Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

reanda
16. apr 2012

@lujza25 nejde o to, kto ma aky zazitok s ktorou sestrickou ci doktorom, ale o to, ake postupy su v porodniciach normalne a bezne a ze to s normalnostou moc nema spolocne.. ale ze len maloktora zena sa ozve, ze jej to vadi, alebo ze sa jej to nezda byt ok, kazda si mysli, ze vsak oni vedia lepsie, co robit, alebo im to teda nevadi.. a ked sa niektora zena ozve, tak je hned citlivka, ktorej vadi vsetko a mala by teda rodit radsej doma, lebo jej nikto nevyhovie a je oznacena za problemovu, co len somariny vymysla, lebo si nieco precitala na internete..
u @vladazien000 ma prijemne prekvapilo, ze taka mlada baba a mala porodny plan a chcela babatko mat po porode hned pri sebe, lebo o to sa zeny, co si vsimam, malokedy zaujimaju, vacsinou pouzivaju ten svoj rozum len na to, aby vybrali co najlepsi kocar a vybavu, ale co sa bude diat v porodnici, to nechaju na doktorov a hlavne, nech uz je to cim prv za nimi

vladazien000
16. apr 2012

@reanda Mna velmi mrzi ze to tak nebolo uplne som s toho strasne slamana tak velmi som ju chcela taku cerstvu vonavu. Bola zdrava a napriek tomu ze som pred tym vravela ze ju chcem teda smozrejme ak nebudu ziadne komplikacie a aj tak mi ju zobrali aj som chcela aby dotepal pupocnik ale co vsetci mali na salame moje zelania asi prave pre to ze som taka mlada. Asi si to uz navzdy budem vycitat ze som tam na nich nenavrieskala. Ale nechapem naozaj niektorich lekarou ako mozu mat takyto pristup. Ked budem mat druhe dieta asi si lekara zazmluvnim ved ked mu zaplatim tak hadam uz dodrzi moj plan. Ale aj tak vzdy budem mysliet na to ze malicku som tak nemala vrrr strasne sa na nich za to hnevam.

erni
16. apr 2012

@reanda prepac,ale na tvojom dietati robili nejake pokusy? ked to tu pises? ved to je dolezite ked su sestricky mile a ochotne a doktor ma ludsky pristup, v maloktorej porodnici prikladaju babatko hned na hrud, a ako hovorim treba sa ozvat ,ked mi nieco nesedi a nie nadavat na personal poza chrbat...nechapem naco ide niekto zase rodit do tej istej porodnice ,ked nie je spokojní? tym nemyslim zrovna teba 😉

martinam79
16. apr 2012

No ja som rodila u karabu aj cele tehu som k nemu chodila a spokojna som bola maximalne ,chdili se aj s drahym stale a furt sme mali na neho pripravenych milion otazok a vzdy s usmevom mily na vsetko nam odpovedal ,a tykanie ? no mne sa to paci pride mi to osobnejsie ked ma niekto ku komu chodim kazdym mesiac ,vie oslovit krsnym menom ,mne sa to pacilo ,a kedy kolvek som mu zavolala ze sa mi nieco nezda alebo neviem co sa deje ochotne hned aj cez telefon so mnou konzultoval takze fakt super .A to som volala dost cast ako prvo cakatelka sa mi nieco nezdalo kazdu chvilku 🙂)) Maximalna spokojnost 🙂
A porod ( nakoniec som mala cisisarsky) prebehol v poriadku malinku mi ukazali hned ked ju vybrali sestricka ju rychlo ocistilo ( asi 2 min) a hned mi ju dali ,a potom zobrali ukazat tatinkovi na chodbu .
Co sa setriciek tyka celkom fajn ,len clovek sa musi vsetko pytat ,ale nikto nebol odmietavy ku mne ani drzi ,vsetko co som chcela vediet a vidiet mi bolo povedane vysvetlene ukazane. Takze ja som bola spokojna ,dufam ze budem aj teraz 🙂

aamanda
16. apr 2012

no ale nazory a skusenosti z tej nasej pn porodnice su fakt dooost extremne na obe strany 😎 😎 😎 😎
a co sa tyka vyberu, keby som to vsetko vedela odhadnut, isto si vyberiem inu porodnicu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aale ked sa tu najdu aj spokojne mamicky, nemoze to byt az take hrozne. no ale neviem si predstavit keby som mala babo uvidiet az o 2 hodky, tak dufam, ze toto budem mat po tych spokojnych mamickach a ukazu mi babo hned 😝

xenicka13
16. apr 2012

mne vzdy ukazali ale to bola fakt len minutka aj s prvym akoze prilozenim potom isli deti na termolozko ci bol januar alebo jul

reanda
16. apr 2012

@erni no ked mi sestricka milo povie - zoberiem vam ju na vysetrenie a milo mi ju donesie o hodinu, ked sestricka milo povie, ze naco ju stale vlacim na rukach, ze si na to zvykne a nech ju necham poplakat, ze si ma cvicit pluca, tak si svoju milotu moze strcit niekam.. novorodenecke sestry maju byt vzdelane a ist s dobou a nie pouzivat praktiky, co sa naucili este za komunizmu, o tom, ze maju nejak otupene citenie ani nehovorim..
a ty si tiez dobra, ze ked sa mi nepaci, mam si najst inu porodnicu.. a ked nenajdem ziadnu, ktora by mi vyhovovala? lebo na slovensku asi tazko taku najdem. tak co? nemam mat deti?
nikto nenadava na personal za chrbtom - ja som si svoje povedala, ked sa mi nepacilo, ale ostatnym zenam sa zrejme paci a nevadi im, ked im cerstvo narodene dieta vezmu a donesu o dve tri .. pat hodin.. tak naco by to porodnica menila.. vsak nech si ide tych par, ktorym to vadi najst nieco ine 🙄

reanda
16. apr 2012

@vladazien000 no mne ju doktor dal, lebo som ho predtym prosila o to, ale samozrejme mali reci, ako bude rizikova kvoli kalnej plodovej vode a ze teda radsej nie.. no dal mi ju, ale sestra ked to zbadala, tak cela uz vystresovana, ze jej ju musim dat, ved ako k tomu ona pride, ona si musi spravit svoje vysetrenia, ktore ma predpisane.. a tie reci a frflanie potom, ked mi ju musela doniest - ze jej je zima, ze potrebuje byt na termolozku a ze ju neviem ani poriadne chytit ( drzala som ju len jednou rukou, lebo v druhej som mala infuziu) .. no skratka otrasny pristup, tam ked si dovoli mat nejaka zena vlastny nazor a este k tomu odlisny od toho ich, tak akoby ich chcela zavrazdit.. nepisem uz o tom, ako sa ku mne tam potom skoro vsetky chovali.. oni su mile, len ich clovek "poslucha" .. ale boli tam aj vynimky, ktore boli fajn a ochotne, aj ked bolo vidiet, ze sa im zdam divna s tymi mojimi poziadavkami, ale uz to proste nebolo ono, taka neprijemna, dusna atmosfera.. akoby som chcela po nich nieco strasne nevidane a pritom by to mali byt veci uz dnes v porodniciach bezne a normalne

daniela1974
17. apr 2012

@erni ale jasne ze kopu bab tam bolo spokojnych, ved ked citam niektore prispevky tu na fore, tak niektore zeny su spokojne s prepacenim aj s hovnom.
Ja som netusila, ako sa rodi v PN porodnici, prve dcery som rodila v BA.
Nie nepacilo sa mi tam, na novorodeneckom boli primitivne sestricky, na porodnicu nenadavam, ani na doktora co mi pomahal s porodo m.

abbey1
17. apr 2012

Mňa by zaujímalo, čo by vraveli niektoré mamičky, keby počuli, čo na ich adresu vraví pán Dr Karaba. 😉 Bohužiaľ som ho mala možnosť počúvať, ako sa vyjadroval na adresu rodičky, ktorá sa u neho chystala rodiť. A to mu dobre pomastila vrecká.
Ja sa so svojimi klientami tiež oslovujem krsným menom, ale to nám nebráni vykať si.

abbey1
17. apr 2012

@vladazien000 naozaj ma prekvapila tvoja skúsenosť. Nič podobné som u neho nezažila. Ale je fajn, že si sa ozvala a on sa dokázal ospravedlniť. Občas máme všetci blbý deň, ale je čestné priznať si chybu.

bubulka722
17. apr 2012

Ja mám na PN nemocnicu tiež dosť zmiešané spomienky a dopadlo by to oveľa horšie keby som nemala všetko vopred zariadené. Dr. Glesa som si dohodla vopred, ten nemal námietky a všetkým mojim požiadavkám vyhovel. Lekár má právo pacienta/rodičku len informovať, ale právo rozhodnúť sa má mať každý svojprávny človek sám. Odmietla som nástrih, CTG monitor, zbytočné vag. vyšetrovania, ATB proti GBS, umelý oxitocín, teda všetko čo by bránilo úplne prirodzenému pôrodu. Po pôrode sme nechali dotepať pupočník a malá bola na mne asi pol hodinu, potom ju odvážili, odmerali a na moju žiadosť priniesli neoblečenú a znova položili na brucho. Pre tento krásny pocit sa oplatí žiť, nikdy som nič krajšie nezažila. Ženy ktoré si nechali čerstvo narodené bábätko odniesť ani nevedia o čo sa pripravili a na druhej strane aký obrovský stres prežilo ich novorodeniatko hneď po narodení keď bolo zavreté v nejakej umelej bedni ďaleko od matky. Sú dnes na to ďalekosiahle psychologické štúdie, kde sa dá dočítať čo si takéto dieťa prežije a nesie vo svojom podvedomí celý život.
Dopadlo to fajn, aj keď celý pobyt som musela bojovať s neochotným a drzým personálom novorodeneckého. Pred pôrodom som si chcela dať podpísať pôrodný plán, ale od primárov som si vyslúžila len opovrhovanie a aroganciu. Nakoniec som svoje požiadavky podala na podateľni a moje priania museli akceptovať či sa im to páčilo alebo nie.
Preboha ženy zobuďte sa a nenechajte sa manipulovať lekármi! Dôstojne porodiť je sväté právo každej ženy!

dulkagabulka
18. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam aj poslali svoj pribeh.Nebolo pre nás lahké, ani radostné, čítat ich. Dakujeme však každej žene, ktorá sa ozvala, velmi si to vážime. Je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12...

Ženské kruhy

urma
18. apr 2012

@vladazien000 mna teda neprekvapil tvoj negativny zazitok s MUDr. Dojcanom, podla mna je to neskutocny negativisticky frflos, co nema uctu k pacientkam a snad ho ta robota vobec nebavi... Mne teda nic takeho nevyviedol, ale z neho to uplne az srsi. Zazila som ho na CTG dolu, ako sa hadal so sestrickou za mojej pritomnosti na monitore, ako keby som vzduch. To som nevedela, ze je to doktor, pretoze takto sa podla mna nesprava jeden profesional 😝 Prisahala by som, ze je to daka sanitarna sestra alebo vynasac mrtvol alebo neviem co proste obsluzny personal v bielom 😝
No a sranda velka...mala som ho teraz pri porode 😀 😀 Ale nastastie to slo hladko a rychlo, takze som ho dlho neobtazovala. Ale na ten jeho face unudeny medzi tlaciacimi kontrakciami urcite nezabudnem. Aj sa na tom smejem, lebo necakala som od neho ziadnu podporu, takze mi to v podstate nevadilo. Mala som tam pri sebe 2 najlepsie sestricky 😀 😀 a tym som vdacna patricne. On tam bol len na to, aby maleho chytil 😖 a zasil ma. Ale podal mi po porode aj ruku aj oteckovi,ze blahozelam a teraz idem spat. Tak ja mu ze Dobru noc. 😅 🙄 😀

daniela1974
18. apr 2012

@abbey1 co rodicky, ale zosmiesnuje aj doprovod, uraza ich a komentuje ich vyzor a nazory 🙄 🙄 🙄 🙄

urma
18. apr 2012

@daniela1974 mozem s polutovanim potvrdit, tiez som pocula nechtiac cast rozhovoru asi so sestrickou, aka je niektora blba, lebo ze si nieco citala na internete ... No keby si necitame, tak ako dopadneme?

erni
18. apr 2012

@urma z tohoto som ja smutna,nemam rada extremy, ked si personal mysli,ze vsetko su nejake rozmary mamiciek ale ani mamicky,co si neuvedomuju,ze lekar je tam preto aby pomohol dietatku na svet bez komplikacii

nattou
19. apr 2012

@urma milá urma, tak musím Ti oponovať, ja som mala Dojčana pri oboch pôrodoch a profesionálne nemôžem na neho nič povedať, je to dobrý lekár. A to, že má unudený xicht, či ako si to napísala, ale prepáč, neviem, či aj Ty si celé dni veselá, milá, prívetivá ku každému. Podstatné je, že odviedol svoju časť práce, pomohol Ti s pôrodom, alebo teda so záverom, lebo ako tu často čítam, rodí žena a nie lekár, je tam len na to, aby riešil komplikácie, čo je aj pravda. Zašil Ťa dobre, malý je ok, tak zagratuloval a išiel spať...a čo mal asi tak ešte robiť? Sedieť pri Vás a debatovať? Uvedomte si, preboha, že je to jeho práca. Takže podstatné je, ako dopadol pôrod, že si dobre zašitá a to, aký má face alebo sa tvári, že ho práca nebaví....no, aby si si raz o sebe aj Ty niečo také neprečítala na internete. Neviem, či ho poznáš osobne, poznáš jeho rodinu, priateľov, keď vieš povedať, že ho práca nebaví....Celá táto diskusia sa vezie nejakým zlým smerom, hodnotia sa tu veci, ktoré sem vôbec nepatria...ale poviem Ti jedno. Ak by nastala nejaká komplikácia, budeš rada, že si mala práve tohoto unudeného frfľoša pri pôrode, lebo pekný veselý face milého ukvákaného lekára by Ti isto nepomohol.

urma
19. apr 2012

@nattou ja som si prave preto ziadneho lekara nezazmluvnovala, lebo verim, ze v PN su vsetci porodnici profesionalne podkuti 🙂 A fakt, ze je frflos, som nadobudla po 11 dni v nemocnici, takze urcite nie ze prave pri mojom porode mal daku slabu chvilku a nema to nic spolocne s tym, ze ani ja nie som cele dni privetiva ku kazdemu. Ale mas pravdu, porod urcite nie je to o tom a nebudem uz nikoho ohovarat. Podstatne je, ze ja som so sebou spokojna, ako som to zvladla ako prvorodicka. V podstate som mala lahky nekomplikovany porod, nepotrebovala som nastastie ziadnu extra starostlivost ani ja ani dieta, takze ja sa na tom, ze som tam lekara nudila, len smejem 😉 A som si ista, ze keby ten porod bol daky komplikovany, tak si taketo blbosti ani nevsimnem. Ale bouzial, som taka vsimava 😀. Povodne som reagovala na zazitok od @vladazien000 ze jej to verim, lebo niekto zas pisal, ze ho to prekvapuje...

vladazien000
19. apr 2012

@nattou Kazd tu pise svoje zazitky zena ked rodi a hlavne prvy krat nevie co ju caka a pri nej sa rozpravaju doktori ohovaraju inych doktorou vnimaju ta ako vzduch ako by si tam ani nebola a mne ani nezagratuloval, a kedze som s nim este pred porodom mala zlu skusenost tak som na neho zanevrela ako sa svinsky a neprofesionalne ku mne zachoval. vid vizsie som vysvetlovala ako ked som zistila ze ho budem mat pri porode a to este v nemocnici z babami na izbach som hovorila ze dufam ze ho mat nebudem no bohuzial stalo sa porod je velmi intimna chvila v zivote zeny mslim ze lekari by mali mat prinajmensom nejaky vztah k tej svojej praci ved tie zeny su ludia zive bytosti a nie kus nabytku.

liat
19. apr 2012

@daniela1974 stale dookola tu pises to iste, a snazis sa vystrasit baby co idu rodit. kks hrozne

nikita308
20. apr 2012

@liat Ahoj ako sa máte??? Emka pozdravuje Barborku...

liat
20. apr 2012

@nikita308 juuuj krasna. vlasky nadherne. aj my pozdravujeme. vsetko ok, zdrava je klop klop, uz mame dva zuby a tak. sikula je 🙂 vy sa ako mate?

nikita308
20. apr 2012

@liat Wooow tak už máte aj zúbky, my ešte nie... a tak darí sa nám dobre, sme zdraví, papáme príkrmy, pekne priberáme... Emke rastú najviac vlásky, zatiaľ čo mamina zachvíľu oplešatie... 😀 hrozne mi padajú vlasy... ☹

angela2
21. apr 2012

Mila Vladzie, po skúsenostiach s Dojčanom sa Ti divím,že si si niekoho nezazmluvnila.Navyše ako píšeš, tak Ťa musel dobre dofušovať pri pôrode.škoda mala si smolu,že práve slúžil, určite ani on nebol nadšený,že Ťa musí rodiť, lebo vraj slúžiť musí, ale oficiálne k pôrodom už nechodí, len známym ,rodine, VIP pacientkám...a tie si vedie od začiatku tehotnosti, t.j. soná,poradne atď.je mi Ťa ľúto, určite Ťa odfušoval,určite Ti dávali transfúzie po pôrode a dieťa bolo v poriadku?!dúfam,ža tomu neublížil.

urma
21. apr 2012

mamicky, len tak pre zaujimavost ...mali ste v PN daku 3. dobu porodnu? Mna to totiz az pol dna po porode napadlo, ze akym stylom som ja vlastne kvazi rodila placentu 😕 Dr. strcil do mna ruku hadam po laket 😨 hned ako vyslo dieta a povytahoval vsjo. To sa takto standard robi? Lebo v knizkach sa caka na kontrakciu 😅 a vypudenie... Ale ved cas su peniaze 🙄

xenicka13
21. apr 2012

mna rodili traja rozni dr. a vsetci povedali mamicka cakame na kontrakciu teraz porodime placentu

daniela1974
21. apr 2012

@liat nikoho nechcem vystrasit, pisem co citim a ako to bolo v skutocnosti, kludne si to necitaj a nekomentuj, resp. komentuj len to ako sa detom prepichuju usi a podobne velmi dolezite zalezitosti celej tejto socialnej siete

angela2
21. apr 2012

Mila Urma mozno placenta niekte drzala,ja sa tomu nerozumiem a cas nie su len peniaze ale aj strata krvi,mozno by si chcela dostat transfuziu...brr. Ale moznosti je vela ja odporucam Tebe aj vladazien porod u Kocha v sanatoriu v Bratislave,tam sa o rodicky staraju uz od zaciatku tehotnosti, nie su tam unudene ksichty, a Ty si davala potom všetkom čo tu píšeš doktorovi alebo sestričkám peniaze keď tu po tých hororových scénach píšeš niečo o peniazoch. Známa bola v Kochovom sanatóriu v Bratislave a nevedela si vynachváliť, žiadneho takého Dojčana tam nestretneš.

liat
21. apr 2012

@daniela1974 no kvoli tebe si to tu neprestanem citat. co si ty? ty nechod teda rodit do PN ked su taki hrozni a chod si do blavy a neotravuj vzduch stale tymi pripomienkami dokola, uz to vobec nie je zaujimave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre