Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nikita308
15. jan 2012

@eviikuu Ja som nemala nikoho zajednaného, nikoho som tam ani z doktorov nepoznala, nakoľko my patríme pod TN... ja som mala mať cisársky (zo zdrav. dôvodov), v TN mi ho odmietli urobiť, šla som preto do PN, tam bez problémov boli ochotní a nakoniec som porodila spontánne... ale do PN som išla hlavne kvôli prístupu lekárov k pacientkam ako som písala, lebo v TN čo sa tohto prístupu týka je to hrozné... aspoň ja mám také skúsenosti... a čo sa týka sestričiek, ja som nemala problém, tých pár dní sa v pohode dá vydržať a predsa sestričky sa striedajú...

eviikuu
15. jan 2012

@alena76 Citala, ale vacsinou su su tu negativa na sestricky a doktorov ako v TN diskusii a nakolko som prvorodicka tak sa velmi ale velmi bojim, ale to si sa bala urcite aj ty aj kazda jedna z nas. Dakujem velmi pekne za prianie 🙂

eviikuu
15. jan 2012

@nikita308 Ja tiez patrim do TN ale PN su blizsie pre mna, tiez tam nikoho nepoznam iba z pocutia takze som rovnako na tom ako ty. A ked ty si to prezila tak dufam, ze to zvladnem a dokonca aj mne hrozi cisarsky tak uvidime.

nikita308
15. jan 2012

@eviikuu Tak želám ľahký a rýchly pôrod, nech ti všetko dobre dopadne... a neboj, bude to dobré, treba myslieť pozitívne. Pokiaľ nie si náročná pacientka, tak to zvládneš... Myslím si, že každý človek má v povahe niečo negatívne aj pozitívne a aj tí doktori a sestričky sú predsa ľudia...

liat
15. jan 2012

@eviikuu toto nie je dovod neist rodit do PN, ja by som tam isla znova. ja som bola maximalne spokojna, a to ze tam boli sestricky, i ked povedzme si ze vyslovene "nemila" bola iba jedna. a to nie je dovod bat sa, a predsa len dolezitejsie je skor porodnicke ako novorodenecke

eviikuu
16. jan 2012

@nikita308 Nie som narocna iba velky bojko tak , dufam, ze to tam zvladnem Dakujem.

nikita308
16. jan 2012

@gerdusha Hej, aj v tel. novinách to bolo... ale chlap sa nezdá, že by chcel ešte ďalšie... no chúďa mamina... 😒

zuzidr
19. jan 2012

ahojte baby, máte niektorá zoznam čo treba do PN pôrodky?už som za 4,5roka zabudla, ale predpokladám,že sa toho veľa nezmenilo...hlavne ma zaujíma ,či stále dávajú plienky oni svoje, resp. použijem svoju len sem-tam?pri malej som minula v pôrodke asi 3plienky, vždy ju priniesli prebalenú,ako je to teraz?

poradte na čo nemám zabudnúť? dík

ewka0012
19. jan 2012

ahoj,ja mam v nedelu termin a idem rodit do PN nemocnice,uz som tam aj jeden poplasny vikend stravila,potrebujes nocne kosele,hygienicke potreby,papuce,zupan,slapky do sprchy,vlozky do podprsenky,kojenecke podprsenky,2 velke plienky pre dospeleho,poporodne vlozky a podlozky,jednorazove nohavicky,vsetko kupis v zdravot.potrebach,ja som kupovala pod kolonadu,mast na bradavky,na hemeroidy,mineralku,lebo pit ti nedaju nic okrem caju,pre dieta asi 30ks plienok,infadolan,jecorisovu mast,oblecenie prinesie muz az ked pojdes domov,toto bolo na zozname co som dostala priamo v nemocnici,plus doklady a nabijacku na mobil,aj sobasny list chcu

lucy_m
19. jan 2012

@zuzidr ked pojdes na monitor (ctg) tak ti zoznam da sestricka ... ale v podstate je to vsetko, co ti napisala Ewka0012 ... z dokladov by som dodala ze potrebujes mat pri sebe obciansky, karticku poistenca, kopiu sobasneho listu, tehotensku knizku a dohodu o mene dietatka (to ti tiez daju na Ctg). v pripade ze mas doma, zober si aj odsavacku na mlieko - aj ked hovoria, ze ti pozicaju v nemocnici ... Hygienicke potreby vratane toaletneho papiera. Pre dietatko snad len tenku ciapocku a rukavicky aby sa nedoskriabalo. Ostatne ti prinesie manzel, ked pojdete domov.

zuzidr
19. jan 2012

@ewka0012
@lucy_m díky tak vidím, že sa nič nezmenilo 😀 toto všetko som mala v pôrodke aj pri malej 😀

lienka55
19. jan 2012

@zuzidr stale pozeram,ze ci je pohlavie prekvapko???,ale uz vidim........takze chlapcek,gratulujem a drzim palceky. 😉

liat
20. jan 2012

@zuzidr ja som bola bez podprsenky 😀

mianpa
24. jan 2012

ahojte, neviete mi niektora poradiť nejakeho dobreho a prijemneho pôrodnika v piešťanoch?planovala som isť rodiť do nitry no človek mieni život meni. alebo ako to tam chodi, ked chcem epiduralku treba tam chodiť na nejaku pripravu?pokolko su tam izby normalne , ako su tam nadštandardne izby a tak. Ďakujem

mianpa
24. jan 2012

@jana17 tam uz som nakukla ja som skor chcela vediet od niekoho kto tam rodil, ale vdaka

martinac1
24. jan 2012

@mianpa ja som v PN nerodila, len som tam lezala na pozorovani, ale co som pocula od cerstvych mamiciek su tam vsetci doktori prijemni a hlavne odbornici. Hlavne si chvalia Glesa, Dojcana a aj Karabu (ten mimochodom rodil mňa aj brata 😀 ) Sú naozaj zlatí. Sestricky sú zlate, pomozu, poradia, posranduju. Prostredie je príjemné, v rámci normy nove, hlavne postele su este neprelezane 😉 So vsetkymi mamickami si v kontakte, kedze spolu jete. Akurat sprchy nedomysleli, pre mna boli male... alebo ja velka??? 😀 Ale inak cistucko. Izby su po 2, 3, 3 a 4 + 3 na pooperacnom a jedna nadstandard, kde je samostatne WC, sprcha. mas tam TV, malicku "obyvaciu stenu", kanvicu a podobne drobnosti, akurat ze navstevy chodia k tebe na izbu. Inak musis ist ty na chodbu, ked mas navstevu. A kedze je priestor pre navstevy spolocny s gynekologickym odd. tak je tam miesta casto veeeeeelmi malo. A predstav si v juni to teplo, maly priestor, kopec ludi a ty s miminom.... Ale da sa to vydrzat 😉 ved su to len 4-5 dni. Este nieco? 😝

mianpa
25. jan 2012

@martinac1 dakujem za podrobny opis, myslim že si vystihla všetko čo by ma zaujimalo. Ďakujem

nikita308
25. jan 2012

@mianpa Ja som tam rodila presne pred 7 týždňami a bola som spokojná... mala som mať cisársky, nakoniec som rodila spontánne s epidurálkou... všetko to dopadlo úplne inak ako bolo naplánované... myslím v tom dobrom slova zmysle... takže na prípravu som nechodila, epidurálku mi v pohode dali, stála 85,- € a navyše som tam nikoho z doktorov nepoznala... rodil ma primár, ale to som sa dozvedela až po pôrode, že je to primár... 😀 ale nemôžem povedať, všetci lekári boli príjemní a ústretoví... a o sestričkách som písala niekde vyššie, nemôžem sa sťažovať a ani nemám prečo a nakoniec tých pár dní sa dá v pohode vydržať... keby som mala ešte jedno dieťa, určite idem rodiť do PN... lebo pri pôrode mi primár povedal, že môžem rodiť každý rok, tak manžel sa toho hneď chytil, keďže túži po synovi a máme 2 krásne babule... 😵 ale keby aj ďalšia bola dcéra, tak neviem dokedy by som musela rodiť... 😀 😀 😀

enanena
25. jan 2012

@nikita308 mohla by som sa spytat preco ti hrozil cisarsky a kto ta nakoniec odrodil, kedze si rodila spontanne? 😉

mianpa
25. jan 2012

@nikita308 dakujem za info, ja skor rozmyšlam nejakeho doktora si zaplatiť , a epiduralku to samozrejme tiež bo som mala kostrč prasknutu alebo zlomenu, no ortoped ma odpisal že suvis medzi kostrčou a pôrodom nieje čo ma dost prekvapilo taka ,,novinka,, , nevieš či je v pieštanoch niečo ako plánovaný pôrod?bo sa mi zda že niektore pôrodnice slovenska take niečo ešte neobjavili.

nikita308
25. jan 2012

@enanena cisársky som mala nariadený od iného lekára, nakoľko mám aj iné zdrav. problémy, o kt. písať nechcem, prepáč, a rodil ma primár Niepel... mal ma rodiť Gleso, ale z tých dôvodov, o kt. nechcem písať ma odrodil primár... ale ja som mala ľahký pôrod...

nikita308
25. jan 2012

@mianpa neviem či sa tam dá zajednať doktor, ja by som si určite nezajednávala... ani nevybavovala, mám s tým zlé skúsenosti, vždy bolo lepšie, keď som šla "naslepo"... ale toť moja osobná skúsenosť, ale nie v PN... v PN nemocnici som bola prvýkrát a určite sa nemôžem sťažovať...

mianpa
25. jan 2012

@nikita308 ja mam skor opačne skusenosti, večšinou ked si mamičky zaplatili svojho doktora bol od personalu uplne iny pristup omnoho lepši než ked prišli na nahodu, na strednej sme chodili aj k porodom, len škoda že ni edo piešťan, ale iny kraj iny mrav, no uvidime ako sa to vyvinie možno ma to chyti tak rychlo že nebude ani kedy nad takym niečim rozmyšlat,

nikita308
25. jan 2012

@mianpa No ja keď som tam bola, šla som do sprchy a jednu pani prijali a ja pokým som sa osprchovala, tak ona mala odrodené... tomu hovorím rýchlosť... 😀

katulka253
26. jan 2012

tak holky ja mam teraz termin porodu 3.2.2012 tak my drzte palce idem do piestan potom vam vsetko poipsem ako tam je..

mianpa
26. jan 2012

@nikita308 no tak to teda bola rýchlost kobra 11 su podla toho amateri 🙂, sak ešte je na to nejaky čas, aspon som si spravila nejaky prehlad.

jana17
26. jan 2012

Babulky, nechcem sa robit mudra, ale najlepsie je, ked nebudete nic zistovat, nic citat, ani nic analyzovat... najlepsie je do toho vhupnut a kym sa spamatate, tak ste doma.. odbura sa tym kopec starosti a zbytocnych obav...

nikita308
26. jan 2012

@jana17 výstižne napísané... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre