Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

nini78
27. aug 2010

@ejuska79 vôbec sa k nemu neobjednávaj, robí každý piatok od 8- 10 deti. Len od detskej potrebuješ výmenný lístok.

jana17
27. aug 2010

@ejuska79 nam urobili prve sono priamo v porodke a dali nam k tomu spravu, ktoru sme odovzdali pediatricke. Ta nas potom ako 4-mesacnych poslala na kontrolu na polikliniku Lasabovi. Ale objednavali sme sa cez tel...

nini78
28. aug 2010

@misimimi ahoj, no ako? Si v pohode?

sylviq
29. aug 2010

@misimimi ahoj, aj ja na teba myslím, dúfam, že ste OK

misimimi
29. aug 2010

no f poho ale zajtra musim ist k doktorovi radsej bola som na pohotovosti a ze vraj uz sa xysta babo na svet...

nini78
29. aug 2010

@misimimi no fajn, tak sa držte 🙂 !

ejuska79
29. aug 2010

@misimimi dufam ze vsetko dobre dopadne, daj vediet co povedal doktor..

misimimi
30. aug 2010

@nini78 teba som vcera videla 🙂 bola si so sestrou asi na prexadzke a s detmi🙂 dakjem 🙂
@ejuska79 no a povedal mi ze s postele nemam ani na krok..takze moje tehotenstvo okracuje na posteli a mne sa lezat furd nece☹

abbey1
30. aug 2010

@misimimi Neboj,to bude dobré.Mňa tak nastrašili asi v 32tt,chceli ma šupnúť do nemocnice,ukecala som,poctivo som ležala asi 3tt a potom som to vzdala a fungovala úplne normálne a dobojovali sme až do termínu.A inak ako zvládaš?

ejuska79
30. aug 2010

@misimimi neboj, to zvladnes, ved ja som lezala 4 mesiace a este v sikmej polohe a hovoril dr. ze mam vydrzat aspon do ukonceného 37 tt, ze potom je to uz o.k. 🙂 🙂 a ono to za to stoji vydrzat, nech sa babatko narodi uplne bez problemov a aby si si nemusela potom nic vycitat..aspon ja som to tak brala, ale ubehlo to velmi rychlo, teraz si uz na to ani nespomeniem..teraz by som si zase rada na cely den lahla a nerobila vobec nic 😀 😀 ale uz to nejde 😀 😀 pekne lezkaj pred telkou, citaj casaky, knizky, oddychuj..budem na teba mysliet, ale ty to urcite zvladnes 😉 ved uz je to len mesiac 😉 drz sa

nini78
30. aug 2010

@misimimi ano ,bola som so sestrou a chalanmi večer vonku, mala si ma kopnúť 😀 . A naboj už len chvílku musíš vydržať ležať 😉 , ako Ti napísala ejuska, potim už ležať nebudeš môcť 😒 😀 . My sme dneska mali nejaký blbý deň, furt bol nespokojný, ale napočudovanie, nejako to beriem s kľudom, asi to bude tým že je už druhý, alebo možno som už stará na to aby som sa stále stresovala 😅 .

sylviq
31. aug 2010

@misimimi neboj, chvíľku poležíš, aj tak je teraz také počasie, že najlepšie je spať 😀 mysli na malinkého a načerpaj sily, ešte sa ti zídu 😉

ejuska79
31. aug 2010

@nini78 mozno aj z toho pocasia bol nespokojny... moja zase dnes nevedela zaspat, od 7 bola hore, zdriemla pol hodinky a zaspala az teraz, stale mrncala, bolelo ju brusko, chudiatko ☹ boze fakt hrozne pocasie, tak rada by som sa sla s nou prejst ...dufam, ze zajtra to bude lepsie..

nini78
31. aug 2010

@ejuska79 mne aj dneska zaspal dosť neskoro, a čakám kedy sa zobudí, nič si neviem urobiť 😅 . Akurát som poslala von muža s Jakubom, nech sa idú niekam pomotať.

misimimi
31. aug 2010

no veru furd lezim uz ma zadok boli 🙂 ale nevadi ak to prospeje babu tak to vydrzim a hram playstation 🙂 tak mam zabavu 🙂

abbey1
31. aug 2010

Ahojte.Naša žubrienka chodí spávať každú noc okolo polnoci a nevieme jej to posunúť.Inak je úžasná a dobručká,ale jasne že vyžaduje 24hod pozornosť.Za 1.mesiac sme pribrali 1200g a narástli 4cm.A kráásne si to užívame.

abbey1
31. aug 2010

@nini78 Presne ako vravíš.Nás už väčšina vecí nestresuje a berieme to v pohode.Aj keď malá nespí,alebo spustí niekde hrozní rev.3:dieťa + náš vek robia divi.Viac si to všetko vieme užiť.Neporovnateľne s prvými deťmi.

ejuska79
31. aug 2010

@abbey1 je, tak to ti zavidim..ja sice nie som najmladsia (ale prvorodicka) ale ked mala zacne plakat, podotykam, ze strasne reve, tak mam taky blby pocit, vsetci sa obzeraju, ze co to za mater a tak s nou letim domov..no raz som ju nakrmila v parku, ale aj tak plakala, ked som ju supla do kocika ☹ ja vzdy trpnem, ked sme vonku, ze sa zobudi a zacne revat..inak je zlatucka, srdiecko nase 🙂 len ju musim aspon na ten kocik naucit.. moja tiez za 3 tyzdne narastla 4 cm a pribrala 700 gr..strasne je dlha, uz nosime 62, aj to niektore len-len..

nini78
31. aug 2010

@abbey1 presne viem o čom hovoríš, je to také pohodovejšie, aj keď nechce jesť, poviem nevadí, dá si keď bude hladný. Toto som pri prvom nevedela, ja som bola úplne hotovákeď nejedol kedy mal, alebo nespal. Teraz to ide akosi samo 🙂 .

nini78
31. aug 2010

@ejuska79 ten plač poznám, Jakubko strašne vyvádzal, ale on to ešte zaklincoval tým že sa povracal 😖 .Ja som ho vonku nemohla nechať plakať, lebo okamžite bol povracaný. Toto mi našťastie Mato nerobí a keď sa rozplače vonku, tak plače, čo sa zbláznim? Veď prestane 🙂 . Ale on je zlatučký, taký smejko.

ejuska79
1. sep 2010

@nini78 no ved aj mne mama hovorila, ze nesmiem byt taka ustrachana, ze ked place, tak place..tak zacinam na tom pracovat..nech si hovori kto chce, co chce 😀 😀

jana17
1. sep 2010

@ejuska79 mne tiez kazdy hovoril, ze len nech sa vyplace... a ja som prisla na to, ze jej je iba tazko malinkej. Tak som si ju bravala na ruky a jej sa vzdy odgrglo 😵 Myslim si, ze take male dietatko ake mas, sa este nemoze naucit na ruky a ked place, tak place pre nieco. Mozno jej je tazko, mozno ju iba brusko boli, mozno jej je teplo, zima a v naruci jej je omnoho lepsie 😀 Ved sme chceli deti, tak preco ich teraz nechat iba tak plakat? Devat mesiacov pod srdieckom a ked je konecne na svete medzi nami, tak by mi to srdce nedalo, aby mi iba tak nariekala... je to predsa moj maly vymodleny anjelik 😵 A veru x-krat sme koncili prechadzku na rukach a kocik som tlacila pred sebou. Ale mne to nevadi 😀 Lubim ju aj tak 🙂

ejuska79
1. sep 2010

@jana17 odgrgnut ju davam vzdy..bolieva ju brusko, tak sa skrca, chuda, tak furt cvicime, masirujem jej brusko..vcera sme kupili ten espumisan pre deti..myslim, ze to pomaha, chuda tak poprdkava jak stary chlap 😀 😀 a pritom nejem nic co by ju mohlo naduvat..no inak aj ja vravim, ze ja ju tak nenecham, nech si hovori kto chce co chce, len na ten kocik ju musim naucit, lebo ked chodime na tie rehabilitacie, no nic moc, ked tak strasne place, ked sa zobudi.. a to sa samozrejme pri cviceni zobudi vzdy a potom uz nespi, len place ..a ze zaspava len rukach?ved je este malicka..teraz to riesit nebudem..

jana17
1. sep 2010

@ejuska79 asi ta nepotesim, ale nasa prdulinka si este stale nezvykla na kocik a to uz budeme prechadzat na sportovu cast... a tiez mame kupene kvapky Espumisan a pre istotu som kupila este aj inu znacku Sab Simplex. A odgrgavat ju davam vzdy po napapkani, ale ona ma proste potrebu este aj hodinu potom. Myslim si, ze toho zaspavania na rukach sa nemusis bat. My sme uspavali cca 2 mesiace a potom sme zacali ucit na postielku a celkom uspesne. Proste som ju tam dala, posadila sa vedla nej, chytila za rucku a zabralo to 😉

dulkagabulka
1. sep 2010

plavanie pre tehulky...Kurz je určený zdravým tehotným ženám od 13 týždňa tehotenstva, prakticky do konca tehotenstva. Trvá 8 týždňov a je zostavený z týchto lekcií: - 8 lekcí plávania pre tehotné – sú zamerané na nácvik uvoľnenia celého tela počas tehotenstva aj počas prvej doby pôrodnej, na dychovú prípravu, na posilňovanie svalov potrebných v tehotenstve a počas pôrodu. Lekcie trvajú 40 minút pod vedením trénerky a budú prebiehať v bazéne na Slnečnej ulici. - 8 lekcií cvičenia – sú v nich zahrnuté uvoľňovacie, dýchacie, relaxačné cvičenia, posiľňovacie cvičenia, cvičenia na fitloptách, brušné tance pre tehotné, prvky gravidjogy a podľa zamerania ich vedie špecializovaná trénerka alebo dula (špeciálne školená žena sprevádzajúca tehotnú ženu graviditou, pôrodom a šestonedelím). viac info na : www.klubkvapka.sk

abbey1
1. sep 2010

@dulkagabulka Ja viem,že je to už asi mimo vaše pôsobenie,ale seriózny kurz plávania pre maličké detičky sa nechystá?Ďakujem

dulkagabulka
1. sep 2010

@abbey1 ..v Kvapke praveze plavaju male deticky...plavanie pre tehulky je iba novinka....treba si pozriet stranku 🙂

nini78
1. sep 2010

@ejuska79 ahoj, no teraz som tu vyznela ako pekne protivná matka, ale fakt netuším čo je na tom také strašne zlé keď sme vonku a rozplače sa nechať ho poplakať, aj ja ho ľúbim, ale ozaj ho nebudem vyberať z kočíka. Veď on tam prestane plakať, proste skúša a keď vidí že nepochodí tak prestane. Veď viem kedy ho niečo bolí, alebo sa len jeduje a skúša to sú veľmi rozdielne plače.To som si fakt nemyslela že kôli tomu by som bola horšia matka. Ja sa snažím nerobiť zle to čo som zle robila pri prvom, my sme mali veľký problém naučiť ho zaspávať samého. A hlavne vidím že Maťko je spokojné dieťa, vôbec mu to neubližuje, je to také usmiate slniečko. 🙂 🙂 🙂

ejuska79
2. sep 2010

@nini78 preco by si bola horsia matka??? vobec nie si, ani to tak nevyznelo..urcite si skvela matka 😀 a hlavne mas viac skusenosti, co mne teda chyba...ja mam asi tendenciu rozmaznavat... inak ani ja malu nevyberam z koca ked place, ale citim sa vtedy strasne a hlavne ona plakat akosi nechce prestat, tak vzdy letim domov, no kovbojka... a tie place- ja este akosi neviem rozoznat, co jej chyba, co mi chce povedat ☹ ☹ sak snad na to pridem.. inak som vcera bola krst vybavit, ako si vravela, bol troska problem ze je sestra rozvedena, vraj by nemala byt, ale nakoniec v pohode-bude krstna... este vybavit nejaku restiku na obed..

jana17
2. sep 2010

@nini78 ale nase deticky uz maju 5-6 mesiacov a uz zacinaju na nas skusat, to uz je ine. Len Ninka od ejusky sa mi zda este moc malinka... Mrzi ma, ak som ti sposobila, ze sa hlupo citis, to som vobec nechcela, ospravedlnujem sa ti. Urcite si skusenejsia maminka ako ja. Ja sa stale iba ucim a ty uz to mas vsetko v malicku 😎 Iba sa niekedy bojim, aby som daco neprehliadla. To je asi syndrom starsich matiek.. 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre