Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ajav
30. mar 2010

Inak Jani gratulujem ku krásnej Kristínke a nerob si z toho nič, ja keď som rodila svoju dcerku v Trenčíne, tak prístup sestričiek bol veľmi nepríjemný a tiež mi ju hodili a nevedela som čo s ňou. Dokonca som ju nemohla zobudiť, po pôrode mi takmer vkuse prespala 4 dni a nejedla, no bolo to hrozné. Takže do Trenčína už viac nechcem ísť, vždy som tam mala len problémy či už pri operácii aleob pri pôrode a malú mi takmer svojim prístupom usmrtili. Rodila som 3 dni, ale smola, že bol víkend a nikto nechcel robiť cisarsky - pritom mi ho moja gynekologička vyslovene prikázala a uviedla to aj do materskej knižky, až mala dcérka celkom na mále.

nattou
30. mar 2010

Ahoj Ajav, v PN sa rodi pri planovanej sekcii ucite v spinali, aj pri vacsine urgentnych...jedine, ze by sa nieco zmysilo, da sa pac. do celkovej. Ale to je malo pravdepodobne. A dohodnut sa da, treba ale ist aspon mesiac pred terminom za primarom sa dohodnut, co a ako....oznamit, ze tam chces rodit, nech Ta objednaju (aby si si stihla aj interne predoperacne vybavit ambulantne). Jednoduchsie je, ak mas lekara, u ktoreho chces rodit, ak si teda nejakeho mas zaujem "objednat" ...dohodnes sa s nim a ten Ta bude menezovat co a ako, bude si Ta posledny mesiac sledovat a tak.

jana17
30. mar 2010

Ahoj ajav,
ja som mala cisarsky a dali mi spinalnu analgeziu. Myslim si, ze je to lepsie ako celkova anestezia. Mohla som vsetko sledovat, hlavne sa potom pokochat na malinku 🙂
A suhlasim s nattou, je lepsie zajednat si nejakeho dr. a ten ta potom sam "naviguje". A je to lepsie aj pri porode, ked vies, ze sa mozes na neho spolahnut.

matula1194
30. mar 2010

ajav ak by som ti mohla poradit...keby som sa mala rozhodovat medzi myjavou a piestanmi tak PN urcite odporucam..poznam vela kamosiek co rodili na myjave a straaasne boli nespokojne s pristupom a tak celkovo.vsetky rodili prirodzene nahodne cez vikend a odmietli im dat epiduralku, lebo tu davaju len cez tyzden alen ve nejakom case...co je desss..ty si odkial presne?

ajav
30. mar 2010

Ahojte dievčatá, Ďakujem pekne za skorú odpoved, teda odpovede. Tiež uvažujem nad tými Piešťanmi, len mama ma prehovára na Myjavu, vraj je tam super primár, a toho všetci chvália, ale na ostatné počúvam dosť sťažnosti. Preto zatiaľ teda váham. Ale moje 2 kámošky rodili v Piesťanoch a boli spokojné, preto som chcela aj ja. Bývam v Novom Meste a predtým som rodila v TN, ale na to radšej nechcem už spomínať,možno to bolo naozaj tým, že tiež bol víkend a podobne. Ale ani predtým sa s lekármi nedalo nejak dohodnúť. No nevadí, to je už za nami a podobným problémom by som sa chcela vyhnúť. A tiež ako píšete, chcela by som mať pri sebe niekoho, na koho sa môžem spoľahnúť a nech má aspon troška ľudský prístup, to urobí veľmi veľa. Vraj je tam dobrý primár, ale tie kámošky rodili u Dr. Karabu a boli veľmi spokojné. Tak skusim asi niekoho z nich.

matula1194
31. mar 2010

ajav na myjave mas jedneho dobreho primara..aj to nevies ako bude na tom ked zacnes rodit,v PN mas viac dobrych lekarov-porodnikov Karaba,Glesso,Dojcan.Ak ta jeden z nich bude rodit pripadne si ich zajednas nebudes lutovat..samoska sa musis sama rozhodnut to je len dobra rada 🙂) v ktorom si tyzdni?

ajav
31. mar 2010

Matula som v 34 tyzdni, ale vyzera to tak, ze maly je vacsi a kedze dcerku som porodila o 3 tyzdne skor, tak by som sa mohla uz aj rozhybat, aby ma porod nezastihol nepripravenu. Ty si z hlohovca? Tam som bola pri prvom tehotenstve na 3D sone u Breštenského alebo Breštanskeho MUDr. no neviem, ale bol velmi mily a ochotny. Inak ja mam tiez super gynekologicku, ale v Trencine, takze ona mi ani nejak nevedela poradit v tom, ci Piestany, alebo Myjava, nakolko vsetci od nej rodia bud to v TN alebo este v Ilave. ale to uz je zasa pre mna daleko. A preto volim tie Piestany. Musim zohnat este kontakt bud na primara, alebo na niekoho, kto moze robit cisarske a da sa s nim o tom dohodnut. Inak mas krasnu dcerenku. 🙂

nattou
31. mar 2010

Ajav, tam robia cisarske vsetci, je to mala nemocnica, preto kazdy musi vediet robit vsetko, musi si sam poradit...ak sluzi externista, ma vzdy prisluzbu na telefone, tj, ked treba, dobehne Gleso, Karaba, Dojcan, alebo primar. A cez prac.dobu nie je problem...ved Ty ides aj tak na planovanu sekciu. No ako pises, je najvyssi cas ist to dohodnut. Drzim palce. 😉

jana17
31. mar 2010

ajav drzim palce nech ti to vsetko dobre vyjde. A ak sa smiem spytat, preco ides rodit planovanou sekciou?

ajav
31. mar 2010

NATTOU a ten primár sa ako volá? Lebo uz mám cislo na Karabu, ale neviem ci mam ist k nemu alebo radsej priamo k primarovi, neviem ako sa ma postupovat.

JANI idem sekciou, lebo mam velky myom a tan by mohol byt pravdepodobnou prekazkou pri porode, je v celej polke steny maternice a moze sa stat, ze napr. hlavicka bude vonku a prestanu uplne kontrakcie, pretoze svalstvo myomu sa sprava inak ako svalstvo maternice a potom by sa nedal uz ani cisarak, len najak nasilu tahat hlavickou kliestami, no bez kontrakcii si to neviem predstavit, No proste moja Dr. jednoznacne doporucila cisarak. Pri prvom porode to nechceli akceptovat a porodila som az na treti den po odteceni plodovej vody, s tym, ze po troch dnoch bez vody co mi pichali len antibiotika malej nastali problemy so srdieckom a potom uz teda mohol byt aj cisarsky, ale bolo to o chlp. A nechcem znova zazit tu beznadej prosikat tri dni, nech ju uz vyberu. ja chapem, ze sekcia je operacia, ale ked ide o zivot dietata, tak nemam o com. Ale v TN tlacia vsetkych do normalnych prirodzenych porodov, ale niekedy to naozaj moze skoncit zle.

A diky za drzanie palcov obom.

janka108
31. mar 2010

ajav, ja sa som sa tiez rozhodovala medzi MY a PN. po skusenostiach svojich znamych s personalom na myjave, , zvolila som PN. tiez aj to prostredie je utulnejsie, nie take nemocnicne. bola si sa pozriet na obidvoch porodniciach? tiez si mozes precitat forum co sa tyka myjavskej porodnice
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/myjava-a-vsetci-co-sa-chystaju-do-myjavskej-porodnice/

ajav
31. mar 2010

Janka nie, nebola som ani na Myjave ani v Piešťanoch pozrieť. Forum si prečítam. ďakujem za info. Inak možno sa tam aj stretneme, ja mám tiež termín v máji, len troška neskôr, ale človek nikdy nevie.

matula1194
31. mar 2010

Janka,to ty si si ma chcela pridat na facebooku za priatela??lebo prizvisko mi nic nevravi..ak hej potvrdim ta 🙂

jana17
31. mar 2010

matula ano to som ja 😀 a este som poslala aj suzane, tak nech sa nezlakne, hihi

nattou
31. mar 2010

Ajav, napisala som Ti internu postu 😉

ajav
1. apr 2010

Nattou, díky za internú poštu, našla som to 🙂 a som Ti aj odpísala.

janka108 no čítala som čítala to forum myjavskej porodnice a je to tam celkom huste. 😉

luciaheskova
2. apr 2010

Ahojte, ja mám termín posledného apríla a tiež sa chystám do PN.. Chcela som si vybaviť Dr. Glesa, ale bol už obsadený, tak skončila u Dr. Dojčana.. Aké máte prosím s ním skúsenosti?

jana17
2. apr 2010

Ahoj lucia, ja osobne s dr.Dojcanom nemam skusenosti, ale nepocula som na neho nic zle. Babulky, ktore rodil, si ho chvalili.
Ja som mala dr. Glesa, ten bol super. Kamaratka mala dr.Karabu a neda na neho dopustit.
Vsetko dobre, drzim vam obom place 😉

luciaheskova
2. apr 2010

Ahoj Jana, ďakujem veľmi pekne.. Nie som síce prvorodička, mám 20 mesačného syna, ale v PN som nebola, predtým TT, tak preto sa informujem.. a nevieš zhruba čo mu dávali - koľko?

jana17
2. apr 2010

Joj to ti nepoviem, ale na stranke nemocnice PN maju v smernici - cenniku uvedenych 100 eur... je to kolonka "privolanie lekara mimo sluzby na ziadost pacienta" Ale to uz zostane na zvazeni teba 😉

luciaheskova
2. apr 2010

oki, šak tak nejako som počula aj pri Dr. Glesovi.. a viacej je už na Tvojom uvážení.. tak ďakujem pekne, majte sa pekne 🙂

janka108
2. apr 2010

pocuvam len same dobre kritiky na lekarov v PN. chcem sa spytat, naozaj si myslite, ze tie obalky je treba? ze bez nej by sa lekar menej snazil? ze bude porod menej bolestivejsi? a co zeny, ktore si nikoho "nezazmluvnili", boli spokojne tiez? celkom by ma to zaujimalo.
nie som proti, ocenit starostlivost ked budem odchadzat z porodnice, trebars nejakym naozaj kvalitnym vinom, alebo nejakou pozornostou, ale dopredu sa mi podplacat nikoho nechce. neda sa porodit dostojne aj bez toho? 🙂

jana17
2. apr 2010

ahoj janka108,
samozrejme, ze nemusis oslovovat ziadneho dr., vsetci lekari su tam dobri a ustretovi. Je to len na tebe samotnej. Ale ked vytiahnes lekara z tepla domova do prace, tak si myslim, ze toto si zasluzi vsimne... samozrejme, tym sa porod nestane menej bolestivejsi.. mna ked chytili kontrakcie a dorazili sme do porodky, tak bola uplne plnucka, porod za porodom. Lekari, co mali sluzbu, mali co robit a ja tym, ze som oslovila jedneho dr., ktory kvoli mne prisiel z domu, sa mohol venovat vylucne iba mne. A vzhladom na komplikacie, ktore sa mi pocas porodu dostavili, dakujem panu Bohu, ze som zvolila tento variant... u mna to bol najlepsi tah v mojom zivote a ked este niekedy budem cakat babatko, tak urobim to iste. Dakujem mu za krasnu dcerku...

abbey1
2. apr 2010

Ahoj.S tými lekármi je to relatívne.Ja som mala zaplateného Glesa a hrôza.Bol katastrofálny.Neviem mu prísť ani na meno,svokor chcel aj podať podnet na lekársku komoru.Pri dcére som mala Dojčana-bol v službe.Nič som mu nedala a bol úplne úžasný-ľudsky aj odborne.Ak sa teraz rozhodnem rodiť v Pn,tak u neho,alebo Strakovej.A dúfam,že Glesu ani neuvidím.Ja osobne si myslím,keď niekto tú prácu vie robiť a robí ju s láskou,je super za každých okolností.Jasne,že keď kvôli mne príde do práce,treba mu to zaplatiť.Ale keď je niekto nezodpovedný,je jedno aké všimné mu dáš,prácu si neurobí poriadne.

matula1194
2. apr 2010

abbey1 si prva co pocujem, co nieje spokojna s glesom..ked som tam rodila tak odrodil 4rodicky a nevedeli si ho vynachvalit a tak celkovo..ale sto ludi sto chuti.
janka108, ja som si nezazmluvnila nikoho a natrafila som akurat na dojcana a bol super asi by som si ho dala aj zazmluvit ked by som chcela druhy krat rodit bol velmi mily..ale myslim,ze odbrnikov je tam viac gleso,karaba,dojcan aj polaka si chvalili podaktore ten tam dochadza obcas, dr.strakova je tam nova este sa zaucala ked som ja rodila ale vyzna sa moze byt dobra po profesionalnej stranke-voci nej som mala vyhradu len tu,ze ked ma vysetrovala na kolko cm som otvorena tak dost drasticky a bolelo ma to oproti vysetreniu co mi robil dojcan. ale chce to skor u nej asi tu prax.jedina u ktorej by som nerada rodila je švarova... 😖

janka108
4. apr 2010

diky za odpovede, uvidime kto sa pošťastí 🙂

matula1194
5. apr 2010

Babule, ale mate skusenosti s odsavackami mliecka??? viete mi nejaku dobru odporucit?? ci je lepsia rucna ci elektricka...

katren
5. apr 2010

Matula, ja som si kupila elektricku Avent, ta sa da pouzit aj ako manualna. Elektricka je rychlejsia a praktickejsia, ked mas vela mliecka a treba odsavat viac a nevysilis si ruky. Ja som pouzivala manualnu, ked toho mliecka nebolo tolko. Ale keby som mala kupit este raz, tak kupim elektricku zas 🙂
Zopar krat som vyuzila aj elektricku, hlavne, ked som bola unavena, tak makala za mna 😀

matula1194
5. apr 2010

katren,dakujem za radu cucnem na nete..aj ked ta avent sa mi zda akasi predrazena.ta elektricka

katren
5. apr 2010

Ved skus bazar tu na koniku....ked som ja pozerala, bola v ponuke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre