Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

isabella_fly
14. feb 2011

@kkiki tak 3 deti su 3 deti... 3x rychlejsie chudnes ako ja jednym, sa vobec divim, ze mas cas sem aj napisat 😀 my sa mame dobre, vcera som na seba urobila habaduru, lebo sa mala cely den vozila a buvala a potom v noci nechcela a to som dnes rano mala ist jednej lekarke a potrebovala som v noci spat a nie s nou buntosit, tak som ju musela vziat do postele, inak by nespala, taka bola z celeho dna prespata 😀 😀 😀

kkiki
14. feb 2011

@daniela1974 ale ved on to nemysli doslovne vazne, v podstate ma pravdu zena nemusi pribrat 20kg lebo je tehotna ... ved chce len dobre, tuk, cholesterol, cukor vsetko moze viest ku komplikaciam ... a tiez je pravda taka ze je to strasna zataz na telo behom 9m zatazit klby, chrbticu a vlastne cely ludsky organizmus 20kg ... ja neviem mna sa taketo veci nedotykaju, uz len pretoze ja sama ked sa kuknem do zrkadla vidim ten zbytocny tuk a sama som pocitovala aka zataz to bola ... takze by som si protirecila, keby som vztahovacna na nejaku vetu, nejedz si tlsta ... ved mal pravdu ... teraz ma este caka 13kg ... co mi ostalo visiet po oliverovi, lebo som nic nerobila len zrala ... co som nabrala pri alankovi este 2kg a som na nule ... a ktym vaham co hovori na babo ... 3X povedal a tri krat sa trafil presne ...

kkiki
14. feb 2011

@isabella_fly pre mna je to trosku relax toto, kedze von sa este nedostanem a mozem popisat 😀

nattou
14. feb 2011

@daniela1974 a že si z tých rečí vôbec niečo robíš....dieťa cca 3,5kg, plodová voda 1kg, zväčšená maternica, väčší objem krvi, hormonálne podmienené zadržiavanie vody v tele, nejaký ten tuk navyše a máš hneď 15kg ....a tak má zdravá tehotnosť aj byť...tých cca 12kg...ja som pribrala v oboch tehotenstvách 15kg, z pôrodnice som išla o 5kg ťažšia, po 4mes som mala menej ako pred tehotenstvom...takže sestričenka zo sona by sa mala prestať chváliť tými 4kg, lebo prejav zdravej gravidity to určite nebol. Aj keď nič proti nej, inak je to "maskot", bez nej by to tam nebolo ono. 😀
A ešte niečo...to, že je malá "tučnučká", je prejav toho, že sa jej dobre darí...samozrejme za predpokladu, že nemáš tehotenskú cukrovku, čo určite nemáš. Keď obvod bruška predbieha ostatné parametre, tak to svedčí o dobrej výžive plodu...to mi onoho času povedal sám Karaba. Z "prežierania" plod nepriberie, akurát mamičke narastie veľký kufor...takže buď rada, že máte tých 330g. 😉

kkiki
14. feb 2011

@nattou 😀 😀 😀 😀 maskot tak presne 🙂)) ze ja tu mam napisanu jednu a uz 2h ste tu furt na chodbe 4 😀 😀 😀

veronikam
14. feb 2011

🙂 Je to maskot veru, to je pravda 🙂 . Mne ked prvy krat hovorili o vahe, ze aby som nepriberala vela, tak ja som sa ozvala, ze jem zdravo, a ze som so sebou spokojna a povedala som ze som citala v niekolko knihach, ze normalne pocas celeho tehotenstva je pribrat cca 12-15 kg. A jej reakcia na to bola :" v Piestanoch len 10" 😀 . Mimochodom, mne tiez povedal Karaba ze malinky ma velky obvod brucha, kamoske zase ze jej mala bude mat velku hlavu, a podobne. 😉. No proste sranda s nimi. Na dalsie sono uz idem chvala bohu Glesovi, neviete aku on ma sestricku na sone? Dufam, ze kedze robi sono ine dni tak nema tu istu sestricku ako Karaba, to by som sa pobavila teda znovu 🙂 .

nini78
14. feb 2011

@veronikam Glesová sestrička bol celkom v pohode... 🙂

lucyka1
15. feb 2011

@natali1 no, mozno sa zmenila, ale po predchadzajúcej skusenosti uz ju radsej nie. proste uz mam voci nej tu averziu a nemusim ju. ked sa mi radsej bude dat vybavit doktor tak radsej tak. ale dakujem.

lucyka1
15. feb 2011

@dulkagabulka prepac, nechcelo sa mi vypisovat cele spojenie"ten a ten doktor mi pomahal pri pôrode" vôbec som sa neuvedomila. ale inak pri mojom pôrode bola doktorka svarova a na sekundu aj doktor karaba, to len co sa chcela uistit ci mi dat zvon. tak a nakoniec hej.

dulkagabulka
15. feb 2011

@lucyka1 ja ta chapem a nemyslela som to v zlom...len nemam toto zauzivane slovne spojenie rada 🙂

lucyka1
15. feb 2011

ahojte. chcem sa spytat ci este funguje ze mesiac pred pôrodom sa chodi uz do nemocnice na poradne? pretoze ja chodim k svojmu doktorovi v hlohovci a ked chcem ist rodit do piestan, staci mi ist az ten mesiac pred pôrodom alebo si vybavit doktora aj skôr? vcera som sa dozvedela od znamej ktora ide rodit za mesiac ze chcela glesa ale vraj ma toho uz vela tak neviem, ale nakoniec sa jej to podarilo. tak asi bude fakt dobry odbornik ked vacsina zien chce jeho.

lucyka1
15. feb 2011

@dulkagabulka v pohode 😉 ja tiez niekedy trepnem blbost a potom sa tazsie naprava 😉 🙂

lucyka1
15. feb 2011

@dulkagabulka jeej, az teraz som si precitala ze si laktacna poradkyna. prepac. len som si teraz o tychto zenach dost listovala na nete lebo ma to naozaj velmi zaujima a bala som sa niektorej ozvat. mozno nie strach ale asi skôr hanblivost. neviem. ja som mala problem pri martinkovi kojit. a neviem cim to bolo asi som si ho zle prikladala nakoniec som pouzivala klobuciky a tak to aj dopadlo. kojenie mi trvalo 3tyzdne. velmi ma to mrzelo a presne toho sa obavam aj teraz. velmi sa bojim aby sa to neopakovalo. strasne si zelam v pohode kojenie.

dulkagabulka
15. feb 2011

@lucyka1 myslim si,ze sa nemusis obavat ozvat sa nejakej v tvojom okoli...zoznam najdes na www.mamila.sk..najlepsie je este pred porodom,aby ste spolu prebrali,aky asi problem bol pri tvojom prvom dojčeni a nauči ta spravne prikladat, akych chyb sa vyvarovat, co robit pre dlhodobe dojcenie.. atd atd...

lucyka1
15. feb 2011

@dulkagabulka vdaka. tak asi to skusim. dufam ze budem mat stastie pri hladani... 😉

nini78
15. feb 2011

@lucyka1 ahoj ja som mala Glesa a asi od 20tt som začala chodiť aj k nemu, a treba ho vybavovať hodne skôr, ako mesiac pred pôrodom, ale možno budeš mať štastie ako mala tvoja kamarátka 😉 , viem že bežne sa k nemu chodí okolo toho 25tt. A neviem ako u iných doktorov, ale pri Glesovi chodíš zhruba ten posledný mesiac na pôrodnicu na natáčanie každý týždeň 🙂 , a on si ťa vždy príde skontrolovať.

zabkatt
15. feb 2011

ahojky no ja mam tiež zajednaneho Glesa, teraz idem na prietoky a mam mu odniesť snimky ale nadalej chodim aj k svojemu do TT🙂 čo sa tyka platenia za zajednanie lekara tak ano 100eur ale oni si to medzi sebou delia, takže podla mna je lepšie dať menej a bokom a ide to len tomu koho si si zajednala 😎

nela221
18. feb 2011

@kkiki aaaano som to ja🙂)hehe
aka náhoda ,že sme sa tu stretli:-P.
a čo ako inak,ide to?🙂a však čo sa pýtám ,určite áno..🙂

kkiki
18. feb 2011

@nela221 ved som sa ta chcela opytat na chodbe, len mi to bolo blbe 🙂 no u nas dobre, len tie dve ked priratam aj mi to da zabrat 🙂 cez den spi jak dudek 4h a v noci neviem , preco sa musi budit kazde 2,5h 🙂)) a u vas ?

nela221
18. feb 2011

však si sa mohla kludne opýtat 🙂...no to máš dobré,no moja zo začiatku spinkala tiež 4 hodky ,a teraz 2-3
hodiny,,ako kedy....ešte som včerajšú noc nespala ani sekundu ,lebo ju chudatko bolelo bruško....som musela dať čajik...ale dnes je to už OK..🙂...heh...a čo bruško sa hojí?

bocenka215
19. feb 2011

ahojte som tu nova a chcela by som vediet ako je v pn v porodnici co presne si trebo vziat zo sebou a aky su tam lekari

lucyka1
19. feb 2011

ahojte. ake mate skusenosti s prvym prilozenim babatka? myslim tzv. samoprisatie. ja som si myslela ze sa to robi automaticky, ale ako som pocula treba si to vyziadat. co vy na to?

veronikam
20. feb 2011

Ja som sa na to prilozenie pytala sestricky v Piestanoch a povedala, ze to zalezi od toho, ako sa dohodnes s novorodenenckym - cize zalezi na tom, kto ma sluzbu a ci ti vyhoveju, cele je to bohuzial o tom. Musis si o to poziadat, automaticky to neurobia.

isabella_fly
20. feb 2011

@lucyka1 mne priniesli malu na prisatie automaticky, nemusela som nic ziadat, len teda ju predtym umyli a pomerali, ale to bola do 10 min zasa naspat u mna (a mozno ani tolko nie) a aj mi ju nechali na rukach kolko som chcela, resp. kolko som vladala 🙂

isabella_fly
20. feb 2011

@veronikam neviem kto ti to vravel, ale mozem ta ubezpecit, ze to nie je tak ako si napisala, aspon rozhodne teraz nie 😉

isabella_fly
20. feb 2011

@bocenka215 ja som tu davnejsie niekde v diskusii zoznam nasla a oni ti potom aj daju taky isty ked pojdes na ctg urcite, ale tu ti pripajam skopirovane co som ja vtedy nasla 😉

pre mamicku - 2ks nocna kosela, zupan, prezuvky, 2pary ponoziak,1toal.papier, 2bal. mentruacnych nelepivych vloziek, 1ks holiaci strojcek, hyg. potreby( zub.pasta, kefka....), uterak, osuska, tampony na dojcenie, 2ks pampersiek pre dospelych, teplomer, mineralka
nepremokave podlozky - to tu jedna mamina radila a naozaj skvela vec, odporucam aspon 2ks

pre babo: 1 balik jednorazovych plienok, detske mydlo, Jecorisova pasta, Infadolan.
na cestu z porodnice: letna (zimna) suprava, deka, vajicko na cestu domov, zavinovacka, kosielka, ortopedicke nohavicky, 4ks patenne plienky.

Karticka poistenca, tehot.preukaz, obciansky preukaz, sobasny list(kopia), dohoda o mene dietata

veronikam
20. feb 2011

@isabella_fly A ako je to prosim Ta? Ja som zo vsetkych stran pocula len to, ze ti mimino najprv odnesu umyt a tak, a az po nejakych 10 minutach prinesu na prilozenie, ja som tym myslela ze by som chcela mimino hned telo na telo bezprostredne po porode, to vraj u nas spravia len ked sa vopred ohlasis a takisto zalezi na novorodeneckom.

veronikam
20. feb 2011

@isabella_fly No mne ide prave o to aby mi ho dali hned, nie az po tych 10 minutach po umyti. 😉

isabella_fly
20. feb 2011

@veronikam ked ho chces hned bez zakladnych vysetreni, tak to si samozrejme musis dohodnut sama, oni robia automaticky to co je pre vitalne funkcie dietata najdolezitejsie, pre mna osobne bolo mnohonasobne lepsie, ked mi mohli po par minutach povedat, ze ano mala je uplne zdrava a nemusim sa nicoho obavat, a takisto musis vziat do uvahy mozne komplikacie, takze aj keby si sa s nimi dohodla, tak to nemusi byt mozne, niekedy je to proste z urcitych dovodov nevyhnutne, lebo jedno je citat si nieco na internete (kde sa vacsinou pise o idealnom porode bez komplikacii) a druhe je skutocny porod pri ktorom sa moze stat kadeco, takze vela stastia

daniela1974
20. feb 2011

@veronikam niektore porodnice povazuju okamzite prilozenie ihned po porode, to ze im dieta odnesu a po 10 minutach prinesu umyte a pomerane, poockovane a pekne ponatahovane (myslim tie koncatiny co boli 9 mesiacov skrcene tak oni ich bolestne vystru).
Ja za okamzite prilozenie povazujem prilozenie s pupocnou snurou na moj prsnik pre sputenie novej davky prirodzeneho oxytocinu na porod placenty.
Ja nepovazujem za potrebne merat a vazit dieta ihned po porode, ved do rana nevyrastie ani nepriberie, povazujem za potrebne mat dieta na kozi a prsniku okamzite po porode bez prerusenia kvoli kolostru a teplote a bakteriam.
Budes sa musiet na tomto dohodnut s novorodeneckym, casto sa totiz toto prirodzene zelanie povazuje za "manier" alebo vymyslanie si.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre