Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nattou
19. okt 2009

Silvuskaa, ja som na doporucenie koznej dlhe mesiace (aj ked mal kozu uz cistu) kupala este aj v Oilatum roztoku, alebo v Balmandole (ten je este mastnejsi a krajsie vonia, otazne je, ci je kvalitnejsi, to neviem, spokojna som bola s oboma) a natierala som ho len Ambidermanom, co je mast miesana v lekarni, je to len mastovy zaklad, do ktoreho sa miesaju ostatne ucinne latky podla potreby. Je to taka biela naslahana pena alebo jemnucky krem, velmi lahucko sa roztiera, nevonia, a zarucene nedrazdi kozu, lebo je to len uplna baza. Nemala som problem to kupit, vzdy som poprosila navazit 100g, viac nie, kedze tam nie su konzervanty, aby sa v tom nieco nenamnozilo, vydrzalo mi to cca 10 dni. Ked mal maly rok a pol, mal silny exzem, neviem z coho, po celom trupe, trapili sme sa s tym asi 3 tyzdne, zas nam pomohli len kortikoidy, Oilatum a Ambiderman. Odvtedy mame klud. Nech sa Davidko skoro vylieci!
PS...kamoska mala so synom obdobny problem, jej dala pediatricka Tebou spominany Holtov krem.

silvuskaa
19. okt 2009

nattou dakujeme🙂
tiez mame miesany krem z lekarne ale asi to je nieco ine ako dala vam kozna, lebo je toho troska viacej a je dost mastny...nie pena... dnes sme zacali s Holtnovym kremom tak sa uvidi ci nam zaberie..pevne dufam ze ano lebo uz mi je drobca naozaj luto. A ten Oilatum pouzivame do kupela aj my + po kupani natierame cele telicko Exipialom.

corasone
19. okt 2009

kessy ked pojdes pod kolonadou do tej zdravotnickej predajni vedla cukrarne tak tam kupis vsetko co potrebujes do porodnice oni ti aj poradia.

nattou
20. okt 2009

Asi ma trafi slak! Cely prispevok mi to samo vymazalo a este ma to aj odhlasilo zo stranky 😠
Tak este raz:

Silvuskaa, ten Ambidermam si mozes kupit aj bez predpisu, mne kozna recept nedala, nakolko sa to plne hradi pacientom. Je to len mastovy zaklad, baza, do ktorej sa miesaju ine ucinne latky, lieky, ktore kozny doporuci. Takze to, co mas z lekarne je Ambiderman+ ucinna latka(tipujem ze mate Beloderm). A opakujem sa preto, lebo ja osobne mam zlu skusenost s Excipialom, aj ked je to super liek. Ked mal maly tu seboroicku dermatitidu, tak som mu s tym telicko natierala, bez problemov (ale len kratko)...no a ked mal ako 18mesacny ten exzem, tak som mu dopomohla k tomu, aby sa mu to cele straaasne zhorsilo, nakolko ja iniciativny blbec, triedny nepriatel, som sa snazila vyliecit ho sama...ved Excipiall je pre atopikov a exzematicku pokozku, tak som ho z celej lasky poriadne natierala...ale to som nevedela, co mi povedala kozna neskor. Obsahuje ureu (preto Excipial U...ci uz lipo alebo hydrolotio ) a ta urea sluzi na zmakcenie, zjemnenie atopickej pokozky. No paradoxne moze stav este zhorsit, kozu vydrazdit, hlavne u detskej, citlivej pokozky. Tak sme Excipial vyhodili nadobro a uz len Ambiderman, ani ziadne komercne kremy a mliecka...periem len v Lovele, 2x placham, ziadna avivaz...no hotova veda 😉
A hlavne sa neboj, vsetky moje kamosky co maju deturence (a je nas dost, silne rocniky 🙂) mali drobcov vysypanych...a ani jedna sa s tym nepasuje doteraz 😀

silvuskaa
20. okt 2009

nattou ale mne sa zda ze malemu sa to stale zhorsuje, bojim sa mu na to aj nieco dat aby to nebolo este horsie, uz ma aj hrudnicek vyhadzany:( Od vcera ho natieram Holtovym kremom ale ziadna zmena, uvazujem ze zajtra pojdem znova ku koznej...inak aj my mame excipial mozno by som mu tym nemala natierat tvaricku ale len telicko...tiaz perieme len v lovele, myslim ze z prachu to nema.

deyna
20. okt 2009

ten obchod pod kolonadou je uz otvoreny? lebo tam asi nieco robili, bola som tam pred tyzdnom a mala som smolu.

s tymi exzemami je to blbe, ja malu natieram este stale a to bude mat uz skoro 2 roky a vsetko sa pokazilo niekde na zaciatku, asi mydlom. tiez som pouzivala excipial a ten moze dokonca aj stipat, ako mi kozna hovorila, nakoniec sme navstevy kozenj ukoncili z mojej iniciativy, lebo sa mi tam nechcelo chodit jak do obchodu, stale nam hovorila to iste, ze treba zistit z coho to je a aj tak ziadne jej masticky nezabrali. nakoniec pomohla bioderma, ale aj tak len na chvilu, po case sa to vzdy vrati. aj teraz, ale mozno len reaguje na zubky, alebo ma oslabenu imunitu a koza to dava najavo. ale vyskusame tiez tu miesanu mast z lekarne, dakujem, ze ste dali referencie.

nattou
20. okt 2009

Silvuskaa, prave preto stale dokola "tocim" okolo toho Ambidermanu, nakolko z toho mat komplikacie nebude, ani mat nemoze...a predsa len, niecim sa po kupani natriet musis. Vrelo odporucam, fakt sa ho nemusis bat, nie su v tom ziadne ucinne latky. A moj osobny nazor na Excipial som Ti napisala, ta urea v nom je vazne velmi agresivna, je tam na to, aby rozpustala supinky koze, ktora ked je postihnuta exzemom, rychlejsie rohovatie. A sama urcite vies, ze detska kozicka nema taku silnu ochrannu vrstvu. Ja by som ho prestala pouzivat. A mas pravdu, chod ku koznej, nech sa to podchyti vcas...spytaj sa na ten Ambiderman, ak mas pochybnosti. Daj vediet, ako ste dopadli. Zrejme Ti da kortikoidy, su to sice silne lieky, ale ked sa uzivaju cielene na postihnute miesto a kratko, uskodit nemozu...u nas to bez nich neslo.
Deyna, aj ja som kupila Biodermu, nakoniec som ju minula ja, bala som sa, aby sa to malemu nevratilo, tak tc maly sice po kupani nevonia ako babatko, ale zato ma chvalabohu cistu kozu.

andrejusa
20. okt 2009

ahojte, ja mám termín vo februári a stále sa neviem rozhodnúť, kde budem rodiť. Patrím pod Topoľčiansku pôrodnicu, ale počula som toľko negatív, že ma to tam vôbec neláka. Aj som tam ležala a netiekla tam celú dobu teplá voda a okrem toho pribudlo ešte aj, že nekúria... viete mi Piešťanskú pôrodku odporučiť, alebo skôr nemáte dobré skúsenosti? nechce sa mi čítať všetky príspevky, ďakujeeeem 🙂

nattou
20. okt 2009

Ahoj Andrejusa, no, myslim, ze vacsina z nas sme boli spokojne..ja teda urcite...ak chces, na strane 13 som pisala svoj prvy prispevok, je trosku dlhsi, ale stale plati 😉

corasone
20. okt 2009

ja osobne som bola s porodnicou spokojna, no nebola som spokojna s novorodeneckymi sestrickami, no dalo sa to zvladnut, clovek 5 dni vydrzi.

mima1708
20. okt 2009

corasone vy az 5? my len 3,5 dna... mala som vyhodu,bol natresk a maly pekne papkal.... uz na 3 den si pekne vytiahol 90 a ten 4 co sme isili domov rano 100... 🙂

deyna
21. okt 2009

4 dni je pre mna sen, dufam, ze mi mliecko pekne rychlo nabehne a nie na 5.den, ako minule

jumca
21. okt 2009

kessy moja ako???? uz ste sa narodili???? 🙂 myslela som na vas....

kessy11
21. okt 2009

ahoj jumca, som ti písala este okolo obeda a až teraz som si všimla že to nepridalo môj príspevok ☹ este sme domka, ctg v klude, len tlak mi blbol tak sa mam sledovat a dávať si na to pozor, už by som išla hádam aj peši, mám to asi 10 km, tak kým tam prídem sa mi to aj rozbehne 😀 😀 😀 😀 😀

mm sa plaší každú noc ked si troška povzdychnem, je taký zlatý hned by startoval auto 😀 😀
dneska som behal po meste a už to cítim, som unavená, idem sa vyvalit pred TV.
a vy sa máte ako???? malinky poslúcha, papkáte, spinkáte, ako to zvládate????

corasone
21. okt 2009

mima1708 no ja som isla az na 6ty den 🙂 koli tomu ze som mala cisarak a to ma chceli pustit az na 7den no to som uz naozaj pytala detsku DR ci mozeme ist domov, nastastie suhlasila aj ked som mala velmi malo mliecka.

jumca
22. okt 2009

kessy my sme v utorok prisli z nemocnice z ba, maleho nam operovali v nedelu na pruh zevraj to mal akutne... 😒
ale uz je nastastie o.k. a sme doma...uz tolko neplacka , jeho to asi velmi bolelo..som sa pytala ze od coho moze mat dieta pruh a mi povedali v ba ze to je dedicne a vrodene, tak som sa tomu cudovala ked nikto z mojej ani muzovej rodiny nic take nemal... 😉
hlavne ze uz sme doma, inak sestricky boli uplne super a dr dost odmerani aj ked musim uznat odbornici 😉
som myslela ze uz mate ,malinkeho samuska doma ked si sa neozyvala... 🙂 tak uz nezahalaj a sups sup do porodnice... 😀

kessy11
22. okt 2009

jáááááj Jumca to muselo byť strašné, chudatenko malinké, pruh jeden hnusný škaredý 😠 😠 😠 😠 takto trápit také malé stvorenie, a čo to muselo byť pre teba, ale chvalabohu že už je všetko ok, a že už ste aj domka a malinký menej plačká, ked už ho to nebolí, ...ja viem o pruhoch iba také povedačky...že nesmieš nechať babatko dlho plakať lebo sa mu to spraví...ale to su také reči, to hovorila svokra mojej sestre ked u nich bývali a ona musela malého vždy len pestovať, aby to ona nepočula a potom jej malý nechcel spávať v postielke a uspávali sa len na rukách ☹ ☹ ☹
...tak držím palčeky aby vás už nič také škaredé nestretlo a aby ste si na plno užívali tie krásne chvíle so svojim drobčekom... 🙂 🙂 🙂 ... a ja stále nič, malý v noci nacvičoval akési akrobatické kusky to čo som mala za brucho sa na brucho ani nepodobalo, vôbec neviem ako tam bol uložený ale vyzeralo to strašne a teraz je klud...tak čakáme 😉 😉 😉

deyna
22. okt 2009

no pokial viem, hlavne chlapcov nemozeme nechat dlho plakat, maju vacsi nabeh na pruh ako dievcata, neviem z akeho dovodu

mima1708
23. okt 2009

silvuska,no co, ako ste dopadli v tej porodnici? Uz ste tam boli vobec ci este nie? strasne ma zaujima ci si tam volala a ak ano na kedy ta objednali,ked mne spravila ta sestra taky vyplach zaludka,ze sme sa neobjednali...

kesy pozeram,ze malynky sa ma narodit 1.11.,tak budes mat ,,ducharske" babenko... aj nam sa jeden clen rodiny narodil 1.11.,resp. okotil... pred 6 rokmi... nas havinko Maxinko... 🙂 tiez s nim bolo starosti ako s malinky babom... len dufam,ze ti do porodu vydrzi taketo pekne pocasie ako je teraz... hadam sa este nebudete vracat domov v mraze... 🙂 a co, este stale necitis nic? maly sa nepyta von?

kessy11
24. okt 2009

Veru nie, este sa nepýta, aj ked tvrdneme a v noci mávam aj dosť fajne bolesti, nespím ale inak sa mi zdá že sa mu vôbec ale vôbec nechce, aj ked myslím že už tam má strašne málo miesta, niekedy sa až vyplaším ako sa tam dokáže uložit, cellá ľavá strana je prázdna a na pravo ho mám vydutého v celej kráse, alebo sa natiahne hore a dole mám poloprázdne brucho ale to väčšinou ked ležím a dosť to bolí ked takto vyvádza.
V pondelok idem na poradnu aj na poradu, tak dám vedieť čo nové 🙂 🙂 🙂

mima1708
24. okt 2009

to poznam,moj Adrian sa zasa tak rad ukladal na pravu stranu... a aj mu to ostalo,vzdy som ho musela nasilu otacat na lavu stranu a teraz ked ho necham spinkat na chrbatiku zaspava len otoceny do prava...

jumca
24. okt 2009

ahojte maminy ako sa mate??? 🙂 kessy este nic???? myslim na vas kazdu xvilku...

kessy11
26. okt 2009

ahojte, tak este stále pokope, ale dr. hovoril, že dokonca týždna určite, tak som zvedavá, po troške tvrdneme, krčok na 1cm, otvorená na prst, tak uvidíme čo dalej, potom sa ozvem, pa pa

corasone
26. okt 2009

kessy drzim palce aby vsetko dobre dopadlo, mimochodom mate take iste do postielky ako nas syncek len on ma zelenej farby 🙂
ako sa mate baby?

lejlushka
27. okt 2009

Ahojte babenky, vedeli by ste mi povedat ake mate skusenosti s nemocnicou v Piestanoch? Porod, personal, pripadne doporucenia dr atd... Bola som sa tam sama pozriet, sestricky velmi prijemne, aj prostredie, ale nebol tam zrovna ziadny dr. Kamaratka tam rodilapre 3mi rokmi, bola velmi spokojna, ale chcela by som pocut nazory od viac ludi a z najblizsej doby.
Dakujem vam a prajem krasne chvilky s detickami stravene 🙂

mima1708
27. okt 2009

ahoj lejlushka,tak vytaj medzi nami... ja som rodila v auguste tak ak chces str. 18 a dalej...

lejlushka
28. okt 2009

Mima, diky moc, hned to aj idem omrknut... Snazila som sa vcera cosi pokukat ale temy boli rozne len nie konkretne co som potrebovala 😉 Tak teraz viem kde hladat 🙂 Pekny dnik!

silvuskaa
28. okt 2009

Ahojte 🙂
mima objednala som sa vcera s malym kvoli tomu usku a hned dnes sme tam aj boli. Vsetko je chvala Bohu v poriadku, som z toho stastna 🙂 Len ma trocha prekvapila doktorka ked sa spytala cim som ponatierala maleho ked ma vyhadzanu tvaricku...chodime koznej a trapime sa s tymi vyrazkami a ona si mysli ze som ho s niecim ponatierala 😒
nattou dr nam predpisala nejaku novu masticku a uz nam to klop klop pomalinky mizne 🙂
corasone ako sa mate...drobcek poslucha?
My sme uz 2dni nekakali tak je David cely nesvoj a pobolieva ho brusko...juj stale nieco...

corasone
28. okt 2009

silvuska mame sa fajn, dakujeme, malinky poslucha asi tak ako mu prave zapasuje 🙂 ale nestazujem sa obcas ho chyta kolika, pobolieva ho brusko, no pomalicky zistujem ze ked som s nim chvilocku von tak potom sa mu dobre spinka. ja som sa bala s nim chodit koli tomu ze mi pride byt moc zima, ale ved ked ho dobre obleciem a chvilocku sa prejdem dobre sa mu potom spinka. som rada ze ste OK s tym uskom, my ideme este do BA na urologicke vysetrenie a potom uvidime co a ako. no modlim sa aby bolo vsetko v poriadku.
JUMCA mas krasne dieta aj pekne fotecky.

nattou
28. okt 2009

Silvuskaa, tesime sa s Tebou 😉 , pekne sa liecte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre