Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

honorabilita
22. okt 2013

@paulinka2014 mala som spinal, bolo to super, lebo som pocula co sa deje naokolo, ked ju vybrali z bruska, tak sa dr. zacal smiat, ze cika a kaka a malinku mi hned ukazali. fyzicky mi bolo na odpadnutie a strasne som sa klepala, ale ja som taka slaboska stale :D bola som spokojna so vsetkym, v PN je gyn. oddelenie velmi malicke a je tam taka "rodinna" atmosfera. rezala ma Strakova za asistencie Glesa. obaja uzasni, prijemni, ludski doktori

paulinka2014
22. okt 2013

@honorabilita no tak ja chcem celkovu urcite bo ja som tiez slaboch a bojko a asi by som sa zadusila keby citim ze vo mne daco robia a ked spis to aj rychlo ubehne ....jujha tak teda boli mily tam hej???no som zvedava sice rodim az v aprili ale uz teraz sa bojim 🙂a cievkovali ta az ked ta umrtvili abo este ked si bola pri vedomi a ake vyvody si mala len na cikanie a v ruke do zili nie??

honorabilita
22. okt 2013

@paulinka2014 spinalky sa neboj. ono ten strach stoji za to, ze si dietatko hned uvidis 🙂 nemas sa coho bat, vsetci su tam profici, a velmi mili... cievkovali az po umrtveni, takze pohodka. a ano, uz len v ruke som mala nieco zapichnute :D

paulinka2014
22. okt 2013

a kolko to trvalo asi pri prvom mala sa narodila 3:05 a ze ja som sla zo saly az okolo 5 rano
joj bojim sa a ako pichaju to umrtvenie???

honorabilita
22. okt 2013

@paulinka2014 hm, co ja viem, malu vytiahli mozno za 5 minut a ja som tam celkovo bola asi pol hodinu. fakt netusim, ale netrvalo to dlho. pichaju to do chrbtice, anesteziologicka sa s Tebou cely cas rozprava, aby si vedela, co sa s Tebou robi.

paulinka2014
22. okt 2013

@honorabilita no ty kokso vobec som neni nato zvedava heh no uvidime ako sa to este do aprila vyvinie :D dakujem za odpovede keby ma nieco este napadlo napisem 🙂 dakujem

honorabilita
22. okt 2013

@paulinka2014 pre mna by bola horsia nevedomost, ze neviem co je so mnou a s krpcom. takto som hned vedela, ze ja zijem a aj malinka je v poriadku :D jasne, pytaj sa, keby cosi...

bibi33
22. okt 2013

@paulinka2014 ahoj, nemas sa absolutne coho bat 🙂 ja som rodila cisarskym v piestanoch pred cosi vyse 2 mesiacmi a uplna spokojnost. boli pri mne Mudr. Strakova a Gleso - obaja boli uplne uzasni. jazvu mam tak krasne zasitu, ze normalne sa moja gynekologicka nad tym pozastavovala, ze si to vyfoti, aby ukazala tu v Trnave niektorym doktorom, ze ako sa to robi 😀 😀 no a prebiehalo to asi takto: v utorok na prijem, posledne jedlo obed, potom uz len do polnoci som mohla pit vodu. stredu rano na pasy a sup na salu. pichli mi najskor do chrbta znecitlivejucu injekciu, aby som necitila ten spinal. uplne super, trafili sa na prvykrat, polozili ma lahnut, prisli doktori a islo sa na vec. ani neviem ako a bolo to za mnou. malinkeho mi ukazali, odniesli dat do poriadku a vysetrit a detsky lekar sa s nim vratil a kym ma sili, stal pri mne 🙂 potom ma odviezli na izbu, dali oblbovaky proti bolesti a po hodinke priniesli malinkeho. polozili ho vedla mna, tak sme spolu lezkali asi hodinku-dve. potom siel papkat, kedze som este nemala mlieko. a potom ho zase na chvilku priviezli. postavili ma na dalsi den rano - po 24 hodinach. vobec ma to nebolelo, len hlava dost 😀 zotavila som sa velmi rychlo, cakala som, ze to bude horsie, ale po tych dvoch - troch dnoch som bola absolutne fit a aj doma som mohla normalne fungovat, ziadne bolesti brucha alebo tak...celkovo vzate, ja si mozem pn nemocnicu len chvalit, bola som velmi spokojna. hlavne s pristupom personalu, na tom mi zalezalo najviac, aby som sa tam dobre citila... a a by sa o mna a malinkeho dobre postarali... co sa mi aj splnilo... dokonca to bolo nad ocakavania 🙂

bibi33
22. okt 2013

@paulinka2014 a este nieco, v PN si nemozes vybrat ci celkovu narkozu alebo spinal... robia tam iba spinal a celkovu iba v akutnych pripadoch...to ti anesteziologicka na vysetreni povie...

paulinka2014
22. okt 2013

@bibi33 ahaaaaaaaa no super ako si my to vysvetlila tak sa aj tesim aj nie a partner nemohol byt pri tebe kedy si mala navsevu a asi len na chodbe vsak???? joj bojim sa aj tak byt hore pri operacii jajha a ci sa trafia na prvy sup do chrbtu jaaajha ako bolest to mi nerobi problem potom horsie sa aj mne stavalo tocaky a tak ale ustala som to pretoze som musela no uvidime 🙂

bibi33
22. okt 2013

@paulinka2014 co sa tyka partnera, kym som bola na sale, tak cakal na chodbe pri porodnickom oddeleni a hned mu malinkeho priniesli ukazat, ked ho niesli na novorodenecke. aj odfotit si ho mohol. navstevy len na chodbe, pokial nemas nadstandardnu izbu 🙂 ale myslim, ze lepsie ti bude na normalnej izbe, kedze ten prvy den po zakroku si odkazana na pomoc sestriciek a ostatnych mamiciek. a vzdy je lepsie mat si s kym pokecat, ako byt v tichu sama 😉 a naozaj, neboj sa, tu "operaciu" nebudes ani citit, ani na to mysliet, ze co ti robia, lebo budes sa strasne tesit na babatko, tak ako aj ja. neskutocne som bola na neho zvedava, tak som ani nevnimala, co robia, len som cakala, kedy zacujem plac a uvidim ho... a potom uz len slzy stastia... neboj, zvladnes... ja som tiez bola predtym strasny strachopud... bala som sa neskutocne, aj ked som dopredu vedela, ze budem mat cisarsky a mala som moznost sa nejako "psychicky" na to naladit... ale pracuju tam fakt odbornici vo svojom fachu, vsetko bude v pohode 😉 🙂

marianna1985
23. okt 2013

@bibi33 vies mi prosim poradit a povedat kolko si treba zbalit baleni vloziek a plienok pre babatko, dakujem ti

bibi33
24. okt 2013

@marianna1985 mne stacilo male balenie zelenych pampersiek velkost 1=2-5kg.ani sa neminuli vsetky,je ich tam tusim 45ks,tak nejake taketo mensie balenie ti staci.vlozky som mala tie poporodne z tesca a 2 balenia...takisto budes potrebovat plienku pre dospelych jednu a jednorazove podlozky na postel🙂

marianna1985
24. okt 2013

@bibi33 dakujem ti za odpoved

bibi33
24. okt 2013

@marianna1985 nie je zaco🙂keby daco,kludne sa pytaj🙂

dadus77
24. okt 2013

Ahojte baby.Chcem ísť do PN rodiť.Aký pôrodník je dobrý?Viete poradiť?Dakujem.

kessy11
25. okt 2013

@dadus77 prelistuj si tému 🙂 ja osobne som mala 2x Glesa max. spokojnosť, nemenila by som 🙂 Bola som v kontakte aj s Dojčanom (milý, ochotný, ale už tam tušim nie je) a Strakovou - veľmi milá, ochotná, príjemná, ľudská doktorka, môžeš si pozrieť aj na FB MUDr. Straková Petra....dáva tam nové foto pôrodnice (izby, sála) .... z počutia chvália ako pôrodnika aj Karabu (poznám ho len zo sona, podľa mňa v pohode dr. 🙂

ivanarobert
28. okt 2013

@bubulka722 to by aj mna zaujimalo, či je tu niekto taky

bubulka722
28. okt 2013

@ivanarobert No neviem, pripadá mi to, že v PN sa deti nerodia ale vyťahujú... 😀 Ja som rodila úúúplne prirodzene bez akýchkoľvek zásahov a chémie. Krásny zážitok so super lekárom dr. Glesom, bol veľmi milý a tak ako sme sa dohodli, nechal ma porodiť. S manželom sme boli celú 1. dobu pôrodnú len sami dvaja na nadštandarde, na sálu som prišla len potlačiť. 😀 Bol to krásny pôrod, nádherné spomienky, ale bol to boj hlavne s personálom novorodeneckého.

Stále sú tam také kraksne tie sestry? Dr. Antalovú poslali do čerta, tak dúfam, že tá nová je ľudskejšia...

kessy11
29. okt 2013

@ivanarobert myslím, že bubulka722 bola naozaj jediná, ktorá rodila v PN pôrodnici úplne prirodzené, aspoň podľa toho ako sledujem túto tému,alebo sledovala som, a poznám mamičky z okolia PN, ktoré tam rodili.
....ale netvrdila by som, že "v PN sa deti nerodia, ale vyťahujú" 😝 ....to, že niekto nemal "úúúplne prirodzený pôrod, neznamená, že si svoje dieťa neporodil, ale, že mu ho vytiahli"...trošku silné prehlásenie aj keď so smajlíkom....

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patricia2120
31. okt 2013

ja som rodila pred 2 rokmi v Pn uplne prirodzene aj bez epiduralky.O 1:30 som prisla do porodnice a 2:00 bola dcerka na svete 🙂 kto ma temin porodu okolo 28.11.??? Asi sa tam stretneme 🙂

elje
10. nov 2013

Ahojte. Mam otazocku, kedze v PN porodnici sa rodit nechystam a neviem ako to tam chodi... Moj gynekolog ma objednal u dr. Karabu na morfologicky ultrazvuk v PN nemocnici. Chcem sa spytat ako to prebiehalo a ci je mozne aj u neho tak ako u inych dr, ktori maju 4D ultrazvuk, si odniest aj cd s kratkym videom, alebo sa budem musiet potom objednat na dalsi 4D ultrazvuk dodatocne.

kessy11
12. nov 2013

@elje neviem o tom žeby karaba robil 4D ultrazvuk, ak sa niečo nezmenilo tak určite nie, neodnesieš si záznam s krátkym videom

zewa11
12. nov 2013

@paulinka2014 ja som mala celkovú narkozu v r.2004 a v r.2011 spinál a to sa nedá porovnat,ešte teraz mi je zle ked si spomeniem ako mi bolo strašneeee po celkovej ☹ A nie je to dobré ani pre bábo,tak smelo do spinálu vôbec sa nemáš čoho bát,bol to krásny zážitok 😉

elje
12. nov 2013

@kessy11 Dakujem za info, ano uz som kvoli tomu volala sestricke, maju 3D, ale kvoli mnozstvu pacientok sa nehraju s takymito vecami, takze som sa potom o 2 tyzdne objednala na 4D 🙂

paulinka2014
12. nov 2013

@zewa11 no bojim sa a kam sa picha ta injekcia na spinal ???jojha uz nech to je ako chce nech je male zdrave hlavne

zewa11
12. nov 2013

@paulinka2014 ja som sa bála toho vpichu do miechy....ale ani som to necítila,ozaj v pohode...vážne sa to nedalo porovnat pri prvom a teraz,hned som aj mobilom komunikovala a proste som si to užila.... 😉 sedela som v predkolone a tak ma pichla,nič to nebolo....čakala som hrúúúzu 😀

paulinka2014
12. nov 2013

@zewa11 fuha uz teraz sa asi bojim heh 🙂 no uvidime v aprili 🙂 dakujem a potom ake to bolo po postaveny kolko to trvalo tocila sa ti hlava alebo ako

zewa11
12. nov 2013

@paulinka2014 presne neviem či do miechy ale medzi stavce a ja mám problemi s krížami tak som hovorila anesteziologičke že mi to asi nepichne a úúúplne v pohode na prvý raz,po celkovej to bolo strašné-točila sa mi hlava a teda dlllho ani bábo som si neužila bolo mi zle,ale po spináli nič aj ked niekoho vraj bolieva hlava a ja som pritom migrénová a nič.Malý sa narodil o 10hod a na další den doobeda ma postavili,nič sa mi netočilo a jasné že brucho bolí-je to rez ale to za pár dní prejde - stojí to za to,ja by som si to zopákla 😀 ale už nás je dosť 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre