Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
4. apr 2011

@kiki30 ahoj, voľakedy to bolo na Valovej č.14 sa mi zdá, aj teraz tam občas vidím tehule, ale neni som si istá či to ešte funguje. Keď pôjdem okolo pozriem na dvere a dám Ti vedieť.

kiki30
4. apr 2011

@nini78 jej dakujem, ak sa teda pohybujes niekde v tej lokalite tak ti budem vdacna ak sa tam mrknes, si zlata.
A ty si chodila na nieco take? Alebo sa da porod zvladnut aj bez toho?

l81
4. apr 2011

@kiki30 ahoj, ja chodim na ten preporodny kurz. Poslala som ti do IP tel. c. na tu pani, co ten kurz robi. 🙂

daniela1974
4. apr 2011

@l81 posli pls aj mne meno a cislo, mala by som aj ja uz daco spachat s muzom na pripravke. Dakujem.

nini78
4. apr 2011

@kiki30 chodila som tam ešte keď som čakala prvého, všetko bolo nové, bola som zvedavá, tá sestrička čo to viedla bola super, všetko sme prebrali, učili sme sa dýchať, bola nám ukázať pôrodnú sálu, merala nám tam ozvy a aj po pôrode ma bola pozrieť v pôrodnici a ukázala ako kojiť. Pri druhom som už nechodila, ale dá sa to zvládnuť aj bez toho, veď večšina mamičiek tam nechodí a odrodili 😀 😀 😀 .Dneska som nebola, ale zajtra ti to pozriem 😉

lucyka1
5. apr 2011

@lilla244 nooo, neviem ci zrovna velky ked mi posunul termin na neskôr, ved uvidime. a vy ste ako velky??? ozaj aj priberas??? alebo ani velmi nie... ja dost, ani nebudem hovorit radsej, lebo sa zhrozis 😀 a doktora si uz vybavujes? 😉

l81
5. apr 2011

@daniela1974 poslala som ti, dostala si?

lilla244
5. apr 2011

@lucyka1 ja ti napisem zajtra.. idem ku karabovi..tak ti napisem presne miery babatka.. ci je vsetko v poriadku.. a karaba mi urcite aj povie ci je vsetko v poriadku s mojim priberanim 😀 tak ta budem tiez informovat 😀
zatial som pribrala 4 az 5kg.. a mam pocit,ze vsetko do zadku 😠

lilla244
6. apr 2011

@lucyka1 ahoj tak dnes som bola u karabu, vsetko fajn.. zasmiala som sa riadne na nom a jeho sestrickou 😀 boli uplne v pohode..
a bude to chlapcek.. sa prekecol 😀
tak sa tesim,ze uz viem 😀 maly ma 635g

lucyka1
7. apr 2011

@lilla244 ahoj. prepac nebola som dlhsie na nete. gratulujem. a neposunul ti termin alebo tak nieco? môj mal v 25tt 700gramov a posunul mi termin o 9 dni neskôr. 😒 tak som zvedava. a karabu si si aj zazmluvnila? inak mas celkom pekne priberanie, ja som zatial pribrala nejakych 13kg. myslim ze je to najviac na brusku, zadku a prsiach. celkom v pohode. nevyzera to tak hrozne, horsie bude co povie pôrodnik. este stale som nebola za ziadnym doktorom v PN. asi to necham na ten posledny mesiac a viacmenej na nahodu 😉 este uvidim.... takze chlapceka budes mat ako ja 😀 😀 supeeeer... 🙂

lilla244
7. apr 2011

karabu som si zatial nezajednala, idem tam znovu 6.juna, tak potom asi... bol velmi mily,tak asi si jeho spytam..
nie s terminom min nerobil nic, iba mi povedal,ze maly bude vysoky..po tatovi, ja som mala.. 😀
no a tak,ze vsetko v poriadku, len teda,ze nepapat vsetko co vidim 😀 sladkosti len raz za tyzden a ovocie moze byt,ale nie vela hrozna.. a tiez biele pecivo nie, ale to ja nejedavam,tak ok.. no a mam malo zeleza,tak mam nejake tabletky a ze sa mam aspon trochu snazit jest maso.. inak vsetko ok

lilla244
7. apr 2011

@lucyka1 13kg? 😀 hlavne,ze ti chuti
no ja zatial do 5kg.. karaba bol ok.. ale tak vravel,ze ale si sa zagulatila...si peknucko pribrala.. je babatku teplejsie.. a take poznamky 😠
ale tak netreba to riesit .. 🙂

daniela1974
7. apr 2011

@l81 doslo dakujem zajtra zavolam. Este raz dakujem.

veronikam
8. apr 2011

@daniela1974 Ahoj, to cislo som ti uz posielala davnejsie aj ja, ked si sa pytala na tu porodnu asistentku - to je ta ista pani. 😉

daniela1974
10. apr 2011

@veronikam ahoj, ja viem 😉 som si myslela ci tu nebodaj nie su dve PA 😀

lucyka1
10. apr 2011

@lilla244 tak to mal celkom v pohode poznamky, to sa da zniest.. 😉 ja som skôr myslela ci nie su tie poznamky neprijemnejsie.... 😉 ty chodis ku karabovi normalne na poradne, je tvoj gyndo? aj si mu hovorila ze ho chces pri pôrode? inak ako to rychle uteka, nemyslis?

reanda
11. apr 2011

zdravim vospolok,
to som rada, ze uz sa aj v piestanoch zacali presadzovat uplne prirodzene porody, prikladanie dietata koza na kozu a tak... lebo aj ja by som chcela taky porod, ale kedze budem prvorodicka, a kym som neotehotnela, tak som sa nijako o tieto veci nezaujimala, tak som v tomto este dost neinformovana a neviem, co vsetko mozem ocakavat a na co sa mam pripravit, pripadne co pozadovat.. tak dufam, ze sa do oktobra zorientujem, budem vdacna za vsetky vase rady a skusenosti 🙂

andy175
12. apr 2011

ahojte! chcela by som sa spýtať i keď nie práve k tejto téme. Chcela by som ísť k doktorovi Vargovi na vyšetrenie. Nie je to môj gynekológ ale vraj je výborný a vie poradiť, čo nie je v poriadku, keď žena nemôže otehotnieť. Nemáte prosím na neho nejaký kontakt príp. ordinačné hodiny? Je možné ísť k nemu aj keď k nemu nepatrím? Ďakujem.

nini78
12. apr 2011

@andy175 určite k nemu môžeš ísť, pretože on nefunguje cez poisťovne a všetko si platíš, takže nie je problém.

andy175
13. apr 2011

@nini78 a prosím ťa nejaký kontakt na neho nemáš? Ďakujem.

nini78
13. apr 2011

@andy175 ja na neho kontakt nemám ale skús spýtať tuto báb 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/piestanky-ivo/

mausy21
20. apr 2011

ahojte rozhodujem sa medzi porodnicami v pn alebo tt,dcerku som rodila v tt...ale akmi niketora zodpovie na par otazok budem rada.nevietee či otecko može byt na izbe hned ako ma prijmu pred porodom akože na vzdycharni či ako sa to vola...alebo ide až k porodu v tt bol manžel so mnou odkedy ma prijali ...a robia sa v pn aj predporodne poradne ýe od 36tt chodite na poradnu už len do nemocnice a nie k svojmu gyn.dakujem za odpoved..

maruschka
21. apr 2011

mausy, ja nie som z PN, ale rodiť som bola v piešťanskej pôrodnici..Bola som naozaj 100% spokojná, je tam milý personál a taká útulná malá pôrodnica..Hneď, ako som prišla s bolesťami, urobili mi vyšetrenie a potom bol manžel celý čas so mnou, takže odhadom dve hodiny pred pôrodom-viac času nebolo, lebo som mala rýchly pôrod.. 😵 Keď som porodila, bol pri malej aj na detskom, kde ju boli odvážiť, atď a potom sa vrátil ku mne..Na izbe už s nami nebol-bola som na klasickej izbe..Ale je tam možnosť doplatiť si za izbu, kde môže byť s tebou celý deň 😉 😉 😉 😉 Neviem, či sa to už zmenilo, ale asi toľko..A tie poradne, áno chodila som už potom tam - aj na sono.. 😵 😵 😵

nini78
21. apr 2011

@mausy21 ahoj, manžel s tebou môže byť iba na nadštandarte, alebo pokial máš rýchli pôrod ako mamička ktorá Ti už písala. Ak pôrod postupuje pomaly a si na klasickej izbe, tak ho pošlú domou. Oni ti povedia kedy ho môžeš zavolať. A zabudla som, ak budete rodiť dve naraz, tak tam tiež nemôže byť.

lucyka1
27. apr 2011

@nini78 ak by sme rodili dve naraz tak tam manzel nemôze byt so mnou? alebo iba ak by to tej druhej vadilo? vdaka

lucyka1
27. apr 2011

@lilla244 ahoj. ako sa ti dari? ja idem presne za tyzden na poradnu a mam aj utz tak sa hadam dozviem kolko malinky vazi, dufam ze pribral... lebo to posuvanie terminu sa mi nepaci. a ty si ako na tom? vsetko v poriadku?

nini78
27. apr 2011

@lucyka1 no neviem ja som to nezažila to mi len povedali v pôrodnici, keď som sa pýtala či môžem mať muža pri pôrode. Pri druhom som bola celú dobu sama takže tam bol muž so mnou od začiatku, ako mi prišli kontrakcie až asi hodinu po pôrode a pri prvom som rodila sama, takže tam bol, ale asi pol hodinu po pôrode prišla rodiť druhá, tak musel odísť. Ale ak by ste rodili dve naraz , neviem si to predstaviť, že ja tam tlačím a vedľa je cudzí chlap, aj keď je tam taký záves. Neviem spýtaj sa priamo na pôrodnici.

mausy21
28. apr 2011

ahojte, chcem sa spytat kto robieva poadne od toho 36tt...a kde to presne je na 1 poschodi?ja som rodila prvu dcerku v ttt tak neviem ako to beži tu...čo všetko vam robia na poradni?sono,vyšetrenie...prietoky?dakujem za info...a kolko stoji nadštandartka ?

nini78
29. apr 2011

@mausy21 keď absolvuješ posledné sono v nemocnici, oni ti povedia kedy máš prísť na prietoky, a potom ti povedia kedy pôjdeš na pôrodnicu na natáčanie, ja som tam chodila posledný mesiac raz do týždňa, ale ja som mala dohodnutého doktora k pôrodu., takže mna si on objednával, takže ak si nechodila do nemocnice na tie predpísané soná neviem, treba sa ísť asi spýt

bubulka722
29. apr 2011

@reanda Ja som rodila v PN úplne prirodzene bez zbytočných zásahov a bol to naozaj krásny zážitok. Po pôrode som mala malú koža na kožu ešte pred prestrihnutím pupočnej šnúry, ktorú som nechala dotepať. Presadiť si svoje nebolo vôbec jednoduché ale stálo to naozaj za to. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre