Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

miami2010
16. okt 2012

Ahojky ja som rodila prirodzene, mala prisla na svet v piatok 18:20 a v utorok domov.

miami2010
16. okt 2012

No s mlieckom sme bojovali, ked som odchadzala z nemocnice tak nic, odsala som tak 10-20 ml, ale nevzdala som to a doma sme sa rozkojili a kojime doteraz, mala mala 7.10. rok :o) treba vydrzaaaaaat, priznam sa poplakala som si, myslela som ze to pojde hned a lahko, ale hlavne ze sa podarilo.

cemi
16. okt 2012

@doubletgirl pri prvej od pondelku do pondelku a pri druhom od nedele do piatku, ale potom som musela ist si da vybrat stichy. A tak to bolo aj s lezanim, pri prvej ma stavali tusim po osmich hodinach a pri druhom som lezala omnoho dlhsie. Neviem ako to bude teraz a mlieko som mala tak ako ma byt 1-2 den, len si musis stale prikladat.

brckava321
16. okt 2012

@doubletgirl ja som mala cisarsky v stredu poobede a mala som ist domov dalsi pondelok rano, no kvoli neutichajucim bolestiam hlavy, ktore museli riesit tzv. krvnou zatkou, ma vraj pre istotu pustili domov az utorok rano. Vsetko ale hlavne zavisi na tom, ci je babo ok, lebo ak je mamina v pohode a babo ma napriklad zle vysledky kvoli zltacke, tak tam clovek kludne moze pobudnut o nieco dlhsie. U nas to bolo opacne, museli sme tam ostat kvoli mne.
Mala bola v porodnici a potom este asi 4 dni doma na umelej strave v kombinacii s tou trochou mlieka, co som mala, ale prikladala som si ju stale a rozbehlo sa to. Cize dokopy to trvalo cca 10 dni. Teraz ma 10 tyzdnov a kojim normalne, zatial jej to staci a tvari sa spokojne.

cemi
16. okt 2012

@brckava321 a po kolkych hodinach ta stavali po cisarskom?

brckava321
16. okt 2012

@cemi po 24 hod a sranda to zrovna nebola

cemi
16. okt 2012

@brckava321 sa mi zda ze to bolo tak dlho, lebo pri prvej uz po 8 hodinach. Ja viem ake to je, ale pri druhom to bolo lepsie, aj mna hlava bolela. Nechce sa mi moc do toho po tretikrat... 🙄 Ale vydrzim co mam uz robit 🙂

doubletgirl
16. okt 2012

@miami2010
@cemi
@brckava321 dakujem baby 🙂 dufam, ze to zvladneme lebo bojim bojim

bourdka
16. okt 2012

Budem Vam drzat palce @polacka a @vladuska 99, aby to vsetko dobre dopadlo, mna to caka asi tam tiez - ak si to este nerozmyslim, ale neskor, tak sem potom dufam date vsetky info 😵 By som bola velice rada, keby ste mi odburali aspon trocha stresu 😅

enanena
17. okt 2012

ahojte najde sa tu nejaka piestanka ktora nerodila v PN ale niekde inde a rodil ju mudr.varga?

vladuska99
17. okt 2012

@bourdka dakujem🙂 dufam tiez ze vsetko dobre dopadne a budem na to pekne spminat🙂

elizabeth22
21. okt 2012

@vladazien000 na margo veci,nenapadlo ti,že lekár ,ktorý v noci prispeje na fóre má nočnú službu v nemocke??že zrovna nemusí byť doma a po nociach surfovať po nete.lekári pracujú aj cez noc,nie len cez deň 😉

dulkagabulka
22. okt 2012

Pozrite sa, ako krásne sa dá podporit raný kontakt mamičky a bábatka po cisárskom reze - teda priamo pri cisárskom reze v pôrodnici , Trieda SNP 1 v Košiciach
operačné pole pôrodníci posunuli , kanylu má mamička na chrbte dlane, aby sa mohla dieťatka dotýkať a snímače má tiež posunuté vyššie - k pleciam - dieťatko bolo s ňou v nepretržitom kontakte, napriek tomu, že rodila cisárskym rezom

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4057970...

vladuska99
25. okt 2012

@polacka ahoj tak co 31.10 sa tefa vidime 🙂 inak doubletgirl to ma uz za sebu🙂

polacka
25. okt 2012

@vladuska99 cooo? sa ma. moja este stale neviem ale na kolku pojdeme. rozmyslam ci ist skor alebo neskor, ked tam budeme sedet tri hodinky...ty chces tam na kolku ist?

polacka
25. okt 2012

@vladuska99 a co hovori na tie piestany? ci este nic? ona mala tu sekciu planovanu ci?

vladuska99
25. okt 2012

@polacka. Vies co nakoniec bola v trnave,kvoli inkubatoru takze. Tak 🙂 no ja rozmyslam ze tam pojdem okolo tej 10tej...alebo skor? Ved mam tam byt tusim medzi 10-12...len vobec neviem ze lam tam mam ist :(

ejuska79
29. okt 2012

@enanena moja svagrina ho mala pri dvoch porodoch a rodila v Sali..ale tam je uz nemocnica zrusená, jej najmladsi ma 5 rokov..

doubletgirl
30. okt 2012

kedze to uz mam za sebou a slubila som komentar 🙂 moc toho nenakomentujem co sa tyka PN porodnice lebo som nakoniec bola v trnave 🙂 ale pevne verim, ze piestany su stokrat lepsie 🙂

zuzidr
30. okt 2012

@doubletgirl gratulujem k slečne 😀

vidiš a o tomto to celé je, niektoré tu vychvalujú TT pôrodnicu a kydajú na PN, tebe sa v TT nepáčilo 😒 😀 sto ludí sto chutí 😀

doubletgirl
30. okt 2012

@zuzidr dakujeme moc 🙂 ved jasne. to tak byva ale nebolo tam zle. len mi vadilo, ze navsetevy museli byt cez take sklo a tu v pn sa stretava normalne na chodbe 🙂

enanena
30. okt 2012

@ejuska79 dakujem za odpoved...ked pojdem najblizsie k nemu na kontrolu tak sa ho spytam....rada by som ho totiz mala ako porodnika ked budem druhy krat tehu

elise
30. okt 2012

@doubletgirl ono je z rôzneho pohladu ked je bábo na chodbe alebo s viacerými vávštevami môže dačo cytiť, ale za skolom v tt sa nemusi byť môže sa isť aj na chodbu na chviločku. aspon pri prvom som tak bola vTT a normálne ho moji rodičia aj chytili na ruky pár minutiek pomojkali a šiel dovnutra na chvilku na novorodenecke kým sme sa porozprávali. ale v PN pôrodnici chýba intenzivka pre bábenka inkubátor, ak j lahký pôrod pohodový bábo je ok nemá komplikácie tak je jedno kde rodiš ak má bábo komplikácie (môj bol 4 dni v inkubátore na JISKE) je TT lepšia aj som tam bola snim tak to v PN by o previezli bezo mna do TT a to by mi vru vadilo. každý mám svoj názor niekto vyspevuje piešťany niekomu vyhovuje že nemusi nikam cestovať a má to iba po ruke a niekto si fakt vyberá aby všetko bolo v pohode. hlavný ciel je bábo v poriadku to cceme všetky 🙂
gratulujem k bábenku🙂

doubletgirl
30. okt 2012

@elise ved jasne 🙂 my sme tiez museli do tt len skrz inkubator kedze malinka sa pytala v 36tt a v pn sa bali aby mala vyvinute plucka takze sme isli rovno do tt. ale malinka chvalabohu mala vyvinute a v inkubatore stravila len dva dni a to ze vzdy davaju po sekcii do inkubatora inak bolo vsetko ok 🙂 tak ale prezila som aj to sklo 🙂 vsetko sa dalo zvladnut ale doma je doma 🙂 a dakujeme 🙂

verca6
31. okt 2012

Pridam par slov k PN nm.rodila som uz 2x a bola som velmi spokojna,s dcerou som si tam odlezala 11dni a so symom 7 dni.Boli mamicky co sa im nepacilo a boli aj tie ktore boli velmi spokojne,tazko hodnotit,kazdemu sa paci a je spokojny s niecim inym.Ja by som len doporucila,ved mamicka si aj tak najvacsiu ,,pracu,,odvedie sama.... 🙂

zojuskaa
5. nov 2012

Ahojte je tu nejaka buduca mamicka ktoru caka porod v decembri alebo koncom decembra?

katush25
5. nov 2012

Ahojky Zojuska, my sme v 31. tt a termín porodu by mal byť 12.01.2013, ale doktor povedal že malý je s váhou a výškou tak 2-3 týždne dopredu, takže to môže aj skôr prísť.. A ty ako?

zojuskaa
5. nov 2012

@katush25 ja zatim vse dobre zvladam dufam ze to tak aj ostane 🙂 no a zajtra sa skusim objednat do nemocky na prietoky a ctg lebo dnes sa mi to nepodarilo...budes rodit v piestanoch, mas aj vybrateho doktora ci kto tam bude tak ta odrodi?ja moc na vyber nemam kedze je to kusok od mojho bydliska tak nebudem spekulovat len uvazujem nad tym ci si mam zajednat doktora...my mame termin presne na vianocky 24.12 ale osobne si myslim ze sa vypyta aj skor...

katush25
6. nov 2012
katush25
6. nov 2012

@zojuskaa u nás je to trocha komplikovanejšie, priateľ je rakušan a má takú prácu že musí všade tam v rámci EU kam ho z firmy pošlú, a odkedy som tehotná chcel aby sme boli stále spolu takže sme stále na cestách.. Predtým som chodila ku Kubranskému do Piešťan, teraz mám gynekologa v rakusku, ale tým že priatel je pod lichtenštajnskou firmou tak sa ani nedá aby si ma pod seba v rakusku zdravotne pripoistil, takže všetko si musíme v plnej výške platiť a popviem ti že sú so pekné pálky, a porod by ma tam vyšiel cez 3 000eur, tak som si povedala že bude lepšie ak by to malé prišlo v Piešťanoch na svet. Zajednaného porodníka ešte nemám, ale mám v pláne to určite spraviť a chcem aby to bol Gleso. Chod na stranu 54, tam nájdeš pár recenzií na piešťanských pôrodníkov. O Niepelovi a Dojčanovi som nepočula nič, Švárová ževraj nemá tie najcitlivejšie spôsoby, na Karabu sa vraj nedá spolahnúť, len o Glesovi som počula chvály, a Gleso odrodil aj mna a mamina s ním bola takisto spokojná. Skús si pozohánať ešte nejaké info o tom kto a aký je a niekoho si určite zajednaj, ked budeš mať v niekom dôveru tak sa budeš cítiť aj bezpečnečnejšie a potom všetko aj lahšie pojde, pri pôrode je toho veľa aj o psychike si myslím. A už vieš čo to bude či chlapec alebo dievča? Komu chodíš na poradne? Napíš mi aké malo tvoje bábo na poslednej kontrole rozmery, nech to môžem s mojím porovnať. A prečo si myslíš že to príde skôr?- takisto je trocha váčšie ako u mna alebo niečo cítiš? Hlavne aby bolo všetko v poriadku a tie malé pokladíky prišli zdravé na svet..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre