Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilla244
30. jún 2011

@lucyka1 no pomoze mi to tak,ze ked ho uvidim,tak mi mozno napadne,ze aaaaa on vyzera ako .. ten a ten 🙂

chavierka
1. júl 2011

@daniela1974 kedže to máš za sebou...tak sa spýtam teba.
Bola som v PN na CTG a poslali ma aj hore na pôrodnícke, že mi dosť tvrdne brucho, nech sa nato pozre doktor a výsledok, že nech nič nerobím, aby som ešte vydržala aspoň do 7.7. termín mám 24.7......otvorená nie som, krčok mi mäkne.nerozumiem sa tomu.nevieš, to už keď tvrdne brucho tak sa to blíži??alebo čo tým mali na mysli...mňa len vyšokoval, že nech vydržím aspoň týždeň, ale ja sa necítim nijako pôrodne.....
ale hlavne som sa ťa chcela opýtať, že ako vyzerá Gleso?Nepoznám vôbec ten personál, len Karabu, Švárovú by som spoznala.., Dojčan je vraj mladý, snažím sa prísť nato, ktorý z nich ma to prezeral....a surovo, ako nejaký dobytok....ešte dva dni ma bolel celý spodok po jeho vyšetrení...mal okuliare, vlasy glbaté, šedivé...
diky za rady

daniela1974
1. júl 2011

@chavierka umriem ze glbave a sedive 😉 Dojcan je fesak cca 40 rokov ale nizky a tmave vlasy kratke a tmava opalena tvar, toto bol Gleso on ma vlasy ako Greksa - take dlhe mastne a sedive ale cudujem sa ze bol surovy lebo nepoznam babu co by sa stazovala, ved uvidis co sa tu popise.
No ked tvrdne brucho tak sa to fakt blizi, mne tvrdlo cely mesiac pred porodom ale ked to prislo, fakt si nespominam na tvrdnutie, uz to len bolelo 😀 . Ale brucho mi tvrdlo od takeho aprila a rodila som 29. maja.
Viem ze ked som raz v aprili sla autom od nasich som zastala a musela som tvrdnutie rozchodit a to som bola fakt cca 6 tt pred porodom.
Ja som bola v stredu u Karabu na sone (jasne ze ja tlsta a dieta tiez odhladol na vahu 3500) a rodit nebolo v plane vsetko som mala zatvorene a nic sa neskracovalo, bazen cisty a v nedelu som rodila a bazen hnedy 🙄
Ja osobne povazujem tieto navstevy pred porodom uplne zbytocne lebo len vzdy vyrusia maminu a rozrusia a vydesia...
A to ze to bolelo mohol byt Hamiltonov hmat ale to Ta mal informovat ze Ti ho robi, ved sa to moze odmietnut.

chavierka
1. júl 2011

@daniela1974 no tak to zas niečo nového, že Hamiltonov hmat, to som ani nepočula..ešte sa mám čo učiť...no a bol to teda asi gleso...ďakujem si zlatá

abbey1
1. júl 2011

@chavierka na Dojčana mám len slová chvály,Gleso ma veľmi veľmi sklamal profesne i ľudsky.Šedivý je ešte taký starší tuším Polák.

reanda
1. júl 2011

@abbey1 ahoj, preco ta gleso sklamal?
@chavierka hamiltonov hmat sa robi na urychlenie spustenia porodu, to by ti asi nespravil, ked ti zaroven kazal sa setrit, aby si este aspon tyzden vydrzala 😕

lucyka1
1. júl 2011

@lilla244 nooo, v prvom rade by mal vyzerat ako ty alebo jeho tatinko.... 😀 😀 nie?

lilla244
1. júl 2011

@chavierka ahoj .. ja mam podobnu skusenost.. mna tiez poslali z CTG hore na 5poschodie,ze mam tvrde brusko a ze sa maly nejak moc hybe.. tak to aspon nazvala sestricka alebo kto to bol z CTG.. ked som prisla hore prehladiol ma asi ten isty doktor,kt si opisala.. a tiez ako daniela1974spominala, to bol gleso.. teda aspon si myslim.. ale ku mne teda bol velmi mily... skor mi prislo hlupe,ako sa k nemu sestricka chovala.. mudrovala mu tam ako taka trafika...
a co sa tyka bruska, mne teda tvrdne,ze riadne.. ale ze vazne riadne.. ale tak o porode mi nic nehovoril ???
tak neviem teraz..
na dalsie CTG ma objednali az po termine ? co mu tiez nie uplne rozumiem...

lilla244
1. júl 2011

@lucyka1 dufajme 😀

dadaga
2. júl 2011

iha iha zase bude porodnica plna samy jul........
no ten lekar co ta tak necitlivo prehliadal mohol byt Polak, lebo Gleso je citlivy a ludsky... a vobec nie surovy.....tak nechapem....????
no kazdopadne drzim palec nech porod je ok...... 🙂

nattou
2. júl 2011

@dadaga tak Polák to byť nemohol, on v nemocnici nepracuje, je to ambulantný lekár, občas má len službu. Popis sedí na Glesa. Mne zas on veľmi do oka nepadol....ale každá máme dobré aj zlé skúsenosti s niekým iným...... 😀

lilla244
2. júl 2011

baby,ktore ste rodili v piestanskej porodnici, mozem sa spytat.. neviem ci mi budete vediet poradit,ale vyskusam 🙂
pytali sa vas sestricky alebo niekto na to,ci suhlasite s uverejnenim mena vasho dietatka v "Piestanskom tyzdni"?
ja si to moc nezelam,ked som bola na matrike si vybavovat nejake papiere,tak som sa na to spytala a tam mi pani povedala,ze to musim sestrickam prizvukovat,aby nedali meno mojho babina na ten zoznam pre "Piestansky tyzden".. prislo mi ale zvlastne to,ako mi povedala ta pani,ze "prizvukujte to tym sestrickam,lebo oni zabudnu" .. to mi pride trosku hlupe.. nechcem sa tu pustat do nejakych silnych reci,ale tak oni tam predsa nemaju pravu uverejnit meno mojho dietata bez mojho suhlasu,nie?

tak ma napadlo,ci s tym nemate skusenost?
dakujem 🙂

abbey1
2. júl 2011

@lilla244 Ja som oznamovala na matrike,že si neželám uverejňovať meno zomrelého a vyhoveli mi.Tak neviem.Poistila by som sa tam aj tam a možno by bolo fajn aj v Piešťanskom.

abbey1
2. júl 2011

@reanda Už som tu moju story sním popisovala,tak sa nechcem opakovať.Ale pri mojom prvom pôrode urobil chybu a neustál to následne.čiže ani ospravedlnenia som sa nedočkala,proste to prešiel bez slova.Ale to je dlhý príbeh.

janawi
3. júl 2011

@chavierka Tak podla popisu bu v okuliaroch a chlbaty,starsi by mak byt Polak.Na toho sa to aj hodi.Poznam jeho sposob z vlastnej skusenosti.Verim,ze to bol on.

janawi
3. júl 2011

@chavierka Tak podla popisu by v okuliaroch a glbaty,starsi by mak byt Polak.Na toho sa to aj hodi.Poznam jeho sposob z vlastnej skusenosti.Verim,ze to bol on.Arogantny drzi a ako porodnik radsej tri bodky.Pisem ,lebo sama viem aky je netaktny a drzy.Berita

lucyka1
5. júl 2011

ahojte baby. tak ja neviem, neviem... ci sa mam bat skôr pôrodu alebo pristupu sestriciek uz potom na izbe.... kazda mate inu skusenost... ja mam este takych 5 dni do terminu a vazne sa zacinam obavat toho pristupu uz pomaly ako vojdem do nemocnice.... mam z toho hrôzu... dufam vsak v to ze nadej zomiera posledna....

l81
5. júl 2011

@lucyka1 ale neboj, nebude to az take hrozne, to zvladnes, urcite chytis akurat nnejakeho z tych dobrych doktorov a sestricky si proste nebudes vsimat a zachvilku si aj s malinkym doma 😉

lucyka1
5. júl 2011

@l81 v to pevne dufam... 🙂

reanda
5. júl 2011

@lucyka1 netreba sa bat, ale treba byt pripravena.. nenechaj sa nikym vytocit, ani pokazit si naladu a radost z porodu a maleho.. ale ked sa ti nieco nepaci , tak si stoj za svojim a basta, nenechaj sa dirigovat sestrickami a ich niekedy hlupymi zvyklostami
lahko sa to povie 🙂, ale radsej ist naladena pozitivne, ako sa dopredu stresovat

erni
5. júl 2011

ahojte kocky,trochu som citala tuto vasu diskusiu,a zda sa mi ze tu prevladaju negativne pocity tak som chcela napisat ten svoj...rodila som v r.09 a asi sa vymenil cely sestrickovský personal,pretoze tie nase sestricky sa starali, boli mile a ochotne....komu vyhovuje skor domace prostredie a nie pasova vyroba tak toto porodnica splna, prostredie bolo ciste,strava sa az na par kuskov bola dobra 🙂
to co ste tu pisali o doktoroch je pravda,vela ludi si dr.Glesa chvali,aj ked zjavom neocari, ale pri porode mi je fuk ci ma rodi belmondo ...povodne som chcela aj ja u neho rodit,ale vtedy mal vela pacientiek tak som mu ani nevolala a nechala to na nahodu...skoncila som u dr.Karabu ktory, ma dve profesionalne deformacie,ze kazdemu tyka a vytyka vahu 😀 ale ja som bola max.spokojna...a sestricky na novorodeneckom az na 1-2 ktore mali take cudne hlasky, boli normalne.... slovo dr.Antalovej je velmi drahe 😀 ,sama nic nepovie,treba sa pytat...ale vzhladom nato,ze tam clovek stravi max.tyzden sa to da vydrzat aj ked ma clovek vyhrady,nikdy sa neda kazdemu vyhoviet a ja na ten cas tam spominam v dobrom 😀
takze sa urcite nestresujte,ze to bude zle,zelam prijemny pobyt 🙂

chavierka
6. júl 2011

@erni ďakujem...trošku pozitíva, i keď sa mi tam nechce...

kkiki
6. júl 2011

baby neprehanajte tolko, potom to tu vyznieva, ze sme fakt vsetky zeny semetriky 😎 nie je to take zle, ja mam zazitok aj velmi dobre aj horsie, ale mna skor dodrbal anesteziolog a potom som mala pocuhane hormony a kazdy skutok, co bol vykonany protoi mne sa mi zdal hrozny ... zhrniem to takto, karaba je jaky je a ktore ste precitlivele na jeho poznamky jednym uchom dnu a druhym von a poznamky na vahu a viete co ma pravdu ... ja som mala dve posebe, po tom tretom som zhodila vsetko , lebo som nezrala jak najata ( tie co maju problemy sa ich to netyka ) pri druhom jak sprosta a teraz mam krava na sebe 20 kilo nadvahu, mam skoro 33 a moj pocit je ovela horsi stym tukom, co ide pomaly dole ako ked mi karaba povedal nezer ... nemam cast chodit cvicit, poriadne sa stravovat a podobne ... porodnicke oddelenie je super, personal na jednotku, a s novorodeneckym ... furt sa tu stazujete a vypisujete ake horory , ano su az na par sestriciek ... neplaste tie mamicky co este len cakaju ... aj tak ma mama babo stale pri sebe a ked uz tolko vypisujeme po konovi, urcite mame vsetko nastudovane ze ? cim viac tam pojdete negativne nastavene, tym horsie sa to cele odohra a jedna mala rada ... niektore sestricky si to citaju vsetko a vedia co a kto a ako ... potom sa aj tak spravaju, proste zeny tak sa neradme medzi ne ... nikoho si nezastavam ... ked je niekto sprosti, preco musime byt aj my ... ( ja som odisla po cisarskom o dva dni skor lebo by som tam jednu zabila ... radsej aby som sa zbytocne nenervacila koli nejakej krave ktoru uz nikdy v zivote neuvidim ... a primarka co viem odchadza ... cavte tie co cakate a nicoho sa nebojte ... hlavne vam zelam aby ste mali dobre baby na izbe a kolektiv a vsetko bude fajn ...

lucyka1
6. júl 2011

@reanda dakujem. budem sa snazit, ved o to ide... 😉

erni
7. júl 2011

@chavierka ved komu by sa chcelo?este som zabudla napisat,ze naozaj zalezi a ja na babach,ktore budu s s tebou na izbe, my sme sa tam nahodu dobre zabavali a stretavame sa doteraz 🙂
neboj sa,prezijes,hlavne aby bolo babatko v poriadku 🙂 a potom mozes napisat zas tvoju skusenost

chavierka
8. júl 2011

Robili Vám v PN klistír pred pôrodom?

nattou
8. júl 2011

@chavierka nie, dávajú sa čípky.

zpavelkova
8. júl 2011

@misa5 Ahoj, ja budem tiež rodiť v septembri a v Piešťanoch. Rodila som tam 10 rokov dozadu prvé dieťa s Dr Karabom a super. Chcem sa dohodnúť aby bol aj pri druhom. Myslím, že je odborník a takisto aj Gleso.
Mám tu dve susedky čo rodili teraz nedávno v Piešťanoch a boli spokojné. Len tá strava stále nič moc.

chavierka
10. júl 2011

Ako je to v PN, môže byť manžel pri Vás pred "finálnym" pôrodom?Alebo musí byť jedine na chodbe pre návštevy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre