Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

dur
20. feb 2011

Ahojte
Ja som rodila pred 2 rokmi v PN a hned potom ako sa mala narodila som povedala ze ci si ju nemozem dat na seba( este taku neumytu) . Tak som ju chvilu mala a potom mi ju zobrali merat........ 😒 Ono to treba si povedat , ze to chcem. Lebo sa trochu čudovali jak keby to predtým nikto nerobil 😖

veronikam
20. feb 2011

Dakujem baby za info, ja samozrejme viem, ze ak nastanu nejake komplikacie alebo nieco sa im nebude zdat, ze samozrejme mi ho vezmu, proti tomu nic nemam, jeho zdravie a to aby bol v poriadku je pre mna na prvom mieste. Ale ke bude vsetko ok, bez komplikacii, tak by som bola rada keby mi ho hned po porode dali na seba, potom nech ho vezmu na meranie a umyvanie a vsetko potrebne, ale najprv je pre mna dolezity tento prvy kontakt (a nemam to z internetu a podobne 😉 😉 ,ani to nie je ziadny moj vymysel, jednoducho to tak citim a nechcem, aby mi ho hned zobrali prec a priniesli za niekolko minut. Prave tych niekolko prvych minut je pre mna dolezitych. 🙂 Ved uvidime, ako to nakoniec bude, necham sa prekvapit, kazdopadne o to aspon poziadam.

lucyka1
20. feb 2011

@daniela1974 presne toto som myslela!!!! o tomto som pocula vraj to dieta samo vylezie ku prsniku po pachu preto ma byt neumyte alebo v najhorsom pripade ak ho "musia" odniest tak im treba aspon povedat ze si zelas aby malo neumyte ruky kvôli tomu pachu a naslednemu teda prisatiu ku prsniku. a doporucuje sa babatko mat na izbe stale a najlepsie bez perinky aby citilo mamu vraj to pomaha...

lucyka1
20. feb 2011

@veronikam kazdopadne i ja o to poziadam, ale vraj prave kvôli takymto veciam je dobre mat manzela pri sebe lebo ak doktori s tvojou poziadavkou nesuhlasia tak zvyknu vraj povedat ze mamicka nevie co hovori, ze si omamena atd..... prave kvôli tomu je tam otec dietata aby na toto dohliadol....

lucyka1
20. feb 2011

a neviem co je pravdy na tom ze nie je zdrave si davat epidural a pichat oxytocin???? co vy na to???

dulkagabulka
20. feb 2011

@veronikam zaujala ma tvoja veta:
samozrejme mi ho vezmu, proti tomu nic nemam, jeho zdravie a to aby bol v poriadku je pre mna na prvom mieste

moj nazor je taky, ze ak matke je na prvom mieste zdravie dietatka, tak je pre nu samozrejme, ze jej zdrave dietatko NEvezmu....cele veky to tak bolo...až v minulom storočí sa kontinuum pretrhlo..a my tažko nadvazujeme na niečo, čo sme sami nezažili..a žo nezazili ani naši rodičia...

prikladam jeden članok- extremny..ale prave na tom extreme sa da pochopit doležitost bezprostredneho kontaktu koža na kožu po porode...
http://www.najmama.sk/clanok/225436/zazrak-mrtv...

@lucyka1 ..skus si zoznat informacie v odborne literature 🙂

veronikam
20. feb 2011

@dulkagabulka Trosku Ta poopravim, vytrhla si z kontextu mojej vety zaciatok: "ak nastanu nejake komplikacie alebo nieco sa im nebude zdat, ze samozrejme mi ho vezmu, proti tomu nic nemam - cize som myslela, ze ak bude nejaky problem, tak je urcite lepsie aby mimino skontrolovali najprv, az potom mi ho dali, tak som to myslela 😉 . Ten clanok je silny veru.. to mas pravdu....

daniela1974
20. feb 2011

@lucyka1 len v skratke a velmi kratko k epi - je vela zien co zacalo epidural volat takmer happydural, okrem toho ze necitis bolest necitis ani kontrkacie nepomahas dietatu ich precvicit predychat a precitit rovnako si necitis nohy takze je to ako chodit po dialnici na aute bez kolies - nevies kedy mas tlacit musia Ti to kazat...
oxytocin - odborne studie vravia a mnohe zeny potvrdia ze po oxytocine su bolesti ukrutnejsie, nie su to Tvoje vlastne bolesti, resp uz ich neriadi to dietatko co sa Ti rodi ale riadi to umely hormon, da sa povedat ze bol vyvinuty na porod dobytka - po podani tohto umeleho hormonu uz opat porod nie je Tvoja zalezitost ale zalezitost chemie.

bubulka722
20. feb 2011

@veronikam Ak nie je tvoje dieťa bezprostredne ohrozené na živote, nikdy nie je dôvod aby ti ho brali. Existujú štúdie, ktoré potvrdzujú pozitívny vplyv okamžitého kontaktu aj postihnutého a nedonoseného dieťaťa po pôrode. Je inak obdivuhodné, že si na to prišla inštinktívne sama. Ak chceš pošlem ti krásny článok o samoprisatí. 😉
Kočky treba len povedať čo považujete pri pôrode za potrebné a pevne si stáť za svojim. Jedným z bodov mojich pôrodných požiadaviek bol aj bezprostredný kontakt "koža na kožu" hneď po pôrode ešte pred prestrihnutím pupočnej šnúry, ktorú som chcela nechať dotepať. Dohoda s novorodeneckým sa však nekonala, ja som si stála za svojim, pretože tento bod bol pre mňa a hlavne pre moje dieťa veľmi dôletžitý a nakoniec sa to podarilo. Pred odchodom z pôrodnice som dr. Antalovej darovala krásny film "Čo chcú bábätká" vďaka ktorému mohla pochopiť prečo je to také nesmierne dôležité. S novorodeneckým bolo dosť zložité presadenie si akejkoľvek požiadavky, ktorá sa nezhoduje s ich zabehnutou rutinou. Čo sa týkalo pôrodu, všetko prebehlo podľa mojich predstáv, takže žiadny oxitocin, nástrih, prepichovanie plod. vody, zbytočné CTG ani iné zásahy do môjho pôrodu sa nekonali. Mala som naozaj krásny pôrod. 😉

bubulka722
20. feb 2011

@veronikam Ak nie je tvoje dieťa bezprostredne ohrozené na živote, nikdy nie je dôvod aby ti ho brali. Existujú štúdie, ktoré potvrdzujú pozitívny vplyv okamžitého kontaktu aj postihnutého a nedonoseného dieťaťa po pôrode. Je inak obdivuhodné, že si na to prišla inštinktívne sama. Ak chceš pošlem ti krásny článok o samoprisatí. 😉
Kočky treba len povedať čo považujete pri pôrode za potrebné a pevne si stáť za svojim. Jedným z bodov mojich pôrodných požiadaviek bol aj bezprostredný kontakt "koža na kožu" hneď po pôrode ešte pred prestrihnutím pupočnej šnúry, ktorú som chcela nechať dotepať. Dohoda s novorodeneckým sa však nekonala, ja som si stála za svojim, pretože tento bod bol pre mňa a hlavne pre moje dieťa veľmi dôletžitý a nakoniec sa to podarilo. Pred odchodom z pôrodnice som dr. Antalovej darovala krásny film "Čo chcú bábätká" vďaka ktorému mohla pochopiť prečo je to také nesmierne dôležité. S novorodeneckým bolo dosť zložité presadenie si akejkoľvek požiadavky, ktorá sa nezhoduje s ich zabehnutou rutinou. Čo sa týkalo pôrodu, všetko prebehlo podľa mojich predstáv, takže žiadny oxitocin, nástrih, prepichovanie plod. vody, zbytočné CTG ani iné zásahy do môjho pôrodu sa nekonali len vďaka lekárovi, ktorý to všetko vedel pochopiť. Mala som naozaj krásny pôrod. 😉

veronikam
21. feb 2011

@bubulka722 U akeho lekara si prosim Ta rodila? Dakujem Ti pekne 😉

dulkagabulka
21. feb 2011

@veronikam mas pravdu..citala som prilis rychlo a naozaj vytrhla z kontextu..ospravedlnujem sa 🙂

bubulka722
21. feb 2011

@daniela1974 Môžem len potvrdiť. Podľa vlastnej skúsenosti som mala pri prvom pôrode oveľa silnejšie bolesti ako teraz. Pri prvom som mala klasika pôrod s oxitocínom a všetkým medicínskym šialenstvom, ktoré nebolo vôbec potrebné, pretože mi pôrod sám krásne postupoval a neboli žiadne komplikácie. Bolo to skoro 12 rokov dozadu, kedy sa nikto nad ničím nezamyslel, všetko fungovalo tak ako nám to zanechali komanči a nebola možnosť dopátrať sa informácií tak ako je tomu dnes. Je ale fakt veľmi smutné keď ani po toľkých rokoch sa situácia v našich pôrodniciach o moc nezlepšila.
@veronikam Rodila som u Glesa a naozaj mi vo všetkom vyšiel v ústrety. V podstate som od neho nechcela nič, len klud a žiadne zbytočné zásahy. 😉 Ak môžem poradiť, napíš si svoje pôrodné požiadavky na papier a pred pôrodom si to prediskutuj s pôrodníckym aj novorodeneckým oddelením. 😉

veronikam
21. feb 2011

@bubulka722 No ja mam tiez dohodnuteho p. Glesa, tak som rada, ze sa s nim da komunikovat, je naozaj prijemny a sympaticky a ochotny 😉 , ja by som hlavne bola rada aj co sa tyka nastrihu, aby ho nespravili automaticky, ale az ked to bude naozaj naozaj nevyhnutne. Nehovorim ze mi ho nemaju robit, ked to bude treba tak ano, ale nepaci sa mi ze to robia ako samozrejmost kazdej do radu.

zabkatt
22. feb 2011

@veronikam na ten nastrih som sa pytala glesa nkaolko ho mam aj ja zajednaneho, aj som mu povedala že použivam epi-no v tom pripade mi povedal že v pohode ked nemam problem, ale oni to robia kôly tomu ak ťa nastrihnu dokažu to pekne zašiť a ak sa roztrhneš, tak to už tak nejde zašiť a rana je aj dosť hruba☹ No nie každa žena sa natrhne ale to už neriešia nemyslim si že sa to da dopredu zistiť ktora ma dobru elasticitu kože dole a ktora nie, v každom pripade ja som použivala to epi-no aby ma nemuseli nastrihavať no teraz mi je to už zbytočne ked idem na CR☹

daniela1974
22. feb 2011

@zabkatt to nie je pravda co povedal, ze pri nastrihu je lepsie sitie ako pri roztrhnuti.
Nastrih nastrihne vsetky stupne koze a roztrh nie.
Nastrih je neprirodzeny a velmi zle sa hoji sitie po nom, po roztrhnuti 1 a 2 st ani netreba sit.

veronikam
22. feb 2011

Ved to, ono to zalezi od toho, ci to spravne odhadnu, ak ta nenastrinu a roztrhnes sa, hrozi to, ze sa rozhtrhnes az po konecnik a moze to sposobit velke komplikacie potom. Ale na druhej strane, ked sa roztrhnes len kusok, tak ti spravia par stichov a za chvilu si v pohode, no ked ti nastrihnu vsetky vrstvy, tak je rana vacsia a tiez trva hojenie omnoho dlhsie. Je to tazko posudit, no podla mna by mali vcas vidiet sami, ci si dostatocne pruzna a netreba nastrihovat, alebo treba. Uvidim, necham sa prekvapit. 😉

lilla244
22. feb 2011

ahojte, som tu nova.. chcem sa len spytat ci je dr.karaba skutocne taky prisny na priberanie??? bola som u neho zatial len raz.. nic mi nevravel na vahu, vlastne sa len spytal,ci som uz pribrala.. som povedala,ze asi 2kg ale to skor kvoli vianociam 🙂 a sa len usmial..
no ale co tu citam.. no koniec..normalne sa bojim...
a ta sestricka... ja si nemozem pomoct mne pripomina toho cecha.. Karol Wagner myslim sa vola...
mam dve krstne mena a bola z toho hotova.. ze to na co mi dali?! som jej povedala,ze sa spytam mami a potom jej poviem..

kkiki
22. feb 2011

@lilla244 😀 😀 😀 treba to brat s humorom 🙂)))

lilla244
22. feb 2011

@kkiki hej hej.. mne to uz tiez pride usmevne.. ale v tej chvili a ten jej ton.. taky seriozny 😀 no som onemela.. ale som sa smiala na dr.Karabovi,lebo ta sestricka si ma zapisovala a vravi,ze sa jej tam cele moje meno nezmesti, tak ze tam da len moje prve inicialy a priezvisko, co v mojom pripade je LL.K a Karaba na to,ze to budes ako ten rapper LLcoolj 😀
to ma dostalo

lilla244
22. feb 2011

este by som sa rada spytala, ak som bola v nemocnici na sone u dr. Karabu, budem uz musiet stale chodit tam alebo mozem ist aj dr.Glesovi?
v pripade,ze by som Karabu a jeho sestricku nezvladala.... 🙂

zabkatt
22. feb 2011

@daniela1974 no každy ma nato iny nazor, ale videla som jazvu po nastrihu a po roztrhnuti na vlastne oči a teda roztrhnuť by som sa nechcela☹ ale u každej maminy je to individualne a ako pozeram a čitam tak vo všetkom.

zabkatt
22. feb 2011

@lilla244 môžeš si vybrať lekara akeho kolvek, ale neviem či Gleso ešte berie pacientky ma ich vela, ale za opytanie nič nedaš🙂

l81
22. feb 2011

@lilla244 ahoj, aj ja som tu nova. Ku Dr. Karabovi chodim ako pacientka.A strasne sa mi paci jeho styl humoru 😀 , ze LLCoolj, ja mam dost. To je pravda, ze koli tym kilam zvykne cloveka dost zvozit, ale tak co uz, niektore priberu menej, niektore viac....

lilla244
22. feb 2011

@l81 ono ja aj suhlasim s nim trochu..urcite nie je treba pribrat 30kg... ale ono niekedy si nepomozes, niekedy jednododucho privelmi chuti 😀
ja idem teraz 23.marca do nemocnice na daslie sono, tak som zvedava ci mi prikaze jest len jablkca 🙂
on je fajn... no ta sestricka to neviem.. ja sa este stale neviem cez nu dostat 🙂

l81
22. feb 2011

@lilla244 hm, no ja s nim suhlasim tiez, jasne , ze urcite to nie je zdrave, pribrat za tak kratky cas 20 a viac kg, ale u mna tie kila nabiehaju nehoraznym sposobom a to jedavam asi polovicu z toho, co som jedavala pred otehotnenim, sladke fakt tak 1-2x do tyzdna a aj tak mi posledne 2 mesiace nabehne kazdy tyzden +1kg....
No ta sestricka dole na sone je fakt taka zvlastna, ale moznoze to len hra a pritom je uplne v pohode 😀

lilla244
22. feb 2011

@l81 ja som v 20tyzdni, a mam 3kg hore... co sa uz ale sestricke bude zdat velmi vela,kedze ona pribrala len 4kg.. 😖
hej tiez sa obavam toho,ze sa to zrazu rozbehne a pojde to hore sialene rychlo 😠

l81
22. feb 2011

@lilla244 no ved ale bohvie ,kolko sestricka vazila pred tym, ako otehotnela, mne sice nic nevravela, len ked som odchadzala, tak vravela, ze ved nie je to zas az take najhorsie 😕

lilla244
22. feb 2011

@l81 😀 je to expert ta sestricka

nini78
22. feb 2011

@lilla244 ahoj, ku Glesovi môžeš chodiť len keď sa sním dohodneš, on normálne sono nerobí mamičkám , len svojim pacientkam a mamičkám ktoré bude rodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre