Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kessy11
6. nov 2009

Ahojte babulky, tak trošku sa hlasím, som chorá, mám teploty a natiahnutý bedrový klb, že vraj z pôrodu, lebo maly bol dosť veľký ale inak všetko ok, Samko poslúcha je zlatunky, prikrmujeme sa s umelým mliečkom aj sa kojím aj už vieme čo sú koliky 🙂 dneska sme boli prvý krát vonku na pol hodinku na terase ale moc sa nam tam nepačilo, dlho študoval kočík a ked zaspal sme sa prestali voziť a začal mrnkať 🙂

PN pôrodnica 1000 bodov, super prístup, super sestričky aj lekári, celkom znesitelne varili a izby a sprchy v pohode. Čo im kazí reputáciu sú detské sestričky, myslím že také povolanie by mali vykonávať ozaj iba také čo sa na to cítia, ale nevadí, pôrod s epi odporúčam 🙂

nattou
6. nov 2009

je to sice davnejsie, co som rodila, ale suhlasim s Kessy, co sa tyka tych detskych sestriciek...ja som to sice osobne nezazila, ale osoby sa im tam pomenili, tiez som pocula, ze tam pribudli 2 sestricenky, ktore asi nevedia, ze maju to najkrajsie povolanie na svete...starat sa o zdrave babatka.

corasone
6. nov 2009

ahojte, kessy plne s tebou suhlasim, porodnica super ale to novorodenecke teda personal presne ako pises, len jedna je tam super a to ta mila starsia sestricka tmave vlasy, pre tu boli deticky ako jej vlastne. preto som sa pytala aj z nemocnice skor, nemohla som to vydrzat 🙂

kessy11
6. nov 2009

..aj ja som mala na mále, som si hovorila, že si z nich nič nebudem robiť ale po pôrode taká rozcitlivelá mala som z nich ozaj dosť, keby ich vymenili tak tá pôrodnica nemá chybu 😉

deyna
6. nov 2009

ta starsia sestricka sa nahodou nevolala Anicka? pred 2 rokmi tam bola, bola mila, a hadam tam aj zostala

silvuskaa
7. nov 2009

kessy Samko je uplne nadherny, taky maly stuplik🙂
pridavam sa k babam ohladom sestriciek na novorodeneckom, jedna na mna tak po porode vyskocila a bezdovodne ze mi bolo az do placu...a corasone presne viem o ktorej sestricke pises, ta bola velmi zlata a deturence oslovovala pekne krstnymi menami drobneninami, co ostatne nie.
Moj maly nema hrozne rad obliekanie ked ideme von, to si vzdy vypocujem plac a az potom mozme vyrazit na prechadzku, aj vase deturence sa tak neradi obliekaju???

jumca
7. nov 2009

ahojte maminy,
silus nas maly ked vie ze nikam nejdeme- ked ho len doma prezliekam tak protestuje, ale ked vie ze ideme von staci mu capica na hlavicku a uz spinka 🙂 🙂
my sme s muzom nejaky nakapaty tak dufam ze to malinky nedostane...
kessy gratulujem este raz!!!! posli adresu albumu🙂))
corasone dakujem za poxvalu 🙂

ada199
7. nov 2009

kessy gratulujem malinky je zlaty 🙂 A ked sa mozem opytat koho si mala pri porode? Bola si spokojna?

kessy11
7. nov 2009

dr Glesso a bol na 1*

romaroma
8. nov 2009

aj ja chcem velmi pochvalit tohto pana doktora, velmi som bola spokojna

corasone
11. nov 2009

ja som mala tiez dr. Glesa a bola som velmi spokojna po cely cas v nemocnici

jumca
13. nov 2009

mimi od kedy zacnes malemu s mrkvickou???

mima1708
13. nov 2009

jumci neviem,ale asi po 3 mesiaci... nebudem asi cakat do konca 4, ked je taky hlados... a aj co som sa rozpravala so susedkami co maju deticky,hovorili,ze ich zacali prikrmovat po 3 mesiaci a tie deti maju ovela lepsiu imunitu ako deti tych susediek co sa snazili deticky udrzat co najdlhsie na mliecku... uvidime,ale na bud. piatok ma maly 36 mesiace,tak potom na ten dalsi tyzden skusim a uvidime co to urobi... nebudem mu davat kazdy den,len kazdy druhy,aby si pomalcky privikol a dalje sa uvidi podla toho ako to bude znasat...

corasone
13. nov 2009

waw, babenky este ze tu chodim, ja som si myslela ze mrkvicka sa moze davat az po pol roku 🙂 chcela som sa este spytat mavaju vasi chalani este koliku? teda ak ju vobec mali Jumca a Mima
Mima urcite si myslela 3 mesiace ze? 🙂
silvuska ako sa mavate?

silvuskaa
14. nov 2009

corasone mame sa fajn, maly prave zaspinkal tak mam cas sem troska nakuknut...vy sa ako mate? ako spinkavate? David minulu noc prespal 7hodin, to bol rekord, ktory neviem ci sa este zopakuje 🙂 Inak uz mi ubuda mliecko, dokrmujem cim dalej tym viacej, a malemu sa nechce z prsa uz nejako tahat....uz nech papame aj my mrkvicku a kasicky 😉

mima1708
14. nov 2009

corasone jasneee. ani som si to nevsimla... ospravedlnujem sa... po pol roku by mali zacat byt prikrmovane len deticky ktore su plne dojcene... po 4 mesiaci tie ktore su na umelom mliecku... nas maly chvalabohu zatial koliky nemal a dufam,ze ani mat nebude... my sme vobec nemali problemu s bruskom...

silvuska tak gratulujem k prvemu rekordu... 🙂 ono sa to casom stane pravidlom... aj moj maly ked prvy krat prespal celu noc od 21 do nejakej 6.30 tak som si povedala,ze to bola len nahoda a z tej nahody je uz 3 tyzden co tak spava... obcas sa zobudi o pol 6,ale dam mu papat a spinka dalej do 8,pol 9...

ozaj baby, kolko vasi drobci spinkaju cez den? lebo adko spinka 3 max. 4 hodinky a koniec... a predtym spinkal aj 6-7 hodin za den a celu noc...

corasone
14. nov 2009

silvuska no Bohuzial ja uz nekojim, moj malinky odmietal prsnik a plakal o dusu od hladu tak som to vzdala hloavne koli nemu ale ciastocne aj koli sebe lebo uz som sa nemohla pozerat ako sa trapi pri prsniku, nekojim ho 4ty den. je to velka skoda no uz nic nenarobim. moj malinky spinka ako kedy, ked zaspi okolo 23-24tej tak potiahne do tej pol6 az 6tej a ked zaspi okolo 20-21tej tak sa budi okolo 03 az pol4 napapa sa a spi tak do tej 08ej kedy ako, zatial nemame rezim ze od tej do tej spime a od tej do tej sme hore, to este potrva. ale som vdacna za kazdu hodinku ked spi.
mima to si stastna mamina bez bolaveho bruska mozeme ti len tisko zavidiet v dobrom.
inac baby tesim sa ked uz bude Jar a vyrazam do mesta na prechadzky, potom dame stretko nie?

silvuskaa
15. nov 2009

mima teraz nam maly spinka v noci cca 4hodky vkuse, ale nie vzdy, zavisi ci ho neboli brusko. Uz mate urobeny aj nejaky rezim, lebo ako pise corasone my tiez este nechodime v tu istu hodinu buvat alebo nepapame v tu istu hodinu kazdy den. Niekedy maly spi dlhsie a niekedy kratsie a vtedy sa neda nic naplanovat, ze aby jedol presne v tu istu hodku.
corasone nemusis by tsmutna z toho ze naňemas mliecko, hlavne ze teraz drobec neni hladny. Ja mam malo mlieka a stale dokrmujeme, cim sme vacsi tym potrebuje maly viacej a moje mlieko mu vobec nestaci. Uvidim dokedy budeme takto fungovat🙂 Inak my s malym tiez chodievame spinkavat az tak neskor ako ty pises okolo 22-23hodine.
Jasne ze ked prejde tuha zima dame stretko...uz sa tesim 😀

inak baby chcela som sa spytat kolko po porode ste boli u gynekologa na prehliadke? Ja idem na buduci tyzden, to je uz 9ty tyzden, ale nejako som sa nemohla odhodlat...mam strach ze to bude boliet 😒

corasone
15. nov 2009

silvuska ja to uz statocne 3ti tyzden preobjednavam, volajako sa tiez neviem dostat. mala som tam ist minuly tyzden nemohla som, tento tiez nemozem tak sa idem preobjednat. ja mam strach co mi povie na prsnik, mam tam peknu hrcku, tak uvidime.

mima1708
15. nov 2009

silvuska neboj sa,neboli to... ja som isla poctivo hned na prvy termin ako ma sestricka objednala,lebo ja som zase mala ppanicky strach z nedostatocneho vycistenia maternice a to sa potom cisti kyretazou ako potrat... strasne som sa toho bala,tak som isla co najskor... je to sice neprijemne viac ako predtym,ale to aj asi preto,ze to mas este vsetko spojene so somienkami na porod... 😉 aspon ja som to tak pocitovala... 🙂

corasone, ja som maleho kojila len 3 tyzdne, potom som z nicoho nic dostala 40 horucky,ale zapal prsnika som nemala... a mliecko sa mi same stratilo... mala som ho menej a menej aj ked som si maleho pravidelne prikladala aj pocas horucok a dodrziavala som pitny rezim... prve dni som sa tiez tak citila a este mi to obcas pri tak luto, ale zase treba to brat aj z tej pozitivnej stranky, nebolia ta prsniky, moze ho nakrmit aj ocinko a ty sa mozes vyspat... co ine nam ostava ako brat to optimisticky... 😉

jumca
16. nov 2009

ahojte maminy🙂)
corasone nas malinky maval obcas take stavy ze sa nemohol vykakat a potom plakal, tak som mu vzdy dala trubicku a vykakal sa. potom uz bolo dobre a spokojne mi zaspinkal na noc 🙂 ale inak stale davame kvapky na prdky sab simplex a davam mu aj to co mima dava malemu ten infants dophilus na imunitu. to aj upravuje stolicu a je priti kolikam a hnackam 🙂 a teraz ked je taketo pocasie akurat na xripanu,tak davame to aby nieco nahodou nedostal🙂
baby a nic si nerobte s toho ze nekojite, ja som nikdy normalne nekojila, aj ked som mala mliecka dost...som si 2 tt odsavala 100ml a davala malemu z flasky ale okrem toho aj dokrmovala a sme tu 😉 zozaciatku ma to velmi mrzelo ze nekojim ale ma to aj vyhody ako mima hovori 😉 🙂

mima a nieje to skoro od 3mesiaca??? ja som rozmyslala ze zacnem s mrkvou od konca 4 teho...nas maly nieje taky hlados 😉 a teraz mali v metre akciu na detske vyzivy tak mame plnu pivnicu dojcenskej stravy 😀 mimi no kazdopadne ked zacnete daj mi vediet co maly na to povedal 🙂 lebo vsetci ma strasia ze ked zacnem dieta dokrmovat tak ze ho zacne zapekat, tak sa aj trosku obavam...no snad to bude o.k. 😉

corasone
16. nov 2009

baby, neviem ci budem mat zajtra cas sem nakuknut, no ideme v stredu do nemocnice a mali by sme sa vratit v piatok. ideme s tymi oblickami a mocovodom na vysetrenie ci je vsetko OK tak drzte palceky. potom vam poviem ako sme dopadli.

mima1708
16. nov 2009

corasone drzte sa nech vam to dobre dopadne a aby vam to rychlo ubehlo....

jumci neviem este sama ci mu to budem davat alebo nie.... ved vies aky je adko hlados a neverim tomu,ze teraz mu 2 mesiace bude stacit ta ista davka... lebo v 3 a 4. mesiaci by mal mat 180 vody a 6 odmeriek mliecka... a ked mu to nebude uz stacit nebudem sa pozerat na neho ako sa trapi od hladu... a silnejsiu davku mliecka mu dat nemozem a ani castejsie,lebo by mu to mohlo poskodit oblicky... ked mu bude stacit mliecko tak mu zacnem davat az po 4 mesiaci ale ak nie vyskusame aj skor... ved vzdy ked jem jogurt tak na mna pozera takymi ockami ze mamiiiiii daj take aj mne.... j 😀 a normalne z neho citim,ze sa nevie dockat kedy bude normalne papat... 😉 a co myslis,je lepsie zacat so stavami a potom kasicky,alebo hned take riedke kasicky davat?

silvuskaa
17. nov 2009

corasone myslime na vas...a moc silno drzime palceky. Urcite vsetko dobre dopadne, Samko bude OK 🙂

zusika
17. nov 2009

Ahojte kocky!
prepacte ze vam vstupujem do debaty, ale prave som v stadiu vyberu porodnice a podla toho co tu pisete -myslim, ze PN bude dobra volba.... Hodnotite to tak aj s odstupom casu?
Mam ale zakladnu otazku - svojho gynekologa mam v BA, ale byvam v HC...a teda ten poslednymesiac uz nemam chut dochadzat kazdy tyzden do BA... preto zrejme potrebujem mat gynekologa blizsie - najlepsie v porodnici,kde budem rodit...ale teraz ta otazka - potrebujem mat na to zazmluvneneho jedneho lekara,ku ktoremu budem chodit? alebo mi jednoducho tie vysetrenia, kontroly bude robit ten,kto bude mat prave sluzbu? Neviete mi poradit?
a druha vec - ani jedna z vas tu nespominala nadstandardku - su teda aj tie "normalne" izby uplne v poho? mate info o nadstandarke?
Dakujem vam za odpoved!! 😉

corasone
17. nov 2009

dakujem Silvuska a Mima, dam vediet kešd sa vratime.
zusika ked si malinko prelistujes tuto temu dozadu vsetko sa tam dozvies. najlepsie urobis ked pojdes do porodnice, ukazu ti to tam a hned si pytaj Dr Gleso, on je super teda aspon ja som bola spokojna. on ta objedna od urciteho datumu a uz budes chodit len k nemu az do porodu. aspon tak to bolo so mnou pretoze moj gynekolog nepracuje v PN nemocnici. dufam ze som ti ako tak odpovedala na tvoje otazky.

silvuskaa
17. nov 2009

zusika dr Gleso je najlepsi ale aj Karaba a Dojcan su dobri....treba behnut do porodnice a pekne sa s niektorym z nich dohodnut. Co sa tyka izieb ja som bola na 2lozkovej a bola som velmi spokojna,so spolubyvajucou sme stale kecali, vymienali si skusenosti a tak nam isiel rychlo cas. nechcela by som byt sama na izbe aj ked to ma aj vyhody vlastnu sprchu a WC a aj navstevy mozu prist kedy kolvek a priamo na izbu.

jumca
17. nov 2009

mimi to prave neviem ani ja ci najskor stavy a potom kasicky alebo opacne...ale ja asi zacnem najskor stavami, predsalen odstavim mrkvu a dam mu z flasky stavu. no najskor mu ju asi zriedim trosku s vodou nex to nema take syte a uvidim ako na to bude reagovat... 🙂 ja xcem zacat s mrkvou od konca decembra

mima1708
18. nov 2009

zusika ja som chodil gynekologovi sem do hc ale posledne tyzdne som chodila uz len do pn... a nemala som zazmluvneneho ziadneho doktora... ctg mi vzdy robila aj tak len sestricka a doktorovi to potom len ukazala... a vzdy tomu,co mal momentalne sluzbu... lebo ine vysetrenia ako ctg mi nikto nerobil... 😒 a s tymi izbami suhlasim so silvuskou... ja ked som bola v porodnici tak ta baba aj tak bola stale u niekoho v izbe a kecala s ostatnymi mamickami.... sprchy aj wc je v pohode a s "poradovnikom" nieje problem... ked som tam bola ja bolo cele oddelenie na komplet plne,ale nikdy sa nestalo,ze by sme museli jedna na druhu cakat neviem ako dlho... a je to na normalnej izbe lepsie aj kvoli tomu,ze sa mozes ist v klude osprchovat,lebo baby s izby ti malinke postrazia... tolko moje skusenosti a nazory.... 🙂

deyna
18. nov 2009

silvuskaa tam je nejaka 2 lozkova izba? ja si pamatam jednu 3 lozkovu a ostatne boli tusim 4 alebo 5 lozkove 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre