Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lienockaa
7. sep 2009

a zafarbenie vody urcite nevidiet podla sona.. 🤐

silvuskaa
7. sep 2009

zafarbenie vody nie ale ci je voda cira alebo kalna vidno podla sona je🙂
lienocka moj lekar ma pozera aj zdola ale teraz po termine chodim uz len do nemocnice na CTG, tam pozru len vysledky z CTG a hotovo.

corasone
8. sep 2009

ja tiez chodim aj k svojmu gyn. aj do nemocnice, no v nemocnici ma zatial vobec nepozeral zo spodu, on by pozrel kebyze k nemu chodim pravidelne ako k svojmu gyn. nevedela som ze pri sone je vidiet aka je voda, som zvedava na zajtra na tom CTG

lucy55
8. sep 2009

Mne pri poslednom sone v tt napr.povedal,že placenta už dozrela,dokonca mi ukazoval na monitore také trhlinky bolo vidno,je to zvlastne,že to nerobia v pn,lienockaa asi si mala lekara zaplateneho a chodila si len k nemu,nie?a preto ti aj robil vysetrenia...zas ked si to zoberetie,tak volakedy sa to vobec nerobilo,tri ultrazvuky za cele tehotenstvo mali nase mamy a sme tu 🙂 treba sledovat pohyby babatka a to,ako sa citite,ved keby nieco,tak nas neodmietnu pozriet.Ja som mala vcera take bolesti krížov,že som myslela,že večer budem rodit 🙂 a nič

corasone
8. sep 2009

no pravdu povediac kamaratka v Lipt.Mikulasi ma termin koncom oktobra a zatial mala tusim 3x sono, tam pri kazdej poradni vobec nerobia sono ako tu, sice ani moj gyn. mi nerobil sono pri kazdej poradni ale rozhodne som mala viac xxx sono. najkrajsie bolo v Nitre ked som isla na amniocentezu to bolo tusim 4D nieco neuveritelne krasne ako som videla malinkeho 🙂

lucy55
8. sep 2009

Jé,Corasone,to ti zavidím,to 4D,si si už videla svoje baby,musí to byt úžasný pocit 🙂
Mne moja gyn robila uzv na kazdej poradni,takze ich bolo hojne,aj som sa bala,či tolko žiarenia nemože škodit

mima1708
8. sep 2009

fiha,tak to sa cudujem,ze vam robili tolko krat sono... mne robil myslim 5x za cele tehotenstvo...
lucy55 tie bolesti krizov poznam... 😉 ja som ani necitila normalne kontrakcie zo zaciatku,len taku ako mens. bolest v podbrusku a brutaaaaaalnu bolest v krizoch... nemohla som tu poslednu noc ani sediet,ani lezat, ani poriadne chodit... ked som sa prechadzala tak to bolo o kustik lepsie,ale aj to bolo takym stylom,ze som docapala s rukami asi kazdy kusok skrine co som sa musela pridrziavat... som chodila po izbe ako dochodca... 😀

lienockaa
8. sep 2009

lucy-ano, patrim do nemocnicej amb., nemam ineho gynekologa, tak mozno preto to tak bolo..cele tehotenstvo jeden lekar a potom mi bol aj pri porode, sme sa dohodli..🙂

lucy55
8. sep 2009

Lienockaa,tak to si mala uplne idealne,cele tehotenstvo aj porod s jednym lekarom,super.
Mima,nestraš 🙂 tak to vyzerá,že ma to už obchádza 🙂 Som zvedavá zajtra na to ctg,a moč teda brat nemusím,ked nerobia vysetrenia?

lucy55
8. sep 2009

Mima,je fajn,že je tu človek ako ty,priamy zdroj informacii,čo to už má za sebou 🙂
Sme radi,že si najdeš čas aj popri baby nám tu čakajucim dušiam napísat 😵

corasone
8. sep 2009

mne moj gyn. nerobil pri kazdej poradni sono, niekedy som nemala sono aj 2mesiace az som sa cudovala, ja som mala asi na zaciatku viac xx kedze mi vysli geneticke testy malinko zle. ale nakoniec je vsetko OK. tiez vedia tii lekari pekne vystrasit tehotne zeny ☹ niekedy. inac mne posledny tyzden tvrdne brusko par x za den, myslite ze je to OK?

lucy55
8. sep 2009

corasone,uplne ok 🙂 maternica sa pripravuje na porod 🙂
zajtra dajte vediet,ako ste dopadli na ctg,ja si robim srandu,že zajtra je taky pekny datum na narodenie dietata,ze tam uz rovno zostanem 🙂

silvuskaa
9. sep 2009

Ahojte🙂 na CTG vsetko ok a mam sa ukazat na dalsie CTG 11.9. a to mi uz urobia aj kompletne vysetrenie. Mohlo by sa to pekne dovtedy aj samo rozbehnut🙂

mima1708
9. sep 2009

silvuska,to som si aj ja hovorila,ze uz by mohol ist a stale si daval na cas... 😀 hovori sa,ze chalani su lenivy a nechce sa im ist von... 😉

lucy55 ked mozem rada pomozem,viem ake to bolo pre mna,ked mi nemal kto povedat co a ako tam prebieha a vzdy som tam isla s velkym otaznikom co bude a je to dost stresujuce... tak ked budete chciet hocico vediet,staci sa opytat a ked budem vediet,poradim... 🙂

lucy55
9. sep 2009

Ahojte,ja som bola dole na natáčaní/ak tá lekárka dole na gynekologii bola dr.Švarová,tak musím povedat,že je velmi príjemná/ a potom ma poslala hore na 5.posch,tam len doktor pozrel knižku a povedali mi,aby som prišla 17.9.už hore.Silvuskaa,asi to bol dr.Dojčan,že?Nepovedal mi ani pol slova,on sa nebaví s pacientkami? 🙂 Moja maternica je zatial pokojná,nič sa nedeje,ako to vyzerá u teba?stihneš tam ešte do toho 11-teho ist bez cestovnej kabele? 🙂 Corasone,ako si dopadla?

silvuskaa
9. sep 2009

mima taaak rada by som to mala uz za sebou 🙂
lucy ja som myslela to na na 1.posch nataca sestricka a nie lekarka....ano dnes tam bol dr.Dojcan, an je taky tichy, dokonca az moc odmerany mi pripada...no ja tam mam prist toho 11teho a vraj ak dovtedy nic...potom sa dohodneme na hospitalizacii ☹

corasone
9. sep 2009

caute baby, no CTG dopadlo dobre, bola som na tom 1poschodi, bola tam len sestricka a ja, kedze tam nemala nikoho vedela ze som objednana aj na zajtra tak zavolala dr.Glesa aby sme to vybavili uz dnes no a nastup do porodnice mam 17teho a 18teho cisarak 🙂 takze LUCY asi sa tam stretneme 🙂 len nech vsetko dobre dopadne. malinky sa neotocil a uz je minimalna pravdepodobnost ze sa otoci, uz ma tam malo miesta. tak tolko zatial odo mna, v piatok mam este nejake vysetrenia a musim aj na interne.

lucy55
9. sep 2009

silvuskaa,neboj,poznam tolko pripadov,ked sa babätko zlaklo vyvolavacky a narodilo sa tesne pred dohod.termínom pôrodu,uvidíš,u teba to bude rovnaké,som ochotná sa stavit o zmrzlinový pohár 🙂
Takže to nebola lekárka,len sestrička?aha,tak som v obraze 🙂

corasone,a prečo sa Gleso tak ponahla,ved by mohol počkat aj do termínu,či nie?máš nej.problemy s tlakom alebo tak?budem ti teda držat palce,nech to dobre dopadne,aspon sa nemusíš obavat porodnych bolestí a ak budeš mat len spinalnu anesteziu,tak si malinkeho možeš hned po porode vychutnat aj bez vela hodín trápenia,a tú jazvu na brušku,ved on ti to synček vynahradí

corasone
9. sep 2009

problemy ani nie, ale tvrdne mi brusko par xx za den tak doky povedal ze aj tak je uz donoseny, ze mozeme spravit cisarak. mne aj moj gyn. presunul termin na 19teho takze je to OK len nech je malinky zdravucky. a co sa jazvy tyka vobec si s tym nejako nelamem hlavu, to dietatko je pre mna vsetkym. akurat dnes uz drahy doniesol postielku aj vsetko do postielky tak som rada, sice ju poskladame az cez vikend ale uz je doma 🙂 zajtra sa chystam vyvarat flase a cumlicky 🙂 chcela som sa spytat beriete si do porodnice odsavacku?

silvuskaa
10. sep 2009

lucy bodaj by si mala pravdu...ale o ten zmrzlinovy pohar by sme sa mohli stavit 😉
corasone ja mam odsavacku nachystanu doma a ak by ju bolo treba tam mi ju prinesu...nebudem si ju balit, beztak mam dost velku tasku, jak keby idem na dovolenku do hôr🙂

lucy55
11. sep 2009

Dobre ránko,tehulky!Ja som sa tak dobre vyspala,a to ešte na chrbte som sa zobudila,že sa mi ani nechce verit 🙂
Corasone,ja som zatial odsavačku vobec ani nekupovala,uvidím,či ju budem potrebovat..možno ju v nemocke aj požičiavaju,nie?Mima bude vediet 🙂 Mimky som sa chcela opytat,že kde si čakala,ked si prišla rodit,či ta dali na izbu alebo nechali v tej čakačke vedla porodnej saly,kde nie je žiadne sukromie..a či si musela aj ležat počas kontrakcii na ctg-čku?A do čoho ta obliekli?A ešte jedna otazočka,či nepožičiavaju po porode monitory dychu tak ako to robia v tt?
Silvuskaa,ako si dnes dopadla v nemocke?Ja mam stale pocit,že tí doktori sa vždy strašne ponahlaju,ved tvoj realny termin može byt kludne o dva týždne,teda napr u mna je to tak,že podla terminu vypocitaneho podla menstruacie je to 19.september,ale ked odpočítam 40 týždnov od datumu počatia,čo je najpresnejšie,tak mi vychadza 1 .oktober.Jasne,že babatko sa poklada za donosene už od 38.týždna,ale príroda má určite dovod,prečo ho ma žena nosit v brusku 40 týždnov,pripada mi to take nasilne,ze lekari by ho už najradsej vytiahli von,ked ono sa na to ešte neciti...čo poviete?

deyna
11. sep 2009

v porodnici poziciavaju taku balonkovu jednoduchu odsavacku

mima1708
11. sep 2009

to ci poziciavaju odsavacku neviem,ale ja osobne by som si ju asi nepozicala... ja som odsavacku potrebovala az ked sme prisli domov,takze som ju kupovala az potom... podla mna je zbytocne kupovat ju dopredu,lebo jedna mamicka co tam bola s nami odchadzala s porodnice s tym,ze budu od zaciatku na nutrilone,takze v takomto pripade by to boli len zbytocne vyhodene korunky... ja som dala manzelovi instrukcie,keby som ju nahodou potrebovala kde a aku mi ma kupit,ale nakoniec som si ju kupovala sama... 🙂
lucy55 ja ked som prisla spravili mi ctg tam v tej miestnosti kde robia aj normalne,tam mi potom dali erarnu koselu na ktorej bolo 5 gombikov aj tie sa nedali poriadne zapat, potom som isla na izbu vybalit si veci a na porodnu salu... tam mi napichli epi,dali infuzky,napojili na ctg a bola som nan napojena celu dobu az dokym som nezacala rodit... teda odpijili ma ked som isla na wc,prejst sa a tak... aj ked ma nutili skakat na fit lopte som bola napojena na ctg... to bolo ale strasne volaco,stale sa mi to smykalo po brusku dole,potom to nezachytavalo dobre ozvy maleho,stale to tam potom piskalo,no hrozne... a tie monitory neviem,ale nepocula som a ani nam nikto nehovoril,ze by tam take nieco mali...

silvuskaa
11. sep 2009

lucy dnesne CTG dopadlo dobre, dr ma pozrel aj od spodu... a mam sa hlasit 16teho aj s taskou...teda pokial dovtedy nic. Mne sa to zda dost neskoro, ved to bude uz 11ty den po termine...co myslite? Aj ked viem ze presny termin sa neda presne vypocitat ale mam z toho taky divny pocit:(

corasone
12. sep 2009

ahojte tetulky, ja som bola v nemocnici tak som sa nemohla zapojit do Vasej diskusie, vo stvrtok ma zacala neskutocne boliet hlava, snazila som sa o to aby co najskor prestala no bez sanci, a ked uz to bolo naozaj neznesitelne drahy mi zavolala o pol2 zachrannu sluzbu a tí ma poslali do nemocnice tak som sla, nechali si ma tam 24hod na sledovanie. poviem vam pravdu ale v piestanoch sa rodia take krasne deti 🙂 teraz su tam 3 dievcatka a tusim ze 5 chalanov 🙂
co sa tyka tej odsavacky tusim ze ju tam pozicavaju, no svoja je svoja ale ak mam byt uprimna tam ju asi ani potrebovat nebudes jedine v pripade ze dietatko bude mat nejaku silnu zltacku a nebude papat trebars 2dni vtedy sa ti odsavacka naozaj hodi no inac neviem...
a co sa tych monitorov tyka tusim ze v piestanskej nemocnici to nemaju.
silvuska ja mam nastup 17teho tak sa tam asi stretneme 🙂 inac teraz je tam docela OK kedze tie horucavy presli, neviem si predstavit tie baby co tam rodili pocas tych horucav fuuha to musela byt fuska.
lucy a co ty? kedy tam ides?

lucy55
12. sep 2009

Baby,vy si teda takto idete rodit bezo mna? 🙂 Silvuskaa 16.teho a Corasone 17.teho nastup?... 🙂
Ja som objednana toho 17.teho na ctg o 11.00.ak teda dovtedy nič...Corasone,teda vravíš,že teraz tam bolo asi 8 mamičiek?to neznie až tak plno,chvalabohu,nevieš,či bola volná nadstandartka?aj ti povedali,prečo tie bolesti hlavy?

maja177
12. sep 2009

ahojte baby,
ja som mala termin 7.meho a stale somnou nic nerobia, ani ma neobjednali na vyvolavacku ani nic ☹

corasone
13. sep 2009

lucy nadstandartka bola volna, nebolo plno tak bolo fajn, v dvoch izbach sme boli po 3 v jednej bola jedna baba a v dalsej izbe boli dve a jedna izba ta najvacsia 5 posteli bola prazdna. co sa tej mojej hlavy tyka tak mohlo to spustit aj kontrakcie ale v mojom pripade to bolo pravdepodobne s krcnej chrbtice, mavala som s tym problem pred tehu.
MAJA ty si tam nahodou nebola na natacanie v piatok? inac pokial citis pohyby a si OK tak sa moc do nemocnice nepytaj, este si to tam uzijes 🙂 dietatko si svoj cas vypyta, neboj.

silvuskaa
13. sep 2009

corasone no veru asi sa stretneme v nemocnici 🙂 Aj mne sa zdalo ze teraz ked som tam bola naposledy tak tam bolo lepsie, lebo pred tym som sa tam potila jak kon 😀
lucy neboj mozno sa k nam pridas aj ty🙂
maja ja som mala termin este skor a to 5teho a som este doma...asi tomu chcu nechat volny priebeh a pokial nic tak daju az na nejaky 10ty den po termine vyvolavacku. Mne tak hovorila sestricka ze ked som prvorodicka a termin mam 5.9. tak to moze byt kludne aj 15teho.

maja177
13. sep 2009

corasone, nie nebola som tam v piatok, bola som v stredu a teraz idem zajtra.
silvuska, tebe to tu ukazuje v pase nejak divno, ci to sa mi len zda?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre