Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

bambulka333
20. júl 2010

primar Niepel...

bambulka333
20. júl 2010

to bola odpoved pre Jana17 🙂

ejuska79
20. júl 2010

@nini78 este som sa chcela spytat, brala si si do pordnice aj flasku a odsavacku?? lebo som to dnes vyvarala a v zozname to nie je, ale segra vravela ze ked maly moc plakal a nemala este mlieko davali mu nejaku glukozu a musela mat vlastnu flasku.. aj dudliky mam zbalit?

ejuska79
20. júl 2010

@bambulka333 no super, tak v piatok mas babatko pri sebe 🙂 🙂 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂 🙂

bambulka333
20. júl 2010

ejuska dik 🙂 trochu sa bojim, ale to je snad normalne...
ja mam odsavacku zbalenu, ono je to hned aj s flaskou, od aventu....beriem ju preto, ze po cisarskom sa mlieko bude rozbiehat asi pomaly, tak nech tomu pomozem trochu... 🙂

ejuska79
20. júl 2010

@bambulka333 jasne ze je to normalne.. mna chyti strach az s porodnymi bolestami, teraz ma to nemyslim.. dobre to dopadne.. a ty nevies co budes mat? bude prekvapko? a to budes mat asi lokalnu anesteziu...

annase
20. júl 2010

@nini78 nini wau teraz si ma riadne vystrašila no ja by som im asi dala aj ked čo si človek zmože ked oni su pani že? Ja som mala prvu tiež sekciu a hádam by brali ohlad aj na jazvu gleso ju kontroloval a povedal že si nie je istý či by vydržala normálny porod. Ufff musíme to vydržat do 3 aj ked budem ležat a nohy vyložené a prekrížené inak v tomto teple to očkovanie veru nie je nič moc chudence deti
@ejuska79 veru asi im nič nedala do vrecka ked ju tak nechali tie praktiky že zvony kliešte a podobne to ozaj nemusím ako v stredoveku brrrr
Ked som prišla s prvým do porodnice tak sa muž pýtal dr či sme v poriadku ja aj malý tak povedal že hej a muž mu hovorí dobre tak za 7 dni si ich vyzdvihnem a nech su v poriadku ako teraz samozrejme vtedy sme mu dali obálku ako som nastupovala a asi to tak urobíme aj teraz toho 3 ked pojdem tak mu dám len neviem kolko mám dat kolko sa asi tak dáva?

ejuska79
20. júl 2010

@annase my dame asi 150 - 200, ja tiez neviem...ale asi tak nejak..zas na druhej strane sa o mna stara od zaciatku tehu...

bambulka333
20. júl 2010

ja si tiez myslim, ze maximalne 200 €
ja neviem ale, kolko za cisarsky...predsa je rozdiel, ked je lekar aj v novi na telefone, ked ma to chyti a potom hodiny v podstate pri mne....ale cisarsky je sup sup, za par minut babo vonku, plus zasitie...tak neviem, ale tiez rozmyslam tych 170 €

nini78
20. júl 2010

@bambulka333

@annase baby čo tam boli so mnou po cisárskom dávali 100eur, aspoň čo viem. Ja som rodila nomálne a dali sme mu 150 eur a ešte pred tým mu muž na poradni dal nejakú lepšiu flašu 😝 .
@ejuska79 odsávačku si kludni vezmi, ja veľmi banujem že som ju nemala. Mne sa mlieko pustilo až doma a už sa mi nepodarilo úplne kojiť, takže aj prikrmujem, ale musím sa pochváliť že kojím viacej 😀 ako prikrmujem. Ja som si ju totižto kúpila asi až pred mesiacom keď som mala pocit že mi odchádza mlieko. Neviem akú máš ale elektrická je super, tie ručné som mala dve a nič 😝 . Talpašová je fajn, je tam do dvanástej a choď tam, ale mám pocit že na začiatku augusta má dovolenku. No to očkovanie v takomto teple hrúza 😝 , a hneď nás objednala na preočkovanie 31.augusta, chúďatko moje ☹ . A tie flašky tam nepotrebuješ, oni ti dajú, akurát tam o ňu prídeš.

nini78
20. júl 2010

@ejuska79 ozaj dudlík si kľudne vezmi, ale pred doktorkou ho schovaj 😉 , nadávajú za to, aj vlhčené obrúsky nech ti Antalová nevidí.

bambulka333
20. júl 2010

baby, viete odporucit nejakeho dobreho pediatra?

nini78
20. júl 2010

@bambulka333 ja chodím k Talpašovej.

bambulka333
20. júl 2010

@nini78 a si spokojna?

nini78
20. júl 2010

@bambulka333 ja ano,inak by som išla inam.

bambulka333
20. júl 2010

@nini78 no super......ako je postup`? staci pred porodom zavolat a dojednat stretnutie? vraj uz pred porodom treba mat zajednaneho pediatra...je mlada, stara? a ako ma vybavenu ambulanciu a kdè? diky moc....

nini78
20. júl 2010

@bambulka333 treba za doktorom vybehnúť pred pôrodom , lebo v nemocke chcú vedieť meno komu pôjdete, choď tam osobne a sama uvidíš ake to tam je, myslím že má takú úplne normálnu ordináciu, ona môže mať okolo 50, ja fakt neviem odhadnúť vek,má strašne milú sestričku a vy bavenie čo ja viem takú normálnu, váha na mimi nová digitálna a iné neviem čo tam má mať, výtery, krv to ide do labákov, choď pozrieť a uvidíš je tam do 12-tej a sídli na kukučínovej oproti tým potravinám, tam je viacej doktorov, sú tam kožné Krúpa , Vetrík...
Musím už ísť za malím, ak chceš ešte niečo vedieť napíš, zajtra ti odpíšem čau a dobrú noc.

annase
21. júl 2010

baby dakujem tiež som tak uvažovala 100-150 eur len aby sme ho stihli nerada by som karabu na toho som počula že je síce odborník ale ludský prístup mu velmi chýba. o ostatných neviem aký su ale hádam to ani nezistím. a ešte sa chcem opýtat ako je to s papiermy na matriku tu u nás ich daju tatovi a ten može vybavit rodný list ešte kym je žena v porodnici či sa to dá tak aj v PN

kkiki
21. júl 2010

@annase ahoj a to kto ti povedal o karabovi ? divne zeby jemu chybal ludsky pristup , ale ved kopec ludi kopec nazorov, je snim sranda a v kritickych situaciach by som veru nechcela mat ineho pri sebe ... mozno ma len menej reci ale odbornik aj sona co sa tyka aj pri porode je super ... 😉

kkiki
21. júl 2010

@annase ja by som si zazmluvnila ked uz tak len aby som nedostala svarovu ci ako sa vola .... to je iny pripad ...

ejuska79
21. júl 2010

@nini78 ahoj, a to kto je ta antalova, nejaka sestricka? inak ja som ja citala, ze tie obrusky nie su dobre, ze su tam vselijake chemikalie a moze to narusit pokozku babatka, ze radsej cistu vodu...takze asi to budem pouzivat len ked niekde budem... u doktorky talpasovej som uz bola, hned rano ked som sla z poradne, nastastie tam bola len jedna holka, takze som tam dlho necakala...dala mi cislo a ze po porode mam zavolat a dohodneme sa kedy pridem...ozaj a kde si tam odkladas kocik? inak je mila ta doktorka.. inak mi dnes doktor povedal, ze ak ten krcok budem mat ako teraz v stredu 28.7. ma musi poslat do nemocnice nech mi to daju prec.. takze asi s tam na glesa nepockam... a potom ze bud sa hned otvorim alebo to vydrzi..tak uvidime.. inak neviem co mam urobit potom ked zacnem rodit a gleso tu este nebude..mam dat nieco aj tomu co tam akurat bude??? alebo to nechat uz tak, ved aj tak sa im striedaju sluzby, no neviem... uz mam aj papier na to meno..

ejuska79
21. júl 2010

@annase aj tu moze ist pre rodny list este kym si v nemocnici, ale potrebuje k tomu aj tvoj občiansky, tusim su v nemocnici povinní zaslat tam papiere do 3 dni... tak asi tak na 4.den alebo sa mozte pren zastavit ked pojdete domov.. akurat citam na tom hlaseni mena dietata do matriky, kde vypisujes ake chcete meno, ze v pripade ze toto hlasenie nepredlozite (sestricke pri nastupe do porodnice) nemoze vam matrika zaistit vcasne vyhotovenie dokladov o narodeni dietata...

annase
21. júl 2010

Kkiky švagrina my to hovorila aj svokra a ked som bola v utorok v nemocnici na sone tak sestrička sa rozpravala so švagrinou že je tam nová riaditelka a že Karaba má nejaké problémy ale čo sa deje to netuším. A ževraj je tam nejaká nová dr ale to tiež neviem tá je aká?
@ejuska79 dakujem a nevieš presne čo je to vyhlásenie o mene viem že sa nahlasuje meno pri nástupe do porodnice to je nejaký zvláštny papier? No ak to bude tá sekcia tak sa tam zdržím 7 dni tak hádam sa mu to podarí vybavit. Budem držat palce nech to ešte chvílu ten steh vydrží aspon kým sa dr vráti, niektorým babám aj ked ho vyberú tak to potom silno drží pokope. O tom som uvažovala aj ja ked ma to chytí a Gleso tam nebude asi dám všimne aj niekomu inému nechcem aby ma tam nechali trápit sa neviem ako dlho alebo na mne skušali nejaké praktiky typu zvon a kliešte

ejuska79
21. júl 2010

@annase ja som si ten papier na meno vypytala dnes na poradni, len tak ci to tam nahodou nemaju a mali...inak by som si to isla vypytat do nemocnice na piate... ale skor si to vypytaj v nemocnici ked si zo senice, lebo v hlavicke je ze mesto Piestany, matricny urad... ta nova doktorka sa vola petra strakova, taka mladucka.... aka je to neviem, ale asi ako nova, vela skusenosti mat nemoze ale pocula som ze sa snazi a je mila...ja som ju videla len ked som lezala, ked chodila vizita.. myslim ze tam robi asi rok... ved prave s tym vsimnym, ked je vsetko o.k. tak si myslim ze ani nic netreba davat, ale ked to nikdy nevies ako sa to vyvinie a co potom ked nastanu komplikacie? ja asi tiez radsej nieco suchnem do vacku... to som zvedava, ci toho glesa stihneme, ja si osobne myslim ze ano...

kkiki
21. júl 2010

@annase ta nova je strakova ... doktorka a riaditelku som mala moznost stretnut hned v prvy den na MDD lebo som bola na detskom so starsou dcerou tak sa bola vsetkym ukazat ... no je to taka starsia pani co bola dva tyzdne na dochodku a mam pcit ze so zravotnictvom moc spolocne nema . je skor ekonom , tak vies reci su vselijake , ja na jana nemozem povedat jedno krive slovo , ako odbornik 100percent , mozno len par ludi nechape jeho humoru a citia sa urazeni ... a ked ho riaditelka vyvali som zvedava kde najde zanho nahradu co sa sona tyka , v tomto je precizny ako nikto ... hlavne ti drzim palce aby si nedostala tu sarovu , tak si radsej zazmluvni karabu, alebo toho mladeho boze jak sa vola mi na rozum nepride, kedysi bol fesak ale teraz je taky nejaky zhrbeny 🙂

ejuska79
21. júl 2010

@kkiki ten sa vola dojcan (jako fesak, ale ozaj je hrozne zhrbeny) ale ten ma zas dovcu prve dva augustove tyzdne, aspon co viem, alebo posledny julovy a prvy augustovy??...inak aj podla mna je karaba v pohode, je s nim sranda.. sice sestre pred 2 rokmi neprisiel k porodu hoci mu volala asi 3 krat a mala ho zaplateneho (odvtedy ho nemoze ani citit) ale na mna bol v nemocke mily a je ozaj odbornik na sono.. tej svarovej sa obavam aj ja, kazdy na nu nadava....

nini78
21. júl 2010

@ejuska79 Antalová je novorodenecká doktorka, robí im vyšetrenia a soná, taká nemastná neslaná. U talpašovej si kočík nechávam tam dolu, vztlačím ho po tých prvých schodoch a tam ho nechám, ona je fakt milá. Kúp si v tescu alebo v DM-ke také vatové kocky, sú fajn má to 11x9cm- takže nie kocky 🙂 a s tým bola spokojná aj doktorka. A fakt neviem koho by som si dohodla s tých čo tam zostanú, asi toho Karabu a dúfala by som že príde 😉 . A obávam sa že Švárovej aj keď niečo dáš aj tak ti to nepomôže 😖 , holt niektorý doktory sú len do počtu 😅 .

abbey1
21. júl 2010

Ahojte.Dojčan má dovolenku od dnes 2t.A Straková je tiež fajn,mám ju ako náhradu za Dojčana,keďže ho asi nestihnem pred odcestovaním.Hneď ako sa vráti Gleso,nastupuje na dovolenku Karaba.Striedajú sa,po týždni sa im kryjú dovolenky.Inak každý má iný vkus na dr,ale viem,že Karaba mal pár vážnych prúserov a i mojim známym pri ňom zomrelo dieťatko.Takže nikdy.

sylviq
21. júl 2010

Čaute, baby! Ja som ešte stále doma, zajtra idem na kontrolu na piate a keď to tu tak čítam, tak sa budem tiež modliť, aby som nedostala rovno Švarovú.Na ňu som nič dobré nepočula. Akurát by ma potešilo, keby aj ona mala dovolenku.Kto tam teda momentálne je? Dojčan a Gleso na dovolenke a ostala Švarová, Karaba a Straková? Asi aj niekto vypomáha, nie ?
Nini, tebe sa maličký narodil trochu neskôr, nie ? To si ťa tam potom už nechali?

annase
21. júl 2010

baby dakujem za rady tak uvidíme ako to nakoniec dopadne dúfam že stihnem toho glesa
@ejuska79 3 idem do poradne tak si hned vypýtam papier aby som to potom mala s krku dakujem za radu. Na matrike minule boli ústretový ked videli že sme tam s malým tak nás hned zobrala aj ked tam bolo strašne vela ludí no ktovie ako teraz radšej nech to muž vybaví ved to hádam zvládne
Dojčan bral segra vajcovod ked mala mimomaternicové a tiež bola spokojná ono mne v PN prídu všetci taký ustretový aj sestričky to nie ako v Skalici tam ani všimne nepomože ani nič 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre