Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

silvuskaa
23. aug 2009

erni som aj ja zvedava ako to v stredu dopadne...zajtra este idem asi posledny krat do pordne, este ma chce moj dr vidiet pred dovolenkou.
lucyy ahoj moja, ja cakam ze sa ozves..ako sa mate?🙂
Baby myslite ze sa da zistit ci ma babo omotanu snuru napr. okolo bruska alebo krku? Lebo podla mna by to mali sonom zistit, ale pocujem o dost pripadoch ako zena nemohla po neviem kolkych hodinach vytlacit male a nakoniec to skoncilo sekciou:(

nattou
23. aug 2009

No, neda mi nereagovat... Lucyy, pan primar "nekecal", len pre informaciu, ale ak sa bavime o Piestanoch, tu sa klieste nepouzivaju!!!!!!!!!!!!!! V najhorsom pripade sa pomoze babatku vakuumextraktorom. Kazde pracovisko ma svoju zabehnutu prax, ale v PN Vam forceps teda urcite nehrozi, tak sa zbytocne navzajom nestraste. A co sa tyka toho tlacenia laktami na brucho a lamania rebier...myslim, teda viem to urcite, porodne asistentky vedia, ako sa to spravne robi, netlaci sa laktom, ale celym prelaktim na fundus maternice, vola sa to Kristelerova expresia a nerobi sa bezne, lebo by sa nemala pouzivat, no v krajnom pripade pomoze vycerpanej mamine a utrapenemu babu na svet. Takze to sa nerobi preto, lebo vas rodia babraci, co Vam chcu polamat rebra, ale rodicka uz nevladze tlacit a babo sa dusi, alebo naliaha inak, ako by malo atd atd...potom pocas kontrakcie sestricka na poziadanie lekara zatlaci a POMOZE VAM aj babatku!!!! Este som nevidela a nepocula, ze by niekomu dolamali v PN rebra...tak ziadnu paniku a stres.

maja177
23. aug 2009

jasne ze to je kravina aby sestricky lamali rebra 😀 😀 😀 ved za tie roky uz urcite vedia co robia, a keby robili zle matke alebo babatku, urcite by to nerobili 😝 a to ze ma niekto stoho modrinu? a co, ja sa pichnem spendlikom a mam modrinu jak svet, kazde telo je ine, naco tu riesite take somariny a zbytocne sa stresujete...

jumca
23. aug 2009

tak tak nestraste ma baby jedny nepodarene... 😀 vsetko dobre dopadne!!!! 🙂

nattou
23. aug 2009

jumca, samozrejme, nepochybuj o tom 😎

veve24
23. aug 2009

tiez mi to pripada ako strasenie, nemyslim si, ze by mi primar tvrdil nieco a lekari by robili nieco uplne ine...od coho by tam ten primar asi bol, keby si tam kazdy robil co chce???

viem, ze tento problem byva dost casto v Trencine...vidia, ze mamina ma uzku panvu, ze babo asi nevytlaci, ale napriek tomu ju nechaju...naposledy tam jednej znamej tahali dieta sekciou uz z porodnych ciest...takze asi sa to da. Preto ma odradilo ist rodit do TN, aj ked tam mam toho najlepsieho lekara. Ale my uz sme sa viacmenej rohodli, bohuzial ani PN, pojdeme rodit do Ciech, je to tusim najvacsia istota... 🙂

jumca - neboj, je to fakt len strasenie, urcite bude vsetko v pohode

silvuskaa
23. aug 2009

veve do Ciech? Mas tam niekoho znameho?

veve24
23. aug 2009

silvuskaa - nie, nikoho...len som tolko citala a hladala, az som nasla porodnicu v Kyjove, isla som sa tam pozriet, zistila som co a ako a rozhodla som sa...na 90 % 🙂)

almendra
24. aug 2009

ahojte dievčence, ja už mám rok po pôrode, ale viem ako som sa bála , lekára som si nezamluvnila, myslím že je to zbytočné, lebo je to to isté, bolesti také isté, akurát vám môžem doporučiť namiesto lekára tú epidurálku, ja by som to bez nej asi nezvládla. Mala som pri pôrode Švarovú, tú ktorú som najmenej chcela, zo začiatku po mne aj kričala, že to musím predýchavať, a že každá má bolesti, no nakoniec bola pri pôrode úplne milá, ešte ma aj chválila, že ako to super ide , . ale hlavne prvorodičkám čo sa bojíte, epidurálku fakt odporúčam. Síce som mala po nej na druhý deň bolesti hlavy, aj som mala zvýšené pečeňové testy, ale to sa potom upravilo. Tak baby držím vám palce. Inak sestričky sú v pôrodnici úplne super, fakt zlatunké. AKurát mi vadila tá chodba- tie návštevy na nej, bol tam strašný vzduch vydýchaný keď sa tam tie návštevy nahrnuli. No a tiež tie sprchy, sú tam iba dve sprchy, dva záchody, a strava - nič moc. Chodila som inak predtým čupkovi ml., ale nejako moc som s nim spokojná nebola, myslím že to dosť fláka tú starostlivosť.

mima1708
24. aug 2009

ahojte baby.. tak uz sme doma... dnes nas pustili, bo v pn sa roztrhlo vrece s porodmi a maju plne stavy... 😀 porod bol uplne perfektny a nebyt dr. Dojcana, neviem ako by sme dopadli... s malinkym sme sa dost natrapili... okolo pol 11 doobeda nas prijali a strasne pomaly som sa otvarala, napichli ma na infuzky, davali mi injekcie na urychlenie,ale nepomahalo a malicky sa narodil po 11 hodinach trapenia... 🙂 ale stalo to za to... museli nam pustat vodu o 17, skakali sme na fit lopte a tak... a mala som epi, bez nej neviem ako by som to zvladla tolko hodin... a malicky mal 4250g a dr. dojcan povedal,ze bez epi by som ho neporodila,musela by som ist cisarom... a museli ma aj nastrihovat a poridne... ☹ mliecko uz mame,veselo papkame a malinky krasne pribera... takze asi tak... ak budete chciet nico vediet, kludne sa pytajte, ak budem mat cas, rada vam napisem ako bolo... ale nestazujem sa... pristup na s 1*****....

silvuskaa
24. aug 2009

juj mima prajeme vsetko dobre...tesime sa s vami 🙂
kolko inak nechavaju po porode v nemocnici? Mala si zajednaneho dr alebo mal Dojcan prave sluzbu?

erni
24. aug 2009

mima teda riadny macko, neboj epiziotomia sa ti zahoji umyvaj si to len detskym mydlom a studensou vodou...
a ako sa to zacalo mala si kontrakcie?myslim ze pustaju na 5.den ze? a myslim ze jedlo a hygiena bude vzdy v nesukromnej nemocnici rovnaka..

nattou
25. aug 2009

Mima, srdecne gratulujeme, nech ste zdravi! 😉

mima1708
25. aug 2009

dakujem vam baby... dojcan mal prave sluzbu, nemala som nikoho zajednaneho... a teraz nas pustili uz vlastne na 4. den... vo stvrtok sa maly narodil a v pondelok nas pustili,lebo je tam naval 😀 vela mamiciek rodi,tak sa snazia co najskor uvolnovat lozka... ja som bola v poridku, malicky tak isto,nemal ani zltacku, pekne zacal papat a priberat tak nas poslali domov... a erni nahodou tam varia celkom fajn... ja som na jedlo dost fajnova, ale chutilo mi tam... 😉 len baby na vsetko sa pytajte,lebo ked sa nebudete pytat,dokopy nic vas nenaucia... ked sa opytate milo a ochotne vam odpovedia,ale nepridu za vami s tym,ci nieco potrebujete vediet...

erni
25. aug 2009

mima ohľadom tej stravy som reagovala na almedru co pisala ze to nebolo nic moc, ja som tiez neni nejak vyberava ale v TT nam navarili uplne" vhodnu" strukovinovu polievku 😀 ...skôr ma trapia len tie dve sprchy a WC..a aky bol doktor k tebe?a nenapisala si ako to zacalo?

silvuskaa
26. aug 2009

mami tak som som aj ja zvedava ako ti to vsetko zacalo.....
Baby ja idem za chvilu na CTG, tak sa potom ozvem co a ako....

corasone
26. aug 2009

mima malinky teda pekny macko len nech papa, gratulujem Vam a ako sa vola? ja ked som tam lezala tak som moc s dojcanom spokojna nebola ale pri porode moze byt iny, preto neposudzujem. ja mam zajtra poradnu u dr.Glesa tak som zvedava kolko maly vazi 🙂 a este jedna otazka MIMA na nadstandardna izba je nonstop obsadena?

mima1708
26. aug 2009

no zacalo to tym,ze som okolo pol 1 v noci zacala mat bolesti v krizoch a postupne sa zvacsovali,tam cca po hodinke ma zacalo boliet brucho,ale len dolu ako pri menzese... den pred tym som zacala vecer trosku krvacat,ale vsade som citala,ze to je normalne ked zacne odchadzat hlienova zatka a ta moze odist aj tyzden pred porodom... no a kedze sa tie bolesti v krizoch zosilnovali isla som rano svojmu gynekologovi,ten ma pozrel, povedal,ze som otvorena na 4 cm,mam si ist domov pre tasku a do porodnice pre babatko... 😀 no tak som isla domov,manzel ma este oholil,najedol sa (ja uz radsej nie aj ked som bola hladna ako pes 😉 ), o pol 11 nas prijali, o 17 pustili vodu a o 21.30 sa malinky narodil...
corasone nadstandartka bola volna asi tak necely jeden den ked som tam bola ja... teraz tam maju dost obsadene vsetky izby,takze neviem ti povedat... syncek sa vola adrian a dojcan bol pri porode v pohode... celu dobu ako som tam lezala tak sa ma pytal ako sa citim,ci nemam bolesti a hned ako by som nieco citila, aby som ho zavolala a dopichne mi epi,... takze tak no... ako sa hovori 100 ludi 100 chuti...
erni s tymi sprchami a wc to je v poho... kedze babatka sa nebudia vsetky naraz,ale kazde inokedy dostat sa do sprchy alebo na wc problem nebol... 🙂

corasone
26. aug 2009

super MIMA dakujem za odpoved a zelam vela zdravicka celej rodinke. este som sa chcela spytat ked si dosla do nemocnice na kolko cm si bola otvorena?

lucy55
27. aug 2009

Ahoj,Mima,gratulujem k Adriankovi!ja som sa sem tak priplietla,lebo tiež som z hc a povodne som chcela rodit v tt,ale čoraz viac rozmyslam o Piestanoch,ako si sa rozhodovala ty?nevedela by si mi poradit,ci sa tam mozem ist kedykolvek pozriet,ci mi poukazuju porodnicu a tak?

corasone
27. aug 2009

lucy55 no najvyssi cas aby si sa rozhodla, pokial ma pamat neklame uz si mala v 7 mesiaci prichadzat na kontroly k porodnikovi ale nic zato nedas ked sa poinformujes v Piestanskej nemocnici ci je to stale mozne.

baby ja som dnes bola na poradni, som happy lebo aj napriek tomu ze mi znovu byva zle a skoro vsetko dam von co zjem malinky krasne pribral. akurat sa mu nechce otocit, zatial mam ratat s cisarakom, no konecne rozhodnutie padne o 2 tyzdne. dr Gleso povedal ze ked sa dovtedy neotoci uz sa neotoci, tak som zvedava. povedal mi aby som si s malym o tom pokecala 😀 tak to skusim 😀 😀 😀

veve24
27. aug 2009

****lucy55**** - ja som tam bola este tusim v 26.tyzdni, prisla som, zazvonila a povedala sestricke, ze sa chcem ist pozriet na porodnicu 🙂 Mam taky pocit, ze mi otvorila zrovna ta sestricka, o ktorej sa tu parkrat pisalo - helenka 🙂 ze je najneprijemnejsia, ale mne sa nezdalo...teda nebola vysmita a od ucha k uchu, ale normalka. Treba si dat navleky, hodi na teba taky zeleny doktorsky plast a ukaze ti vsetko. Ak tam zrovna nebude niekto rodit, tak by to malo byt ok. Pytala som sa, kedy treba prist, ked tam chcem rodit a ona ze je dobre prist v 36.tt na prietoky, ale minuly tyzden som bola za primarom a ten povedal, ze kludne mi vsetko moze spravit moj gynekolog, len treba prist aspon jedenkrat, hocikedy, uz aj s vysledkami prietokov a s tymi o streptokokovi. Inak ze netreba vobec nic. A keby som aj neprisla, nic sa nedeje. Ja stale neviem, ci pojdem do tych Ciech alebo do PN, asi bude vela zalezat na tom, ako sa budem citit, ake silne bolesti budem mat...ale predsa len ten Kyjov asi zvitazi 🙂 Tam takisto staci prist, zazvonit a porodit 🙂 Ake jednoduche, ze?

lucyy01
28. aug 2009

teda baby, pekne ste sa tu rozkecali 🙂
silvuska prepac, ze ti az teraz odpovedam, ale pri drobcovi mi teda vela casu nezostava, a ak aj nejaky, tak ho skusam vyuzit inak 😅 no mame sa fajn, vsetko dopadlo super, ani som to tak necakala. tehu bolo ukoncene sekciou, drobcekovi sa nechcelo zostupit, tak sa doktor po nejakom case rozhodol pre taketo riesenie. doktor aj sestricky boli zlati, pokojne by som si to zopakovala 😉 ani bolesti neboli nejake strasne, dalo sa to vydrzat a to boli desat minut pred cisarskym viac nez 140percentne 😝 moj malinky pokladik sa narodil s mierami 3530g a 51cm, vcera mal presne mesiacik a od porodu narastol o 5cm a vazi takmer 4.5kg 😵 papkanie mu krasne ide, bude z neho chlapina 😉
inak porodnica bola plna, aj ked som tam bola ja a so sprchami a veckami ozaj problem nebol, len to horko a hlavne ten preskleny strop nad jedalenskym stolom bol zaberak... ale vidim tu tusim uz len same septembrove a neskorsie terminy, tak snad sa to bude dat vydrzat 😉

silvuskaa
28. aug 2009

tak ja zatial este nic, malinkemu sa nechce von, ale este mame do terminu 1tt cas.....idem do nemocnice na kontrolu 4.9.
luccy pocula som ze vraj je teraz hrozny naval. Jasne...ja chapem ze mas teraz toho vela, kym sa to troska utrasie. Mala si zajednaneho aj lekara? lebo mne to nevyslo, tak uvidime koho budeme mat.

lucy55
28. aug 2009

Ahojte,corasone,veve,dakujem za tipy,tak dnes som tam skocila,ani som pred tym nikomu nevolala a hned sa ma tam ujali,vsetko mi poukazovali,cely personal,kazdeho koho som tam stretla neuveritelne zlatí,vobec sa to neda porovnat s trnavou,je to malicke,taka rodinna atmosfera,pacilo sa mi tam,tak je asi rozhodnute🙂
nikto nastastie nerodil,ale sestricka mi hovorila,ze su dost plní,aj nadstandart izba bola obsadena.

corasone
28. aug 2009

lucy55 tak to je super, som rada ze si dobre dopadla. kedy mas termin?

lucy55
29. aug 2009

corasone,termin mam 19.september,podla pocatia vsak 1.oktobra,tak uvidime 🙂 možno sa tam v porodnici aj stretneme.dali mi telefonne cislo,aby som sa objednala u nich na ctg,ale teraz v tt mi robili test na toho streptokoka,tak rozmyslam,ze este raz pojdem na ctg tam,aj pre vysledky testu a potom uz budem chodit do Piestan.Inak kazdy mi radí,aby som zasla za dr.Karabom,vraj je skvely.
Držim palce,aby si to tvoj malinky ešte rozmyslel s tou polohou a otočil sa,aby vsetko bolo ok🙂

mima1708
29. aug 2009

lucy55 k tomu dr. karabovi - ja s nim moc dobre skusenosti nemam... teda myslim ako s clovekom,porodnik moze byt dobry,ale ma divny pristup... uz som to tu raz pisala,ze ked som bola na prietoky u neho dostala som 20 min. prednasku o tom,ako je mozne ze som pribrala 20 kg a vtedy som bola 2 tyzdne pred porodom a povedal,ze uz vtedy som mala ,,obezne" decko a ze bude mat problemy cely zivot kvoli mne a podobne veci... a este ten styl akym mi to hovoril... no zanechalo to vo mne dost negativny dojem... ale hovorim,porodnik moze byt dobry, s tym skusenosti nemam... len tolko moj skromny nazor a skusenost... 😀

lucy55
29. aug 2009

Mima,no to vie nastvat,ked sa chlap vyjadruje k niecomu,co nikdy nezažil,mala si sa ho opytat,kolko pribral on ,ked bol tehotny🙂preto nemam rada chlapov,co sa hrabu do gynekologie,chapem,ze su fascinovaní ženskym telom,ale nikdy sa do ženy nedokazu vcitit tak ako zena,ja som mala vzdy gynekologa-zenu,aj ked som bola vonku v zahranicí,mala som skvelu gynekologicku,aj tu na Slovensku som radsej chodila do Trnavy ženskej lekarke,bo v hc su len chlapi.Aj pri porode som chcela mat ženu-porodnicku,no v Trnave mi to nevyslo,bo ta moja vyvolená nema atestaciu,aby so mnou mohla podpisat zmluvu,ale kedze som sa uz rozhodla rodit v Piestanoch,tak to asi necham na nahodu,kto bude pri porode,či Karaba alebo Dojcan,chlap ako chlap 🙂ja som doteraz pribrala 14kg,a to sa neprežieram a pravidelne cvičím,myslím,že kondičku mam tri razy lepšiu ako dr Karaba,aj ked som v 9.mesiaci a o 14kg tažšia 🙂)Ako sa má malinký?

corasone
30. aug 2009

🙂 neda mi nepousmiat sa, co uz ine mozeme ocakavat od Karabu. ked som bola v nemocnici hospitalizovana, tak ako kazda tehotna zena aj mna neustale tlacilo mocit, tiez babu co bola so mnou na izbe a potom som uz len zacula ze behame po chodbe jak namydlene 🙂 to je ten lepsi pripad co som zazila s Karabom, ten horsi ani nespominam. a ten jeho pristup ako kazdemu tyka je tiez divny, no ako Mima pise mozno ako porodnik je OK. ja som zatial pribrala 10kg uvidime ci este nieco naberiem, no predpokladam ze ano, a co sa mojej kondicky tyka fuha tak tu nemam ziadnu 🙂 volajako som zlenivela aj napriek tomu ze volakedy som cvicila pravidelne este pred tehu som cvicila ale pocas vobec. moj maly poklad tusim cvici aj za mna v brusku xixixixixiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre