Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

jumca
31. júl 2009

ahojte, no o tej Svarovej som nepocula nic dobre ani ja...kamaratka ju mala pri porode a ze to totalne ignorovala...prisla az ked malej uz trcala hlavicka a potom az ked bolo treba sit...inak cely cas nebola pri porode...kamoska hovorila ze totalny ignor...ze celu dobu sa o nu starali sestricky...a k tej cene otca pri porode je to 20 € a EPI stoji 84€ minule ked som bola na CTG som sa pytala tej dr ci sestricky co mi to robila...ale poviem vam tesim sa ked to uz budem mat za sebou... 🙂

bozka1
31. júl 2009

ahojte, ako som pisala davnejsie, 1x som rodila v PN. Teraz čakáme druhé babetko a som rada, že čítam pozitívne ohlasy. Teším sa aj ja, skôr dúfam že všetko prebehne ok a budeme zdrave obidve 🙂 o Dr. Švárovej som tiež počula skôr horšie, napriek tomu si zatiaľ nevybavujem porodníka. Dokonca kamoška si chcela vybaviť Dr. Glessa (narec 2009) a ten ju musel nešťastný odmietnuť, pretože mal toho stráááášne vela ☹ a už ho ani doma nevideli. Nakoniec ho predsa mala, pri Cisaraku a všetko bolo ok 😵 Ja sa veľmi teším na naše babetko a hlavne ako prideme domov a budeme gazdovať spolu so staršou dcérkou 😀 Hlavne nech sa nič vážne nestane, len take drobné milé zážitky 😎 Držím palce mamičkám ktoré to majú len za pár dní či hodín? 😀 Je to nádhera držať to malé stvorenie v náručíííí. 🙂 tehotenské hormony štastia 😀 .....

mima1708
31. júl 2009

ahojte baby... par prispevkov dopredu sa tu pisalo o cene ctg... mam ho za sebou prvy krat a platia sa tam len 2 eura... a v porodnici ho robia kazdy den... ja som nan bola vcera... lebo je dalsie ctg na gynekologii,ale na to idem az 12.8. ... a v stredu som bola na sono a prietoky a tam som platila 10 eur... takze tak... bola som ale dost skalmana, lebo na sone som chytila karabu a straaaaaaaaaaasnu prednasku mi urobil za to, ze som pribrala 20 kg za cele tehotenstvo... ☹ dost mi tam vyplachol zaludok... s placom som odtial odchadzala... ale vcera v tej porodnici parada... bavila som sa tam sice len s 3 sestrickami,ale uplna parada... na vsetko co som sa pytala mi odpovedali, este sa tam aj jedna so mnou a manzelom rozpravala na chodbe ci ide k porodu a tak... a behala tam s mojou teh. knizkou a vysledkom ctg a nahanala doktora, aby mi to skontroloval ci je vsetko ok, potom volala na gynekologiu aby ma objednala na dalsie ctg, no spojna som maximalne,nie ako v druhych nemocniciach, pichnu ti do ruky co je tvoje a hybaj si to tam a tam zaniest... normalne sa tesim,ze som sa nakoniec rozhodla pre pn... 🙂

miti
31. júl 2009

mima, tak to je cely Dr.Karaba 😀 😀 😀

nattou
31. júl 2009

Mima, normalne som sa pousmiala nad tym Karabom 😉 Nic si toho z nerob, hovori to uplne kazdej, ale uplne, vazne. Ja som pribrala 13kg, syn mal skoro 4 a aj tak som bola "tlsta".... on je uz raz taky, ale lekar je to naozaj dobry, hlavne ho moc nepocuvat...jednym uchom dnu, druhym von. Ked ho budes mat pri porode, je to uplne ok. Urcite rozpraval aj o tehotenskych vitaminoch, ze su po nich tucne deti, vsak?

Erni, ja som mala Dojcana. A zabookovat si niekoho nie je nijaky "technicky problem", nic specialne k tomu netreba. Prides, zazvonis, vypytas si doktora povies ze ho chces k porodu a podla toho, kolko toho ma a kolko zvlada, povie ano alebo nie. Kedze posledne 4 tyzdne sa chodi na CTG na pracovisko kam chces ist rodit, vacsinou nie je problem zastihnut toho, koho chces. A skor by som isla osobne, nie cez telefon.

A co sa tyka, Dr. Svarovej, nuz, robi tam stale. A aka je? Asi by som to nemala rozvadzat, tak nebudem...v skratke, menej sikovna 😖

musim ist, synator sa zobudil.

chrustik1
31. júl 2009

mima, ďakujem za informáciu ohľadne ceny ctg. Pozerám, že máš podobný termín pôrodu ako ja 🙂 Inak, na to ctg sa hrozne ťažko objednáva, mňa chceli objednať na 12.8., pričom termín pôrodu mám o deň neskôr. Tak som sa pousmiala, nakoniec tam mám ísť 5.8. Tak aby som sa tešila ak by náhodou som tam zastihla na dr. Karabu, všakže? Ja som zatiaľ pribrala 11kg, teda 12 ale nedávno som jedno zhodila, tak som zvedavá akú dostanem prednášku ak naňho náhodou natrafím 🙂

deyna
31. júl 2009

ja som pri minulom tehu pribrala celkove 12kg a bolo to v pohode, aj podla Karabu, zostali mi 2 kg a tie sli lahko dole ;)

silvuskaa
31. júl 2009

erni tak to je naozaj mozne ze sa stretneme. No uvidime ci dr Gelso bude mat cas a pojde mi k porodu🙂
Myslim ze som to tu uz pisala ale moja svagrina mala pri porode Svarovu a chvalila si...mala vsak velmi lahky porod. Potom vraj na izbe od bab o nej tiez nepocula moc pekne referencie, ale to uz mala po porode.

veve24
31. júl 2009

ejha, pan doktor aky mudry 🙂 ma za sebou styri tehotenstva a rovnako atleticku postavu??? 😉 To je najlepsie, ked chlap hodnoti taketo veci...ale inak by mal byt ok, vsetci ho velmi chvalia

neviete ci aj primar byva pri porodoch?

nattou
31. júl 2009

Veve, pokial viem, tak pan primar k porodom nechodi, ked tak len velmi dobrym znamym, no na telefon cez noc urcite nie. Ale planovany cisarsky, alebo porod cez den v pracovnej dobe.....asi vo vynimocnych pripadoch ano. No podla mojho nazoru ist za primarom je zbytocne, ma na odd. schopnych doktorov. Ale skusit mozes, je velmi fajn 🙂 Vsetko sa da, ked sa chce 😉

Erni, myslim ale ze pani doktorky Svarovej sa bat nemusis s velkou pravdepodobnostou, lebo teraz nie je na porodnici, ale na gynekologickom odd. Maju to tam tak zaujimavo zariadene....robia po dvojiciach...Dr. Gleso+ Dr.Svarova a Dr. Karaba+ Dr. Dojcan...a menia si oddelenia po pol roku. A teraz, az do decembra je na porodnici Karaba a Dojcan. Takze ak nemas nikoho k porodu, v pracovnej dobe Ta porodi jeden z nich a ak rodis v sluzbe, tak sluzbukonajuci. Pani doktorka vela nesluzi, tak sa neboj 🙂

erni
31. júl 2009

Nattou to si ma potesila to su normalne kuloarne informacie 🙂
... lenze prvy porod nebol v pracovnej dobe ale nakoniec som aj tak nemala ani doktora co ma mal rodit tak je to asi aj jedno..len ma baby prekvapilo ze ste platili za sono a prietoky...to tam tak funguje? to sa mi zda cudne este tie 2e za ctg no prosim ale v TT som nedala ani korunu?

mima1708
31. júl 2009

nattou tusim si sa s nim stretla ja ty... nase malicke je podla neho obezne, lebo ma udajne 3,5 - 3,6 kg a to vdaka vitaminom a pod. 🙂 ale dost ma to znepokojilo ako mi to rozpraval a hned na druhy den som mala ist na cukrovku a tak, som sa zlakla, zby naozaj nebolo nieco s malickym... bolo mi hned cudne, ze by mi celych 8 mesiacov moj doktor nic nepovedal keby bolo malicke tucne 😀
chrustik 1 ja som sa vobec neobjednavala na prve ctg... len som jednoducho prisla, zazvonila do porodnice a povedala,ze ma poslali z hlohovca na ctg a hned ma aj zobrali... ani som nevedela, ze sa tam treba predom nejako objednat.... 🙂 este sa mozno na koniec aj stretneme pri porode... 🙂 ak nejdes aj na sono, tak karabu na ctg nestretnes... teda aspon mne to robili vsetko len sestricky a vysledok mu potom isli len ukazat... ja som mala tu cest s nim na sone... ale riadne ma vystrasil, to ti mozem povedat... ale ked uz teraz vies, co mozes cakat, tak teba to hadam tolko nezoberie ako mna...
erni mna to platenie vobec neprekvapilo, ved dnes sa plati pomaly uz aj za to, ze ti niekto odpovie na otazku... 🙂 a ked mam pravdu povedat, cakala som vyssie ceny...

nattou
1. aug 2009

Maminy, no ja som onoho casu na CTG 60Sk platila, takze to sa nezmenilo, aj som sa vtedy pytala, ze preco sa to plati...zevraj ten termopapier, na co sa to tlaci, je velmi drahy a nie vsetko pokryje poistovna.
Co sa tyka sona, ja som neplatila nic, no ked je cennik vycapeny na dverach, je to ok. 😉

Ako tak pozeram na tie tyzdne vedla nicku, uz sa Vam to pomaly blizi 🙂 dajte potom vediet, ako ste dopadli, drzim palce!

jumca
1. aug 2009

mima 1708 ako tak pozeram mame podobne terminy...ja mam v knizke napisany 13.8. tak som zvedava kedy to na mna pride... 🙂
z Karabu si nic nerob, ja som za cele tehotenstvo pribrala 14 kg a aj mne vynadal ze vela... 😀 ale ako tu baby hovoria jednym uxom donutra a druhym von 😀
inak mne zase povedal ze nas maly je moc maly tak mne zas vynadal aj koly tomu.. 😉 zevraj pri porode nebude mat viac ako 3kg...ale moj gyn.nic nevravel tak vsetko je o.k.
no veru taska zbalena a naxystana na odxod do porodnice 🙂

veve24
1. aug 2009

nattou - dik za info, ja si nebudem k porodu nikoho volat, len som nanho pocula, ze je velky sympatak, tak ma to napadlo, ze ci aj on chodi k porodom. Mne je to uz v podstate jedno, dolezite ze tam bude moj muz a ostatni nech aj doma zostanu 🙂)

mne tiez povedali, ked som si bola pozriet porodnicu, ze na ctg hocikedy, len prist a zazvonit...nezabudnite 50 Centov na navleky 🙂 alebo ich davaju na ctg??? lebo tam maju taky srandovny automat pre dverami, z ktoreho si ich treba kupit 🙂

jumca, mima - vy to budete mat tusim prve za sebou, budeme drzat palce a nedockavo vyckavat, co napisete 🙂

jumca
2. aug 2009

veru veve24 co sa mna tyka uz by som to najradsej mala za sebou hned aj teraz!!!! 🙂 taka som zvedava na nasho maleho stuplika.....neviem sa dockat... 🙂
a neviem preco z porodu zatial strax nemam,mozno to pride spolu s kontrakciami 😀
urcite dam potom vediet,co a ako sme dopadli...

misha142
2. aug 2009

Ahojte, tie ktore ste uz rodili v PN - je treba vybavit si epiduralku dopredu alebo sa to robi pocas porodu? A ked si chcem zazmluvnit doktora, ako to treba urobit? Treba predtym spisat zmluvu?
Este mam otazku - medzi vecami ktore treba zobrat do porodnice je aj zavinovacka a supravicka pre novorodenca. To treba az v den odchodu alebo skor? Davaju v Piestanoch detom erarne oblecenie a rodickam kosele na porod?
Dakujem za odpovede.. 🙂

nattou
2. aug 2009

Misha142, epiduralku dopredu nenahlasujes, az ked prides na porod, povies, ze mas zaujem. A nejako specialne sa nezazmluvnuje, predsa len je to mala nemocnica a este k tomu nestatna. Prides, zazvonis, das si zavolat koho chces a opytas sa osobne, ci ma cas alebo nie. Tie vecicky pre babo to mas na odchod domov, mne to doniesli nasi, ked po mna prisli. A zavinovacku sme nemali...ved aj naco, ked das babo do autosedacky. A babencom davaju erarne, vysterilizovane, kosielku, plienocku a zavinovacku. Ine ani netreba, je tam pekelne horko, ci v lete alebo v zime. Ja som rodila v zime a kurili ako divi, kvoli drobcom. Teraz v lete tam musi byt pod tou strechou otrasne horko. Na porod Ti daju kosielku, taku ooobrovsku zelenu, aby si si svoje od krvi nezaspinila. 😉

mima1708
2. aug 2009

jumca na koniec sa tam aj stretneme a este aby nas na jednu izbu nedali... 😀 to by bola nahoda...
veve24 veru,uz sa nam to krati,ale neviem preco, stale mam taky pocit, ze nase malicke sa velmi von neponahla.. mamina sa o neho dobre stara,tak co by sa aj... 😀 ved uvidime, kedy sa rozhodne prist medzi nas... potom dam vedet ake to cele dopadlo... ale myslim si, ze ked nie 1* tak aspon 1 urcite... 😉

erni
3. aug 2009

baby este ma zaujima, tie co ste uz boli na ctg to ste boli iba raz za tych posledných 6 tyzdnov?
lebo mne v TT pri prvom babatku robili vzdy ked som prisla do poradne..

misha142
3. aug 2009

Nattou, dik za infosky.
Mima, ja mam termin 16.8. tak sa mozno stretneme. Tiez to zatial nevyzera, ze by sa chystal von. Ale este stale ma cas. Hlavne dufam, ze nebudem prenasat a nebudu mi to musiet vyvolavat. To by som fakt nechcela 😖

mima1708
3. aug 2009

erni ja som isla prvy krat do porodnice v 38 tyzdni... dovtedy som chodila svojmu doktorovi v hlohovci a ten ctg nemal... spravili mi ho v tom 38 a objednali ma znovu az na 12.8. co mam 3 dni pred terminom...
misha142 ved uvidime ako dopadneme... mozno sa nasi krpci vypytaju presne vtedy kedy maju, kto vie... 🙂 a nech si ho pre mna za mna aj vyvolavaju, hlavne nech mam porod bez komplikacii a malicke nech je zdrave a dobrucke... ine ma absolutne netrapi... 😉

mima1708
3. aug 2009

misha142 cakas prveho drobca ci uz mas deti? lebo my cakame prve, tak som strasne zvedava ako to vsetko bude prebiehat a hlavne na ten vysledok... 😀

misha142
4. aug 2009

Mima, tiez prve a tiez som strasne zvedava ako to bude prebiehat... Ale bola by som rada, keby co najprirodzenejsie, bez vyvolavacky a bez epiduralky. Ved uvidim aka budem hrdinka s roztiahnutymi nohami na porodnom stole 😀 Mozno nakoniec budem rada, ked mi daju epi.

jumca
5. aug 2009

ahojte,
prave som prisla domov z nemocky z CTG a sestricka mi povedala ze zatial sa ani mi nexystame na svet 😉 no ale poslala ma na 5 posx. pozrel ma Dojčan ci sa neotvaram ale vsetko mame o.k. poviem vam dali ma pockat na vzdyxaren a hned vedla na sale bola jedna mamina co akurat rodila teda som jej to stopovala mala kontrakcie kazdyx 5 min a poviem vam ako som ju pocula ze trpi normalne mi naskocila husia koza 😒
ale starali sa o nu 2 sestricky a stale behali okolo nej, boli mile 🙂 jedna potom prisla za mnou a som sa jej hned povypytovala,a milo mi na vsetko odpovedala...takze personal zatial super dojem 🙂
a ozaj citala som cennik tak tu je: NADSTANDARTNA IZBA 17€/ den
OTEC PRI PORODE 20€ ( moze byt s tebou aj na vzdyxarni )
EPIDURALKA 85€ ( dava sa ked si otvorena na 2-3 prsty )
VYBAVENIE DR PRI PORODE 100€ ( ostava nemocnici + dr osobne min 100€ do obalky )
takze dievcence uz len stastlivo pododit... 🙂

mima1708
5. aug 2009

misha142 ja som ,,hrdinka" neni a a ni byt nechcem, takze ja volim rozhodne opacnu moznost ako ty, cize epi... ak nebudem mat nejake komplikacie a budem si ju mozt dat, tak nevam ani sekundu...
jumca, fiha... nechcela by som byt teraz pri konci na tvojom mieste a zazit takto mamicku pri porode... a mozno to bola aj jedna moja kamaratka, lebo tej vcera odtiekla plodova voda a tiez isla do pn... 🙂 a este stale sa neozvala ci uz to ma za sebou alebo nie... ja som tiez bola velmi milo prekvapena pristupom sestriciek.... s doktorom som sa nestretla zo ziadnym,iba na chodbe som videla dojcana... taky chlapcek mi pripada v tvari... 😀

jumca
5. aug 2009

veru dojcan posobi ako xlapca ale je fajn porodnik,prave toho by som xcela pri porode...veru nebolo to prijemne pocut trapiacu sa maminu 😒 ale aj nas to caka...no ozaj xcela som sa opytat, viete mi niektora co ste uz rodila trosku priblizit priznaky porodu prosim??? lebo velke bolesti xrbta mam uz asi tyzden, hlienova zatka neviem neviem ale zda sa mi ze je uz tiez prec...dakujem za odpoved

veve24
5. aug 2009

mima - mna sa hned sestricka pytala, ci budem chciet epi, ked som tam bola a ja ze asi hej, ze este neviem a hned hovorila, ze ak som prvorodicka, tak odporuca velmi, aby som mala potom silu nakonci tlacit. Ja by som si ju tiez dala...ved naco mat neprijemny porod plny bolesti, ked to ide aj bez toho, clovek si to inak "vychutna" a ma viac energie.

erni
5. aug 2009

jumca- chrbat ta boli uz asi z toho celeho tehotenstva, ale niektore zeny mavaju bolesti len v krizoch a idu rodit tym som ja zavidela...tu zatku to si si asi vsimla sama,ked hovoris ze je prec vacsinou ide o taky ruzovy az krvavy vytok, moze odist tesne pred ale aj o mnoho skor pred porodom...
ja som mala noc pred porodom kontrakcie á 1 hodinu-poslickovia ,potom cely den nic a zacalo sa to pravidelnymi bolestami á 10 minut, tie trvali asi 5 hodin potom sa zvysila frekvencia to som uz isla do spitala, celkovo sa maly narodil za 12 hodin ked to ratam od zaciatku ..dufam,ze teraz to bude omnoho kratsie
🙂 lebo nechcem epi aj ked som si pri nej neskutocne oddychla
drzim palce

jumca
6. aug 2009

erni dakujem no tyx poslickov mavam nepravidelne uz asi 2 dni...tak som zvedava kedy to na mna pride... 😀
stale rozmyslam nad tou epi aj by som si ju dala,ale sa bojim ze mi to nedobre pixnu a daco sa pokazi... 😢
doteraz som bola rozhodnuta rodit bez epi a uplne prirodzene,no ked tie bolesti na mna pridu,tak asi si ju dam no neviem neviem... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre