Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

sylviq
11. aug 2010

Dievčence, ďakujeme veľmi pekne za gratulácie 😉 Dnes sme boli na očkovaní, malinká ako anjelik, prespala aj pichnutie aj potom všetky vybavovačky po úradoch. Doma ale už nevedela, čo so sebou, chúďatko. S mliečkom to máme ružové - vlastne celý deň iné nerobíme, len prikladáme, odsávame a ohrievame, malej to ale nestačí, pýta viac 😒 ....no, uvidíme

jana17
11. aug 2010

@sylviq @ejuska79 gratulujem babulky, mate to za sebou, uz len uzivat si a vychutnavat babatienka 😵

ejuska79
12. aug 2010

ahojte, dakujeme vsetkým velmi pekne za gratulacie 🙂 🙂
@nini78 na izbe sme spolu neboli, ja som najskor bola na 1 a potom na tej nedstandardnej 🙂 🙂 ked ma gleso prijimal, tak to petrovi hned navrhol..ja som mu to predtym nespominala, ze je tam taka izba, lebo som tam ist nechcela, ale on hned hned, ze jasne ze chceme..no tak na druhy den som tam isla, ked odisla ta predomnou...nakoniec chvalabohu, lebo Ninka plakala cele noci na celu nemocnicu, asi by ma na normalnej izbe aj zjedli 🙂 🙂 dosla som tam asi o pol 1 v noci...mala som take silne tlaky do krizov a aj slabe kontrakcie, tak sme sli a hned, ze musim ostat..ja ze pojdem este domov, tak ma chytila hrozna triaska, asi z toho bliziaceho sa porodu.... rano ma vystril, dal mi nejaku tabletku na otvaranie, lebo som sa moc neotvarala...o 1 poobede mi zacali take silnejsie kontrakcie, ktoreé sa stupnovali o 4 mi pichli epidural (tu kanylu mi zaviedli uz na prijme)...a o pol 5 ze skontrolujeme to a hned ze "ale ved tu uz sa rodi,tri krat zatlacime a je vonku...len som tlacila 45 min a o 17:25 uz bola vonku.. sestricka od dr. talpasovej pride dnes kuknut malu okolo obeda a ze potom nabuduci tyzden..uz musim ist, potom napisem viac...

nini78
12. aug 2010

@ejuska79 a ty si aj v noci volala Glesovi? alebo si čakala kedy príde? Dlho si tlačila, inak mne sa malí narodil 17.15 🙂 . A už je to lepšie? plače menej?

misimimi
12. aug 2010

@ejuska79 gratulujem 🙂

ejuska79
12. aug 2010

@kiya ja som mala zajednaneho dr. a neviem si vynachvalit... prisiel o pol 1 v noci, a stale sa staral, chodil a hlavne bol mily a bola som na neho uz zvyknuta, tak som bola asi kludnejsia, ze tam bol...my sme dali 200 eur a nejaku kvalitnu flasu muz kupil....

ejuska79
12. aug 2010

@misimimi dakujem velmi pekne... takze o chvilu ides na to aj ty 🙂 🙂 a ako sa citis? uz aj kupujes veci do porodnice?

ejuska79
12. aug 2010

@nini78 ano v noci som mu volala, nejak pred 12... povedal, ze o 10 min je tam...stretli sme sa dole a hned ze kde mam tasku, ze si ju mam zobrat, lebo domov uz nepojdem...tak ma natocil, vysetril a potom isiel domov.... ano, malinka place uz menej, este noc bola taka rusna ale rano pekne spala az 4 hodiny, potom bola hore asi 3 hodky a teraz buva...tak uvidime co bude v noci, asi je to taky nocny vtak....snad si vytvorime nejaky ten rezim coskoro, zatial je to kazdy den uplne ine... bola u nas ta sestricka, velmi mila...poporezala ju, ukazala mi ako ju mam kupat a tak... inak budeme chodit na rehabilitacie, lebo ma trosku vtocenu nozicku a zle vyvinute svaly na chodidle, ale v nemocke ta rehabilitacna sestra co k nej budeme chodit vravela, ze 3 mesiace az pol roka budeme musiet cvicit tu vojtovku a potom sa to upravi, len musime poctivo 4 krat za den...

misimimi
12. aug 2010

@ejuska79 no neviem co si tam mam zobrat tak kupujem len take co maly bude potrebovat doma 🙂 ja uz sa tesim aj ked sa bojim 🙂

nini78
12. aug 2010

@ejuska79 nám sa režim nepodarilo vytvoriť doteraz 🙂 , to ma mrzí že sa budete musieť trápiť vojtovkou, ale hlavne že to nie je nič horšie, poznám jednu holku ktorá musela so synom cvičiť, ale on mal problémy celkovo zo svalstvom, vôbec sa nevedel udržať vzpriamene, a teraz už behá ako gula, také žihadlo 🙂 .

nini78
12. aug 2010

@misimimi neboj 🙂 🙂

misimimi
13. aug 2010

@nini78 diky za podporu 🙂 ale lahko sa tebe hovori ked to mas za sebou 🙂 jaj este dva mesiace 🙂

ejuska79
13. aug 2010

@sylviq ahoj, ako sa mate? a co malinka? ako vam to spolu ide?

ejuska79
13. aug 2010

@nini78 jasne, treba vydrzat...hovorila mi ta pani z rehabilitacie, ze dost pri tom placu ☹ , za sa mam pripravit, ale ze treba poctivo cvicit a do pol roka je po probleme...

ejuska79
13. aug 2010

@misimimi ale neboj, je to v pohode... ja mam len tyzden po a uz si na to ani nespomeniem 🙂 🙂

sylviq
13. aug 2010

@ejuska79 ahojček, nesťažujeme sa, ešte si zvykáme, ale je dobručká, dosť spí a stále by papala, snažím sa ju kŕmiť svojím mliečkom, ale občas aj zarobím - 1x denne, lebo jej to nestačí. Boli sme včera u lekárky a trošičku sme aj pribrali 🙂 🙂 🙂 ......a vy ako? ešte plačkáte? moja má dosť zapálené to očkovanie, ale lekárka vravela, že netreba nič robiť, iba ak by to hnisalo.
@misimimi neboj sa, ja to mám už 2x za sebou a môžem ti povedať, že to hravo prežiješ, uvidíš 🙂 a keď budeš mať Davidka na rukách, ani nebudeš mať čas myslieť na to, že si sa bála 😉

misimimi
13. aug 2010

@ejuska79
@sylviq no ja vam verim 🙂 a baby fotky akoze ste dali ci nie? 🙂 sak si musim uz vyberat nevestu 🙂

ejuska79
13. aug 2010

@sylviq ahoj, uz je to lepsie, uz tolko neplace.. inak tiez je stale hladna, davam jej aj 3 krat za hodinu, lenze ona pritom zaspinka, tak asi malo stiahne, a o chvilu je hore a zase... a doobeda a poobede mi spinka aj 2-3 hodinky,tak sme dnes boli 2 hodiny vonku v parku..inak aj mne sa zda ze pribera, uz ma take licka buclate 🙂 🙂 moja tam ma taku bielu bodku, ako keby vyrazku hnisavu, ale je to male, tak neviem...
@misimimi idem nejake fotecky dat 🙂

ejuska79
13. aug 2010

priadala som len dve fotecky, potom mi to zacalo blbnut - ze chyba pri nacitani fotky....

nini78
13. aug 2010

@ejuska79 na fotke som videla, mala si aj chlapa pri pôrode?, čo na to povedal? Ale nezostal tam s tebou v noci? či ano?

nini78
13. aug 2010

@ejuska79
@sylviq baby nám sa očkovanie začalo zapalovať asi až po mesiaci a pol, dovtedy nebolo vôbec nič vidieť.

sylviq
14. aug 2010

ahojte, už máme to očkovanie v pohode, len jeden deň to bolo výrazné 🙂
@misimimi neviem sa k tomu dostať, ale mám kopec fotiek v mobile, tak nejaké hodím do albumu 🙂 🙂 🙂 budem sa snažiť čo nasjkôr
@ejuska79 my sme včera boli presne tak celý deň na mamine pricucnutí 😀 bola akási nervózna a na večer začala stále kakať, inak spinká dobre, ale vidno, že nie je vo svojej koži, budem dnes volať lekárke, lebo sa mi to s tým kakaním veru nezdá

kate24
14. aug 2010

Ahojte, prepacte, ze vam tu skocim do diskusie, ale zvazujem porod v PN a mala by som par otazok na tie, co tu rodili. zaujimalo by ma, ci ste niektora rodila bez nastrihu a ci s vami mohol byt manzel aj pocas prvej doby porodnej, nielen az pri samotnom porode-tlaceni. dakujem

nini78
14. aug 2010

@kate24 ahoj,tak ja som tu rodila 2x, pri oboch som bola nastrihnutá a pri oboch som mala manžela celú dobu pri sebe a ešte asi hodinu po pôrode, ale môže to biť aj tým že oba moje pôrody netrvali dlhšie ako 3 hodiny. Ak by som rodila celí deň určite by tam so mnou nemohol biť, naša pôrodnica na to nie je prispôsobená. A ešte som mala šťastie že som rodila sama, lebo ani potom by tam nemohol biť. 🙂

janka108
14. aug 2010

kate24 myslim, ze ospravedlnovat sa nemusis ze si vskocila do diskusie, ved tema je porodnica piestany. preto myslim, ze kocky co si tu pisete o spinkani, priberani a podobne, skuste zalozit nejaku novu temu vasho piestanskeho kolektivu. nic v zlom🙂 na tvoju otazku len tolko, ze nastrihnuta som bola tiez, partner bol az pri samotnom porode. zazmluvneneho som nemala nikoho, pri porode mala sluzbu dr.svarova a jedna skvela sestricka (myslim, ze sa volala anka stanova, velmi mi pomohla, clovek na pravom mieste!) vsetci z lekarov boli velmi prijemni, aj sestricky. aj ked niektore baby nadavali , ked im hned nebol poskytnuty od sestriciek 100%servis neprihliadajuc na to, ze mali aj inu pracu, pripadne, ze sa im nedostalo usmevu... bolo smiesne vidiet, ze baby mali trochu pomyleny poci,t ze su v hoteli... ja myslim,ze piestanska porodnica je dobry vyber!

ejuska79
14. aug 2010

@kate24 ahoj, ja som rodila minuly piatok a bola som velmi spokojna... mala som dohodnuteho lekara, ale myslim ze vsetci su tam o.k., tie co nemali sa nestazovali, aspon som nepocula ziadnu a to bol plny stav 🙂 🙂 moj nechcel byt pri porode, ale prisiel hodinu po a pustili ho za mnou na salu, tak sme sa aj pofotili... nastrih mi nerobili a natrho ma tak ci tak, takze mam aj par stehov... sestricky su mile, v pohodicke...aj na porodnici a na novorodeneckom oddeleni, ja som fakt bola spokojna...

ejuska79
14. aug 2010

@nini78 nebol pri porode, nechcel tam byt... ale dosiel asi hodinu po porode, dali mu plast, papuce a bolo, sme urobili far foteciek a utekal zapijat 🙂 🙂 a ako si pisala asi by ani byt nemohol, sak sme tam rodili jak na pase 🙂 🙂

sylviq
14. aug 2010

@kate24 ahoj, ja som tiež týždeň po pôrode a pred 14 rokmi som rodila takisto v PN. Obidva razy som bola spokojná, lekári aj sestričky sú skutočne fajn.Manžela som pri pôrode nemala, ale ako dievčatá písali, je to možné. Náš tatino pracuje v zahraničí a keď za nami dobehol, nebol problém, hoci neboli návštevy 🙂 takže úplná spokojnosť 🙂 🙂 🙂 a sestričky z novorodeneckého sú tiež super, iba človek nie je zvyknutý na takú rýchlu a obratnú manipuláciu s drobcami, tak sa niekomu môže zdať, že niektoré sú necitlivé, ale myslím, že to tak nie je 😉

kate24
14. aug 2010

kocky, dakujem pekne za vase odpovede, vidim, ze ste boli vacsinou spokojne a blahozelam k babatkam, nech sa im dari.
@ejuska79 ak mozem k tomu nastrihu, ty si si povedala, ze nechces? ja som momentalne v zahranici a tu sa to nerobi, preto ma to zaujima. chapem, ze su situacie, ked je to nevyhnutne, ale nie vzdy.
pekny zvysok vikendu, urcite sa este ozvem.

annase
15. aug 2010

@kate24
Ahoj ja síce nie som z PN ale chystám sa tam rodit už druhý krát ten prvý som bolamaximálne spokojná taký ludský prístup sa len tak nevidí hlavne na Slovensku vobec tam ludí neberu ako dobytok ale ako ludí čo je skvelé. Teraz zajtra nastupujem a dufam že budem zase tak spokojná S tým nástrihom ti neporadím mala som sekciu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre