Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

lilla244
12. júl 2012

@kiya dr brezovsky na nalepokovej 30
je vyborny 🙂

kiya
12. júl 2012

@lilla244 vdaka... skusim tam... je to sukromny tusim... netusis prosim ta, kolko sa asi plati za nejaku prehliadku, alebo tak?

ejuska79
12. júl 2012

@urma mne sa maly narodil 7.3., a kedze mu nestihli sono obliciek urobit v nemocke, lebo som sla skor domov, objednavala som sa hned a termin som mala tusim niekedy v maji, ale moja dr. ma poslala do noveho mesta k jednemu dr, ten ma vzal hned na druhy den (niekto im vypadol)..inak sa tam caka asi tyzden..bol mily, nie ako ta antalova, a pochadza z piestan..moja pediatricka vravela, ze zo zakona to ma byt do 1 mesiaca urobene, aby sa odhalili pripadne deformacie, tak som radsej sla tam, lebo aj ja mam problem s oblickami...

lilla244
12. júl 2012

@kiya my sme tam boli dva krat, na sono klbikov
platila som 25eur

kiya
12. júl 2012

@lilla244 dakujem 🙂

dulkagabulka
15. júl 2012

aj takto sa da porodit na Slovensku

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

bubulka722
29. júl 2012

@dulkagabulka Naozaj krásne, v mnohých bodoch je podobný môjmu pôrodu. Kedy konečne príde doba, keď sa na Slovensku nebudú musieť ženy biť o svoje práva v tak mimoriadnej chvíli akou je pôrod? 😉

martinam79
3. aug 2012

@lilla244 prosim ta a ako dlho trvalo kym vas objednal ? a dovolala si sa tam v pohode ci si bola osobne sa objednat mne sa tam nejak nedari dovolat 😖

lilla244
3. aug 2012

@martinam79 su na dovolenke prave :O)
myslim,ze ordinuju opat od 10augusta

martinam79
3. aug 2012

@lilla244 dakujeeeeeeeeeeem 🙂

ivkabene
2. sep 2012

Čaute baby, nemáte náhodou niektorá zoznam vecí do PN pôrodnice pre mňa aj bábätko? Ďakujem 😉

kiki30
2. sep 2012

@ivkabene posli mi do IP mailovu adresu a poslem ti.

sylvelia
3. sep 2012

@kiki30 ahoj, mohla by si ten zoznam posunúť aj mne, ďakujem

kiki30
3. sep 2012

@sylvelia poslala som ti ho 🙂

sylvelia
3. sep 2012

@kiki30 ďakujem veľmi pekne

isabella_fly
5. sep 2012

kocky, odkedy je dobre zacat s masazou hradze? lebo neviem nikde teraz najst info, pri prvom porode ma aj nastrihli aj som sa potrhala ako take reseto, ale nastrih ma bolel este takmer rok po porode a rada by som sa tomu vyhla a nezanedbala to, zatial som len 13tt
dakujem vam za info

reanda
9. sep 2012

@isabella_fly masiruje sa az nejak ku koncu, takze mas kopu casu, ale niekto tiez neodporuca masaze, lebo je to "umely zasah", mozes si zavliect infekciu do posvy, poskodit sliznicu a potom sa kvoli tomu viac potrhat pri porode.. a tiez to, ze hormony pri porode urobia svoje a hradza povoli aj bez predoslych masazi, skratka, ze telo zeny je pripravene na rodenie aj bez zasahov zvonka.. samozrejme, ak porod prebieha prirodzene, tak ako ma

isabella_fly
9. sep 2012

@reanda nuz, moj prebiehal hladko az na to potrhanie, ani cipky na precistenie mi nebolo treba davat, kedze to priroda vybavila, ale toto priroda u mna akosi zanedbala a aj dr vtedy rukami pri vysetreniach zalamovala, ze aka som stuhnuta, ze to sa riadne potrham... a aj tak bolo... ja to teda radsej tentokrat skusim, horsie to uz byt nemoze, sak som sa okrem nastrihu potrhala hore az po klitoris, takze horsieho masakra sa uz naozaj nebojim 😀

dulkagabulka
9. sep 2012

@isabella_fly
na to, či utrpiš poranenie pri porode ma vplyv viac faktorov, napriklad to, v akej polohe rodiš a tiež to, či rodiš riadeným tlačením-
1/poloha v lahu, či polosede + riadené tlačenie (teda tlačenie nie podla svojich pocitov, ale na pokyn personalu)+ oxytocín v záverečnej fáze (ktorý u nás dostáva takmer 100% rodičiek)+rutinný nástrih= vyšši predpoklad k poraneniu, natrhnutiu, či natrhnutiu rany po nástrihu, ak ti pritom ešte skáču po bruchu, čo je mimochodom metoda non lege artis, tak sa natrhneš so 100% istotou...
2/poloha , ktoru si vyberie tvoje telo samo (až 80% žien, ktorým nikto nepovie, ako si maju lahnut, si vyberie polohu v klaku na 4, klaku, či stoji) + tlačenie podla seba = nižši predpoklad poranenia
Poznam ženu, ktora aj v PN porodila v inej polohe, ako v lahu - bolo to v stoji a bolo to bez poranenia- bola to žena, ktora je velmi vzdelana, ma naštudované štúdie a v zaujme zachovania svojho zdravia a zdravia svojho dietatka sa jednoducho nedala a nelahla si😉

isabella_fly
9. sep 2012

@dulkagabulka v polosede rodit mi vyhovovalo, tlacila som kedy som to ja citila, nastrih rutinny 100% nebol a nenatrhol sa mi nastih, ale som sa roztrhla do opacneho smeru, po bruchu mi nikto neskakal, takze takto cierne by som to nevidela v tom ako to u mna dopadlo, resp. ako je to v pn porodnici a pytala som sa na masaz hradze, nie dovody roztrhnutia sa

dulkagabulka
9. sep 2012

@isabella_fly takže ty si netlačila tak, ako ti kazali, teda nadychnut sa a tlačit?

dulkagabulka
9. sep 2012

@isabella_fly
len aby sme si rozumeli..."tlačit " podla seba vyzera asi takto:

https://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088

musiš byt prihlasena na Youtube,lebo jet or pistupne od 18 rokov- nemusiš sa bat, tak prenadherny, pokojny porod ti akurat vtisne slzy do oči- od dojatia 😉

isabella_fly
9. sep 2012

@dulkagabulka nie, naozaj mi nikto nekazal ako tlacit, len tam stali a cakali co budem robit ja, nijakym sposobom som pokyny nedostavala, iba mi brblali, nech mam zatvorene oci, nic viac

isabella_fly
9. sep 2012

@dulkagabulka osobne, nemam ani tusenia ako vyzera to, ze niekomu kazu ako tlacit, stale som to tu a aj na inych strankach citala, ake je to vsetko zastarale na svk, ako kazu tlacit az som z toho bola pri samotnom porode taka vyhukana, ze mi nikto nevravel co robit ako take 5 rocne decko...

katia7
17. sep 2012

caute baby, ja som tu rodila dcerku, koli doktorovi ktoreho som mala pri porode by som chcela aj teraz ale na ostatne nemam dobre spomienky tak vaham ☹
neviete ako je to tam s babatkom po porode, moze byt s nami ak by ho napr. manzel mal na rukach? mne malu doniesli len ukazat, porodila som 17:15 cca, videla som ju este raz vecer asi o 22:00 a potom miju vratili az rano a to uz v ziadnom pripade nemienim absolvovat, rodili ste niektora vecer? dostali ste babatko? alebo tiez az rano? ak to ma byt takto radsej pojdem do trnavy.... dik

kessy11
19. sep 2012

@katia7 ja som porodila 16,35 malého som mala pri sebe skoro stále, zobrali ho na chvíločku, mna zašili a opäť mi ho priniesli, mali sme ho skoro celé tie dve hodky s manželom na sále, potom si ho zasa vzali, ja som prešla na izbu, dali mi večeru, ktorú som nechcela a požiadala ich aby mi priniesli malého a odvtedy bol so mnou na izbe stále 🙂

reanda
22. sep 2012

@katia7 si dospela osoba a je to tvoje dieta, tak bude tak, ako TY povies.. hadam ides do porodnice, nie do vazenia.. ja som si pytala po porode hned dieta do ruk, potom kratke vysetrenie mimo saly a hned som si ju pytala zase naspat.. a na izbe bola so mnou od zaciatku a vkuse.. ja som s nou chodila aj na kazde vysetrenie.. personal mal z toho trochu zaludocne problemy, ale to mna nezaujima.. takze treba sa len ohlasit, ake su tvoje predstavy a co chces.. ak tam budem rodit nabuduce a dieta bude v poriadku, nedam im ho ani na na chvilu odnasat, vysetrit ho mozu aj pri mne.. ziadne umyvanie a kuklenie do perinky - mali sme potom problem dat malu k prsniku, ako bola poviazana .. primarka je tam uz na take ziadosti zvyknuta a myslim, ze by nemal byt nejaky velky problem, treba ale jasne povedat, co chces .. a najlepsie sa dohodnut este popredu, aby si sa potom nemusela zbytocne stresovat v takej krasnej chvili pri porode

katia7
22. sep 2012

@reanda dakujem ale rozhodla som sa pre Trnavu, tam nemusim tolko bojovat 😉 vela veci je tam samozrejmost, a vies ja mam niekedy pocit ze je to aj o veku, nemam vela rokov a vyzeram na ovela menej a tak sa ku mne aj spravali a co bolo najhorsie kazdy moj pokus o vybojovanie niecoho koncil tym ze sa odbavili na malej 😠 podotykam ze nie som ziadna hysterka povazujem sa za inteligentnu zenu a v tom duchu sa aj spravam 😀 takze ak je to tam stale to iste a normalne veci si treba vybojovat tak uz si neprosim, ale vazne dik za odpoved 🙂

slnieckoma
24. sep 2012

@katia7 ahoj ja som rodila v PN a vecer..mala sa narodila o 20:05h, tiez mi ju priniesli po porode ukazat a vzali ju zohriat sa...priniesli mi ju az rano a odvtedy bola stale pri mne. Nemyslim si, ze to robia umyselne, ze ti dieta prvu noc nedaju je to preto, zze chcu nechat mamicku po porode oddychnut..rovnako tak o to, mozu poziadat aj ine rodicky, ktore rodili napr.pocas dna..boli tam so mnou mamicky, ktore rodili vecer po mne a babatko si vyziadali-a dali im ho bez debat..mne bolo po porode zle, omdlievala som, bala som sa byt sama s malou prvu noc mne to dobre padlo a v noci som sa bola 2x na nu pozriet.

slnieckoma
24. sep 2012

@katia7 teraz cakame druhe mimi a pojdem do PN zas..tiez vyzeram mlado-ako ty pises sa mi doma smeju, ze mozem chodit na polovicny listok 😀 ale chovali sa ku mne dobre, profesionalne takze nemam dovod ist do inej porodnice..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre