Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kkiki
30. dec 2010

@bedovci1 nemusis sa kojenia bat ... ale prvy raz je prvy raz to mozes mat nastudovane kolko len chces ... urcite ti poradia aj baby, len nestresuj potom si to zneprijemnis ... ked sa ti zacnu prsia nalievat strasne to boli, to je dobre stale prikladat no sa nacucne, len ked budu uz moc tvrde to nejde a je to utrpenie ... mne nic nepomahalo ani kvapky ani cervena lampa, kedze moj maly macko spal 3dni a 3 noci ... tak som si uvarila v kanvici horucu vodu , robila zabaly a ked sa to konecne spustilo som musela az odsat ... potom sa mlady prebral a hned dal 40ml 😕 teda aspon vaha ukazala ... len kanvica je len na nadstandarte, co je skoda keby je erarna by bolo fajn ...

kkiki
30. dec 2010

@bubulka722 ano ale je to tvoje druhe dieta a vekom si tiez vyspela a mas vyrovnanu psychiku ... kazda zena ma vyvoj a prirodzeny strach ...

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly no ja som bola 39tt a videla som tam hore hviezdicky 🙂 najviac ma bavilo ked olino kopol do miesta kde bol ten mikrac 🙂))

bubulka722
30. dec 2010

@kkiki Ano druhé dieťa po skoro 12-tich rokoch, takže tam sa už ani ako o druhorodičke čo sa týka náročnosti pôrodu nedá hovoriť. Strach jednoznačne neberiem ako prirodzenú súčasť svojho života a snažím sa ho eliminovať na minimum ako len to je možné. Takto sa žije naozaj oveľa krajšie.

bedovci1
30. dec 2010

@kkiki ja som už kojila syna pred 6 r....uvidím teraz ako to bude druhý krát..."kolbúčiky" som používala len na "zregenerovanie" uboľených bradaviek a potom som kojila bez nich....koľko sa dalo...IP 😉

isabella_fly
30. dec 2010

@bubulka722 no tak ked mi dnes v noci zasa raz pojde moja vecera aj nosom a ja sa nebudem moct pri tolkom daveni ani nadychnut a zaludocne kyseliny budem citit vo vsetkych trubiciach ktore mam, tak si to budem naozaj uzivat a ked zdochnuta pridem k svojmu mm naspat do postele, tak mu este predtym ako vycerpana odpadnem zahlasim aky to bol uzasny dar... prepac, vazne trocha paradoxne, lebo kazdy je naozaj iny a keby som bola tehotna nahodou a omylom, ze by som sa na to dieta netesila, tak by som take reci mohla brat, ale nie potom, co som sa mesiace pri kazdej menstruacii naplakala, viem, ze je to dan, za toho drobca, ale prepac ak mi zaludocne kyseliny spalujuce dychacie trubice nesposobuju uzasnu potechu a to som clovek, ktory ani pri triestivej a komplikovanej frakture clenka nestracal duchapritomnost a realne zmyslanie... myslim, ze debatu dalej ani viest nebudem...

kkiki
30. dec 2010

@bubulka722 nehovor ze si zabudla ako to je porodit dieta a ako sa onho starat ? to sa proste neda zabudnut, raz sa to naucis a basta ... chces mi povedat ze na tento druhy porod zabudnes za 11 rokov ? ja som mala rozdiel 6r a pamatala som si vsetko absolutne dopodrobna ... a preto som sa aj vyvarovala roznym chybam ... a ver ze teraz pri tretom ani nerozmyslam co bude ... matka nikdy nezabuda nato ako prislo na svet jej dieta ci prirodzene ci pomocou mediciny ... a tiez neviem preco tu nechces napisat priebeh tvojho porodu a v com ti vyhoveli a v com nie ... ja to viem aj niektore ine baby kedze piestany su male ... kazdy cakal ako to dopadne a co si si dokazala presadit ... tak sa podel a mozno zase niektore budu viac rozmyslat nad tym co pises ... 😉

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki ja som dnes malej zatlacala nozicku ako mi tlacila do boku, ked si spomenula ten miktofon, ci co to je 😀 normalne sa asi snazila vykopnut si cestu von 😀

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly no olino tak kopal, ze sestricka furt lietala ze co je je co je ci som nepadla 😀 😀 😀 inak pravda ja sa tesim do porodnice 🙂 sibe mi ale tesim ... ked mas doma 2deti jedna prvacka druhy 1rok a uz vies ako na babo tak je to dovolenka 🙂

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki teda nebudete mi verit, ale ja sa tiez do porodnice uz tesim (asi je to dost podporene mojim nekonecnym vracanim 😀 ) sice neviem ako sa o malu mam starat, ale tak nie som prva ani posledna, na poporodne depky bude cas potom ked porodim 😀 😀 😀

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly no deoka sem depka tam, pozor len nato mlieko, aby sa ti nezapalili mliekovody a nezacalo ti svihat mierne, co mne uz aj zacalo a vtedy som zacala so zabalmi horucimi ... inak ciste psycho , uplne mi hrabalo, ze ma nikto nema rad iba olinka 🙂)) ale hned ako zo mna vystreklo mlieko a tieklo ze cela kupelna bola mliecna bolo oka ...

natali1
30. dec 2010

@isabella_fly tak to ta chapem, ze sa uz tesis do porodnice... 😀 ja sa uz citim dost nemotorna.
vazne ti byva este stale zle? to si uz neviem ani prestavit.
neboj sa toho, ze mas teraz pocit, ze sa o malinku nebudes vediet postarat. ono to pride same a prirodzene. budes super mamina, uvidis.
@bedovci1, @kkiki my sme postielku rozkladali, ked nasa tami zacala spavat vo svojej velkej posteli cca pred 3 mesiacmi. tak postielka teraz caka v spalni na poskladanie znova do povodneho stavu. planujem tak o tyzden-dva. 🙂
dneska som si kompletizovala tasku do porodnice. bola som pobalena uz davnejsie s tym, ze mi tam este par veci chyba. no medzicasom som aj zabudla, co vsetko v nej mam. 😉 ale naco stresovat, ved snad navstevy budu kazdy den a co chyba prinesu... 🙂
klobuciky na bradavky som pouzivala aj ja, mozem len odporucit. a potom sme sa ich postupne aj zbavili, ale pomohli. to fakt.

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki mne inak uz teraz tecie strasne vela kolostra, obcas staci, ze len trocha stlacim prsnik a tecie a posledne som uz sledovala, ze normalne samovolne este aj odkvapne na brucho 😀 ze jaky brutus 😀 a niekde som aj citala, ze je dobre si kolostrum este pred porodom niekde uskladnovat, ze sa potom zide, ale problem je, ze neviem ani do coho a ani ako uskladnovat a dalsi problem je, ze by sa bradavky velmi nemali drazdit kvoli oxytocinu (mam tam spravne to i/y? 😀 ) aby sa nevyvolal porod... aj ked... mozno by som bola rada 😎 a dufam, ze sa mi mliecko pekne rozbehne potom 🙂

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly no uz sa chytas 🙂 dolezite je to poporode .. ked sa da nech male cuca 🙂 neviem si predstavit ako to uskladnit tych par kvapiek na tak dlho, to teraz neries ... to by si ich musela dlho drazdit, alebo kojit predosle dieta 🙂 este vydrz aspon tyzden 37 je taka hranica ...

isabella_fly
30. dec 2010

@natali1 paradoxne denne vraciam aj teraz, bude snad musiet este porodnik na mna cakat kym si ja budem vyprazdnovat zaludok 😀 ja to teraz beriem vsetko este dost pozitivne a bez strachu... asi aj preto, ze neviem do coho idem, ked pride realita tak sa s tym uz nejako budem musiet vysporiadat, stale si vravim, ze ked dokaze prezit dieta nejakej spoluobcianky (samozrejme este aj za pomerne "zaujimavych" podmienok zivota a starostlivosti), tak preco by som to nezvladla ja? 😀

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki este tyzden a huraaaa, baby, ja si pridem ako by som na niecom ficala, ked sa na to tak tesim, ale ked mam obcas nejakych poslickov, tak mi teda nie je vsetko jedno a len fucim 😀 ale ja sa na to deculo tak strasne moc tesim a snad najviac sa tesim na to ako zareaguje mm ked ju prvykrat uvidi 🙂

kkiki
30. dec 2010

mna najviac vedela rozosmiat jedna co si za cele 4 dni neprezliekla koselu a neviem ci si pred kojenim utrela kozy a potom male vrestalo ze sa nechce prisat , sa mu necudujem, skysnute mlieko nie je nic moc 🙂))) ta mala tu koselu tak naskrobenu ze az 🙂)) fuj ale som hnusna... ale keby jej to aj sestricka neopakovala furt ... no nic ...

abbey1
30. dec 2010

Hrozne ma mrzí,že sa to tu hneď obráti na skoro hádku.Myslím,že nikto nikomu nevnucuje ako má rodiť.Ide o to,aby pôrod pokiaľ prebieha fyziologicky,mal možnosť takto pokračovať.Bavíme sa o pôrode,kde nenastávajú komplikácie a nedochádza k ohrozeniu matky alebo bábätka.Ak sú kontrakcie pre ženu znesiteľné a všetko ide spontánne,nie je predsa nutné žene podsúvať podávanie liekov.Vždy je tam personál,ktorí stav monitoruje a je pripravení pomôcť.Ale prečo už ísť k pôrodu s tým,že ho treba urýchliť a utlmiť bolesti?Celé tehotenstvo sa vyhýbame liekom,aby sme bábu neublížili a tam sme ochotné naliať čokoľvek,mnohokrát len preto,že sa lekár ponáhľa ,a že epi je dobrý biznis.Každé podanie lieku by malo byť reálne indikované.Ak lekár usúdi,že môže dôjsť ku komplikáciam,prípadne sa žena cíti psychicky alebo fyzicky vyčerpaná,je možné kedykoľvek zakročiť.Ani v bežnom živote si nenasadíte antibiotiká pre prípad,že by ste náhodou ochoreli.Reaguje sa až na reálnu potrebu.A o tom je i prirodzený pôrod.Nikto nikoho nenavádza trpieť,alebo nebodaj život položiť pre prirodzený pôrod.Ale ak taký môže byť,prečo to tak nenechať?

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki mi nic nehovor, ja jedna noc a mam pocit, ze musim vymienat pyzamo 😒 neviem co budem robit tam... sa zblaznim, sak budem furt aj ja cela otecena od mlieka 😀

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly sak si zober viacej kosielok a ked uz budes mat mliecko podprdu a vankusik a treba stale umyvat , alebo avent ma take nadobky , ono to je aj ako odkvapkavac aj to stimuluje aby sa spustalo mliecko este viac a este to ma aj vetraky 🙂 a bepanthen odporucam na natieranie bradaviek ...

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki no, to este aby som po novom roku behla na nakup 🙂

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki alebo sa naseriem a budem chodit hore bez ked ma to naserie, ako doma 😀 😀 😀

z.valovic
30. dec 2010

Ahojte.Ja som tiež rodila v PN a všetko prebiehalo super.Prišla so už otvorena,takže žiadne epi sa nwkonala,všetko išlo super,ale ked mi DR prepichla vodu,maly sa začal tlačiť hore,normalne som cítila,ako mi nožičkami tlači hore.Tak mi asi po 3hod,normalneho rodenia a bolestiach urobili cisarák a bolo to super,no zotavujem sa dodnes a to má už 8mes. Ak by som išla znovu rodiť,asi si vyberiem cisarak znovu...Ked som uvidela maličkeho,aj som zabudla, že ma niečo bolí🙂
Nebojte sa,zvladnete to babulky,neni nič krajšie ako vidieť svoj poklad a vydržiiite všetko🙂

natali1
31. dec 2010

ahojte vsetky mamicky, prajem vam krasne prezitiy silvester a v novom roku 2011 nech vas obchadza vsetko zle a pravdaze, nech su vsetky porody co najrychlejsie a bezproblemove... 🙂

kessy11
31. dec 2010

@bubulka722 som rada, že sa ti podarilo rodiť podľa tvojich predstáv a všetko dobre dopadlo 🙂
...chcela som ťa len uistiť, že napriek tomu, že som rodila s epidurálom, tak som príchod svojho synčeka vnímala dosť intenzívne, viem ako chutí záplava hormónov, pocit štastia, radosti a všetky tie emócie, ktoré sú nádherné....a prepáč, ale trošku sa ma dotkla tvoja poznámka o tom, že pôrod s epidurálom ukracuje ženy o pocit vnímania svojho dieťatka pri pôrode a tiež o tom prepojení matky a bábätka na celý život ( prepáč ale myslím, že toto celkom nezáleží od spôsobu pôrodu)..
..a chceš mi povedať, že ty si teraz ako lepšie prepojená so svojím dieťaťom ako ja so svojím synčekom,lebo ja som mala epi???? 😅 😅 😅 😅
.....ja nikomu nič neberiem, ty si si zvolila svoj spôsob, ktorý ti maximálne vyhovoval, tiež ked má niekto záujem o info, a skúsenosti s pôrodom ako máš ty nech sa páči, prečo sa o to nepodeliť...ale písať veci ako, že pri prirodzenom pôrode bez podávania liekov je prepojenie s dieťaťom silnejšie ako ked je pôrod s epi sa mi zdá trošku uletené...
...krásny Silvester a všetko dobré do Nového roka všetkým 🙂 ....

dulkagabulka
31. dec 2010

@kessy11
verim tomu, že každa mamička chce pre svoje dietatko dobre..
a ak urobi niečo nie prospešne, nie je to učelne, ale z nevedomosti..
postoj lekarov z WHO je jednoznačne proti epi pri porode, postoj doktora Odenta, doktorky Prokopovej, doktorky Horkej a mnohych vnimavych lekarov je rovnaky...a ver, ze nie z dovodu,aby ženy trpeli...
pri prirodzneom porode je prepojenie s dietatkom priamejšie , silnejšie, či sa ti to pači,alebo nepači..je to tak..

len si zober napriklad to,že pri prirodzenom porode žena reaguje na pohyb dietatka v panve tym,že robi rozne pohyby, podmedomo a pri tomto i vedomo je spojena s dietatkom a tymi pohybmi mu odpoveda, že citi jeho potreby a reaguje na ne..dietatko ma pocit,že prichadza do prostredia, kde je prijimane a kde mu je odpovedane...matka nan intenzivne mysli....a ak sa dokaže zbavit strachu a uvolnit svoje telo, da mu ten najkrajší dar v jeho velmi tažkej chvilke v živote..
pri epi žena neciti..neciti ako dietatko ide "dolu" , nereaguje nan, teda dietatko je ponechane same na seba..a ona tu píše, že ona "spolupracovala"..pre boha a vieš s kym spolupracovala? ..a s kym mala spolupracovat??
porod je spolupraca matky a dietatka...ak si daš epi, už je to spolupraca teba a lekara..myslis si,ze si spojena s dietatom? pririda miliony rokov vylepšovala kokteil hormonov lasky, ale dnes ho ženy odmeitaju vypit..zo strachu a nevedomosti...aj pre mna bolo zistenie, že som svojmu dietatku pri porode "ubližila" a dovolila spachat nasilie , tym, že mi porod vyvolali a bol to pre mna i pre nu traumaticky zazitok..bolo tazke prijat, ze som to dovolila iba preto,lebo moj porodnik mal prave vtedy službu..pretože som si myslela,ze robim dobre..bola som nevedoma..
až dalšie porody, pri ktorych boli minimalne zasahy, resp. pri jednom neboli zasahy absolutne žiadne, som si uvedomila, čo som to sposobila...
nech si da epi matka, ktorej porod je zdlhavy, ktorej sa nedari uvolnit sa a hrozil by CR...premyšlat o tom,že si dam epi zo strachu..no ..neviem..su tu ine možnosti,ako zmiernit bolest..jednou z nich je toto /treba byt zaregistrovana na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088



Ak dufame, ze vytvorime svet bez nasilia
kde strach a nasilie nahradi ucta a laskavost,
usime zacat tým,
ako jeden s druhym zachadzame na samom počiatku života
Prave tam sa nastavuju naše najhlbšie vzorce.
Z tych korenov vyrasta strach a odcudzenie
alebo laska a dovera.

Na rozdiel od ostatnych cicavcov sa o svoje dietatko budeme starat,aj ked sme rodili CR,alebo s epi...s jednym rozdielom...na zaciatku musime zapojit rozum...a az potom nastupuje srdce...a to je pri materstve vzdy tazsie...
želam všetko dobre 😀

kkiki
31. dec 2010

aha takze ja som 9 mesiacov svoje dieta milovala ... potom na 35 min nie to som mala kavu s rozumom a potom som ho zase milovala ... 😖 no to uz mi je len teoria , dulka nehnevaj sa, ale toto uz je ako nejaka sekta ... svoje dieta ak mas milovat, tak ho milujes od prvych dvoch ciarok na tehu teste a ak ho nemas milovat tak mozes rodit ako kolvek prirodzene , tak ho miovat proste nebudes ...

dulkagabulka
31. dec 2010

@kkiki že sekta..jeeežkovy vočiii..pomoooc... 😀 🙄 😅 😵 😀
ak som ja sekta, potom su sekta aj WHO a všetci horemenovani i nemenovani mudri MUDr-i z celeho "civilizovaneho " sveta...
ja viem, že každa matka ,ktora rodila s epi sa proti mojim slovam bude burit..je to prirodzene, tvoja reakcia...
ešte raz- všetko dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre