Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ada199
16. dec 2009

Baby ked sa tu bavite o mliecku ma niektora z vas skusenosti detskym refluxom no mi sme si kvoli tomu minuly tyzden pobudli v nemocnici s malou. Stale mi grckala a mala to s nutrilonu ☹

corasone
16. dec 2009

fuha, a grckala toho vela? a co ti povedali lekari? pocula som ze vraj sa s toho musi vyrast tak neviem. myslis ze je to nutrilonom?

kvetinka78
16. dec 2009

Ahojte, náhodou som našla túto diskusiu a nedá mi , aby so nenapísala svoje , bohužiaľ smutné zážitky z piešťanskej pôrodnice. Najprv som si myslela, že na smutné veci je dobré zabudnúť, ale teraz, pod vplyvom mojich nových skúseností viem, že veci sa dajú robiť nielen jedným spôsobom. Moje smutné skúsenosti spočívajú v tom, že v roku 2008 som bola tehotná. Gravidita bola od začiatku veľmi riziková. Doporučili mi piešťanskú nemocnicu. Komplikácie boli naozaj obrovské a ja som vedela, že o dieťatko môžem každú chvíľu prísť. A tak sa aj stalo. Bolo to v 22. týždni. Z toho neviním žiadnych lekárov, jednoducho nám vtedy osud neprial. Aj sa som vtedy považovala Dr. Glessa za odborníka a to najmä na základe odporúčaní iných ľudí. Počas môjho pobytu v nemocnici mu dal dokonca môj manžel pekné "všimné". A viete ako sa zachoval tento človek? 4 dni predtým ako som porodila mŕtve bábätko som avízovala jemu, iným lekárom a sestričkám veľké bolesti a kŕče, samozrejme, že ma nikto nevyšetril, iba mi dali infúzie. No a večer predtým pôrodom som od bolesti ani nemohla ležať a sedieť. Keď som chodila v strašných bolestiach po chodbe, všimla si ma sestrička a požiadala som ju, aby zavolala lekára- konkrétne mal službu Gleso. No a ten sa ani neunúval ísť na mňa pozrieť, bol vo svojej lekárskej izbe, vôbec nie pri nejakom výkone. Iba povedal sestričke nech mi dá niečo na ukludnenie. Doráčil sa prísť ku mne, až keď som už dieťa držala v takmer v rukách a sestrička ma prieviedla na sálu. Neviním ho z toho, že som prišla o dieťaťko, viním ho len pre ten jeho strašný nezáujem. Odvtedy sa pousmejem, keď počujem od niekoho aký je tento doktor odborník. Môže byť tak odborníkom asi na bežné pôrody, ale nie na vážnejšie stavy. A viem to porovnať. Teraz ležím v bratislavskej nemocnici, lebo sa mi majú za pár týždňov narodiť dvojíčky, na ktoré sa strašne tešíme. A teraz viem porovnať kvalitu lekárov- tých v Piešťanoch a tých tu. Tu keď sa pacientke niečo nezdá, čo sa napr. javí byť banalitou, tak hneď príde doktor a hneď sa to rieši, hoci aj v noci. A robia všetky možné preventívne opatrenia, aby sa predišlo zlému. Po tej nešťastnej skúsenosti som sa pýtala "odborníka" Glessa, či mi doporučuje nejaké špeciálne vyšetrenia po potrate, vzhľadom na komplikácie, ktoré sa v tehotenstve vyskytli. Tento odborník úplne prekvapene a začudovane povedal, že nie. Našťastie som typom človeka, ktorý nenechá veci len tak a vždy sa snažím pátrať po príčinách. Rozhodli sme sa smanželom, hoci nie sme lekári, po prečítaní mnohých príspevkoch na internete, že predsa len chceme ďalšie odborné vyšetrenia. A urobili sme dobre, mnohé nám potom skutoční odborníci objasnili. Keby sme vtedy počúvli toho " odborníka " z Piešťan, verím tomu, že aj moje druhé tehotenstvo by skončilo ako prvé.
Takže môj záver- nechcem nikoho strašiť, ale piešťanská nemocnica je dobrá maximálne vtedy, keď nemáte žiadne komplikácie a tehotenstvo prebieha bez problémov. Keď sa Vám niečo nepozdáva, určite však vyhľadajte naozjastných odborníkov.

silvuskaa
16. dec 2009

kvetinka to je mi hrozne luto, po takejto skusenosti by som mala taky isty nazor ako ty. Ale naozaj zalezi ake tazkosti postretnu kazdu z nas v tehotenstve a taktiez zavisi aj ako sa lekar zachova, u teba to brali na lahku vahu:(
Ja sa na piestansku porodnicu stazovat nemozem aj ked mam nazor ze ma nemuseli tak dlho nechat v bolestiach sa trapit ale mam to za sebou a to je hlavne. Mooooc ti drzim palce aby to teraz bolo vsetko bez problemov a drobci aj tebou boli zdravi.
corasone my mame poradnu az po novom roku, dnes som volala k lekarke a tak sme sa dohodli....cize aj ockovanie bude az po sviatkoch. Vy ste uz boli na ockovani? Pokial ano ako to Samko znasa...nemal teplotu?
Inak mas peknu foto v profile...si kocka🙂
Este stale beriete HA1? Lebo aj my ale chcela by som pomalicky prejst na klasicky nutrilon, len sa bojim aby malemu sadol.

silvuskaa
16. dec 2009

macekova byvam na Slnecnej a ty si kde byvala?

corasone
16. dec 2009

kvetinka pripajam sa k silvuske, je mi luto ake mas skusenosti, asi by tak kazdy reagoval keby zazil to co ty, vela stastia s drobcekami a nech ste vsetci zdravi.
silvuska my tiez ideme az po novom roku na ockovanie takze este neviem. uvidim ked by nahodou isiel Henin Samko skor tak ti dam vediet co a ako.
baby vy co uz mate po ockovani ako reagovali vase deticky?

macekova
16. dec 2009

silvuskaa...ja na Štúrovej ..... inak som sa pýtala našich, že kto v Trebaticiach mal chlapca Davidka...takže asi viem kto si 🙂 ...ale osobne sa nepoznáme...

kessy ako ste dopadli na poradni ???....koľko váži malinký ??? 🙂

ada199
16. dec 2009

corasone veru vela grckala co spapala islo von a v nemocke sme boli na sone a tam zistili jej ten reflux skodil jej nutrilon ha 1 teraz mame tiez nutrilon ale AR1 je to huste mlieko. Mas pravdu vraj sa to upravi do roka ked zacne papavat hustu stravu ale aj toto mlieko jej pomohlo 🙂 ty si mala tiez cisarak ze? prosim ta uz si nieco schudla? Ja mam take brucho ako 5 mesiaci vraj to byva po cisaraku mam s toho depku ☹

silvuskaa
16. dec 2009

macekova a ja zasa vobec neviem kto si...byvala si tu dlho?

deyna
16. dec 2009

ada mne hned hovoril karaba, aby som cvicila na brusko, ze ho mam este velke, co ma prekvapilo, lebo sa hovori, ze po porode treba s cvicenim na brusko opatrne, svaly su moc uvolnene a slabe, ale uz teraz v pohode vstavam cez brusko, svaly sa same posilnuju, aj bez nejakeho cvicenia, ved len ked musim v noci vstavat k malemu, tak sa cvicim. po porode som stratila zhruba 6 kil a uz teraz to pooomalicky ide dalej dolu.

kessy11
16. dec 2009

ahojte babulky,
kvetinka je mi lúto čo sa ti stalo, je to smutné, prajem ti veľa šťastíčka a zdravíčka s drobčekmi 😉
Na každého lekára aj nemocnicu sa nájde aj dobre aj zle tak je to so všetkým ☹ ☹ ☹ ☹ každopádne je to smutné, že si ťa nevšímali a že ťa zanedbali a potom aj ten prístup 😒 😒 😒

macekova no na poradni celkom ok máme 4360g čiže za 2 týždne 360 g, neni to zle ale neni to ani najlepšie malo by byť 200 za týžden tak nam 40g chýba ale aj moj muž ked bol bábo tak pomaly priberal tak mi povedali že si nemusím robiť starosti.
včera sme zaspali o 21,45 a spinkal do 3,15 a potom už každé 3 hodky hore takze celkom ok, uvidíme dnes, poobede spal len 45 minút tak som zvedavá.
..ako bolo v škole????.... čo malinká ako ste spinkali???.
ale nám pekne nasnežilo, čooo, som zvedavá jak bude zajtra či sa bude dať ísť von...

corasone
16. dec 2009

ada no ja som po porode dala do dnes dole 13,5 kil, ked som zacala byt tehu mala som 53.5 pribrala som skoro 11kg a teraz mam 50kg a mozno uz ani nie. moj maly mi dava zabrat, niekedy papam raz na den, proste ked mam chvilku tak oddychujem a zrovna niesom hladna ale uz sa ani dobre necitim. no a co sa bruska tyka aj ja ho stale mam, vravi sa ze najlepsie ide dole ked sa dlho koji, no ja uz nekojim co ma mrzi. po cisaraku sa vraj nema namahat aspon 4 mesiace. v kazdom pripade si ani neviem predstavit teraz zacat cvicit, stale tu ranu mam necitlivu na dotyk a niekedy ju este aj pocitim.

macekova
16. dec 2009

kessy...keďže malú kojím...tak mi pomaly ale isto vysáva rozum z hlavy 🙂 a včera som zistila že škola je až v štvrtok 🙂 .... tak zajtra doobeda idem a poobede nahodím lyže na kočík a ide sa na prechádzku 🙂
no my sme nespali až tak dobre...veľa cez deň spala ....tak v noci sa ozývali z postieľky rôzne zvuky 🙂....ale neplakala...tak som ju nechala si rozprávať....teraz spinká, potom okupkáme a snáď hneď zaspí keď sa napapá 🙂

a to s tým priberaním je primerané...taká zlatá stredná cesta 🙂...aj ti ho doktor odmeral ??....náš nemeria, preto sa pýtam...

ti veľmi pekne spinkal...ste boli včera aj poobede na prechádzke alebo si ho nechala unaviť ??

kessy11
16. dec 2009

nechala som ho unaviť takže asi nebudeme chodiť kočíkovať aj doobeda aj poobede alebo uvidíme ako malý prispôsobí 😉
nemerajú ho ani u našej lekárky, meriame ho doma sami a máme cca 55 cm.
to s tou školou je dobre, ale ja ani nekojím a tiež mám pocit že mi niektoré veci unikajú ani neviem ako 😀 😀 😀
no už dopapali, odgrgli tak nastupujem ja ideme sa uspinkať, zajtra sa ozvem 😀 😀 😀
ked sa bude dať pojdeme von zajtra doobeda, no ved uvidím čo to spraví do rána 😉 😉 😉 😉

kessy11
17. dec 2009

halooooooo tak ako dneska???
my sme boli vonku od 11,30 do 13,00 a potom krpec este spinkal do 14,00 v postielke, som si stihla dneska aj upratať aj navariť aj požehliť aj byť s nim vonku, som zvedavá ako večer odkvacnem, dufam že aj on, vonku sa celkom dalo ale potom už ostala taká zima že som ja musela isť do vnútra, krpec bol zababušený tomu bolo fajn 🙂

macekova
17. dec 2009

kessy...ahojky...ti ticho závidím...malá dneska nič nenaspala...stále plakala...čo nemá vo zvyku....neviem čo ju trápilo....ale mňa úplne dorazila...som z nej nešťastná a unavená....teraz leží v postieľke...ale ešte stále nespí...keď zaspí tak ju tak skoro asi nikto nezobudí.....to bol deň....idem ešte navariť...a potom asi odkvacnem aj ja 🙂
zajtra ideme na nožičky...tak som zvedavá ako to dopadne 😒 ...keď ti malý zajtra bude tak pekne spinkať by si mohla prísť požehliť aj mne keď si taká šikulka 🙂

corasone
17. dec 2009

macekova ked sa mozem spytat na nozicky idete na tu preventivnu ci este musite nosit velku plienku? alebo mate nejake ine dovody? ja totizto sa neviem dockat ked pojdes s malym tiez aby sme to nemuseli nosit ale v piestanoch klasika v 4tom mesiaci kontrola

jumca
17. dec 2009

ahojte maminy,aky ste mali den???
ja som dnes bola s malym vonku, no po pol hodine sme sa museli vratit domov, neodhadla som situaciu a privelmi som ho nababusila, cely sa spotil az bol mokry tak som utekala domov z mesta ☹ ale potom uz bolo o.k.
corasone aj moj maly ma HUMANU HA1+ tu antialergennu a v pohode sme s nou spokojny, maly ju papa od narodenia uz v porodnici mu ju zacali davat tak ja v tom pokracujem 🙂 minule som to oxutnala no to je dobry humus 😀 sa cudujem ako mu to moze xutit... 😀 aj staru ako mrkvicku, jabko, aj vyzivy dobre znasa.vzdy sa na to tesi, ked vidi lyzicku uz mlaska... 😀 na to vecerne papanie mu davam od toho isteho vyrobru ako ma mliecko kasu a kraasne mi prespinka skoro celu noc 😉 🙂

kvetinka, mrzi ma to ale ja tiez nemam s porodnicou v PN dobre skusenosti a nikomu ju neodporucam! ako si napisala dr v PN su dobry maximalne na normalne porody bez komplikacii... nas maly mal 2x omotany pupocnik okolo krku a slaaavny pani dr Karaba a Dojčan mi to po prve ani nezistili a po druhe mi stale opakovali ze prvorodicka ma porodit normalnym prrodzenym sposobom!!! ale vies sama, ked sa to neda a babo ma problem ist na svet tak asi niekde bude xyba!!!! nakoniec ma manzel nalozil do auta a odviezol na Myjavu, kde ma znameho primara na porodnici, este v ten den mi porobili vsetky mozne a nemozne vysetrenia a na druhy den uz bol maly na svete sekciou. aj tak ked sa narodil uz bol cely modry a priduseny. Pretoze ,,odbornici,, v PN so mnou nic nemienili robit aj napriek tomu ze som skoro 3tt prenasala.Podla nix bolo stale vsetko o.k. Takze ta viem poxopit a dobre si spravila ked si isla za ozajstnymi odbornikmi.Aj ja neist na MY tak maleho nemame...primar za mnou po operacii prisiel a povedal: no stihli sme to nie za pät minut dvanast ale v hodine dvanastej... takze moj nazor na porodnicu v PN je presne taky ako ten tvoj...MOC TI DRZIM PALCE NEX TI VSETKO DOBRE DOPADNE A NEX SA MOZES TESIT S ANJELICKOV KTORYX CAKAS!!! 🙂 HLAVNE VEEELA ZDRAVICKA 😉

kessy11
18. dec 2009

tak my sme mali trošku horšiu noc krpec zaspal až o polnoci, ale zas podriemkaval cely den aj večer a od polnoci spal do 4 a teraz už mi tu zas dáva najavo že je čas papať 🙂 🙂 🙂 pridem neskôr už sa jeduje

jumca
18. dec 2009

ahojte baby, no mame po sone noziciek a nemusime uz nosit postolky....JUPIIIIIIIII 😀 😀 😀

corasone pojdete dnes von??? my ideme okolo obeda...musim ist do fota a do sandry malemu pozriet dudky nove a svetrik na gombiky

deyna
18. dec 2009

tie co ste davali sab simplex, pomohol vam a za kolko dni? Jurko sa stale krci, a aj ked si prdne, alebo sa vykaka, dlho ho to trapi, keby nie to, tak krasne spinka, aj v noci. uz mu ho davam druhy den a nejak sa nic nezmenilo. predtym som mu ho davali 2 dni a ked prestal mat problemy tak som presstala, ale vratilo sa to.

normalne som mu aj postolky prestala davat aby sa mu ulavilo, ale zatial to nepomohlo. najhorsie je, ze ked v noci zacne kricat, tak musim rychlo utekat zo spalne, aby som nezobudila Anicku, lebo by sa hned nasukala k nam do postele, a to uz by som sa vobec nevyspala, lebo on si proste niekedy potrebuje zakricat, aby sa mohol vykakat. a ked sa uz vykaka, tak dalej pekne spinka, dokonca ani mlieko nechce.

jumca
18. dec 2009

deyna nas maly ho uzival od narodenia do kazdeho jedneho mliecka po 15kv a bol uplne v pohode...teraz bude mat 4mesiace a stale mu ho davam ale uz len do vecerneho mliecka pred spanim...to sa ma uzivat dlhodobo a hlvne pravidelne preto ti to tak neucinkuje...

macekova
18. dec 2009

corasone...keďže som rodila v Trnave....tak tam nekážu baliť na široko až do štyroch týždňov...a náš doktor nás poslal až teraz v šiestich týždňoch...ale aj tak nám kázal baliť na široko aj keď to má v poriadku 😠 ....pokiaľ sa to ale malinkej nebude lúbiť...tak ju baliť nebudem...ona je zvyknutá že si môže nôžkami pokopkať...je iné keď je dieťa na to zvyknuté od narodenia ako takto....ale aj tak to pokladám za dobrú somarinu.....v iných krajinách to vôbec nepoznajú...

xyka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jumca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jumca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jumca
18. dec 2009

corasone co mate nove??

kessy11
18. dec 2009

ahojte, tak my sme dokupkaní, mm krmi a ja rýchlo konikujem kým pôjdem uspávať, dneska sme neboli vonku sa mi zdalo že je moc zima, jumca vy chodíte aj ked je takto??? aj som chcela ale potom sme nešli ale bolo nam vo vnútri dlho predlho 🙂 🙂 🙂
maceková ako??? kde si???? 😀 😀

jumca
18. dec 2009

kessy jasan my xodime za kazdeho pocasia... 😉 vzdy aspon na hodinku...moja xyba som ti tak maleho od narodenia naucila a teraz ked s nim nejdem von tak vecer mi zaspava s velkymi problemami... 😒 ale aj som rada aspon som nutena ist von a malemu to len prospeje...pokial nieje -15 tak vzdy idem 😀

kessy11
18. dec 2009

a čo mu všetko obliekaš, napr. ked ste boli dneska???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre