Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

corasone
8. okt 2009

ahoj Silvuska, hej snazim sa kojit aj dokrmujem Nutrilonom, dnes sme mali dost perny den, mam obavy aka bude noc no uvidime. ja idem na poradnu vo stvrtok aj s Henou ona je objednana o 13tej a ja 13:15 aj dnes sme sa tu stretli, ja som tiez stale velmi bolava, ta rana je citelna a este asi dlho bude takze ked malinky place nemozem ho ani ponosit lebo by som to nezvladla kedze tam zapajas brusko 🙂 mamina tu este bude cely buduci tyzden, inac mame 18teho krst tak sa tesim. do PN kedy zavitas?

silvuskaa
8. okt 2009

My este ani krst nevybavujeme...veru sama neviemkedy sa dostanem s malym do PN, este je skoro, ale tak za mesiac by sme mohli urobit stretko, aj Vierka by prisla🙂

corasone
8. okt 2009

super, tesim sa uz teraz, mas pravdu zatial nechod nikam, ja som s malym vybehla vcera aj dnes von a mam dojem ze som mu tym uplne narusila jeho rezim, zajtra aj tak hlasia prsat tak budeme doma. dobru noc

deyna
9. okt 2009

silvuska a neskusala si obycajny repik? Ja som tu uz spominala aloe vera, je to nejaky 100% gel, alebo sprej, nejaka prirodna kozmetika, ak by si moc chcela, nazov ti viem zistit, dokonca ta co to predava byva tusim v PN

silvuskaa
9. okt 2009

corasone my chodime von na prechadzky ale len tak na 1hodinku.Dnes sme boli len v obchode, lebo sa mi zle chodi. Maly je cely nesvoj dnes, pobolieva ho brusko:(
deyna no od vcera si davam repikovy odvar..uvidime ci sa to zlepsi. Bola by si zlata keby si mi zistila presny nazov toho aloe vera🙂

corasone
9. okt 2009

silvuska, to aloe vera si kupis aj v lekarni neviem sice aky by bol rozdiel v cene z lekarni a cez tu pani, ja osobne jednu pani co predava vyrobky aloe vera poznam. ja som dnes s malym nebola nikde, bolo blbe pocasie tak sme boli doma, inac sa mi zda ze v stredu a stvrtok som to prehnala boli sme vonku viac ako hodku a ono to dietatko nieje zvyknute na ten vzduch este. pomalicky dalej zajdeme. dobru noc

mima1708
9. okt 2009

silvuskaa neviem,ci vies ale na tu kontrolu s uskom sa musis objednat... mne to nikto nepovedal,ked sme odchadzali z porodnice, presno o mesiac od prepustenia sme naklusali do porodnice na kontrolu a hned som si vyjedla hubovu polievku od jednej sestrickyze sme sa mali objednat, urobila mi tam 10 min. prednasku o tom,ale nakoniec mu to urobila...

kessy11 veru mas pravdu ako to neskutocne leti... sa mi to zda ako vcera ked som pochodovala v izbe v noci s prvymi bolestami a ked nas taticko viezol do porodnice... 🙂 ale neboj,aj ty to budes mat co nevidiet za sebou a budes si niest krasny balicek domov... 😀

ozaj baby neviete ci je v porodnici este stale taky natresk? lebo ten koniec augusta a zaciatok sesptembra tam bol o drzku ako sa tu pisalo...

deyna
10. okt 2009

ta kozmetika sa vola L+R alebo tak nejak, sestra mi to este overi, je vela vyrobkov s aloe.

corasone
10. okt 2009

ked som bola v porodnici ja od 17.9 do 23.9 tak na zaciatko nas tam bolo tusim 13 bab a ked som odchadzala izby boli poloprazdne. ako je tam teraz naozaj neviem. ale lucy by nam vedela povedat 🙂 inac ako ste boli spokojne s novorodeneckym oddelenim a sestrickami?

mima1708
10. okt 2009

no vedela by som si to predstavit aj inak,tak ale dalo sa... vzdy ked som sa nieco opytala dostala som aj odpoved... si nie prave najmilsim hlasom a pristupom ale nevadi... v tej dobe ako som tam bola mali dost frmol bo sa to tam zacalo plnit,tak viem pochopit,ze zrovna nemali najlepsiu naladu... jedna sestricka tam bola strasne mila,ale ta bola z gynekologie pravdepodobne,lebo som ju mala len pri porode a potom (co som sa veeeeelmi cudovala) prisla mna a maleho pozriet o 2 dni ako sa mame... to mi prislo strasne mile v tej chvili a tak mi to urobilo dobre na dusicke... 🙂 ale inak taky stred... nestazujem sa,ale ani nechvalim...

jumca
11. okt 2009

kessy 11 co uz si v porodnici ked sa nehlasis??? 😉 ak ano drzim palce!!!

kessy11
11. okt 2009

😀 😀 😀 😀 este nie ale už by som išla, aj ma v noci obchádzajú všelijaké bolesti ale cez den nič, včera som trošku upratovala a poobede som odišla ku kamoške a vrátila som sa až večer ked pre mna mm prišiel 😀
Akurát sa ideme naoobedovať a poobede máme oslavu, prídu naši aj svokrovci aj segra s malým tak budem chystať nejaké chlebíčky a jednohubky a dobroty, večer sa ukážem 😀 😀 😀 ale bol by to super darček k narodeninám 😀 😀

ada199
11. okt 2009

mimca ta sestricka s gynekologie nemala nahodou kratke cierne vlasy taka velmi mila 🙂

jumca
12. okt 2009

kessy11 VSETKO NAJ NAJLEPSIE K NARODENINAM HLAVNE VELA ZDRAVIA A LASKY!!!!!
veru poznam ten pocit ked uz aj ja som xcela aby bol maly na svete, ku koncu uz ma to vobec nebavilo... 😉 som bola ako gula 😀 a z celeho tehotenstva mi zostalo len 5kg ale aj tie uz davam dole... 😀
drzim palceky a potom daj urcite vediet ako a kedy ste sa narodili 😉 drzim palceky

deyna
12. okt 2009

otazka pre vsetky, odporucili vam v porodnici postolky, resp. robili vam aj sono klbikov? Lebo mne minule "nestihli" aj ked som tam bola dlhsie a sestra co bola teraz v septembri najprv v PN a potom v TT nedava. tak neviem, ci si mam vobec postolky kupovat. Tuto problematiku poznam, aj pre a proti, ale hlavne chcem vediet, ci stihaju robit sono klbikov v porodnici a aky je vysledok.

silvuskaa
12. okt 2009

baby dakujem za rady ohladom toho aloe🙂 Behnem do lekarne a kupim, zatial si davam skorocel a repik.
corasone ked nas prepustili vraj bol okolo 25.9. v porodnici dobry natresk, rodili 3baby naraz a nebolo to bohvieco.
mima a vy ste mali tiez taky problem s uskom ze maly zle pocul a povedali vam ze mate prist o mesiac na kontrolu?
deyna sono klbikov robia a postolkove nohavicky by si mala mat so sebou pri odchode z nemocnice ked ti budu balit babo tak ti ho nasiroko zabalia. Potom by ta mala uz lekarka obvodna poslat k odbornikovi ale to myslim az za 1-2 mesiace tusim🙂

kessy11
12. okt 2009

Jumca dakujem 🙂
no ja som bola minulý týžden na CTG a som sa pýtala sestričky či majú plno a povedala že už nie, že je to v pohode, ale že koniec septembra mali riadny nátresk, ale teraz je to ok.

ada199
12. okt 2009

deyna sono robia a ja som si s klbikmy uzila moja mala ich nemala vyvinute nemala ich v jamkach nachodili sme sa do BA na kramare a hrozila aj operacia ale chvalabohu uz to je lepsie a balit na siroko budeme do 9 mesiacov ☹

deyna
12. okt 2009

a este jedna otazka, ak viete, pustaju po cisarskom z PN aj skor ako o 7 dni? hlavne ak ste druhorodicka, zda sa mi, ze to odovodnovali aj tym, je na 7.den vytahuju stichy

ada199
12. okt 2009

po cisarskom pustaju na 7-den aj ked si druhorodicka presne tak na ten 7-den vytahuju stichy.

jumca
12. okt 2009

kessy nemas za co..
kuk nasho maleho ked sa narodil a este foto z porodnice...ostatne- aktualne foto som este nemala kedy pridat...

jumca
12. okt 2009

zabudla som dat adresu prepac 😉
Adresa albumu je: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

corasone
12. okt 2009

silvuska a to ja som mala termin 25.9 fuha, som rada ze to bolo skor. ako sa inac mate? brusko je uz OK? ako ti malinky spinka?
inac baby chcela som sa spytat kedy Vam deticky zacali spava&t celu noc?

silvuskaa
12. okt 2009

Ja momentalne zehlim a sem tam sem nakuknem🙂 Brusko stale pobolieva, takze som zmierena s tym ze to musime pretrpiet, ale uz je to lepsie ked berieme kvapky. Malinky spi niekedy aj 5hodin a niekedy nespi skoro vobec🙂 A vy ako buvate?
No ja myslim ze nase deticky nam prespia celu noc az niekedy ked budu mat 6rokov 😀 A aj to je otazne....

mima1708
12. okt 2009

ada199 nie ta mila sestricka bola asi z gynekologie taka mensia,dlhsie spinavy blond vlasy...

silvuska aj my sme mali problem s uskom... konkretne s lavym,ked nas pustali domov a robili mu vysetrenie tak zistili,ze tam ma este nevstrebanu plodovu vodu tak nam povedali ze o mesiac na ko a ked sme o mesiac prisli tak som dostala vyplach zaludka,ze sme sa neobjednali,tak tam musis najprv zavolat a objednat sa... a onjednavat sa musi preto lebo,ze detska doktorka tam je iba rano na vizitu a potom ide robit sono babatkam ktore prepustaju, to trva cca do obeda a potom poobede su tie objednane babenka... teda aspon tak mi to bolo povedane... 🙂 a este k tomu spinkaniu,nas maly spi cez den max. 4 hodiny aj to si rozkuskuje na cely den a potom v noci mi prespi aj 6-7 hodin v kuse... prespal by aj dlhsie len je strasny hlados,tak sa budi na papkanie... ale aj to papanie prebieha takym stylom,ze mu strcim flasku do pusinky a on spi a len instinktivne taha... vytaha celych 150ml dam ho do postielky a ani nevie poriadne,ze bol hore... 😀 😀 😀

deyna tie ortoped. nohavicky musis mat pri odchode z porodnice... je to aj na zozname... a citala som,ze babenka by sa vraj mali do 3 mes. balit aj ked maju klbiky v poriadku... vraj sa im lepsie vyvijaju... napr. nas maly mal klbiky ok,ale aj tak nam kazali balit na siroko a v 4 mes. mame ist uz tu u nas na ko ortopedovi...

kessy11
13. okt 2009

Jumca malý je nádherný, krásny batôžtek si si priniesla 😀 😀 😀 aj ja už chceeeeeeeeem 😀
Dneska ma trošku pobolieva podbruško ako na krámy ale len tak slabulinko ako keby mali prísť za dva dni 😉 vo štvrtok idem na poradnu ale k svojmu a v pondelok do nemocky 🙂

jumca
13. okt 2009

drzim moc palce nex uz ste stastlivo doma!!!! 😉
dakujem za poxvalu...aj tvoj urcite bude krasny!!!!

silvuskaa
13. okt 2009

mima tak aby som sa objednala, ale necham to az na buduci tyzden..my mame zasa problem s pravym uskom, dufam ze to bude na kontrole uz v poriadku. Momentalne mame vyhadzanu tvaricku tak sme boli u koznej a mame masticky. Waw tak tvoj maly pekne v noci prespi🙂
corasone ako sa mame?

lucy55
13. okt 2009

ahojte,babulky,
no s tou zaplnenostou porodnice sa to kazdym dnom mení,baby odchadzaju,prichadzaju,takže kazdy den je to inak.
co sa tyka spokojnosti s personalom,viem,že obcas tieto stranky aj oni čítaju,tak sa im všetkym chcem velmi pekne aj touto cestou podakovat,to,že moj porod bol pre mna krasnym zažitkom je aj ich zasluha,lebo vsetci boli skvelí,rešpektovali moj porodny plan a snažili sa mi vyhoviet skoro vo všetkom a spríjemnit mi tie chvíle,a sestricky z novorodeneckeho som otravovala kazdu chvilu a oni mi vždy ochotne poradili a pomohli,takže zdravotnicky personal v pn najlepší na svete 🙂

corasone
13. okt 2009

lucy tak blahozelam a zelam vela zdravicka. som rada ze aspon ty si bola nadmieru spokojna s novorodeneckym personalom.

silvuska no mame sa tak striedavo, unavene ale cez to vsetko je to fajn. dietatko som velmi vytuzene chcela takze ziadne staznosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre