rozpore so predpismi...to je uz na nas, aby sme si to odtrpeli a doma uz robili po svojom 😉

daniela1974
6. dec 2011

@lusja ako pises, ja som doslova vyrvala lekarovi Emu z ruk, mala som to stastie, ze som z 20 bab jedina rodina normalne, zobrala som si ju este na snure k sebe a sestra zacala na mna (nie hucat ale bola neprijemna) ze naco taku spinavu si ju beriem, ze ona ju najskor okupe.. a ze nedavajte jej mamicka to kolostrum, lebo mi bude grckat.
Fakt akoze som mala obrat svoje dieta o zazracne kolostrum kvoli lenivosti sestry utriet usta dietatu.

S pomocou pri kojeni moc nerataj, zavolaj si laktacnu externu a zaplat si ju, oplati sa to... ja som mala uz tretie babatko a kojit som vedela ale babam co mali prve pomahali hlavne sestricky z porodnice, tie boli skutocne uzasne, sestricky z novorodeneckeho - skoda reci, ak si narocna 😉 😉 😉 😉 😉 a nechces ladovat novorodenca sunarom, tak ich obtazujes.

kac222
7. dec 2011

@lusja Teraz som uz mudrejsia, ale aj ked som si o kojeni vela precitala a bola aj na kurze cisto o kojeni este ked som bola tehu, v praxi mi pomohlo akurat to, ze som vedela babatko spravne drzat. Ale to som zistila az doma. Sestricka ma za to drzanie v porodnici sprdla! A ked som volala domov laktacnu aby mi poradila ako dalej, chcela vidiet ako babatko drzim bez perinky a pochvalila ma ze som za dlhu dobu jedina co ho spravne drzi (z tych mamiciek co bola navstivit lebo mali problem). A to som bola dovtedy cela smutna z toho aka som nemozna, ze ani kojit neviem. To vsetko vdaka sestrickam z porodnice ktore ma zvozili za to ako maleho drzim bez perinky. Tak sa v tom vyznaj ako prvorodicka. teraz by som nevahala a urcite si laktacnu zavolala uz do porodnice. Mas na to pravo. A tiez by som trvala na prilozeni hned po porode. Mna sestricka sfukla ze musi byt na vyhrevnej podlozke...a nevedela som sa ho dopytat dalsie 4 hodiny!!!!!! Uz nikdy viac. Rada by som mala este babatko, a ak Boh da, urcite budem trvat na prilozeni hned ako sa narodi. Aj spinave. Ved po porode sa budes sprchovat tak ci tak a kosela bude v dezolatnom stave. Maju sice pravidla, ale nie predpisy. Ak mas pri porode manzela, jemu ho musia dat do ruk, lebo je zakonny zastupca. ked ja som bola este slaba, on mohol trvat na tom aby mi ho dali. Ale to som sa dozvedela az neskor.
Inak, malinky mal stale studene ruky a nohy. Ked sme klokankovali, krasne sa vyhrial, uvolnil a hlboko zaspal. ;D
A este, nikdy nezabudnem ako mi sestricka povedala na krvave bradavky ze je to normalne. Nie je. Sposobilo to zle prisatie v perinke. Maly nemohol dociahnut ( a to nemam male prsia). Tiez mi nevedla poradit krem na bradavky. Vraj nech si skocim do lekarne, ze je toho vela. Kamoska co vyskusala vsetko mozne mi poradila Avent, a ten hned aj zabral.
Neboj, vsetko zvladnes. len sa nenechaj vyviest z miery a ver tomu co ti kaze instinkt a zdravy rozum. A ked uz budes v koncoch, nevahaj zavolat laktacnu. 🙂 Ten pocit za to stoji.
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne! Bud optimistka 🙂 Inak sa to v tej porodnici v pohode da vydrzat. Az na tu stravu a uleptanu vudajnu jedla a kupelnu. Uvidis, tvoje endorfiny predcia vsetky negativa. A ked vies ako si poradit s kojenim, mas vystarane.
pa

lusja
7. dec 2011

@kac222 🙂 moc dakujem za vsetky info!!! nad laktacnou pooradkynou som rozmyslala a predpokladam, ze ju aj zavolam. pre istotu. naco trapit drobca aj seba, ked to nie je potrebne! Som si nasla poradkynu, co funguje v PN.
o Avente som pocula, ze je vyborny. ked bude treba, vyslem draheho na nakup.
😉 ja nie som moc narocna, mozno ani nepostrehnem daktore negativa nemocnice.

co ma ale viac trapi, su tie ockovania... podla mna je uplne nevhodne ockovat 3dnove dieta, ktore nema este vyvinutu imunitu. Len som zvedava, ako tomu mozem zabranit - viem, ze preberiem za toto zodpovednost, ale ked si predstavim tie koktaily ortute, hlinnika a podobne - asi ma ukamenuju...

@daniela1974 hm, uvidime, ci sa dopracujeme hned bez umytia k malemu, ale snad ano 😉

kac222
8. dec 2011

@lusja neboj, da sa to vydrzat. Ja som narocna, priznavam. 🙂 Ak budu okolo teba mile baby na izbe, este sa aj zasmejes nad obedom.,,,napr fazulovy privarok alebo hrachova polievka je uplne "idealna" strava pre mamicky. hehe. No to radsej budem o hlade.
Ockovanie je kapitola sama o sebe. Aj ja som sa bala, ale s tym si veru velmi nepomozes. Babatko ti zaockuju proti TBC ked ty o tom nebudes ani tusit. Urcite ma ockovanie svoje pre aj proti. Ale s tym v nasom systeme vela nezmozes. Myslim na moznost volby.
Drzim palec k plynulemu porodu a uzi si babatko. Je to carovny pocit ;D

reanda
9. dec 2011

v jedalni na stole je medzi kopou reklamnych letakov zasita dobra knizka od mamily o dojceni - odporucam precitat, radsej, ako pocuvat skvele rady sestier.. inak, ja som sa na dojcenie vobec nijak nepripravovala a nemali sme s nim nijake problemy.. vlastne ked som si neskor citala o dojceni, tak som zistila, ze vela veci robim proste instinktivne dobre..

@lusja nic si nemusis odtrpiet, nie si tam predsa za trest, si v nemocnici ako klientka a sestry maju vyhoviet tebe, nie ty im.. nic si nemusis nechat pacit, s cim nesuhlasis .. odtrpis si to sice potom tym, ze sa budes stale s niekym hadat a nervovat, ale vzdy lepsie podla mna, ako nechat babu a sebe inak ublizovat

reanda
9. dec 2011

@kac222 v pn babatka ockuju "narazovo" ked ich je viac, aby nemuseli po jednej vakcine objednavat, takze vacsinou nezaockuju babo pocas pobytu v porodnici, ale potom ti daju termin, kedy mas prist, takze je tazsie zaockovat "tajne", ale ked v porodnici trvas na tom, ze budes pri vsetkych vysetreniach a ukonoch, ktore sa s tvojim dietatom robia a nenechas im ho "bez dozoru", tak ti ho tiez nemozu zaockovat len tak, kedy chcu

lusja
9. dec 2011

@kac222 🙂 veru, fazula a hrach mi robia problemy uz len ked sa na ne pozriem, nie este aby som ich jedla teraz 🙂 no to bude, ak dostanem taketo jedlo....fuuuuuuuha!
ale dufam, ze baby na izbe budu v pohode, ze sa aj zabavime na dacom.
Dakujem za povzbudenie! dufam, ze vsetko bude v poriadku - a hlavne rychlo 😉
co sa tyka ockovania - myslis, ze tu v PN sa tomu neda nijako vyhnut??? nie je moznost povedat sestrickam, alebo vypisat nejaky papier?

@reanda moze byt, len dufam, ze nedojde k nejakym neprijemnostiam. nerada by som si pobyt v nemocnici nejako zhnusila 🙂 nerada sa hadam, doteraz som sa na vsetkom vzdy pekne dohodla...tak sa to snad podari aj tentoraz 😉

ssilvuska
9. dec 2011

Ahojte Tiez si myslim , ze sa to v Pn porodnici da vydrzat. Sestricky su fajn az na tu jednu tolko krat spominanu, ktorej ani dobre z oci nekuka 🙂 .Jej vyslovene ide o to aby mamicky deptala. Co sa tyka dojcenia, tak ja som velmi chcela aby mi maleho prilozili okamzite po narodeni, ale porod bol komplikovanejsi- skoncil sa vakum extrakciou, a personal hlavne doktor Borodac mal komentare ze to bol teda porod ( pocas porodu tych blbych reci bolo viac) tak som sa neodvazila o prilozenie hned poziadat. Maleho mi doniesli 4 hod po narodeni ale zvladli sme to a vylucne dojceny bol tabulkovo pol roka. Niekde vyssie som citala , ze doktor Borodac uz nemava sluzby co je myslim pre rodicky dobra sprava. Druhykrat to ale na nahodu urcite nenecham a doktora si zazmluvnim. Drzim Vam palce nech vsetko dobre dopadne.

lucy_m
10. dec 2011

@simonka99 dr. Trizma, na Robotníckej ulici - floreát. veľmi príjemný, odborník, je to dr. z TO, ordinuje len 2x do týždňa.

simonka99
10. dec 2011

@lucy_m vazne? toho poznam...nevedela som,ze ordinuje aj v PN.A ma zmluvu s poistovnami,alebo sa unho plati?

lucy_m
10. dec 2011

@simonka99 ano ordinuje tu ... mala som tu cest sa s nim stretnut na poradni - velmi prijemny doktor ... zmluvu pravdepodobne bude mat, ale za sono aj za odber krvi sa plati (sono 5€, krv 1,70€)

liat
11. dec 2011

ahojte, takze uz aj ja mam PN porodnicu za sebou. Ockovanie proti TBC uz od piatku neplati. uz sa nebude ockovat vobec. mne uz malu nezaockovali.

personal super, az na tu jednu stale 😀, sfukovala tam mamicky jedna radost. ja som ju ignorovala uplne.

kedy ste si po spontannom porode prvy krat sadli? ja uz tyzden po a stale to nedokazem

veronikam
11. dec 2011

@liat Ahoj, je to individualne, ja som si nesadla 2 tyzdne, len tak na 3 cm. A to som musela mat makucku stolicku s vankusom, juuuuj, hruza este teraz ked si na to spomeniem. Ani sediet, ani lezat sa mi nedalo, len tak na boku vselijako. Este som aj mala zapal prsnikov, takze fasa. Ale cca za mesiac som bola v pohode.

lienka55
11. dec 2011

@liat jeej liat gratulujem,takze si sa dockala,aky bol porod???no ja som si pri obidvoch sadla hned,aj ked samozrejme ze to bolelo,ale bola som v pohode a zotavila som sa rychlo po porode. 😉

liat
11. dec 2011

porod bol dost rychly oproti tomu co tam baby prezivali, niektore aj 17 hodin. mne odisla rano o 7 zatka, o pol 12 zacali mierne bolesti, o pol 3 silneeee a caste. o pol 6 mi dali epidural, a to som nechcela, ale nedala sa bolest vydrzat. epi zabrala, trosku som poskakala po fit lopte a barborka po 3 zatlaceniach bola vonku. rodila ma Svarova, bola super. teraz mam modrinky a tie bolia ☹ stichy ani nie

rora
11. dec 2011

@liat ja som si tak "normalne" sadla asi po 4 tyzdnoch, dovtedy len na pol zadku, a sitie ma bolelo aj pri dlhsej chodzi asi tak 3 tyzdne. po mesiaci som uz bola uplne fit 🙂

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre