Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

mima1708
27. nov 2009

kessy ja neviem ,nie som doktor,ale myslim si,ze babatko si same vypyta kolko potrebuje... mi priberame cca kilo za mesiac a doktor stale pinda,ze je to moc a maly je tucny,ale ja ho nemienim nechavat hladneho a pocuvat ako place... na to mi doktor povedal,ze ho mam dokrmovat cajom,lenze z toho mi zase po pol hodine doslova vrieska od hladu... a s tym castejsim davanim um,mi to je cudne lebo nas doktor mi povedal,ze ked sa dava viac ako by sa malo,tak to detickam strasne zatazuje oblicky, tak neviem.. hovorim,ja mu davam max. 5 davok denne, tak ako je na krabici napisane a vtedy kedy si vypyta... niekedy vydrzi aj 4 hodiny,inokedy pyta po 2,ale vzdy dodrzujeme 5 davok denne...

silvuskaa
27. nov 2009

kessy my sme zo zaciatku papavali kazde 3hodiny a teraz cca kazde 4hodinky, ale vychadza nam to 5davok denne ako pise mima. My sme za 2tyzdne naposledy pribrali 400g a dr nas pochvalila ze pekne priberame, myslim ale ze trapit dieta hladom neni spravne. Aj ked z nich teraz budu gulicky, ked zacnu lozit a chodit pekne to zhodia🙂

corasone
27. nov 2009

no ja suhlasim s babami, moj malinky pribera asi tak kilecko mesacne co je aj spravne, mal by pribrat okolo 30g denne. ja davam malemu vtedy kedy si vypyta, niekedy je to po 2 hodinach inokedy po 4-5 hodinach, ani Vam neviem povedat ci je to presne 5 davok naozaj 🙂 my sme teraz mali na poradni 5450g 🙂 a mame 2 mesiace a 1 tyzden. ja osobne som spokojna a nech si mysli kto co chce ze je malinky tucnejsi hlacne ze je zdravy, sak on ked zacne chodit uz bude tazsie ho dostat k jedlu 🙂

kessy11
28. nov 2009

Tak sa riadim podla malého, niekedy si vypýta pekne po 4 hod, niekedy si prespí a vypýta si až po 5 hod, najskôr čo sa mu podarilo bolo po 3,5 hodke, my papame nutrilon comfort a tam je na jeho vek 6 dávok po 90 ml(100ml=90 voda a ked sa prida prások), no a niekedy spapáme len tých 5 ale väčšinou pekne 6 iba ked mi v noci prespí dávku, no nebudem ho predsa budiť, no nie 😀 😀 😀 😀 😀
a kolko čajíku sa má piť, lebo ten nám moc nejde aj ked viem že musíme, ale dáme min.30ml a max.60ml viac nie a to som rada za tých 30 niekedy.
Tak v stredu uvidíme kolko teda pribral, viem že sa má priberať za týžden 200g,max.250g no a my sme to mali za tie 3 týždne len 450g, ale dúfam, že teraz ked už máme nejaký ten režim tak to bude dobre, uvidíme, aj ked minulý týžden sme tiež pekne papali a prírastok bol len 100 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jumca
28. nov 2009

mimi mna uz nebavi davat mu len mliecko...tak na mna lutostivo pozera ked my s muzom jeme... 🙂 a moja mama mi povedala ze aj ja ked som bola mala a mala som 3 mesiace tak mi zacala davat mrkvovu stavicku 😉 tak aj ja idem od pondelka na to a pekne z lyzicky!!! nex si zvyka ze existuje aj nieco ine a nie len flaska 😀 😀 no nas maly sa uz stale prevaluje z bruska na xrbatik aj s postolkami to robi aj bez 😀

mima1708
28. nov 2009

jumci vies,ale nejde o to co teba bavia co nie,ale co to urobi s jeho travenim... mali ste kopu problemov doteraz,ja by som na tvojom mieste este pockala... a to co sa davalo nam ked sme boli male a dnesnu dobu nemozes porovnavat,teraz je vsetko sama chemia, vtedy nebolo... 😒 to je super,ze ste takyto sikovny a uz sa prevalujete... 🙂

jumca
29. nov 2009

no zajtra ideme detskej na ockovanie tak som zvedava ako to dopadne a ci budeme plackat 😒 xcem zacat uz zajtra s mrkvickovou stavou, potroske samozrejme 2-3 lyzicky 😉 hned potom napisem ako to dopadlo 🙂
mas pravdu s tymi xemiami ale co dnes nieje xemia???aj tie mlieka co nasi drobci papaju su sama xemia 😀

mima1708
29. nov 2009

ved su,to mas pravdu,ale ja by som sa na tvojom mieste na to opytala najprv detskej... nam doktor povedal,ze na dalsiu poradnu mame az koncom januara a az potom mi povie co a ako mu mam zacat davat... hovoril mi o jednej mamicke ktora s tym tiez ponahlala,zacala po 3 mes. a ta mala ma teraz gastroenterologicke problemy, na 80 percent potravin ma alergiu a naburanu imunitu,neprejde mesiac,aby nebola chora... a to ma to dievcatko uz 8 rokov... po tom pribehu som si velmi rychlo rozmyslela co budem skusat a co nie... mliecko malemu staci, 5 - 6 mes. mame davku vyssiu,tak nabudem zbytocne riskovat....

corasone
29. nov 2009

caute baby, ak sa mozem pripojit ja som si osobne myslela ze s dokrmovanim mozeme zacat az po 6tom mesiaci, preto som bola prekvapena ze uz chcete zacat po 3tom mesiaci, myslim ze je to priskoro, ved ked si zoberieme ten malinky zaludocek ktory sa prave okolo 3tieho mesiaca zacina davat dokopy a zrazu ina strava, nieje to dobre. moja kamoska koji malu od narodenia(od Maja) a az teraz dala malinkej lyzicku mrkvy. no ale je to na kazdom rozhodnuti. ja sa s tym rozhodne nebudem ponahlat po nasich kolikach, uz nechcem aby plackal moj poklad, lebo ja potom placem s nim ☹
inak pocasie pod psa ale boli sme dat okolo barakov jedno kolecko pred 12tou a malinky spinka ako medvedik doteraz.

mima1708
30. nov 2009

corasone uplne s tebou suhlasim... my sme si chvalabohu s kolikami nepotykali 😉 ... ved ked si zoberies aj dospeleho cloveka,ked ma nejake problemy so zaludkom a musi mat niekolko dni dietu ako dlho mu potom trva kym si da zaludok po diete znovu doporiadkua teraz take malinke co 3 mesiace papa len mliecko a cajik... to musi byt sok jak slak... a nie len pre zaludok ale pre cely organizmus,ved telicko to musi rozlozit,rozstiepit tuky,cukry a pod. je to strasne velka zmena.. preto dam radsej na rady doktora.. chcela som aj ja sice zacat davat skorej,ale ked som si potom na nete prestudovala mozne nasledky skoreho prikrmovania a po tom doktorovom varovani,nemam chut mojmu drobcekovi pokazit zivot min. do puberty ak nie aj do smrti.. ☹

jumca
30. nov 2009

ahojte, tak 3 lyzicky mrkvovej stavicky mame uspesne za sebou, nevyhadzali sme sa aj stolicu mame peknu ako doteraz...malinkemu to xutilo tak mlaskal 😀 baby myslim ze niekedy je lepsie tolko nestudovat net.. 😉

mima1708
30. nov 2009

jumci,nechcem byt zlym prorokom,ale moc sa netes... ono sa to moze prejavit aj pocas noci alebo zajtra... ale dufam,ze mu nic nebude...

jumca
1. dec 2009

mimi sme o.k. maly je kludnunky spokojny, nevyhadzal sa... 🙂 v noci spal priam ukazkovo 😉
a vy ako??? co mate nove??? vcera nas inak neockovali ☹ ze az o 2 tt a vazime 6,35kg, viem ze na adka nemame 😀

mima1708
1. dec 2009

tak to som rada,ze ste ok... my sme zatial len na mliecku,ja sa bojim davat mu nieco ked dr povedal,ze az v januari mi povie co a ako,ale inak sa mame super... po tom ockaovani mu absolutne nic nebolo... ani zatvrdnutu nemal tu nozicku... a nove? asi len to,ze uz sa hrame s hrkalkami a zacalo vsetko putovat do pusy... 🙂

silvuskaa
1. dec 2009

baby a davate ockovat aj proti rotavirusom..lebo ja neviem co mam urobit, ale som viacej za nie ako ano.
jumca, mima spominate to ockovanie po 3mesiaci ze? My ideme po 18.12 tiez, to pichaju do nozicky?

kessy11
1. dec 2009

ahojte babulky ako často sa môže dávať espumisan???

jumca
1. dec 2009

mimi sme uplne o.k. dnes sa maly tak tesil ked videl lyzicku uz vedel ze ide mrkvicka 😀 dnes spapal 10 lyziciek 😉
no to pozname my s hrkalkou sa hrame uz 2 tt a tiez vsetko ide do pusy aj ruky ma stale v pusine strcene 😀 dnes si dokonca pxal prsty do nosteka 😀 😀 🙂 trdielko male...a pod hrazdickou sa vydrzime hrat a xytat hracky pol hodinku...to je uz teraz fajn obdobie, sa deticky coraz viac zacnu hravat a my si stihneme kavu vypit 😀 😉

kessy davate espumisan?? moja kamoska ma 7tyzd xlapceka a ze mu dava espumisan do kazdeho mliecka, ja som davala sab symplex do kazdeho ale teraz davam malemu uz len do vecerneho mliecka pred spinkanim a inak mu davam 1x denne probiotika co mi poradila mima. aj v lekarni mi ix odporucila magistra. upravuju crevka aj travenie a je to namiesto tyx kvapiek...vola sa to INFANTS DOPHILUS.

silvus hej do nozicky, ja som malemu kupila detsky nurofen keby ho to nahodou bolelo ze mu dam...a nieje na skodu mat to doma 😉 pre istotu 🙂

corasone
1. dec 2009

silvuska mne povedala doky ze maleho zaockuje az po novom roku, tak som zvedava co bude.
mima a jumca Vam uz chalani prespia celu noc?
inac kolko stoja tie probiotika? ja som kupila Biogaja zatial som mu to nedala, davam sabsimplex 2-3x denne tak uvidime.

deyna
2. dec 2009

robili vam sono klbikov v nemocnici v ramci pobytu v porodnici, alebo ste museli prist znova? dufam, ze tentoraz nam to stihnu spravit, to by potom stacilo aby sa doktorka prisla pozriet domov na babo a potom nemusime nikam chodit.

mima1708
2. dec 2009

silvuska ja som tiez nad tymi rotavirusmi rozmyslala,ale nakoniec sme sa rozhodli,ze nie... maly nejako extra nechodieva do kolektivu a doma si vsetci umyvame ruky 100x za den,takze je tam straaaaaaasne malinka pravdepodobnost,ze by to chytil... a to ockovanie po 3. mes. co sme spominali je do nozicky... neviem ako jumce,ale nam davali 2 injekcie naraz - do jednej nozicky klasika vraj sa to vola diteper (to mi mamina povedala) a do druhej nozky proti pneumokokom... zvladol to na vybornu,len si troska pomrnkal a potom mu nebolo vobec nic,nemal ani eplotu,ani hnacky,ani nebol mrzuty... skor by som povedala,ze ho to ukludnilo trochu... 😀

corasone mne maly prespi celu noc uz asi mesiac a pol... 🙂 a tie probio u nas v hc stoja 10,86....

deyna nam robili sono klbikov v ten den ked nas prepustali... a potom kazali ist na ko az v 4 mes.,takze asi tyzden dozadu sme boli na ko u ortopeda tu u nas a uz je vsetko ok,plienku nosit nemusime... 🙂

inak baby co ste rodili v pn,kedy vam kazali ist na ko s nozickami? tiez tak neskoro ako nam?

silvuskaa
2. dec 2009

jumca ajmy berieme rano infants dophilus a vecer do mliecka sab simplex🙂
corasone tie probiotika stoja okolo 310sk
Tak dufam ze po ockovani nebudeme mat nejake problemy ako hnacka..teplota...alebo mrzutost.
mima my ideme s nozickami az v stvrtom mesiaci, ale zda sa mi to dost neskoro.

mima1708
2. dec 2009

silvus ved prave preto, ze aj mne sa to zda neskoro,tak som chcela vediet ci to kazali len nam lebo mal maly nieco s nozickami o com som nevedela alebo to s pn posielaju bezne az v 4 mes.

deyna
3. dec 2009

drzte palce, odchadzam do porodnice, zajtra je den D

mima1708
3. dec 2009

tak nech vam to dobre dopadne a aby ste boli cim skor doma.... a potom sa ozvi co a ako... 🙂

silvuskaa
3. dec 2009

deyna drzime moooc palceky🙂
mima tak tak, veru az po 4mesiaci, je to dost neskoro, ked maju niektore babatka klbiky v poriadku a aj tak musi nosit postolky 4mesiace. Je to zbytocne a hlavne ak to babo trpi kolikami a v sirokej plienke si nemoze ani pokopkat a poprdkat.

nattou
3. dec 2009

nam sono klbikov v nemocnici nerobili, lebo nemal kto, boli dovolenky. A v stvrtom mesiaci nie je neskoro, to sa odporuca detickam s normalym nalezom. Ak sa nieco zle najde, kontroly su castejsie. Ja som maleho nasiroko nebalila vobec, ani nikto z mojich znamych (prave z toho dovodu, aby sa mohol hybat, aj to je pre spravny vyvoj predsa dolezite)...aj tak sa nasiroko bali len na Slovensku a v Cechach...nemam pocit, ze ine narody su viac "smatlave". 😉

jumca
3. dec 2009

ahojte,
corasone nas malinky spinka v noci v kuse 7hodin potom sa napapa a spinka este 4 h. aj my sme prve 3 mesiace davali sab teraz davam malinkemu sab uz len do vecerneho mliecka aby mal na noc.... inak tie probiotika su fajn vec, stoji to 10€ ale je toho prasku dost vela a dava sa len pol odmerky co je tam pribalena 🙂 ja ho davam malemu uz mesiac a este skoro ho mam plny, a je to aj na imunitu 😉 a v tyxto xripkovyx obdobiax je to fajn pre deticky, aby neboli xorucke...a poviem ti klop klop na drevo od kedy to nas maly berie tak sme nemali ani soplik 🙂 😉

jumca
3. dec 2009

no ako citam o nozickax sa bavite...my ideme ku dr teraz 18teho 🙂 tak dufam ze uz to nebudeme musiet nosit 😉 lebo malinky uz sa jeduje a placka ked mu to davam 😀 huncut maly 😀

mima1708
4. dec 2009

jumci to aj nas maly... posledne tyzdne to bol boj zapinat mu to... ale chvalabohu,uz mame po tom.... 😵

corasone
4. dec 2009

ahojte baby, no ako to tu citam o nozicky my mame ten isty problem, ja som dokonca 2noci mu dala tu plienku prec ked si nemohol popukat, potom spinkal ako medvedik. ja viem ze posledne 2-3 tyzdne mu to vyslovene vadi ta plienka. uz sa velmi tesim ked to dame prec, inac aj my mame ist az v tom 4tom mesiaci na tu kontrolu s nozickami, tiez sa mi to zda neskoro. ved lekari vedia ze deticky mavaju koliky, problemy s pukanim a aj tak to tam cukaju to balenie nasiroko, ako nattou pise v inych krajinach to neexistuje len tu a ludia maju krasne nohy. neviem kto to vymyslel taku hovadinu. ved ked niesu problemy tak by sa to nemuselo tak balit inak v BA vobec nebalia.
no a co sa tyka toho spanku, malinky mi papa posledne mliecko o 8mej vecer a potom sa budi medzi pol4 a 4 hodinou ale zaspi po mliecku az okolo 9tej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre