Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
10. júl 2010

@nini78 hej, pod kolonadou, ale mame len 2izbovy, sice rozlohou velky, ale aj tak budeme musiet casom menit, co bude skoda, lebo je tu super... predtym sme boli na bodoni v prenajme, to bolo fakt daleko... valova je tiez len kusok do mesta...povodne sme chceli kupit byt tam, ale nejak z toho vzislo....ozaj, cim sa osetruje po narodeni pupcek? uz mam vsetko dokupene, este toto mi chyba..

nini78
10. júl 2010

@ejuska79 ja so si kúpila genciánku, ale v nemocnici mi povedali, že sa to nemá ošetrovať ničím, má sa to nechať len tak. Pri _Jakubovi sa to robilo tou genciánkou(fialová vodička) a teraz nič. _Inak čo porábaš keď si stále doma? Ja už čakám na večer aby som s malím vybehla aspoň na chvílu von. Teraz lepím fotky do albumu a ide ma poraziť 🙂 .

ejuska79
10. júl 2010

@nini78 dokopy nic, motam sa po byte pomaly, sem tam cosi nenarocne urobim... kukam telku, net a este pomaham mm s firmou (praca na pc), ked ma toho vela...no vidis, pojdem si uz konecne povyberat fotky zo svadby co chcem dat urobit 🙂 🙂 , sice ma to velmi nebavi - hlavne ked som na kazdej fotke, ale uz by sa patrilo...

nini78
10. júl 2010

@ejuska79 to by bolo smutné keby si nebola na fotkách z vlastnej svadby 🙂 . Daj si nejakú do albumu nech mám čo kuk 😀

ejuska79
11. júl 2010

@nini78 pridala som nejake tie svadobne 🙂 🙂

nini78
11. júl 2010

@ejuska79 a kam? 🙂

ejuska79
11. júl 2010

@nini78 tak toto nechápem... ved to tu bolo, pri kliknuti na meno sa mi to zobrazilo a bolo to aj na uvodnej stranke vo fotoblogoch... da sa to dat niekym inym prec?

ejuska79
11. júl 2010

@nini78 idem to skusit znova, mozno som ja niekde urobila chybu, ale nechapem kde...sak to tu bolo..

nini78
11. júl 2010

@ejuska79 už to tam máš 🙂 , pekná nevesta!!! Inak už sa Jaro vrátil z dovolenky .

nini78
11. júl 2010

@ejuska79 ale blbne to, ja som sem dnes dávala fotky a tiež mi to zmizlo a dokonca dvakrát. Ale už to tam je 😀 .

ejuska79
12. júl 2010

@nini78 jeéé krasne fotecky...a maly matko ako uz sedi, to je neuveritelné, nie je na to este malicky??? no sikovny teda je 🙂 🙂 velmi su zlatuckí...aj to mate rozdelené, že na koho sa kto podoba, ci su zmiesaní? aby som nezabudla, vsetko naj naj k narodeninam ti zelám 🙂 🙂

nini78
12. júl 2010

@ejuska79 ďakujem 🙂 , aj malinkej všetko naj, naj k meninám 😀 . Jasné že Maťo ešte nesedí, to len na fotku taká rýchlovka 😉 . A každý povie niečo iné, kto mňa alebo muža nepoznal ako malých povie že chalani sa podobajú na seba, naši povedia že na mňa, ale mužoví tam zasa vidia jeho keď bol malí 😅 , takže potom si vyber 😀 .

ejuska79
12. júl 2010

@nini78 no to tak byva..kazdy vidi podobu toho svojho... moja sestra ked sa adamko narodil a aj ked uz bol vacsi stale ze na nu sa podoba, pritom on je cely mato uz od malicka, proste sa nechcela zmierit s tym, ze na nu sa nepodoba 🙂 🙂 a to ja uz pocujem svokru, jak to bude cely peto 🙂 🙂

nini78
12. júl 2010

@ejuska79 nuž svokra ja svokra tá má vždycky pravdu 😀 , viem o čom hovorím 😖 . Mne je úplne jedno či sa podobajú na muža alebo na dedka, to len všetci naokolo rozoberajú 🙂 .Ale už sa ti ten klud na lôžku kráti.

ejuska79
13. júl 2010

@nini78 ved to, tie svokry ..., moja sa mi zdala najskor fajn - ale len do svadby!!! potom sa zacala do vsetkeho miesat, poucovat takzu ju teraz vobec nemusim, mozno za to mozu hormony...a najviac ma polozilo, ze sa nevedela zmierit s tym, ze budeme mat dievcatko, pritom ma dvoch synov, dvoch vnukov a len jednu vnucku... zakazdym ma presviedcala ze nie, ze doktori sa mylia a ze pipik dorastie 🙂 🙂 , potom mala problem s menami, ake sme mali vybrate, furt mi volala a chodila k nam, ze nech nedavam take otrasne ruske meno (paci sa nam aj nataska), potom, ze otrasne zidovske meno (sara)...a teraz kvoli nej nikto nevie ake dame meno...nastastie sem nikto z rodiny nechodi 🙂 🙂 a zakazdym mi rozprava aky je jej petko dobry chlapec, furt sa ho zastava, jak keby som ja bola nejaka mrcha... no nemusim ju 😠 😠 a presne, je uplne jadno na koho sa to podoba, len je zdrave a stastne a nech sa mu v zivote dari 🙂 🙂 ..ja som si ten klud na lozku vcera zrusila, sice som len doma, kedze je tak priserne teplo, ale uz nelezim, iba vtedy ak som unavena (samozrejme moc toho nevydrzim po tom lehneni) alebo ma nieco zaboli, tak radsej na chvilu lahnem... 🙂 🙂 ved uz je to v pohode...

nini78
13. júl 2010

@ejuska79 nuž poznám to, aj keď ja nemôžem povedať že moja svokra je zlá, fakt nám pomáha, ale keď niečo potrebuje ona tak všetko ostatné ide bokom, a to ju potom nezaujíma nič 😖 . A s menom to bolo podobné, prečo Matej, prečo nedáme po otcovi veď Miloško je také pekné meno....A keď nie po tatovi tak po dedkoch veď obaja sa volajú Jožkovia!!! 😅 Nebola to sranda ale už si zvykla. A samozrejme že na sináčika nedá dopustiť, veď ho dobre vychovala!!! Nedaj bože aby bol náhodou bez obeda!" keby tušila že občas obadoval aj nejaký chleba a nie teplé jedlo tak ma asi ..." 😀 Ale inak je to v pohode 🙂

nini78
13. júl 2010

Bože!!!! synáčik je s "ypsilonom" pardón. 😀

ejuska79
14. júl 2010

@nini78 neuveris, dnes som bola v tescu, po 4 mesiacoch som bola v obchode 🙂 🙂 neuveritelné!!! pripadalo mi to, ako by som isla na ohromny vylet 🙂 🙂 no zážitok !!!

misimimi
14. júl 2010

cawte 🙂 inak som bola u diabetologicky a povedala mi ze tehotensku cukrovku nemam 😀 takze som stastna najvac na svete 😀 a nenakupovali sme vela bo v tomto teple sa nam nikam ani necelo ist 🙂 co mate noveho kocky? 😀

nini78
14. júl 2010

@ejuska79 Takže ohromný zážitok máš za sebou 😀 , mne sa teraz nechce ani nos vystrčiť z domu, je to hroznéééé 😝 . Ozaj nemala si tam 3 fotky? Blbne aj vám konik? alebo zasa iba mne!!!
@misimimi veď som ti hovorila že to nebude také zlé. Inak aj moja sestra chodí Čupkovi 🙂 . A čo máme nové? asi ani nič, v týchto teplách to ani nejde 😅 , keď tak , tak iba fotky 😵 . A ani tie sa mi nechce lepiť do albumu 😝 .

ejuska79
15. júl 2010

@nini78 ved prave, mala som tam 3 fotky, a predtym som dala az 5 a nic... takze to blbne aj mne a to som si najskor myslela, ze ako som tupa, ze ani fotky sem neviem dat...veru cez den sa neda ist nikam, to je na odpadnutie a byt zavreta s malymi detmi vnutri to tiez asi nie je lahke ☹ ☹, prave som dosla z poradne, vsetko po starom, akurat ma trapia hemeroidy, nevies co je na to dobre??? i ked si myslim,ze mi to zmizne az po porode ☹ ☹
@misimimi no to je super sprava, tesim sa !!!! takze mozes ist na zmrzku 🙂 🙂 ja uz veselo chodim, teraz hlavne po byte, kedze je taky upek a aj si pomaly upratujem domacnost, ale samozrejme mi chodi pomahat mama, chcem to tu dat do porodu do poriadku, takze sme upratovali kuchynsku linku, teraz robim skrine, ale vsetko tak pianko 🙂 🙂 a v sobotu ideme na oslavu, takze sa velmi tesim medzi ludi 🙂 🙂 takze nakupovanie odkladas ked bude lepsie pocko, dobre robis...

nini78
15. júl 2010

@ejuska79 no s hemeroidmi som našťastie problémi nemala, ale spýtam sa kamošky ktorá ich mala a dám ti vedieť. No ide ma doma s chalanmi poraziť, ale von sa mi s nimi ozaj nechce ísť do tej sauny. Hlavne Jakubovi je dlho a vymýšla , tak som mu na balkone napustila bazén, ale ani jemu sa tam moc nechce ísť 😅 , ani sa mu nedivím. Pôjdeme až na večer vyzdvihnúť sestru do fota, aspoň nejaká vychádzka 🙂 .

sylviq
15. júl 2010

Ahojte, hrozné veru, toto počasie. Malej sa zatiaľ vôbec nechce ísť von, asi čaká, kým sa schladí 😉 Ešte k tomu pečiem pizza rožky, tak hic na nevydržanie, radšej odchádzam z kuchyne do obývačky.

nini78
15. júl 2010

@sylviq ahoj, ešte sa necítiš na pôrod? 😀 Už by si to chcela mať za sebou čo?

abbey1
15. júl 2010

Prosím,kto už máte pôrod v Pn nemocnici za sebou,poradte mi.V zozname sú písané látkové plienky pre bábo 5 kusov.potrebovali ste ich a na čo?Prepáčte,že sa tak blbo pýtam,ale látkovať sa nechystám,tak mám kúpených len zopár bambusových a na parádu obrázkové,a nerada by som o ne v nemocnici prišla,ak menia sestričky alebo podobne.Tak zisťujem,či je potreba fakt dokúpiť.Vďaka.

bambulka333
15. júl 2010

nemate nahodou niekto aktualny zoznam veci do porodnice? mohli by ste ho sem hodit, chcem si skontrolovat, ci som na nieco nezabudla....dakujem

sylviq
16. júl 2010

nini, ahoj, už som myslela v stredu skoro ráno, že idem 🙂 a nič ☹ , jasné, že by som to mala rada za sebou, tatina máme doma týždeň z mesiaca a radi by sme to stihli dokedy príde 😉 ..len či?dnes idem do poradne, tak uvidím, čo mi povie

nattou
16. júl 2010

Abbey1, podľa mňa Ti stačia jednorazové, to jedno balenie, ja si ani nepamätám, že by boli látkové písané na zozname PN nemocnice. Keď majú sestricky bábo na izbe, pred vizitou, alebo pred kúpaním, prebaľujú oni, a to tiež do jednorazových. Látkovú plienku dávajú len do zavinovačky, na odgrgnutie a vždy dajú čistú, keď bábo prezlečú...svoje oblečenie pre malé si ani nenos, dávajú všetko sterilné...teda až keď pojdeš domov, tak Ti ho prezlečú do vlastného.

abbey1
16. júl 2010

@nattou Vďaka.Dnes tam aj idem, tak sa spýtam.

bubulka722
16. júl 2010

Ahojte kočky!!! Tak som si včera volala do nemocnice a sestrička mi povedala, že Gleso je od stredy na dovolenke. Tak mi nič neostáva len tam skočiť po 2. auguste. Vidím, že sa vám to kočky kráti. Prajem vám čo najlepší a najlahší pôrod, čo najrýchlejšie zotavenie a hlavne zdravučké bábatká!!! 😉 Ja sa už nemôžem dočkať, a to mám ešte viac ako polovicu pred sebou. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre