Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

dulkagabulka
11. sep 2010

@bubulka722 a ešte niečo..mne sa tvoje požiadavky vobec nezdaju divne...som rada,ze su mamičky, ktore začinaju žiadat a začinaju sa spravat ako individualne bytosti so slobodou rozhodovat v pripade fyziologickeho porodu o svojom tele a o svojom dietati...
vo vačšine nemocnic su ale tieto mamičky odohnane slovami : U nas sa tak nerodi a kto chce tak rodit, nech si najde porodnicu,ktora to umožni...

nini78
11. sep 2010

@bubulka722 naprílkad ten monitoring, robia ho nonstop, ako si nasále, mne tie pásy padali dolu z brucha keď som bola na lopte, a sestrička ma jednoducho uložila na kreslo aby mohla natáčať bez problémov, hoci doktor jej niekolko krát povedal, že mám ísť na loptu 😠 ,úplne ho odignorovala, našťastie ja som odrodila behom hodiny a trištvrte, takže aj napriek tomu mne sa môj pôrod páčil.

bubulka722
11. sep 2010

@nini78 Tak to by asi pri mne nepochodila. Znesiem dosť len nie arogantné individuá čo ťa ignorujú. Pri bolestiach sa mi drasticky dvíha adrenalín a som zlá 😀 😀 😀

zabkatt
11. sep 2010

ahoj babule práve som zistila že som tehotná a mohla by som sa ku vám pridať? 😉

dulkagabulka
11. sep 2010

@bubulka722 pri porode je dolezite,aby sa ti dvihal oxytocin 🙂

bubulka722
11. sep 2010

@dulkagabulka Dúfam, že s týmto hormónom nebude ani tentokrát problém, syna som kojila 26 týždňov a rodila som pohodovo.

dulkagabulka
11. sep 2010

@bubulka722 🙂

bubulka722
11. sep 2010

@bubulka722 Sekla som sa, asi už spím Kojila som 26 mesiacov. 🙂

bubulka722
11. sep 2010

@dulkagabulka Sekla som sa, asi už spím Kojila som 26 mesiacov. 🙂

kkiki
11. sep 2010

@bubulka722 ahoj drzim ti palce , co si neviem ale predtavit bod 3 v situacii viac mamiciek rodiacich v tu istu chvilu ... predsa len je to mala porodnica a posledny rok sa s rodickami vrece roztrhlo ...

abbey1
11. sep 2010

@bubulka722 No roaming bol.Ale brali ich ráno na hodinu a okolo obeda na chvíľu.Ja už mám svoje roky a bohužiaľ i skúsenosti s nemocnicou,tak mám trošku iné očakávania od personálu ako sú bohužiaľ asi zvyknutí,že slovenskému pacientovi stačí.Veď tam ide len o komunikáciu a rešpektovanie našich potrieb a názorov a nie dogmaticky dodržiavať niečo zabehané i keď nesprávne.Tak dúfam,,že nebudeš rozčarovaná.Pretože ja som nič moc nečakala,a aj tak to bola sila.Ale ako som písala pôrod super,ale potom by som malú najradšej vzala a zmizla.

bubulka722
11. sep 2010

@abbey1 Tieto veci sa dajú riešiť reverzom. 😉
Zaujímalo by ma prečo brali deti ráno preč a zase okolo obeda.

kkiki
12. sep 2010

@bubulka722 rano koli vysetreniam a na obed koli kupaniu ...

nattou
12. sep 2010

@bubulka722 ráno ich berú na vizitu, detská lekárka ich všetky popozerá naraz na detskej izbe, potom ich sestrička poroznáša späť maminám, a na obed sa deti kúpu, obliekajú do čistého. Potom ho môžeš mať stále pri sebe. Neviem o mamine, ktorá by bola na vizite s bábom, ale za pokus to stojí. Mne to tiež vadilo, keď som nebola prítomná, ale úprimne, aspoň som mala čas sa osprchovať. Pri druhom pôrode som mala tiež predsavzatie, že bábo nepustím z rúk, že sa zmobilizujem a nebudem taká nemožná, ako keď som rodila prvý krát, no bola som taká unavená...predsavzatia išli bokom 😒...ale nemyslím si, že to nejako ovplyvnilo vzťah medzi mnou a mojimi chrústikmi...fungujeme ako pijavice, bez seba ani na krok 😀

kkiki
12. sep 2010

@bubulka722 cim viac citam ten tvoj porodny plan, tak sa mi piestanska nemocnica nezda moc realna ... porodila som tam uz dve deti, ale naozaj si neviem predstavit vela bodov. nerozmyslala si o inej nemocnici ? tu nemas ani na nadstandarte vanicku, aby si si babo okupala sama ... a na novorodenecke pochybujem, ze ta pustia ked vysetruju a kupu, to uz nema pod palcom lekar , ale novorodenecke, dokonca sestricky patria pod detsku nemocnicu nie pod porodnicu ... a aby si nebola sklamana, su naozaj tyzdne ked je na odeleni vela deti a malo sestriciek ... su radi ked stihaju zabehnuty system ... vela zien nadava, ale nech si predstavia ze dve maju na starosti niekedy aj 12 deti ... vyriesilo by sa to vanickami a veskerou hygienou na izbach, ale to tu bohuzial nie je ... a ak pise natou budes rada ak si na obed ked zoberu babo kupat odskocis do sprchy ... ja som bola na nadstandarte a tam teda je aspon vyhoda ze mas kupelnu, tak som sa sprchovala ked olinko spinkal , ale ked si na normalnej bud ti postrazi babo spolubyvajuca alebo ho zanesies postrazit na novorodenecke .... skus si to este premysliet ... ak sa stretnete na sale dve co sa stalo nie malo krat , ako to chces riesit so sukromim ?

bubulka722
12. sep 2010

@kkiki Ja viem, že v PN je veľa vecí problematických a v niektorých bodoch by som vedela ustúpiť. Je len mojím zbožným prianím, že pri mojom pôrode tam budem sama. Ak nie, svet nepadne. Mne skôr viac záleží aby so mnou a dieťaťom nebolo zachádzané ako s kusmi masa ako to je na Slovensku zvykom. Ide mi o to aby som vedela o každom postupe pri pôrode a hlavne o všetkom čo sa deje s dieťaťom, pretože skutočnosť býva teda dosť krutá. Viem, že sestry majú toho dosť ale mal by si každý z personálu uvedomiť, že pracuje s bábatkami. Svoje som si užila a svoje počula od báb, ktoré povedali že rodiť v nemocnici je za trest. Pýtal sa vás vôbec niekto na podanie vit. K alebo na očkovanie na 4. deň? Pýtal sa vás niekto či si prajete to ktoré vyšetrenie?
Zo všetkého čo čítam mi vychádza len jedno riešenie...

kkiki
12. sep 2010

@bubulka722 nie nepataju sa, ale ak to matka nehce povie im sama ... takych matiek je drviva mensina tak sa nepataju ... 🙂 no hadam ti vijde aspon polovica veci .... a ked sa ti da chod na tu nadstandartku ...

bubulka722
12. sep 2010

@kkiki Problém je však ten, že oni sú povinný pacienta alebo zákonného zástupcu o všetkom informovať, alebo im stačí pri nástupe do nemocnice podpísaný informovaný súhlas pacienta? Je to úbohé!!! Myslím, že nadštandatdom by som toho moc nevyriešila, tam ide len čisto o moje pohodie a na tom si moc nezakladám.

abbey1
12. sep 2010

@bubulka722 Hovoríš mi z duše.Je to bohužiaľ tak.Stále funguje väčšina nemocníc podľa režimu z pred 100rokov.Tak ti držím päste a kľudne sa ozvi interne.Možeme skúsiť niečo poriešiť do budúcna,ak máš elán.Mám fajn kontakty na Sk Unicef a oni majú záujem niečo presadiť v nemocnici.Tak radi príjmu naše postrehy a názory.

abbey1
12. sep 2010

@bubulka722 Reverz som podpisovala pri Sabi.

bubulka722
12. sep 2010

@abbey1 Nie som si úplne istá, či je zrovna Unicef tým správny orgánom, kde by malo opodstatnenie niečo také riešiť. Možno sa mýlim... Samozrejme v tomto zhnitom postkomunistickom štáte to nie je jediný problém kde je potierané medzinárodné právo ako také. Reverz je tiež možnosť s ktorou rátam, na mne si lekárska mafia moc nepošmákne. Vidím, že je nás viac takých ktoré rozmýšlajú vlastnou hlavou a idú vlastnou cestou, nie tou vyšlapanou. 😉 Veľmi ma to teší!

abbey1
12. sep 2010

@bubulka722 Unicef sa snaží o rozšírenie Baby friendly hospitals a tak aspoň trošku o poľudšťenie zabehnutých praktík a fungovanie podľa nových trendov.

ejuska79
13. sep 2010

@bubulka722 @nini78 ja som bola velmi rada, ze som tie pasy mala..malickej zrazu klesol tep zo 140 na 70 a klesalo to dalej..tak neviem ako by to dopadlo, keby som nebola na tom monitore a ani na to nechcem pomysliet... ja som nemala nijake poziadavky, ved som ako prvorodicka ani nevedela do coho idem 🙂 vystrasena som bola zo vsetkeho 😀 ale drzim palce a som zvedava ci to budu akceptovat... snad ano 😀
@abbey1 moju nedokrmovali sami od seba, aspon tak sa vyjadrila jedna sestricka (co je ale pravda, uz nezistim) ze oni im nic nedavaju, ze priroda to zariadila tak, ze vydrzia dokym sa nespusti mliecko...potom ale ked mala strasne plakala v noci, zrejme od hladu, dali mi flasku s tym sladkym, ale som jej to nedala.... inak ja som bola spokojna v nemocke aj s porodom 😀

nini78
13. sep 2010

@ejuska79 ja som tiež neni proti natáčaniu na sále, viem že to môže veľmi pomôcť adekvátne zasiahnúť, keď je treba, ja som len chcela poukázať na tú sestričku, že svojim spôsobom si robia čo chcú, aj keď im doktor niečo povie viac krát, aj tak si urobia čo je lepšie a hlavne jednoduchšie pre ne 😒 .

dadika1114
13. sep 2010

@bubulka722 tomuto nechapem trosku .... to budem potrebovat aj ja vyplnit ..teda alebo napisat takyto papier?to pocujem a citam prvy krat ....

dadika1114
13. sep 2010

nemate niekto zoznam veci ktore si zbalit do tasky? pre maminku,pre babatko a potom ked ideme domov.Citala som tu jeden zoznam ale bol z roku 2009 .... mozno je stale ten isty .... ale ak by bol niekto ochotny a poslal mi ho bola by som rada 🙂

bubulka722
13. sep 2010

@dadika1114 Nie vôbec nič také nemusíš vypĺňať ani písať. To robia len také aktívne ako ja. Skrátka viem aké sú medzery v našom zdravotníctve, necítim sa ako kus masa a ak chcem aby sommnou a s mojim dieťaťom bolo zaobchádzané ako s ľudskským stvorením, tak si to musím aj týmto spôsobom vydobiť. Vo vyspelejších európskych štátoch je samozrejmosť dodržiavať uvedené pravidlá a na všetky zásahy si pýtať súhlas pacienta. Na Slovnesku si to musíme my ženy takto vydobiť a tým naučiť naše nemocnice aby boli Byby friendly a menili svoj postoj voči pacientkam, inak ich stratia. Ignoráícia lekárov na SK je ale stále veľká preto sama neviem do akej miery mi vôbec vyjdú v ústrety. Budem požadovať pravdaže ich podpisy.

@abbey1 Prepáč ale na Unicef ako taký mám trošku iný názor. Treba skôr v tomto smere zabojovať na iných frontoch.

bubulka722
13. sep 2010

@ejuska79 Ja nie som proti pásom ako takým, len nechápem načo je dobré uvazniť na nich ženu na hodinu aj viac, pretože pri tejto geniálnej polohe prežívať silné kontrakcie je niečo neskutočné. Sama som zažila a sestrička sa len uškrnula s poznámkou, že na mňa aj zabudla... 😖 Skrátka úbohé!

dadika1114
13. sep 2010

@bubulka722 jaj taaaak 🙂 no ved to mas ale pravdu ..... dakujem za odpoved uz som informovana 🙂 ja doteraz som rozmyslala ze co napisem ja 🙂

bubulka722
13. sep 2010

@dadika1114 Je určite potrebné aby sa ženy dožadovali svojich práv a "obťažovali" lekárov a personál aj týmito podmienkami, ak to tak nebudeme robiť my ženy tak sa na našich pôrodniciach ešte dlho nič nezmení. Jasné nemocnice menia vybavenie, renovujú, zriaďujú nadštandardné izby, len akosi zabudli, že v nemocniciach a zvlášť v pôrodnici je najdôležitejší ľudský prístup personálu. S arogantným vystupovaním treba už konečne skoncovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre