Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

ejuska79
22. júl 2010

@kiya a kedy mas termin? a co to bude? ja zvazujem ze dam 150 -200 (lenze ja som rizikova a stara sa o mna cele tehu a normalne k nemu ani nepatrim), ale myslim ze 100 musi stacit... za to ze tam pride prakticky az na zaver, na tych 30min ci kolko to trva, je to slusny zarobok, nie?

kluara
22. júl 2010

@ejuska79 keď som odchádzala, niektoré baby dávali deň pred odchodom

kiya
22. júl 2010

@ejuska79 ja mam termin 19.8. ak teda uspesne prezijeme tieto tepla...🙂 tak to ano, ked sa o teba stara do zaciatku... no mna si na zaciatku hadzali teda ini lerari ako horuci zemiak.. ale to trencina a do banskej bystrice teda nic nosit nebudem 🙂 a veru za cca 30 min roboty by to mohlo stacit... 🙂 ale ved uvidim... ked pojde setko lahko bude stacit tolko a keby boli nejake komplikacie z ktorych mi uspesne pomozu, snad este nieco prilozim... po pol roku na PN stejne nemame na rozhadzovanie..:( ty budes mat glesa? teda ak pojde setko ako ma??

sylviq
22. júl 2010

@ejuska79 ahojček, mne môj doktor robil sono vždy, pri každej prehliadke v poradni. No teraz má dovolenku a ja som už pop termíne, tak chodím len do nemocnice, dnes som bola, objednali ma o týždeň, že ak dovtedy nič, potom mi sono urobia, som sa pýtala, myslela som, že by mi urobili aj dnes, ale nič.Vraj to nie je nutné, keď je natáčanie OK 😒 Mňa by to ale upokojilo, lebo ako dni pribúdajú, tak aj nervozita,hm

ejuska79
22. júl 2010

@kiya 19.8. sa narodil aj moj manzel 🙂 🙂 ano, mala by som mat glesa, ale neviem ako to pojde, lebo mi mal dat dole steh 2.8., ale moj gyndos povedal, ze ked to budem mat take iste ako teraz, tak ma buducu stredu posle do nemocky nech mi ho vyberu, a potom to uz zavisi od toho, ci sa hned otvorim, lebo vravia ze sa zvykne krcok otvorit hned na 4 cm, alebo sa zacne otvarat normalne, no uvidime... ale dost mam z toho strach, lebo mi to zasilvali pod narkozou a dolu to davaju normalne bez narkozy, alebo nejakeho umrtvenia, vraj to nie je prijemne, lebo to musia cele roztiahnut a prestrihnut ☹ ☹

ejuska79
22. júl 2010

@sylviq to je super, a komu chodis? moj mi robil sono len ako je v knizke, ten 12, 20 a 30 tt, inak len co mi robil gleso pomimo a ked som bola v nemocnici...ale nabuduce ho ozaj poziadam... no to som zvedava ci budes cakat este tyzden, ale podla mna nie, ved tieto horka by to mohli nejako posurit 🙂 🙂

ejuska79
22. júl 2010

@kluara a ktorej si to dala? tej co bola najlepsia, alebo je to jedno?

kiya
22. júl 2010

@ejuska79 tak to ti nezavidim.. drz sa... neboj urcite to nebude to najhorsie co ta potom caka 🙂 aj ja som si hovorila, ked mi robili kordocentezu, ze hadam uz nic horsie nebude, okrem samotneho porodu..🙂 ale nezavidim.. mna dole setko boli aj ked si davam cipok, co mi teraz doktorka predpisala... uplne, ze bolest, tak ti drzim palec na ten steh...
no je to na hlavu, ked teraz chodis k dvom naraz, jeden povie tak, druhy onak.. ale co uz narobis, ked je gleso na dovolenke..

nini78
22. júl 2010

@ejuska79 balila som zo začiatku na široko, teraz nie, veď by sa uvaril 😝 , a v pôrodnici ich nepotrbuješ, tan nebalia naširoko, to len keď som odchádzala ich odo mňa pýtali na cestu domov. A veci pre malého mi muž doniesol až leď prišiel pre mňa. To som tam so sebou nebrala.

nini78
22. júl 2010

@sylviq a akého doktora si vymákla? aj ťa pozeral?alen pásy.

ejuska79
22. júl 2010

@kiya jejda, a to ti preco robili tu kordocentezu? este som o tom nepocula, tak som kukula ze co to je, vraj odber krvi z pupocnika, fuha.. a to ti tu u nas v nemocnici robili? sa mi to zda dost narocne...

sylviq
22. júl 2010

@ejuska79 ja chodím do Vrbového k Borodáčovi a som s ním spokojná, aj keď by na môj vkus mohol trochu viac komentovať, čo na sone vidí, ale veď sa pýtam

@nini78 už druhýkrát Strakovú a je milá, aspoň mne vôbec nevadí, že je mladá a urobili mi pásy, opýtala sa, či nemám ťažkosti a žiadne pozeranie, pýtala som sa na sono, objednala ma budúci týždeň, že ak sa malinká dovtedy nenarodí, tak mi sono urobí, ale teraz vraj netreba, lebo záznam z prietokov bol OK

jana17
22. júl 2010

@nini78 na sono na klbiky sa uz nechodi na polikliniku. Musis do nemocky na Winterovu. Ja som sa tiez nemohla dovolat, nikto mi to nebral, az ked sme sa pustili po patrani, tak sme zistili, ze sa to presunulo.

Nam tiez nekazali balit na siroko, ale ja som aj tak balila, lebo jedna kamoska nebalila, ze ved naco a potom musela zacat od 4.mesiaca..

jana17
22. júl 2010

@nini78 pozeram do popisu, ale mas doma riadneho Valibuka 🙂 My sme ako 3-mesacny mali od tvojeho Matejka o 2kg menej... 🤐

bubulka722
22. júl 2010

Ahojte kočky!!! Dnes som bola u dokiho a v riešení bolo aj morfo. sono v 20.tt. Povedala som mu, že chcem ísť do PN a začal sa do mňa navážať, že ako si to takto môžem povedať. Vraj pokiaľ sa mi pôrod rozbehne skôr ako v 37. týždni, tak musím ísť do krajskej nemocnice a preto si aj to morfo. sono mám dať urobiť v TN. Doslova znevažoval odbornosť lekárov v PN a tvrdo ma presviedčal ísť do TN. Nakoniec keď som oponovala, sa nahneval a povedal mi, nech si idem kam chcem. Vie mi niektorá z vás teda odpovedať na otázku či je pravda, že v PN sa nedá rodiť keď príde pôrod skôr ako v 37. tt?

ejuska79
22. júl 2010

@bubulka722 ahoj, podla mna riadna hovadina, mozes ist rodit kam chces, je to na tvojom uvazení ktorú porodnicu si zvolis.. a co ked to na teba pride a budes uplne niekde mimo a do TN nemas sancu stihnut???.... asi im odtial odchadzaju pacientky, ale doktor fakt neprijemny.... ved aj tu su holky z inych miest a idu rodit do pn.. annase je napr. az zo senice...

bubulka722
22. júl 2010

@ejuska79 Problém je aj v tom, že on ma posiela do TN čo je od môjho bydliska 42 km a do PN do mám 10. Neviem kto by mi vedel na toto spolahlivo odpovedať. Každopádne som rozhodnutá neposlúchnuť ho a predsa ísť do PN. Mám vyskúšanú nemocku v TN aj v PN a podľa mojich skúseností je TN totálna hrúza. V PN je to až na postele a stravu super.

kiya
22. júl 2010

@ejuska79 nie u nas.. u nas nerobia ani amniocentezu, nie este toto... amnio v TN a kordo v BB.... nevesely zazitok.. zvlast kvoli prostrediu... ked ides na amnio do TN, lezis tam do druheho dna koli pripadnym komplikaciam, a odber trval ani nie minutku.... z BB po kordo ma poslali rovno domov do PN, ziadne lezanie, odber na klasickej ambulancii, kde ma lekar este potesil tym, ze tam nemaju dobre sono, ale ze to skusi a ked to nepojde, tak ze na oddeleni maju lepsie sono... bola som tam v maximalne nepohodlnej polohe asi 35 min. z coho sa triafal do pupocnika asi 20-25 min, takou dlhou ihlou... chvilami som myslal, ze odpadnem do bolesti, na cele kropaje studeneho potu... aspon sestricka bola mila a odhrnala mi vlasy z cela a drzala ma za ruku, a potom sup do auta a podho domov... fakt super pristup a rozdielne podmienky... a nakoniec ti aj tak povedia, ze sa neda vylucit, ze krv bola moja, lebo cakam dievcatko... a poslali ma tam kvoli zlym vysledkom z amnio, ale to je dlha historia, ktora sa dufam nepotrvdi a vsetko bude v poriadku...

nini78
22. júl 2010

@jana17 fúha novinka, musím to zistiť od mojej doktorky a kde by to tam malo biť? Číslo náhodou nemáš? A aká bola Kristinka veľká keď sa narodila? Maťo mal 4 kilá a *51cm a je chlap no nie?! 😀

nini78
22. júl 2010

@bubulka722 veď to urob tak že morfologické si daj urobiť v TT, a ty si chcela ísť ku Glesovi nie? A s ním keď sa dohodneš, on si ťa zavolá na 3 soná k sebe do ambulancie. To sú normálne soná. Veď keď za ním pôjdeš sa ho spýtaj a budeš to mať z prvej ruky, ale tiež si myslím že je to hovadina aby ťa nezobrali, kamoška býva v Blave a prišla rodiť sem, úplne v pohode.

annase
22. júl 2010

@ejuska79 ja som dávala až pri odchode inak pri mne sa vystriedali asi všetky bola som tam 7 dní tak som nechala aj pred druhu smenu mne sa zdali všetky fajn ked som to porovnala zo Skalicou 🙂
K tomu baleniu ja neviem mne pri Kubkovi povedal dr že má problémy tak som balila potom mal malý vyparené nožičky no des na kontrole povedal že sa mu to nezlepšilo tak mu dal perniku to som sa nahnevala a prestala ho balit malý bol spokojný kludne spal nožičky sa zahojili a na kontrole my dr hovorí vidiet že pekne balíte malý to má úplne v poriadku tak si potom vyber ako to bolo. uvidíme najradšej by som bola aby mu sono urobili ešte v nemocnici lebo ten dr hovorí všetkým mamičkám že deti maju zlé klbyky aj ked to tak nie je otras ale to bolo tu v Senici

annase
22. júl 2010

@bubulka722 Bambulka ja tiež nepatrím do Pn a idem tam rodit to je blbost čo ti ten dr povedal jednoducho je to tvoje rozhodnutie jediné čo my sestričky u mojho gynda povedali že ked napatriš pod Pn treba sa ist nahlasit v 32 tt ale do toho máš ešte dost času tak sa neboj

nini78
22. júl 2010

@nini78 jani a od kedy tam nie je? Teraz mi písala kamoška že 2.7. tam ešze bol. Vy idete kedy?

nini78
22. júl 2010

@jana17 som strelená píšem sama sebe 😀 ten príspevok nad týmto ti patril.

abbey1
22. júl 2010

@bubulka722 Pozor na to,mne hrozil predčasný a je pravda,že Pn nemajú vybavenie-personálne ani prístrojové -na predčasných novorodencov.Tak také mamičky,alebo ešte tehule prevážajú do TT.Asi to myslel tak ten tvoj doktor.Inak jasne že môžeš rodiť kde chceš.Ale on myslel do 37tt.A morfologický by som si dala urobiť nejakému riadnemu odborníkovi.Je lepšie mať istotu ako sa spoliehať na akože morfologický od akože odborníka.Držte sa.
@sylviq ja som tiež so Strakovou spokojná.Veľmi milá a ochotná.

ejuska79
23. júl 2010

@nini78 😀 😀 uz si ako Mr. Bean s tou pohladnicou 😀 😀

ejuska79
23. júl 2010

@kiya tie zakroky co ti robili ☹ nezavidim...dost drsne, ale neboj urcite bude s malinkou vsetko v poriadku 🙂 🙂 a ako sa bude volať?

ejuska79
23. júl 2010

@annase budem musiet kupit pre tie sestricky uz teraz nieco, snad sa to nezje, lebo moj manzel vzdy kupi tu najvacsiu blbost 🙂 🙂 , aj minule som ho poslala nech kupi sestre bonbonieru k meninam a doniesol cokoladu 🙂 ja budem balit zo zaciatku nasiroko, aspon 4 mesiace, ved uskodit to asi nemoze, aby neboli potom problemy s klbikmi... snad uz nebudu taketo horka, aby sa mi v tom neuvarila 🙂

ejuska79
23. júl 2010

@bubulka722 tak to je dobry rozdiel 42 km a 10 km... to by som ani neuvazovala o trencine.. dost este chvalia topolcany,kamoska tam dva krat rodila do vody, ale ja by som inde ako do pn nesla...no inak tie postele 🙂 🙂 na tych urcite spala este aj moja babka ked rodila...inak akurat mi spominala, ze ked bola v porodnici s mamou (rok 1958) tak po porode - normalnom- nemohli 3 dni vstavat s postele, len na wc, ze ich sestricky chodili este aj zo spodu umyvat a nosili im babatka len na kojenie .... ake boli vymaznane tie nase babky 😀 😀

bubulka722
23. júl 2010

Ďakujem babulky, ste strašne zlaté. Môj doki to myslel v prípade keby som mala rodiť predčasne, teda pred 37tt a to sa dúfam nestane. Určite by som radšej išla do PN, jedna vec že to tam dobre poznám a na druhej strane je tam super personál s osobným prístupom. Taká malá a strašne pohodová nemocnica. V TN som bola na pôrodnici so synom a bol to des. Je fakt že sa za tie roky vraj toho veľa zmenilo, ale je to fakultka a personál jak za komančov. Asi to nechám na náhodu, sono si dám urobiť po dohode s dr. Glesom i keď sa predbežne zahlásim aj na sono do TN. Ozik za to sono sa niečo platí?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre